Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

leeela
9. čer 2012

Jarkalada@ nepoznala ale měla jsem ten pocit brkla a zacala strašně plakat a porad se ji to vracelo... ( ani nevím, jestli uz je muže pálit žaha) jindy když brka tak u toho neplace....snad to bude zítra dobré... I kdyz při mem štěstí bude Nika v pohode(doufám) ale Matulku budou trápit prdiky-vybírají si to nastridacku ☹

jarkalada
9. čer 2012

@leeela třeba plakala, protože se jí nelíbilo, že blinká. To je těžký. 😖 Taky nevím, jestli je může pálit žáha.
Lukášek taky jeden čas často blinkal. Občas obloukem, ale někdy mu prostě jen tak pomalu, ale fakt hodně, vytékalo mlíčko, někdy i nosíkem. Bylo to hrozný, jsem se bála, aby to nevdechl nebo něco. Až potom jsem četla něco o refluxu, ale naštěstí to u nás už vymizelo

jarkalada
9. čer 2012

@leeela tak se jdi na ten zítřek vyspat 😎 já jdu taky. Teď jsem jim dala do mrazáku 12 skleniček s příkrmama, jsem se s tím patlala skoro celý odpoledne.

leeela
9. čer 2012

@jarkalada nevím, je to mozné ... Každopádně to bylo hrozne... ☹ No já jsem pravě byla na záchode Nika spinkala v lehátku a vrátím se do obýváku a beruska mlicko všude v pusine kolem nosanku i v něm cela mokrá a vyděšeny pohled a hned potom šílený řev.... Ještě ze máme monitory... Uz se mi stalo kdyz byla menší , ze se dusila ☹ ☹ ☹ obloukem mi blinka jen kdyz se prepapa 🙂 ještě ze Martínek je takový jedlik babička uz si me dobira, ze ho budu muset poradne hlídat aby pak Nikolce neujidal svacinky 🙂

leeela
9. čer 2012

@jarkalada jdu 🙂 přeji klidnou dobrou noc

jarkalada
9. čer 2012

@leeela mně právě blinkal kdykoli, klidně první dva loky a začal, nebo už jsem ho chválila, že to dneska snad všechno spapá a začal.. Tak snad vám bude líp, dobrou 🙂

zvalentova
autor
10. čer 2012

@leeela
@jarkalada ahojky, naší Kačku také trápí lehoučké blinkání a pálení žáhy. Usne v pohodě, pak se jí trocha mléka vrátí, to jí probudí a brečí. K tomu výrazně slintá a je vidět, jak je to pro ni nepříjemné. Dávám napít trošky čaje nebo změním polohu. Ale funguje to tak 50/50 😒

ostrava8
10. čer 2012

ahoj holky,tak jaký byl víkend ? my dneska vyjeli na zahrádku, ale do doště, ale nevadí, malí byli pod pláštěnkou tak hezky spinkali 🙂 Chtěla jsem se zeptat, od kdy jste čistili a jak uši ?? Jinak jsem nakrklá, protože mě už přšla menstrace, je to normální ani né dva měs. po porodu ??

leeela
10. čer 2012

@ostrava8 ahojky u nás proplakany.... Ale dnes jsme byli ( asi jako půlka Brna) v Ikei tak jsem se aspoň dostala mezi lidi🙂 ouška čistím od zacatku, kdyz jsme asi podruhé koupali, tak se taťkovi povedlo je namocit, tak jsem jim je vytrela tycinkama a od te doby ob koupání. Já dostala měsíčky přesně 6 tydnu po porodu.... Ale od te doby beru antiko 🙂

kinguse
10. čer 2012

@ostrava8 ahoooj,já opatrně čistila ouška od začátku,buď jen vytírala tamponkem nebo takovou tou kulatou štětičkou,ne hluboko,jen lehce. A mrchu nezávidím 😝 ,ale je to opravdu normální, spoustě ženskejch se dostaví MS hned po šestinedělí a někdy i když kojí,takže asi tak 😖
Koukám holky,že jste řešily blinkání a pálení žáhy. U nás to bylo podobný, Lucka byla v pohodě,ta skoro neblinkala,ale Terka ta hodně,proto i míň přibývá.Teď už asi 4.den po kojení vůbec neblinkala,tak třeba to půjde k lepšímu a začne líp přibývat. A to pálení žáhy je prý ze začátku normální, prý jak nemají pořádně dovyvinutý ten trávící trakt,tak se jim jídlo vrací zpátky a pálí je z toho žáha..naše holky furt dělaly ehm ehm ehm,tím si asi ulevovaly.

zvalentova
autor
10. čer 2012

@ostrava8 víkend docela ušel, byli jsme s manželem nakupovat oblečení, tak jsem si udělala několik radostí.
Dneska jsme byli poprvé u babičky na obědě. Mohlo to být více v klidu, ale i tak supr.
Jinak mám dva měsíce od porodu a mrcha stále nikde.

zvalentova
autor
10. čer 2012

jinak začínám mít problém s kojením v tandemu. Začínají zlobit a špatně se přisají. Pokud chci mít jistotu, že jsou dobře najedení, musím každého zvlášť. Večer když je manžel doma to ještě jde, ale děsím se jak to bude přes den. Jedno kojím a druhé hystericky řve?? To si pořád ještě neumím představit. 😒

jarkalada
10. čer 2012

@ostrava8 taky čistím od začátku. Vždy po koupání. Mám takový ty štětičky do oušek - ale takový ty pro mimina.že jim nemůžeš zajet moc hluboko.
Jinak ms jsem dostala taky asi třetí měsíc po porodu 😖

jarkalada
10. čer 2012

@zvalentova jeslti nevíš, jak se hystericky řve pro jídlo, tak mám asi 25sek.klip děťátek na facebooku 😀 Jsem si to teď pustila a zaplaťpánbů už je toto období za námi 😀

jarkalada
10. čer 2012

u nás víkend taky hnusnej. Mokro, mlha, lije nebo aspoň mrholí. Tak jsem aspoň vygruntovala, ale luxování mi Lukášek stěžuje, protože pronásleduje vysavač a hlodá tu přívodní šňůru.. Takže ho musím furt odhánět

ostrava8
10. čer 2012

...hm tak ta mrcha bude asi tím, že je nepřikládám moc k prsu, jen odstříkávám... 😒 no ale co, celé 6ti nedelí jsim měla klid, a i ted je to docela pohodové...
tam jsem dnes poprvé čistila smotkem tamponku ouška a dobrý...ale třeba v porodnici nám toto neukazovali
holky tak my vážíme v 7 týdnu 5320 a 4030 gr.to se už malí pronesou .. holky jaký jste měli mimin v tomto týdnu obvod hlaviček?

jarkalada
11. čer 2012

@ostrava8 my měli v cca 6ti týdnech obvod hlaviček 38cm a 3,8kg a 35cm a 3kg, - takže jako novorozenec 😎

zvalentova
autor
11. čer 2012

@ostrava8 tak naši klokani měli obvod 37 a 36,5 cm. 😉

kinguse
11. čer 2012

@zvalentova ahoj, to jsem měla to samý. Když byly holky malý,tak jsem je kojila současně, už jen kvůli úspoře času,ale jak rostly,tak mi u toho hrozně blbly,pořádně se nanajedly,furt se kroutily,nemohla jsem je dobře udržet,tak jsem začala kojit každou zvlášť.Najedly se každá během 10-ti minut,takže to nakonec vyšlo téměř nastejno a byly líp najedený a hlavně jsem to zvládala sama. Teď si je občas hodím najednou,ale většinou zvlášť,protože se opravdu líp napijou.

kinguse
11. čer 2012

@zvalentova a berou ti dudlíka? Já většinou kojím první Lucku,ta nevydrží bez dudlíka,Terku nějak ududlám.Mám ji taky vedle sebe,nějak si na to prostě musí zvykonout.Máš jen jedny ruce,tak holt musí jedna počkat a na řev si zvykneš 😀

lenny2
11. čer 2012

@ostrava8
Ahoj, já dostala MS taky hnedka po 6ti nedělí a pak každých 14 dní a ještě hrozně moc silnou. Pak jsem jela radši znova na ultrazvuk a gynekolog mi řekl, že je to ok, źe ještě nemám vstŕebané všechny stehy.
Teďka až to dostanu, tak pokud už to bude ok, okamžitě si nechávám zavést Mirenu a při ní MS 5 let nemáš 😉 A pokud máš, tak strašně málo 😉

zvalentova
autor
11. čer 2012

@kinguse Dudlika jen Kuba a to ne vždycky. Je to přesně jak píšeš. Když jsou spolu, tak se kroutí, mléko teče všude kolem, já unavená, děti nenajedené. Pokud vezmu každého solo, je to rychlovka na 10 min.

kinguse
11. čer 2012

@ostrava8 tak my v 6-ti týdnech 2,99kg a obvod hlavičky 34cm, délka 51cm a druhá 2,97kg, obvod taky 34cm,délka 52cm...teď už maj mezi sebou 400g (ta co byla původně větší je menší 😉 ).

kinguse
11. čer 2012

@zvalentova oni si na to taky zvyknou,že holt jeden čeká,i když občas s řevem a postupem času se ti uklidní a zas se budou dát kojit najednou.Ale mně prostě přijde,že solo se líp nají a pro mě je to i pohodlnější.Mohla jsem kamkoli vyrazit,nakojila každou zvlášť,to nebyl problém.

sariky
11. čer 2012

@zvalentova tak mi to mame porad. jednoho krmim (z lahvicky, nekojime) a druhe rve a naopak. ale kdyz jsem doma sama, jinak to proste ani nejde. je to strasne, ale co uz....

sariky
11. čer 2012

@ostrava8 jezis nam je 6 tydnu a nemame ani 4 kg. a obvod hlavicek doktorka vubec nemeri. ted ve stredu prijde, tak se ji na to zeptam. proc se ta hlavicka vubec meri?

ostrava8
11. čer 2012

holky tak to jste mě ukidnili ... protože mi řekla Mudr. že jím rostou málo hlavičky, má na to nějaký grafy, naši mají oba velikost 37 jak vidím tak jsem v normě ...
@sariky no nám to měřili už i v porodnici a na poradně pokaždé, je to důležité ted nevím jestli to nenapíšu blbě , aby jim mohl rost mozek .. jsem se dočetla, že pokud ta hlavička neporoste, tak se pak jde na operaci kde ti něco jako nastřihnout (šlachy nebo nevím co) a pak ta hlaviča roste ... ale raději nemyslet ...

Hoky já vás tak obdiuji ty které kojíte ... fakt jste jedničky ... 🙂 smekám

@lenny2 tý jo, tak to není dobré, já to zase ted nemám jen jeden den jsem to měla .. grrr jestli jsem si to břicho nenamohla při tom sportu ... :( holky nevíte jestli mohu přijít o mléka když začnu sportovat ??? na kontrolu jdu až příští týden na gyndu tak at vím ... zítra mám jít zumbovat ... 😖

ostrava8
11. čer 2012

@sariky no taky se mi zdá že přírůstek skoro 500 gr za týden je hodně .. ale otázka je na kolika jste začínali malí se narodili 3 a 2 kg bez drobných 😀

sariky
11. čer 2012

@ostrava8 se zeptam doktorky, jak maji velkou hlavu (aby se jim tam ten mozek hezky vesel 🙂) 🙂 my nemame vahu doma, takze nas vazi doktorka jen pri kontrole a dalsi kontrola bude ve stredu (po trech tydnech), tak jsem zvedava, jak jsme vyrostli 🙂 (a mali meli porodni vahu 2,6 a 2,2 kg, takze drobci 🙂)

jarkalada
11. čer 2012

@sariky taky krmím z lahviček - a od 2 měsíců je krmím najednou, zabere to míň času. Zkus to 🙂 Každá ušetřená čtvrthodinka dobrá 😎