Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

jarkalada
16. lis 2012

@sariky Taky asi od toho půl roka jsem denně nevyvařovala. Vymyju horkou vodou a je to. Maximálně je pokaždý vyvařuju na chalupě, kde musíme tahat vodu na pití s sebou, ale jinak doma už ne

sariky
16. lis 2012

@jarkalada no uvazuji, ze uz to taky budu omezovat. navic ted, kdyz tak blbe piji, tak tady mam rozpitych milion lahvicek a uz ani nemam do ceho nalivat 😀

jarkalada
16. lis 2012

@sariky my máme dvě velký skleněný 240ml, který používám na mlíko, pokaždý hned umeju. Jednu asi 150ml plastovou na čajík nebo prostě na pití přes den. A pak dvě tam jsou skleněný 150ml, který používám výjimečně na něco. A pak maj každej ten učící hrnek. A stačí to 🙂
No, s tou hygienou je to čím dál horší-u dětí. Je to možná trochu nechutný, ale podělím se o to 😀
Tuhle stál Lukin u franc.okna a koukal na mouchu, byla taková pomalá, tak se mu jí prstíkem dobře "honilo", povídal si něco u toho. Říkala jsem si, jak je to roztomilý, jen jsem se otočila vedle na komodu pro kameru, že si to zvěčním-otočím zpět na něj, stojí tam, už nic nepovídal. Říkám mu, "kde je ta moucha", on na to zavrtel hlavou a krčí ramenama ... 😕 tak jsem ho povalila na zem a otevřela pusu-a jasně že jí tam měl! 😠 😀 hnusnou, mokrou, fuuuuj. Tak bylo po filmování 🤐 😀

zvalentova
autor
16. lis 2012

@sariky už dávno 😀 Ale je fakt, že já je na mlíko nepoužívám. Dám tam vodu, oni si občas cucnou a je po všem. Myju pod horkou vodou "jarem" od Farlinu. Tak jednou za 10-14 dní (spíš jak si vzpomenu) je proženu mikrovlnkou a je hotovo.

lenny2
16. lis 2012

@jarkalada
Uááááá, to je hnus 😀

lenny2
16. lis 2012

@sariky
Šári, já mám ten parní sterilizátor od Aventu a sterilizuju denně po každým použití lahvičky 😉

sariky
16. lis 2012

@jarkalada tak to me pobavilo 😀 ale asi je to normalni. decka proste strci do pusy co vidi, ne? 😉
no ja se jim tady vyvaruji s lahvickama a susini pak olizujou co jim prijde pod jazyk. takze s tou hygienou je to taky dost na vazkach 😎

lenny2
16. lis 2012

@sariky
Myslím teda po mlíce, po džusu jen vždycky večer 😉

sariky
16. lis 2012

@lenny2 ten my nemame, takze ja vyvaruji klasicky v hrnci s vodou. my mame malou mikrovlnku, takze se nam tam nektery lahvicky ani nevejdou, tak jsme ten sterilizator ani nekupovali. no a ted uz mi prijde, ze nema cenu to nejak extra resit. navic my mame nektery lahvicky od chicca, nektery tommee tippee (nebo jak se to pise), nektery babylove z dm, takze nejakej typizovanej sterilizator by nam byl stejne k nicemu.

jarkalada
16. lis 2012

@lenny2 je to hnus, ale co nadělám 😀 aspoň, že jsem mu jí z tý pusy vydolovala. A jak se panečku rozčiloval, když jsem to šla vyhodit 😀 Tvoje děti vám ještě neochutnaly boty? 😀

zvalentova
autor
16. lis 2012

@jarkalada
@lenny2 musely, naší Kačce jedou víc jak skleničky 😀 Taková bačkora je prostě ňamka 😎

lenny2
16. lis 2012

@sariky
Cpu do něj i hračky 😉

sariky
16. lis 2012

@lenny2 myslim, ze kdybych vyvarila ty plysaky a hadrovy zajice a podobnou havet, tak to muzu rovnou vyhodit 😀
a navic, olizuji i podlahu, ohradku, ....proste vsechno, co jim prijde pod jazyk, takze sterilni prostredi stejne nejde zajistit. a nekde si tu imunitu vybudovat musi 😉

lenny2
16. lis 2012

@sariky
To je jasný, jednou za čas tam hodím gumový a plastový hračky, ty plyšový peru 😉

lenny2
16. lis 2012

@jarkalada
Hele, boty jsme na menu ještě neměly 😀

kinguse
17. lis 2012

Ahoj holky,tak jsem přežila včerejší parbicku celkem bez uhony 😉 Proste člověk musi počítat s tím,že druhej den musi fungovat,tak se musi šetřit,že?! 😀

@lenny2 ty mas nějak vzorný děti,že ještě neochutnaly boty...ty jsou u nás taky mnamka 😀

Jinak holky,musím vám napsat,jak mě dostihla mateřská demence!!!...na stekajiciho psa volám: nebec!!! A vrchol byl,kdyz jsem vcera cpala dudlika do pusy mamce, místo Terce,kterou měla na kline 😀 Jsem se taaak tlemila,že jsem se nezmohla na slovo!!! 😀 😀 😀

joyce2
17. lis 2012

Ahoj holky, teda koukám, kolik jste toho stihly napsat. - Dá to práci to dočíst. 🙂 Držím palce všem, kdo máte marody. Nás teda doktor uznal za zdravý s tím, že to s odsáváním nemám přehánět, abych jim nedráždila sliznici v nose. Tak se snažím neodsávat a spíš vlhčit vincentkou, ale věčně jim v tom nose něco chroplá. Na mě něco leze - blbě hlasitě a suše kašlu - nevím, co to je, a doufám, že to přejde a že to nechytnou holky.

joyce2
17. lis 2012

@lenny2 Když jsem četla to o tom oblečení, taky jsem si říkala, že bych ráda pokoupila nějaké hezké holčičkovské kousky, ale asi je to na nás relativně malý, teď kupujeme 62, 68... Tak jedině nějaká 68, 74, kterou už nenosíte... Kdybys něco takového měla, ráda pokoupím a samozřejmě zaplatím. Cenu případně urči i podle opotřebení.

lenny2
17. lis 2012

@kinguse
Gábi, to oni by si asi dali, ale zatím úspěšně schovávám tyhle "pochutiny" daleko od nich 🙂
Co dorotky v noci??

jarkalada
18. lis 2012

Děvčata, kde steee? 🙂
Dnes jsme tu odpoledne měli stejně starý dvojčata se starším bráškou, takže trochu mazec. Děti nám odpadly hned po Večerníčku, úplně hotový 😀
Kdybyste měl někdo zájem o pěkný pletený nebo háčkovaný věcičky pro děti, tak mám šikovnou známou
viz : http://www.facebook.com/#!/UBerunky

kinguse
18. lis 2012

@lenny2 tak holky byly 2noci opět celkem ohleduplný a i po pařbičce mě nechaly trochu vyspat a můj úžasný manžel si je ráno vzal a nechal mě spát v sobotu i v neděli do půl10!!!...takže jsem plná sil do příštích dnů 😀

Co všechny nemocný dětičky a maminy....už jste fit???? Doufám,že jooooo!!! U nás začíná pokašlávat Luky,tak snad se mu to nějak nerozjede a zas se nám to tu neprotočí u všech!

jarkalada
18. lis 2012

Jo a můj první úlovek - http://www.obleckyprodeti.cz/traktor-se-zvukem-...
Z MMB za dvě stovky, jen vybalené, vlastně nehrané. Tak jsem zatím spokojená , jen tak dál 😎 😀
Včera jsem byla za kamarádkou v Krumlově. Svobodná, bezdětná - tzn. skleněný konferák, na nízkých skříňkách dekorace, okvětní lístky, mušličky, u země vázičky s rozkvetlými květinami....
Když jsme odjížděli, všechno bylo přestěhované metr nad zemí 😀
Při procházce mi děti usnuly v kočáru! to se jim stalo naposledy někdy v půl roce, když ještě byly v těch vložnejch taškách.
Míjeli jsme procesí japonců a místo na zámek se všichni s těma foťákama skláněli nad náš kočár 😀 Tak jsme přidali do kroku, páč 50 zvědavejch tůristů nepotřebuju, aby mi kejchalo na děti

kinguse
18. lis 2012

@jarkalada taky mám úlovek z MMB...pejska "Fishera Price" za 500,- 😀 (taky paní píše jen vybalenej a nepoužitej,tak doufám,že nekecá 😒 ).
A procesí Japončíků jsme potkali v září v Praze a v tu chvíli je taky přestal zajímat Orloj a obraceli foťáky ke kočárku,tak jsme taky mastili pryč 😀

zvalentova
autor
18. lis 2012

@kinguse
@jarkalada skoro mi to připadá, že japončíci nikdy neviděli děti. Stejný zážitek má kámoška z pátku ze Staromáku 😀

jarkalada
18. lis 2012

@zvalentova já jsem to taky říkala, jak kdyby nikdá neviděli dvojčata. Fakt se z nich každej na ně tak křenili, až jsem se musela trochu smát 😀
Pak mi ale došlo, že oni to tam asi fakt moc nemaj - když smí mít max. jedno dítě? Nebo to je v Číně, nevím.
@kinguse po tom pejskovi taky furt pokukuju, vím, že ho tam mívaj kolem tý pětistovky, ale furt nevím.
S našima jsem domluvená, že jako od nich dostanou k Vánocům nějaký ty sáňky. A druhá babi vždycky přiveze spoustu hraček - ale takový...nevím, prostě blbosti. Tak se nějak snažím mm naznačit, jestli by se s ní nemohl domluvit třeba jen na jedné věci, ale která by se nám hodila..

kinguse
18. lis 2012

@jarkalada já už taky koukám víc dní,ale většinou,když byl kolem 400,-,tak psali: nefunguje ouško apod. A dát 400,- za "rozbitou" věc mě teda přijde dost. Holky taky dostaly od babi nějaký peníze,ale furt se mi zdálo dost dát za něj 800,-,tak jestli je za těch 500,- fakt jak novej,tak to jsem ochotná dát. Jinak jim asi necháme dát peníze a možná pak koupíme to vozítko nebo něco jinýho,ještě nevím,ale hraček maj 3prd... a už to hlavně nemáme kam dávat,tak další nechci. Sáňky se v našich podmínkách moc nevyužijou,tak jsme koupili boby s tím opěrátkem (jedny máme po Lukym),tak třeba s tím aspoň za zimu vyjedem. Já jsem teda už jasně tchýni řekla,že jí vždycky řeknu,co chcem,aby nekupovala nějaký kraviny,i když to samozřejmě myslí dobře 😀

jarkalada
18. lis 2012

@kinguse sáňky zůstanou na chalupě. Od druhý babi by byl hezkej ten pejsek 🙂) Od nás budou mít ten traktůrek, pak bych chtěla tu tatru, nějaký odstrkovadlo-jen jedno zatím, abysme viděli, jestli bude dobrý. Pro Lukáška sekačku musím sehnat 😀 tu prostě musí mit, protože u tý opravdický dělá jak divej. Při každý procházce musíme jít nejdřív do garáže se na ní podívat. Vrčí na ní, musí si ošahat všechny páky, šňůru, motor.. 😀 a tím asi končíme. Ještě bych ráda nějakou hrací hračku, těch moc nemaj. A to bude všechno, Ježíšek platí hypošku 😀
Stejně jim ještě budu muset koupit už ty botičky... se toho nakonec nastřádá

kinguse
18. lis 2012

@jarkalada tatrovka je jasná,ta musí bejt 😀 My jí měli pro Lukyho taky a nějak si s ní nevyhrál,ale věřím tomu,že holky to bude bavit víc se na ní vozit. Odrážedlo taky máme po Lukym a taky jsme moc nevyužili,spíš s tím byli furt nějaký pády, lepší jsou ty odrážedla motorky,ty většinou nezklamou.A sekačka je taky super dárek,ta baví hodně dětí. No a malej nějaký golfáčky pro panenky,ne?...ať má taky co tlačit 😀
Ten náš taky platí hypošku. Mohl by přidat i víc, vůbec bych se nezlobila 😀
A teď jim botky ještě nedáváš? Já myslela,že už ti začali dělat první krůčky?

jarkalada
18. lis 2012

@kinguse no pro malou právě vůbec nevím. Něco tlačícího 😀 by se asi šiklo.
Odrážedlo motorku nějakou. Myslela jsem ten typ, co má vpředu a vzadu dvě kola. Ale zas prý je to snad pro ně něšikovný na to odstrkování, že to překáží, tak nevím. Musím je někam vzít a vyzkoušet. Docela výběr měli nahoře v Mercury v jednom z těch hračkářství.
No pro L. už boty musím sehnat brzy. Přejde obývák i s otočkou zpět, ale jinak většinou pořád leze. To má rychlejší. Na neuro říkala, až bude bez problémů samostatně chodit-což se teda už k tomu schyluje. Anet zatím udělá občas půlkrok, ale to je jinak vše.
Jdu na hajan 😎

sariky
19. lis 2012

@jarkalada
@kinguse ahoj holky. koukam, ze vanocni shon po darcich je v plnem proudu 🙂 ja se priznam, ze vubec nevim, co susinum koupit. ceny za nove hracky mi prijdou fakt nehorazne a hracky z druhe ruky se mi moc nelibi - u hracich se bojim, ze to nebude fungovat a nejake plysaky nebo panenky... no nevim. musim nad tim jeste zapremyslet 😉
a kdyz mluvite o splaceni hypoteky, tak jeziska pak poslete i k nam 😝
susini sice jeste neumi sedet, ale uz od babi a dedy dostali odrazedlo. takova hraci masinka. Sarince se to strasne libi, kdyz ji na to nekdo posadi a jezdi s ni po obyvaku, ona si macka ty tlacitka a hraje to 🙂 Simu to moc nenadchlo, ten ma destrukcni sklony - staci mu nejaka hracka, se kterou muze mlatit o zem. hlavne, ze to dela hluk 🙂