Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

sariky
5. čer 2012

@lenny2 jejda, zanet prudusek a tak strasne brzo 😕 btw ted navecer jsme zase odsavali a nic jsme nevycucli, ale oba jsou furt zahleneni... no je to boj. hlavne malymu se to vubec nelibi a clovek musi drzet vysavac, hlavicku a jeste fixovat rucicky a nozicky... takovej telocvik pro vsechny 😀 A ta pusa me nijak netrapi, beru to "jen" jako estetickou zalezitost, protoze je videt, ze kdyz to odpadne, tak maj pusinku zase v poho... spis jsem sondovala, jestli to ma i nekdo jinej nebo jestli mame neco "extra"

kinguse
5. čer 2012

@lenny2 jo,z toho jsem měla taky strach!...to se bohužel může stát.Ale dr se snaží to mimčo držet,aby se neotočilo. Spíš je problém,když už mamina nemá sílu tlačit,miminku se tam už nedaří,tak musí kuchnout. Já měla hroznej strach z narkozy,tak jsem chtěla rodit normálně. Hlavně jsem měla na sále kamarádku,co tam dělá porodní asistentku a hoooodně mi pomohla!!!! Prostě každý porod má něco a z každýho se ta ženská stejně otřepe a zapomene!!!! A ty prcci stojí zato!!! 🙂

kinguse
5. čer 2012

@sariky já jsem na prcka vždycky zasedla,jako když děláš válečky 😀 (jestli víš,co tím myslím...sedíš na něm obkročmo a nohama držíš ruce a jednou rukou hlavu,druhou odsávačku...na pohled brutální,samozřejmě nesmíš to dítě zasednout 😀 ,ale postupně mu to pak nevadilo a pak už jsme to dělali v sedě a sám si to držel. To zahlenění dělá opravdu hodně umělý mlíčko a s tím bohužel nic neuděláš ☹ Jen hodně v místnosti větrat,popř.ten zvlhčovač.

sariky
5. čer 2012

@kinguse valecky? to neznam, ale dle popisu vyzkousim 🙂 rozhodne to zni lip nez moje nefunkcni metoda, kdy se snazim jednou rukou drzet hlavicku, rucicky a nozicky a druhou odsavacku, kt. mi neustale vypadava z te vysavacove hadice 😀

kinguse
5. čer 2012

@sariky ono máš mezi nohama spíš tu jeho hlavu a zadkem si držíš tělo. Je to takhle nejlepší,dítko se ti nemrská a krásně odsaješ a postupně jim to přestane vadit a bude to v pohodě.

sariky
5. čer 2012

@kinguse jj, pochopila jsem to 🙂 btw nas malej je fakt divoch. kdyz se vzteka a rve, tak mi vzdycky doslova vyskace ze zavinovacky, pak se pretoci v postylce a kope sestricku.... clovek ho musi furt kontrolovat 🙂

lenny2
5. čer 2012

@sariky
No, tak to je fakt z toho umělýho mlíka, to s tím asi nic udělat nejde ☹

lenny2
5. čer 2012

@kinguse
My odsáváme tak, že jeden mimčo drží, druhej saje a když jsem na to sama, tak v polohovacím lehátku a držím ho za ručičku, aby se nabáli 🙂

sariky
5. čer 2012

@lenny2 my nemame polohovaci lehatko,takze metoda zalehnuti bude pro nas vhodnejsi 🙂

kinguse
5. čer 2012

@sariky to zalehnuti nebo spis zasednuti je v pohode,nelíbí se jim to asi jako cvičeni vojtovky 😀 ,takze se spis vztekaj,že je drzis v naky blby poloze. Mne se to ale takhle osvedcilo,malej se mi fakt dost vzpouzel.

leeela
5. čer 2012

Ahojky holky, přidám se k vám 🙂 mám doma Martínka a Nikolku - uz máme 3 mesice. V noci krasne spinkaji v postylkach od pul deváté cca do šesti jen Nikca se začíná kolem 4 vrtet ale vetsinou to zachrání dudlik. Ale přes den je to někdy peklo. Uz se smejeme, ale prijde mi, ze se jim nechce moc past....Jsme na Nutrilonu a naštěstí teda nechrcime ani nechroptime ( tuk,tuk,tuk) 🙂

joyce2
6. čer 2012

Ahoj holky, moc děkuju za ty odpovědi ohledně způsobu porodu. Koukám teda, že ten přirozenej porod dvojčat fakt není jen tak. Včera jsem na to pořád myslela, nějak mě zaskočilo, že by to vlastně mohlo být preventivně císařem. - Můj doktor mi celou dobu říká, že jsou hlavičkami dolu a že to vypadá, že by to mohlo jít i spodem. Včera to říkal taky, ale od příštího týdne už mě předává do porodnice, tak jsem zvědavá, co budou říkat tam. Císařský řez je asi větší jistota, ale zas přirozený porod je prostě přirozený. Je mi jasný, že se tím celkem nemusím zabývat, že rozhodující je, co řeknou doktoři. Jenom, že se člověk tak nějak psychicky připravuje na porod, na předporod. kurzu se učí dejchat, tlačit, po večerech masíruje hráz a ono nakonec možná nic z toho nebude zapotřebí. 😕 Ale tak se holt psychicky adaptuju na to, že to možná bude spíš c. řez. 🙂 Hlavně, aby holky byly v pořádku a ať to bude, jak to bude, aby to šlo hladce. 🙂

joyce2
6. čer 2012

@leeela Gratuluju ke krásným dvojčátkům. 🙂 Jsou moc šikovný, když v noci takhle krásně spinkaj. 🙂

sariky
6. čer 2012

@leeela to mas dobry, moji dudlik nechcou 😒

zvalentova
autor
6. čer 2012

@kinguse
@lenny2
@sariky také hlásím odsávání. Klokani chytli rýmu a huhňají. Odsvačkou na lux to jde jedna báseň 🙂

zvalentova
autor
6. čer 2012

@joyce2 ahojky, také jsem měla oba hlavičkou dolů, pro spontální porod naprosto ukázkově. Ale kvůli mému tělu (které by to nemuselo zvládnout) to nikdo nechtěl riskovat a tak byla sekce dost jasná.
I když mě to vůbec nevadilo. Bez jediné kontrakce, rychlá akce s epirudálem.

sariky
6. čer 2012

@zvalentova ja mam dneska smulu ☹ zacla jsem dcerce odsavat hleny, odsavam, odsavam a najednou prestane fungovat vysavac 😒 grrrrr

lenny2
6. čer 2012

@zvalentova
Šikulka, Zuzi 😉 Ať je rýma rychle pryč!!!

jarkalada
6. čer 2012

@sariky to mi taky vysavač dělá. Je přetíženej, jak je tam jen malý "profuk", aby se asi nespálil, tak to vypne. U nás většinou tak za 20 min. pak zas jde.

kinguse
6. čer 2012

@sariky to naštve 😠
@zvalentova ty rýmy u mimin jsou děs.
Dneska Lucka v noci fakt excelovala 😝 vzhůru kazdou chvíli,od 4h nespala do skoro pul6 a od pul7 uz byly vzhůru obe. Furt slinta,ale brutálně 😀 , ruce porad v puse,tak nevím,jestli uz se nebude chtít klubat zub..no uvidíme.

sariky
6. čer 2012

@jarkalada zatracena technika 😖 ....a mas pravdu, ted jsem ten vysavac zkousela a rozjel se. jenze nevydrzi ani tech 20 min... vypne se tak po cca 8 minutach. no co uz, na novej ted nemame, tak si budeme muset nejak poradit 😉

sariky
6. čer 2012

@kinguse rucicky v puse, to je taky nase specialitka. dudlik nechcou, tak se porad laduji rucickama. doufam, ze to nebudou delat jeste v patnacti 🙂

lenny2
6. čer 2012

@sariky
No jestli zvažuješ jestli si polohovací lehátka pořídit, za nás říkám jednoznačně ano! Jíme v nich, hrajeme si v nich, odpočíváme v nich, když se jdu koupat, jsou se mnou v koupelně v lehátcích, prostě bomba! Kryštof už to umí tak rozhoupat, že k tomu už nepotŕebuje asistenci, lehátka bych nevyměnila za nic na světě 😉 Teďka jsem ještě zvědavá na tu ohrádku jakej bude mít úspěch 😉
Jo a holky, přišli jsme konečně na chuť spacím pytlům 😉 Takže po vykoupání do nich děti dám, vypijou si mlíčko, chvíli relaxují v lehátkách pěkně zachumlaný v těch pytlích a usnou jak dŕeva. Po obědě je dávám spát jen v bodyčku a strčím je taktéž do pytle a neodkopou se mi 😉

zvalentova
autor
6. čer 2012

@kinguse dneska byla divná noc asi všude. Ve 2 se Kuba dožadoval jídla, Kačka nešla probudit. Ovšem on odpadl a mladá měla pocti, že je poledne a odmítala spát. Po době přemlouvání v náručí se obtěžovala a usnula. Od půl šesté je vzhůru zas, od půl sedmé oba 😀

zvalentova
autor
6. čer 2012

@sariky to je děs, děti nejsou na baterky a technika také ne 😎

sariky
6. čer 2012

@lenny2 o lehatkach jsem zatim neuvazovala, vzdyt je nam terpve mesic 🙂 btw jaky lehatka mas? abych vedela, co je "dobre". diky

sariky
6. čer 2012

@zvalentova mala se taky probudila o 2 hodiny driv nez obvykle. asi nejake erupce na mesici 😀

sariky
6. čer 2012

@zvalentova no je to tak... ale je fakt, ze kdyby deti na baterky byly, tak bych jim je obcas vytahla a zdrimla si :-P

lenny2
6. čer 2012

@sariky
Já v nich mám děti cca od těch dvou měsíců 😉 Mám od Chicca Soft relax, nebo jak se to jmenuje, nemůžu porovnat s jinejma, ale jsem spokojená. I když teda kdybych se měla znova rozhodovat, koupila bych raději od Fisher Price ty Rainforest, protože ty se houpou, vibrujou apod., asi by u nás měla větší využití 😉

sariky
6. čer 2012

@lenny2 oki, diky za tip. zkonzultuji s manzelem a uvidime...