Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

kinguse
31. říj 2012

@jarkalada že by ptáčky na smetaně 😀 😀 😀 😀

maruja
1. lis 2012

@jarkalada ahoj, to jsem byla já s těma odvarama. Tak zkus mrkvovej, je sladkej a do ničeho bych nemíchala a nechala je to vypít, místo smekty Hylak, ten má už probiotika v sobě. Je ale dost kyselej. V lékárně mají Kulíšek a to je myslím na to

ostrava8
1. lis 2012

@kinguse Gábi tak to je jsou ale rampepurdy vid? fotka je luxusní 🙂 prostě "nazabiješ" 🙂

ostrava8
1. lis 2012

@jarkalada juj jaruš není nad to, když dětí marodí že ? na tu smektu bacha, je dobrá, ale chutná jak omítka já jí taky ráda používám 🙂 a i pro mě je to problém vypít .. 🙂

lenny2
1. lis 2012

@kaluc2
Spánek??? Co to je??? 😀
Linda spí od 2. měsíce nádherně, ani jedno probuzení za noc, Kryštof cca od toho 4. mésíce neskutečný peklo ☹
Bude jim 9 měsíců a já jen pořád čekám, kdy se to v něm zlomí!

zvalentova
autor
1. lis 2012

@lenny2 @kinguse holky, už dělám spánkový graf. Kdyby nic jiného tak mám činnost.
Dnešní noc relativně dobrá, Kubu jsem chytla v docela dobré fázi, nestačil ještě spustit hystrák. Bohužel se to neobešlo bez kojení, ale i krmením Kačky jsem to stihla do hodiny, tak si připadám docela vyspale.

Bohužel dopolední nebylo bez řevu. Ale potvrdilo mi to mou hypotézu, že řev před spaním je natolik specifický, má ho jen když se mu chce tak strašlivě spát že to nejde. Jenže ho neumím/nenechá se uklidnit ☹

maruja
1. lis 2012

@zvalentova no to jsem zvědavá co budeš říkat na ty homeopatika. Mě usínají samy od sebe jen v kočárku, pokládám je do kočárku a oni už skoro spí, kdybych je dávala do postýlky tak ani náhodou, taky nevím čím to je. Adam málokdy usne sám od sebe asi musíme víc trénovat 😔 a já bych tak spala, aspoň jednou týdně celou noc 😝

zvalentova
autor
1. lis 2012

@maruja viď, zase potíže se spaním a zase chlap. Máme s Lenkou takovou teorii - jakmile to vylíhne s pindíkem, bude to prevít na spaní 😎

lenny2
1. lis 2012

@zvalentova
Zuzi, není Kryštof a Kuba dvojčata??? 😀 😀
Noc taky relativně ok, ráno po snídani hraní, následovalo šmudlání očí a kňučení, že spát, přebalila jsem, dala jsem napít, oči jak číňan, položila jsem do postýlky, kleknul na 4, hlavu zabořenou do matrace a hysterák, kterej trval 45 minut!!!!!! Potom nakonec usnul. Co to má sakra bejt, tohle??? Vyhlašuju odměnu za to, když mě tohodle teroru někdo zbaví 😀

lenny2
1. lis 2012

@maruja
@zvalentova
Ty chlapi jsou prostě neskutečný prudilové už od malička a nejhorší je, že jim to vydrží na celej život 🙂

zvalentova
autor
1. lis 2012

@lenny2 jsou to dvojčata, jen nevím jaká kukačka nám je poslala.
U nás ráno identické. V 6 budíček, krátké ňuchání v postýlkách, kojení, deka, v 8 šmudlání a kňápání. Šup do pelechu, zapínám hudbu - Kačka usnula během prvního akordu, jouda na břiše, řev, sliny až na patách. Po chvíli jsem to vzdala, vzala ho do náručí, snažila se ho uklidnit. Nakonec skončil v naší posteli s otevřenou ventilací. Uspávací akce trvala 40min. 😠

joyce2
1. lis 2012

@maruja S tím ukládáním ke spánku to mají holky stejný. - V kočárku spí, sotva je tam dám (teda někdy, někdy musím pojezdit). Dát je do postýlky budou řvát, i kdyby byly ospalý... V kočárku mi spí kolik hodin, že si od nich krásně odpočinu... V postýlce se prospí po hodince ani ne a ještě ke všemu na střídačku... Ještě, že je ten kočárek.
Taky obdivuju, že zvládáš tři děti. Já jsem ráda, že žádný starší dítě nemám - tyhle mají aspoň všechno nastejně... A do případný školky bych byla schopná dorazit tak na půl jedenáctou... Jsem zvyklá, že ráno v pět, nebo v šest nakojím a ještě spinknou v postýlce, tak do osmi, do devíti, jak kdy... Pak už cvičit, kojit, hrát si a pak teprve ven do kočárku...

joyce2
1. lis 2012

@lenny2 Já myslím, že moje holky jsou asi spavý a líný po mě a po manželovi, tak mám štěstí.
Ale ráno to teda dělám tak, že je po kojení nechám v naší postýlce, radši neriskuju s nima manipulovat a davat do jejich postýlky - nejsem si jistá, jestli tam by ještě spinkly...

lenny2
1. lis 2012

@zvalentova
Je to jasný, Kuba a Kryštof jsou dvojčata, musíme je seznámit 😀

maruja
1. lis 2012

a asi taky budu muset začít s příkrmama, už jim mlíko ode mně nestačí 😒 chtěj pít skoro každou hodku a půl

maruja
1. lis 2012

@lenny2 takže Adam je trojče joo?

kinguse
1. lis 2012

@zvalentova @lenny2 tak děvčata na nás ta vaše teorie moc nesedí 😀 😀 😀 ...se nám to vylíhlo bez pindíka a taky to řve jak tur 😀 😀 😀
Dneska to prozměnu organizovala Lucka,Terka začala až před 5h,zato s totální neutišitelným řevem,až po flašce se uklidnila.A já nevím,co máme za děti, jiný,když si je daj rodiče do postele,tak jsou spokojený a naše dorotky řvou,i když je mám u sebe,takže je dám zas do postýlky a aspoň si můžu líp lehnout a ne bejt zkroucená jak paragraf 😝

rychetkami
1. lis 2012

@kaluc2 no z našich rozměrů se vyděsíš - mají velký rozdíl mezi sebou...Marek má 67 cm a 7,5 kg a Viktorka 64 cm a 5,8 kg. Ale docela si jsou podobní, jako běžní sourozenci, jen ty jejich postavičky jsou úplně jiné🙂 Ale ještě to dopadlo dobře, kdyby byla statná Viki a drobný Mára, to by bylo horší 😀 Jen lidi mají blbý kecy, že tohle nemůžou být dvojčata( jednou jsem to nevydržela a řekla jsem, nojo, máte pravdu, to jedno dítě jsem lohla před sámoškou), nebo že malé nedám najíst a kluka překrmuju( jasně, jsem přece idiot:-P), no ale člověk to musí pouštět jedním uchem tam a druhým ven. Jinak při porodu měli 3330g a 2640 g.

kinguse
1. lis 2012

@zvalentova to byla divná kukačka..ale aspoň vám dala každý jen jedno,mně sem hodila rovnou dvě uřvanky 😀 😀 😀 Ale přes den jsou teda boží a téměř neřvou! Tak aspoň něco pozitivního 😀
No,nic už ten jejich smrad z plínek je cejtit po celým bytě,tak je jdu přebalit,šup do kočárku na terasu a spát a já vařit a poklidil.
Hezký a v rámci možností pohodový den!!!!!
Jo,asi budu muset s holkama k dr. Nějak se jim na pulče rozjiždí taková divná vyrážka ☹

lenny2
1. lis 2012

@kinguse
Gábi, ty seš úplná vyjímka a já vím proč to tak máte - jsi solidární přítelkyně a nechceš v tom Zuzku a mě nechat samotný 😀

lenny2
1. lis 2012

@kinguse
Gábi, teďka vážně - napadla mě taková teorie. Nemáš ty takhle náhodou dorotky navyklý spát jenom v kočáru? To by možná vysvětlovalo to, proč v noci v postýlkách pruděj. Známá to tak měla, pak jednu noc zkusila to, že dala malou spát do kočáru (maj barák, tak si to mohla prostorově dovolit), holka jí v něm spala celou noc v kuse. Tím pádem se jí to potvrdilo a začali pracovat na tom, aby to v malý zlomili......
Hele, za zkoušku nic nedáš 😉
Náš případ to není, protože děti mi v postýlkách spěj dopolko i odpolko.

kinguse
1. lis 2012

@lenny2 to já zas jo,já držím basu 😀 😀 😀
To mě nenapadlo s tím kočárkem. Pravdou je,že pres den spí jen v kočárku, v postýlkách jen občas.No,můžu to zkusit. Oni teda nemaj moc problém v postýlce usnout,ale spíš,že se furt budí.I když teď mi to přijde o malilililililinko lepší.Občas se i líp vyspím. A hlavně začly spát od toho ranního mlíka (tj.kolem 5-5,30) do 8-8,30,takže to spí většinou krásně a já dospím tu noc..hůř je na tom mm 😝 ,ten vstává v 6h.Já si říkám,že se to třeba změní,když jsem teď přestala kojit,že se třeba přestanou tolik budit a spát líp.Nekojím teprv 2.den,tak uvidíme!

jarkalada
1. lis 2012

tak to já bych je doma do kočárku spát dát nemohla-viz včerejší procházka,takto se "vozíme" 😎
Za oknem vypadalo krásně sluníčko, ale docela pořád kosa, tak maj ty kombinézy. Výkřik poslední módy to není, ale na tyhle naše cesty absolutně stačí 😎

jarkalada
1. lis 2012

@maruja právě dovařuju ten rýžovej. Má to vypít jen tak, nebo můžu do něčeho zamíchat? A ten mrkvovej se dělá jak? Taky je pořádně uvařit mrkev a tu šťávu z toho?

lenny2
1. lis 2012

@kinguse
Gábi, zkus to, třeba bys přišla na to, že v tom je zakopanej pes 😉 Hele, za to nic nedáš!
Nechápu, že mě to nenapadlo dřív se ti o tomhle zmínit, ale až po tom, cos napsala, že jdou spát ven 😉 Uvidíš 😉

maruja
1. lis 2012

může to vypít jen tak, abys věděla kolik toho snědl
Rýžový odvar:
2.5 dkg rýže
500 ml vody vhodné pro kojence
Rýži rozvaříte doměkka a rozmixujete. Převařenou vodou doplníte do 500ml. Rýžový odvar můžete osladit 2 dkg Glukopuru (hroznového cukru).
Rýžový odvar jde připravit také z instantní nemléčné rýžové kaše.

Mrkvový odvar:
1 středně velká karotka
500 ml vody vhodné pro kojence
Omytou, dobře očištěnou čerstvou karotku nastrouhejte najemno a rozvařte (asi 30 min). Rozmixujte a doplňte převařenou vodou do 500 ml. Ničím neochucujte.

K jednoduché přípravě mrkvového odvaru můžete použít kojeneckou výživu ve skleničce – mrkvovou polévku, kterou menšímu kojenci zředíte vodou, budete-li ji dávat v lahvi, nebo neředěnou podáte po lžičce.
Mrkvový odvar lze kombinovat s rýžovým. V lékárnách i v marketech je k dostání rehydratační roztok ORS 200 s přídavkem mrkve a rýže pro kojence od 4. měsíce

lenny2
1. lis 2012

@jarkalada
Jaru, buď v klidu, já taky dávám momentálně jen kombinézy, jsme do minuty oblečený a je klid 😉
Jo, jinak holky, Kryštof si dneska sedl, sice né úplně rovně a stabilně, ale strčil si nohu pod sebe a najednou seděl.....huráááááá 😉

maruja
1. lis 2012

@jarkalada no jo to už jsou borci 😎

maruja
1. lis 2012

@lenny2 šikula, já věděla, že mu to nebude dlouho trvat 😉

lenny2
1. lis 2012

@maruja
Teď to ještě dopilovat k dokonalosti a ještě Linda a máme to 😉