Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

amallie
31. kvě 2012

@sariky dekuju dekuju a kde ho koupim? Ve zdravotnickych potrebach? A muzu ho zacit pouzivat hned po vyndani stehu?
@zvalentova no ja jsem dneska 3. den po a kapicky mleziva jsou, ale to fakt jen kapicky, takze jeste vydrzim, tady nektere mamky po cisari uz krasne koji, tak jsem si rikala, ze asi nic
@kinguse nevzdavam, prikladam, mam elektrickou medela na obe prsa najednou s sebou, tak malinko zkousim, ale mliko netece, jen vykapne s silenou bolesti kapicka mleziva a slus
Diky za tip na pleny, tak asi zatim pockame, az spotrebujem, co mame doma
Ja prave s prvni dcerkou latkovala, tudiz nemam toliko predstavu o spotrebe, ty latkovky jsem nejak nepocitala

agnes88
31. kvě 2012

AHoj holky, já se k vám přidám během prázdnin, ale čtu vás už teď . Řekla bych že tato diskuze je super přínosná, např vaše zkušenosti s plinkama, nebo kojenim, umělkou. A co používáte na mytí, všichni mi říkají hlavně ne johnsons, že třeba z DM babylove je dobrý, někdo mi řek ze stačí detske mýdlo a olej na mazání. Předem díky za všechny rady.🙂 všechny jste mým vzorem, jak to zvládate!

sariky
31. kvě 2012

@amallie ja jsem ho koupila normalne v lekarne. mam hartmann verba. nevim, jestli to delaji i jini vyrobci, ale tento mi vyhovuje, je to pohodlne a da se to prat v pracce, takze mam dva (kdyz jeden peru, tak abych mohla byt obvazana 🙂) tusim, ze jsem platila 330 kc za jeden. ale jestli se ti nechce investovat, tak staci bricho svazovat plinou nebo prosteradlem. je jedno cim, hlavne ho mit zpevnene 😉

sariky
31. kvě 2012

@agnes88 ja jsem se taky bala kosmetiky a kdoviceho, ale v realu clovek "slevi" ze svych predsevzeti a idealu.... my koupeme bud jen ve vode (zadecky umyvam obyc detskym mydlem z dm) nebo do vody dame trosku olejicku na koupani (to nam predepsala doktorka) a uz jsem zkousela i sprchovy gel od alpy (batole) a taky v poho. my nakupujeme hodne podle ceny, takze jsme uprednostnili obyc vyrobky. na zadecek pouzivame rybilku (bepanthen mame taky, ale rybilka plni stejnou funkci a je vyrazne levnejsi) a obcas zadecek posypu obyc detskym pudrem s azulenem, po koupani promastime olejickem (taky od alpy) a zatim vsechno snasi bez problemu. btw co se tyce johnsona, tak zrovna na obilnaku v nem miminka koupou 😉

zvalentova
autor
31. kvě 2012

@agnes88 každému vyhovuje něco jiného. Já vzhledem k alergiím nepoužívám vůbec nic. Pokud nemyji mýdlem, nemusím mazat. Takže jen čistá voda. Na zadek Bepathen. Jako záchranu na suchá místa mám modrou indulonu.

kinguse
31. kvě 2012

Koukám,že myjem všechny podobne 😉
@agnes88 záleží,jestli mate v rodině ekzemy nebo jak je díte citlivý. A je to samozřejmě hodně o cene! DM výrobky jsou fajn i cenově dostupný. Na zadeček opravdu vetsinou stačí rybilka nebo modra indulona, kdyz je víc cervenej máme bepanthen a sudokrem (ten byl v tom novorozeneckym kufříku z porodnice).

amallie
31. kvě 2012

Skvela je weleda 😵
@sariky dekuji dekuji, koupim cestou z porodky

lenny2
31. kvě 2012

@agnes88
Agnes, já si třeba Johnsons nemůžu vynachválit. V porodnici mi cpali Weledu, ale ta nám nevyhovuje 😉
Ber si všude možně kde to jde vzorečky a pak zkoušej a uvidíš 😉

agnes88
1. čer 2012

díky moc za rady, nakonec manžel včera dotáhl dětské mýdlo sebamed, tak snad bude ok. Olej mám nějakej přírodní, no pokud nebude vyhovovat tak ho budu mazat na sebe 🙂 Sudocrem mám z balíčku od gyndy. A ještě přikupím indulonu, kdyžtak bude na tvrdý paty 🙂 Manžel dostal instukce aby koupil pár plínek, kdybych se už ven nedostala, tak jsem zvědavá co doveze. Bepanthen mám. Jo a co takový ta vodička na pupík? To koupím v lékarně, že jo. Přijde mi že to můžu dokoupit i v porodnici v lékárně, že jo. Stejně tak i ty síťovaný gaťky. Kdoví esi je užiju, někdo z vás psal, že zavazeli na jizvě po cs, ne?

lenny2
1. čer 2012

@agnes88
Jo, Agnes, to jsem psala já, ty síťovaný se mi zadrhávaly o jizvu, vůbec mi to nevyhovovalo!
Jinak líh na pupik jsem dostala v porodnici, ale kdyžtak koupíš klasika v lékárně 😉
A co čekáte, taky páreček? A jména už máte? 😉

lenny2
1. čer 2012

Holky, je to drsný, ale asi nám už na 3,5 měsících rostou zuby!!! Nebo to minimálně co nejdřív vypukne, všechny příznaky, co jsem se dočetla na netu máme 🙂)) Nejsou ty děti že zkumavky nějaký rychlý? 😀 😀 😀

zvalentova
autor
1. čer 2012

@lenny2 fíha, i když můj brácha to měl vlastně stejně. 3,5 měs. nateklé dásničky a ve 4 měs. plnohodnotný zub 😎

lenny2
1. čer 2012

@zvalentova
No uvidíme jestli se tam něco vyklube, zatím slintaj jak zběsilý, jsou protivný, trochu teplota a kousátko se stalo naší hračkou No. 1 😀
Jinak už papáme bramboru, banánek, první lžičku jablíčka, docela jim to jede, ale s tou lžičkou ještě nevědí jak na to 😉 Nějak nám to utíká, vždyť to vidím jak včera, když nás propouštěli z porodnice 😉

sariky
1. čer 2012

@agnes88 trosku zavazi, ale nijak dramaticky. bolest po sekci je mnohem horsi 😉 me osobne ty sitovany gatky vyhovovaly, nosim je na noc doted (jsem v sestinedeli). a koupis to v lekarne. ja mam od hartmanu a ty se daji i prat v pracce na 60 🙂 takze jsou prakticke.

sariky
1. čer 2012

@agnes88 a lih koupis v kazde lekarne. reknes, ze chces lih na pupecni pahyl a oni ti prodaji ten spravnej 🙂

sariky
1. čer 2012

@lenny2 ty jo, nemlecny prikrmy se muzou davat uz ve 3 mesicich?

kinguse
1. čer 2012

@lenny2 kámošky obě děti měly zuby ve 3měsících...tak ať to prořezávání nemáte moc dramatický,když je to x 2 😀 Jinak taky se divím,že už ve 3,5měsících jedete takhle příkrmy???
@agnes88 já měla na pupíčky Cutasept, je ve spreji a v porodnici ho doporučovali.

lenny2
1. čer 2012

@sariky
No, byli jsme teďka na prohlídce po 3 měsících a na očkování a konzultovala jsem příkrmy s doktorkou. Řekla mi, źe mužu pomalu zkoušet dávat ochutnávat. Jasně, že to do nich nevalim, zkoušíme po lžičce za den na jazýček, to je jasný, že ještě nedlabou 😉 Jinak, ale šťávičky už jo, udělám fenyklovej čaj a zředim nějakou lahudkou od Hippu, to mi taky doktorka řekla, že můžeme 😉

lenny2
1. čer 2012

@kinguse
Jak jsem psala sariky, po konzultaci s doktorkou zatím jen tak ochutnáváme 😉

kinguse
1. čer 2012

@lenny2 no já jsem zvědavá,až na to najedem 🙂 Ale bude to asi náročnější než vyndat cíců 😀 Tak ať vám chutná!!! Na zoubky jsem tenkrát u malýho používala myslím Calgel a docela mu ulevoval,když se zoubky prořezávaly.

lenny2
1. čer 2012

@kinguse
Pro nás co nekojíme jsou nemléčné příkrmy doslova vysvobození (teda pokud mluvím za sebe) 😉

ostrava8
2. čer 2012

@lenny2 prosím tě netrpěli tvojí zácpou ?? malí mají docela tuhou stolici - bobky, a holčička má tak jednou za den .. :( toto dříve nebylo, kakali mi tak 2-3 x denně, jsem z toho nesvá, nic jsme nezměnili, jen více ted pijou .. nevíš co na to ? čajík ? lžička převařené vody ,,

lenny2
2. čer 2012

@ostrava8
Bobky měl Kryštof taky, když měl teplotu, doktorka říkala, že jak mělo tělo horkost a byl dehydrovanej, tak pak mají jinou tu stolici. Dáváš čajík? Kup granulovanej Hipp fenyklovej a dávej jim cucnout. Je to od ukonćeného 1.týdne. Já ho dávám a musím říct, že bumbaj od malička. Ale nevim jak je to u plně kojených dětí, ty kojíš, nebo i přikrmuješ?
Vubec bych se nelekala toho, že kaká jednou za den, my taky že začátku furt a najednou šlus a teďka mi Linda kaká jednou denně, někdy ani jednou za den. Poraď se třeba pro tvůj klid s doktorkou, ale nijak bych se tím nenervovala 😉

zvalentova
autor
2. čer 2012

@ostrava8 buď v klidu. Do cca 6 týdnů kakali několikrát denně, teď sotva jednou. Nevím jak kojíš, ale naši jsou plně kojeni a máme opak bobků. Ukázková řídká míchaná vajíčka.

lenny2
3. čer 2012

@zvalentova
Jj, přesně tak 😉
My už teda z hořčice a míchaných vajíček přešli na opravdu něco co se nedá k ničemu přirovnat, ale smrad je to hustej 😀
To máme teda téma 😀

kinguse
3. čer 2012

Holky, u plne kojenych děti muze byt stolice i jen 1x tydne,mateřské mléko je plne stravitelné! U prikrmu uz opravdu můžou trpet zacpou a stolice je pevnější a smradek kvalitni 😀 Pamatuju si,že u malyho mi dr na zacpu dávala nějakou Lactulozu a měl hodně pit,ale to uz byl cca roční. Taky se doporučuji lactobacily a probiotika,aby ro správně fungovalo 😉 Ale to bych řešila s dr, já nejsem lékař 🙂

lenny2
3. čer 2012

Obraťme list, už jste někdo kupoval ohrádku? Já tenhle týden objednala, tuhle: http://www.detskyruzek.cz/prodej/produkt/386-oh...
Jen nevím jestli jsem neprohloupila, ale bohužel cestovní ohrádku pro dvojčata ne a ne sehnat. Chci totiž, aby mi splňovala funkci i cestovní postýlky, abych nemusela tahat dvě.....no uvidimme 😉

lenny2
3. čer 2012

@amallie
Ahojda, co se týče prádla po porodu, tak já jsem si nakoupila od této značky a nemůžu si to vynachválit:
http://www.carriwell.cz/
Hlavně stahovací tílko s kalhotkama, to tílko je navíc kojící, takže vyhrneš jenom triko, pod ním z tílečka odepneš ramínka a můžeš kojit, ani nemusíš mít kojící podprsenku a ještě to to pomáhá zatahovat bříško a drží to i zádový svalstvo. Úplně super a když ho mám pod trikem, mám úplně plochý břicho 😉

petrova_d
3. čer 2012

@ostrava8 Ahojky 🙂 Ty máš Terezku a Tomáška? Omlouvám se, ale nemohu si vzpomenout na Tvé jméno 😉 Dana.

amallie
3. čer 2012

@lenny2 dekuju moc, mam od tyhle znacky taky pradlo a gatky a je pravda, ze super 😵

A koupila jsem i ten stahovaci pas a je senzacni, jen me upozornovali na to, ze se nema nosit neustale, neb pak ochabne bricho a uz jenom visi@sariky

My jsme stale v porodnici, ja uz bych mohla zitra domu, ale jedna holcicka ma potize s papanim, tak zustavame, dokud i nevysetri ☹ Ten pobyt mi teda neva, zitra mi vyndaji stehy a jeste jsem dost K.O., ale bojim se o ni, snad to nic nebude!