Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

rychetkami
30. říj 2012

@ostrava8
@lenny2 coože, desetikilová půlroční mimina? Určo je to nadsázka, ale náš malý velký k tomu má nakročeno - v encelých 4 měsících má 7,5 kg. Slečna je lehce pod šesti kily, takže mají pěkný rozdíl. A umíte si představit ty dotazy lidí, že není možný, že jsou dvojčata, a jestli MArka nepřekrmuju a neberu jídlo Vikince...párkrát už jsem se neudržela a decentně poslala tazatele kamsi....

A ohrádka u nás bude na pořadu dne, Marek se dneska otočil n břicho

maruja
30. říj 2012

@zvalentova teda Zuzko, já vím jaký to je 😒 starší taky vydržela řvát, ale po 4m se to o hodně zlepšilo

ostrava8
30. říj 2012

@rychetkami nadsázka to je, uvidíme v pátek, ale obávám s toho ,že až tak moc velká né 🙂 v 4,5 měsících měl malý 8,5 a malá 7,3 kg, taky si furt drží ten odestup od sebe jako při porodu, každopádně dám echo v pátek .. vy máte taky obry jak koukám 🙂 hod fotky

ostrava8
30. říj 2012

@rychetkami tak jsem koukala do tvého alba a krásné fotečky máte, nádherné prdolky .. no jukni k nám, nevím jestli nemáte větší prcky .. 🙂

rychetkami
30. říj 2012

@ostrava8 myslím, že kluci budou skoro nastejno, naše Viki je taková špagetka - dlouhá a štíhlá....jdu kouknout k tobě..🙂

kaluc2
30. říj 2012

Ahoj,můžu se taky přidat?Mám chlapečky Kryštůfka a Matyáška.Narodili se 27.6.2012.Podařilo se mi je donosit do 38.týdne a to mi porod dokonce vyvolávali,protože kluci měli už málo místa.Bohužel jsem kojila jen přes měsíc a to ne plně.Kojila jsem na střídačku,ale musela jsem je ještě dokrmovat Nutrilonem.Musím to zaklepat,ale problémy s prdíkama nebo s bolestmi bříška nemáme.Kluci dokonce prdí ažaž.Jsou jim čtyři měsíce a jsou zlatí.Plačou jen,když jsou hladní nebo přetažení a spinkají celou noc.Dva měsíce jsme se taky budili po třech až čtyřech hodinách.Kluci usínají při blikajícím měsíčku,moc dobře to funguje.Většinou usnou do deseti minut,když se na to dívají.Sama jsem zvědavá,jestli se to může pokazit a přestanou mi tak krásně spinkat.Z horšího na lepší se zvyká dobře,ale opačně je to už horší.Právě jsme ukončili 4.měsíc,tak bych chtěla zkusit přikrmovat.Můžete mi poradit,jak začít.Předem děkuji za rady.

zvalentova
autor
30. říj 2012

@kaluc2 na příkrmy je tu machr Lenny 🙂

jarkalada
30. říj 2012

příkrmy, tyjo. No, předevčírem jedl Luk. jen obyč. neškodné věci a od té doby nestíhám měnit plínky, většinou i bodýčka i s teplákama. Dneska na spaní dostal za dnešek už sedmý, jsem před chvíli doprala. Včera a dnes ještě i při mlíku blindil... no krása 😝
Aspoň že ten sníh už slezl 🙂

kinguse
30. říj 2012

@zvalentova ty jo Zuzi,to je děs.Já nevím,co ty děti tak šílej.Naše holky občas vystřihnou lepší noc,ale furt žádná hitparáda 😝
@kaluc2 vítám tě....ti můžem jen tiše závidět...myslím,ty spaví prcky 😉 No,přeju,ať jsou i nádále tak hodní!!!!
@jarkalada noooo,taky krásná práce 😀 😀 😀
Holky já se akorát vrátila z koncertu Elánů a bylo to naprosto božííííííí!!! To je taková psychická vzpruha. Jo a taky přestávám kojit. Dorotky to už měly jen na podudlání a učit je na živej dudlík fakt nechci. Ale přiznám se,že mi to asi bude chybět...takový to pomazlení ☹

kinguse
30. říj 2012

@jarkalada jinak Jaru,byly jsme u Kolářky,tak samozřejmě nejedem na kvantitu,ale na kvalitu..její oblíbené,že 😀 😀 😀 Lůca je asymetrická a vývojově trochu dopředu, Terka trochu opožděná a dráždivá,tak cvičit 3xdenně (jsem cvičila 2x 😒 ). No,byla zas vtipná! 😖

jarkalada
30. říj 2012

@kinguse A vás prohlíží pokaždý ona osobně? Já ji viděla snad za celou dobu dvakrát.
No my se máme objednat, až oba budou samostatně chodit, do té doby cvičit jednou denně. Jsem ale líná, buď si na to nevzpomenu nebo mám pro sebe milion výmluv, proč zrovna teď ne /není jim dobře, je tu zima, chvátáme ven, musíme se najíst.../ že jsme od té doby necvičili ani jednou. Pořád se k tomu přemlouvám, ale poté, co nám na neuro Drábková řekla, že jsou oba naprosto v pořádku, a už k ní nemusíme, Luk. že se ty nohy, které má trochu jako kachna, když chodí, srovnaj samy, až bude mít boty... tak jsem cvíčo nějak hodila za hlavu.
Schválně, jestli se zítra k tomu aspoň teda jednou přemluvím 😎

kinguse
30. říj 2012

@jarkalada dneska jsem jí viděla podruhý,vlastně potřetí! Zas zkoušela s holkama všechny ty její chvaty,reflexy apod.,takže holky řvaly a řvaly a samozřejmě už pak nechtěly ani nic dělat. No,holt se budu snažit cvičit 3x!Ale říct mi Drábková to,co tobě,tak pochybuju,že se taky vůbec přemluvím 😉 Ale pravdou je,že si sama myslím,že ta Terka to opravdu potřebuje.U Lucky tu asymetrii vůbec nevidím,ale když to říká,tak to asi tak bude,že?! 😀 No,nic jdu chrnět.

lenny2
31. říj 2012

@zvalentova
Myslíš Zuzi na skleničky? 😀 😀
Jak Kuba?

lenny2
31. říj 2012

@kaluc2
Vítej mezi nás a važ si ukázkově spících dětí 😉

lenny2
31. říj 2012

@zvalentova
@kinguse
Čau holky, dnešní noc ušla, Kryštof se vzbudil jen 2x, napil se a spal dál až do cca 6:00, takže jsem se zase trochu vyspala! Jak říkáš, Gábi, vźdycky občas střihne jednu dvě ukázový noci a pak zas horor 😉

agnes88
31. říj 2012

ahoj holky, po hrozně dlouhý době nakukuji.Občas sem sem zašla ještě s pupkem a teď už malí mají 4 měsíce.
Se spaním to je taky děs, hlavně holka, začne ječet v 19 a skončí unavou v 22h, naštěstí kluk je super, pohladím a spí, díky bohu. Přes den děs, občas jsem v pyžamu ještě odpoledne... Jinak kojím plně a doufám že dlouho ještě budu, protože si nedovedu představit kdy bych měla chystat jídlo pro děcka. Takhle vytáhnu kozu a jedem 🙂 teda před tím je vysvleču, odcvičím, obleču a jedu...no jak kdy 🙂 přála bych těm RHB aby měli doma týden dvojčata co potřebují podle nich cvičit vojtu...a ještě je stimulovat s hračkama, povídat si s nimi, hrkat hrkávkama u ucha a tak...ale nestěžuju si, dyť sem to prej sama tak chtěla 😀 😀
Jo a na Janu mám kontakt, pokud by některá chtěla 🙂 hihi

jarkalada
31. říj 2012

Tak já dnes o půl čtvrté v noci převlíkala komplet Lukína + postýlku. To už není normální, aby od neděle takhle...průjmoval.Dr.je tam až odpol., tak zkusím zavolat, co s tím.
@agnes88 máš taky perný dny, já jsem ráda, že ten počáteční maraton mám už za sebou. On každej na dvojčata, že to musí být náročný. Ae myslím si, že většinou to říkaj automaticky, aniž by měli tucha, o čem to je.
Kontakt není třeba 😉 , jen jsem si tuhle, nevím proč, na ní vzpomněla a jen jsem si říkala, že teď nějak měla termín 😎

maruja
31. říj 2012

@kaluc2 tak jsem si to taky představovala 😀 😀
a realita, oba usínají kolem 20:00,V se budí mezi 1-2hod pak po 4 a pak by vyspávala, A se budí ještě před půlnocí, pak ve 2, 4 a v 6 vstává no to musím taky, připravím snídani a v 6:30 musí vstávát nejstarší abysme mohli v 7:30 naloďovat do auta a jet do školky UFFF

maruja
31. říj 2012

@jarkalada dáváš něco?? Hylak je super a odvar z rejže nabo mrkve 😉

rychetkami
31. říj 2012

@kaluc2 to máme skoro stejně staré děti, moji se narodili 13.7, na začátku 39tt plánovanou sekí, oba byli koncem pánevním. S kojením to mám stejně, taky dokrmuju, ale tak nějak kojím pořád. Jsem zvědavá na ty příkrmy, do měsíce to taky zkusíme.

lenny2
31. říj 2012

Holky, slyšely jste už názory, že skleničky Hipp jsou špatný? Prý tam je sůl, přidaný cukry apod., dneska maj děti kuře s rejží a zeleninou od Hippu a tak jsem si prostudovala složení - žádná sůl, vše BIO, připraveno na páře, žádnej lepek, no prostě fakt kvalita! Nevěřim, že by si to lajskli to mít jinak, než uváděj......
A taky, když jsem tu skleničku otevřela, voní úplně jinak než Hami, fakt je z ní ta zelenina cejtit!

kinguse
31. říj 2012

@lenny2 no hurá,aspoň,že nám dopřejou občasný lepší spánek! Holky naše taky dneska líp spaly,ale já mám pocit,že bych klidně spala víc 😀 Taky jsem šla spát až o půlnoci,tak mi to holt do 8h nestačilo 😀 😀 😀 Jinak jsem je už odstavila od kojení,to jejich pocucání bylo o ničem,tak z flašky se aspoň líp nají.Si říkám,že jsem je kojila 9měsíců,tak už jim to může stačit.Stejně jsem chtěla max do konce roku a když už teď moc nechtěly,tak jsem to vzdala,ale pravdou je,že mi to "pomazlení" u kojení bude chybět 😢
Jinak před chvílí se holky fakt předvedly!!!...no pošlu foto a myslím,že není až tak třeba komentáře 😀 😀 😀 Naštěstí se to obešlo bez úrazu,tak jsem to stihla nafotit.Sice už poté,co jsem nejdřív zjistila,že se jim nic nestalo,ale i tak dobrý,ne? 😀
@jarkalada Jaru,mám pocit,že je nějak nezvládám 😀 Když je dám do ohrádky,tak si Lucka hned stoupá a jde přes Terku jak bagr,takže furt řev.Když jsou v obejváku,tak páchaj škody a furt Lucku odněkud sundavám,vyndavám jim z pusy různý papíry (vždycky si myslím,že už jsem snad všechny časopisy,knížky,kapesníčky apod.dala mimo jejich dosah,ale vždycky to někde najdou 😖 ) jojo,asi se přihlásím o titul "matka roku" 😀 😀 😀
@maruja před tebou totálně smekám,sice mám taky 3děti,ale představa,že ráno vstávám s holkama a vozím ho do školky,je doslova šílená!!!! No,příští rok nám začne škola,tak to bude asi taky dost fičák 😝

kinguse
31. říj 2012

jo,ještě to foto...

maruja
31. říj 2012

@lenny2 no já taky pevně doufám, že je tam to co píšou a nic jinýho 😒 ale slyšela jsem, že je teď Hipp horší než býval, chválej DM a Alnaturu

kinguse
31. říj 2012

mimochodem v tý kytce byla voda,takže s tou zeminou tam z toho udělaly pěkný bahínko 😀

jarkalada
31. říj 2012

@lenny2 no já jsem zrovna dnes pro A. vyndala skleničku do Hippu-rýže s karotkou a krůtou-tu kupoval mm. A právě jsem se divila, že to obsahuje mj. i jedlou sůl-to píšou ve složení. Proto to složení vždycky čtu, než koupím nějakou, kterou obvykle neberu

kinguse
31. říj 2012

@maruja před asi 2-3rokama byl v MF test těch skleniček a nejlíp tenkrát dopadly Hami. Hipp obsahoval soli a myslím i vyšší množství dusičnanů. Už si to přesně nepamatuju,ale třeba by se to na netu našlo.Ale celkově žádný skleničky úplně neodpovídaly tomu,co by bylo pro to dítě ideální!!! Vždycky tam něco bylo navíc,ale myslím ty Hami byly nejlepší.Ale už je to pár let,takže dnes to může být vše jinak!!!!

jarkalada
31. říj 2012

@kinguse hezkýýý foto, holky se vyspinkaly do růžova, tak jak sis přála, tak řádí 😀
Už je tedy jasné, proč my máme velkou kytku v ohradě a ostatní nahoře na komodách 😀 Hlavně u nás pojídali ty vzdušný kořeny od palmy a i listy
Na jakýkoliv papíry jsou taky úplně ulítlý. Kdyby se je trhali, ok, ale oni si je ihned rvou do pusy

maruja
31. říj 2012

@kinguse tak to je na foto roku 😀 už se nemůžu dočkat 😝 a to ráno je fakt makačka, někdy bych si jen do toho bordelu sedla a seděla 😠 všude plíny ,pyžama, autosedačky a starší vymejšlí co si obleče AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

kinguse
31. říj 2012

ježííííš, napsat bahÍnko s měkkým je už už asi totální zmagoření 😝 ...že by cizí slovo???!!!! 😀 😀 😀 😀 se omlouvám,ale to se nedalo neokomentovat,abyste si nemyslely,že jsem totální tupoun,asi je následky mateřský 😀 😀 😀

@maruja no já malýho nevypravuju,takže seš prostě dobrá,že to stíháš.To by musela být školka tak od 10h,abych ho tam stihla odvézt 😀 Ale mám pocit,že tu asi brzo shnijem 😝 😝 😝 Úklid absolutně nezvládám,teď tu jen uvařit oběd a zas se vzbudí.
Takže všem krásný den!!!!!