Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

joyce2
7. pro 2012

@nika386 Si mě trochu uklidnila. - Měla jsem právě strach, abych je moc nezchoulostivěla a nezvykla na to, že jsou pořád v něčem zabalený a zachumlaný...

joyce2
7. pro 2012

@ostrava8 minus jedenáct tu bylo ráno, teď se oteplilo na minus dva ve stínu. Holky naštěstí v postýlce úspěšně usly...
Gratuluju k lepší noci. - Snad už je to na dobrý cestě. Moje holky v noci chroplaly, Maruš odsával pro změnu manžel (a já jsem spala jak dřevo), doufám, že se tý rýmy zbavíme, ale nelíbí se mi ten Jitušky kašel - asi jí na to začnu dávat nějaký sirup - teď jsem jí ho dát zapomněla, tak až se vzbudí, dostane ten Drosetux.

ostrava8
7. pro 2012

@lenny2 Leni vypadají moc hezky 🙂

ostrava8
7. pro 2012

@joyce2 no mi říkala mudra že kašel u dospělého trvá až 7 dní, u děti déle, tak se máme na co těšit .. já teda na ten kašel dávám stoptusin a ted mi dala ambrobene a je to mnohem lepší .. to co bereš ty tak to neznám ... :( no my už nebyli týden venku a naštěstí v postýlkách spí celkem dobře, jen malou musím mít na sobě, špatně se jí dýchá na noc jsem ji dali polštář a vvyvýšili postýlku i když mě to štve - kvůli páteři. Ještě jsme museli odložit druhou dávku hexy .. grrr

lenny2
7. pro 2012

@ostrava8
No nejen na obrázku, v reálu jsou ještě krásnější 😉
Jinak v Anglii vede Bugaboo, má ho tam snad každá mamina, jak na jedno mimčo, tak na dvojany.....a pozor, maj ho tam mnohonásobně levnější, viděla jsem ho tam za cca 800 liber!!!!

joyce2
7. pro 2012

@ostrava8 Taky jsme včera podložili postýlky. - Podložili jsme je jenom trochu, tak snad to na páteř nebude tak špatně, a myslím, že jim se fakt dýchá líp.
No, my máme druhou dávku hexy dostat příští úterý, tak jsem zvědavá, jak se budeme teď tužit a co na nás řekne doktor...

sariky
7. pro 2012

@lenny2 no huraaa, konecene ses nam vratila 😉 😝
jsem moc rada, ze sis odpocala a preji ti, aby ti ta nabita energie dlouho vydrzela 😉

zvalentova
autor
7. pro 2012

holky, začínám řešit koupání. Z kýblu nám najednou odrostly, velké víkendové plavání s hodně vody nechci kvůli spotřebě dělat každý den a tak uvažuji o takovém plastovém sedátku. Máte ho některá? Ještě přemýšlím jestli jedno nebo dvě do našich necek v pidi koupelně. 😎

zvalentova
autor
7. pro 2012

@lenny2 ahoj drahá, už jsem se lekla, že chodíš jen mezi anglicky hovořící skupiny. Vítej doma 🙂 🙂

jarkalada
7. pro 2012

@zvalentova jestli budeš pořizovat sedátka, tak bych určitě vzala dvě-ať to máš odbyté najednou. Já je teda, co vyrostli z lehátek, koupu jen tak "navolno" - jen maj pod sebou tu protiskluzovou podložku, vlastně dvě, přes celou vanu. A maj tam vždycky vody tak pod pupík, takže né půlku vany. Stačí jim to, cákaj si, pohrajou s hračkama a za 15 min je hotovo.

sariky
7. pro 2012

@zvalentova Zuzi, taky mam pocit, ze uz si susini v kybliku lamou nozicky, ale jeste nesedi, tak nevim, jak to budu resit. a nejaky sedatka, lehatka a podobny srandy se mi kupovat nechce. budu to muset jeste nejak promyslet 😎

lenny2
7. pro 2012

@zvalentova
Drahá, blázníš?? 😀 Už zase jsem na svym starym dobrym slovníčku "grrrr, brrrrr, mama, tata, pápá" 😀

lenny2
7. pro 2012

@zvalentova
Jinak Zuzi, sedátka taky budu kupovat, dvě 😉
Jinak Štofa už skoro chodí, za ruku, kolem všeho nábytku, asi mě šlehne 🙂

zvalentova
autor
7. pro 2012

@lenny2 @sariky
@jarkalada taky bych vzala dvě, jenže my máme zvláštně dělanou vanu a na toho druhého tam nikdo nedosahne. Protiskluzová podložka je supr nápad.

kinguse
7. pro 2012

@lenny2 vítej dračice, to je mooooc dobře,že sis to užila a načáchla normální atomosféru!!!!!
Co se týče golfek,tak si zjisti,jak jsou široký! Většinu golfek totiž dělaj šírší než 80cm!..já mám 81cm a myslela jsem si,že ten 1cm nebude vadit a muset je furt secvakávat,když chci project dveřma....blbej cenťák 😠 A že jsou úzký,to bych moc neřešila,protože žádný golfky nebudou široký a pohodlný,jak kočár.Ale na to přejíždění a když je potřeba ušetřit místo v autě,tak jsou potřeba!
Já na koupání používala ty obyč.lehátka a později už ani ty,nechala jsem je tam navolno,jen musím koupit tu podložku,po malým jsem to už vyhodila,ono to hodně odspodu plesnivý,jak tam zůstává voda!
Jinak u nás,sotva se "odmarodily" děti,tak se nám posr... auto a opět nestartuje! Dělalo to minulou zimu, nacpali jsme do něj plno peněz a letos znova!Tak jsme ho nastartovali přes kabely a odvezli zas do servisu! ...takže vánoční dárek je jasnej 😠 K tomu mě se... z práce,protože už v listopadu mi měli proplatit 20tis za dovolenou a do dneška mi to neposlali a furt se připomínám!!! Jsou to šmejdi.A to jsme s těma penězma dooost počítali.Nemáme už ani z čeho nakoupit dárky!
Všem krásný víkend!!!!

lenny2
7. pro 2012

@kinguse
Čauuuuu 😉 Rozměry jsou právě 70x74x109, takže supr 😉
Já ty sedátka chci hlavně kvůli tomu, že bych měla strach, aby se mi děti neutopily, větší pojistka 😉
Manžel má dneska vánoční večírek, dorazí až zejtra, tak tu mám přes noc maminu až do zejtra a pohoda, uspaly jsme děti a vaříme na zejtra oběd 😉

jarkalada
8. pro 2012

@lenny2 jo Leni, a jak vlastně zvládal tvůj mm hlídat děti, kdyžs byla pryč? Nepotřebuje teď dovolenou on? 😀

lenny2
8. pro 2012

@jarkalada
Jaru, zvládnul to skvěle, děti po mě vyváděly jen první den a pak ok, jak na sviňu byly hodný, Štofa i v noci, není to zákon schválnosti?? 😀 Vrátila jsem se a řekl mi co blbnu, dyť jsou zlatý 🙂 Za to teďka je to zas očistec 🙂

kinguse
8. pro 2012

@lenny2 no to je klasika!!!!! Ty děti si nás prostě umí cvičit!!! Ale ať byli jaký byli,hlavně,že ty sis to užila a udělala sis radost a určitě i všem ostatním kolem sebe!!!! Koukej hodit nějakou fotečku,ať můžem závidět! Ty golfky budou super.Já teď trochu lituju,že jsem ten 1cm riskla!...všude,ale všude jsou dveře 80cm a prostě ten 1cm je navíc!.
Dneska jsem dopo napekla s malým perníčky a teď se chystáme,že si uděláme výlet na náměstí taky trochu načáchnout tu vánoční atmosféru! Jsou tam trhy,tak třeba si udělám radost a hlavně mám ooooobr chuť na punč!...snad to dělaj z kvalitních alkoholu 😀 😀 😀

lenny2
8. pro 2012

@kinguse
No přesně, ale jak říkáš, jsem ráda, že děti byly ok a nebrečely (i když teda trochu líto mi to bylo, že jsem jim jako asi nechyběla 🙂 )
My jdeme za chvíli k doktorce na 10ti měsíční, slouží i takhle v sobotu na pohotovosti, tak aspoň nemusím v tejdnu a čekat tam fronty 😉 Dneska jsme ještě zůstali doma, Lindi furt rýmu a kašle, ale zejtra už na chvíli půjdem 😉
Mamina teprve teďka odjela, fakt mi pomohla, udělala mi kromě oken celej vánoční úklid, vařila jsme, a dětma pomohla, supr 😉
Jo, za ty golfáče jsem taky happy, dlouho jsem hledala takový, jaký by se mi líbily a tyhle jsem viděla v tom Londýně, vozila je tam snad každá mamča a já se do nich prostě zamilovala 😉
Fotky hodím jak bude čas 😉 Jinak, ale shopping hadrů nic moc, frčí tam teďka taková blejskavá, flitrovaná, třpytivá móda, nic pro mě, ale v Nextu jsem se sakra vyřádila, děti maj plno novejch outfitů 😉 A fakt jsem pochopila jednu věc, my tady bereme Next jako něco extra a u nich to je vetešárna pro chudinu, i cenově! Proto už tady nikdy nebudu nic z Nextu objednávat, protože ty ženský na mimibazaru co si to od nich můźeš nechat na objednávku dotáhnout to maj nataźený jak sviňa, já tam třeba kupovala 5ti pack bodýnek asi za 6 liber!!!! A to samý Mothercare!!!

jarkalada
8. pro 2012

@kinguse tak jak trhy? My tam byli a koupili si ty valašský ? koláče. - Péťa z Ostravy asi bude vědět. Jsou tam přímo od Tovačova z Moravy. Vynikající.
Já dneska s malejma zadělala na linecký a nějaký mandlový. Aby mě nechali něco udělat, tak je zapojuju. Takhle "vaříme" na zemi - jeden mi pomáhá držet sítko, já tam sypu mouku, druhej mi pak pomáhá míchat. Na začátku jim dám do ruky jablko, aby se zaměstnali a neujídali 🙂 a jsou spokojený a neotravujou.
Dnes jde mm na vánoční večírek, tak to navečer upeču.
Jo a akorát jsme se vrátili z Mercury z hračkářství. Děs běs s nima! Byli v golfkách, ale jakmile zbystřili auta, motorky atd., tak se snažili vyvlíknout a šup na zem. Tak jsme je nechali chvilku si to vyzkoušet - když pak přišla prodavačka, jestli něco nepotřebujem /asi už byli dost slyšet 😀 /, tak jsem je vzala, jako že teda už stačilo a půjdem - no začli vyvádět, propínat se, ječeli.. Tak pak byl Lukášek spokojen, že si tam tlačil takový růžový golfky pro panenky, a vykládal pěkně nahlas "mimi mimi mimi" jenže by jim to tam zbořil. Tak jsem mu narvala do každý ruky křupku a odtáhla ho 😀
No ale máme teda konečně tu tatru, resp. mercedes a plast. kočárek. Ty klasický kočárky by byly ještě moc veliký.

kinguse
8. pro 2012

@lenny2 o tom Nextu jsem to slyšela taky! Tak hlavne,že budes mít děti vyfesakovany 😉
@jarkalada Jaru,to víš trhy byly hezky,ale jen jsme to prolitli,malymu byla zima. No ale puncik jsem si neodpustila 😉 Mm si koupil čepici a šli jsme domu. Holky byly v kočárku úplne zahrabany,tak se chudery nemohly ani pohnout 😀 Jinak ty plastový golfky jsou výborný,kočárek bude IN az k příštím Vánocům 🙂 Naše holky asi dostanou jen hafana a zbytek peněz nechám a koupím az co se bude hodit 😉

jarkalada
8. pro 2012

@kinguse takže do toho vozíčku nejdeš?
Jak jsme přijeli, tak jsem je dala aspoň na chvíli spát. Vybalovala jsem nákup a tu tatru s tím kočárkem jsem zapomněla uklidit, když se vzbudili. No co dělali, úplně u vytržení!
Prali se teda nejvíc o ten kočárek. Anetka se u něj krásně pokouší chodit. On je vcelku vratkej, takže se o něj nemůže tak opřít, jinak by spadla. Ale snaží se a chodí s tím krásně po místnosti. Lukášek do něj furt cpal takovou mrňavou panenku a rvali se o něj. Tak jsem jim to patnáct minut dopřála, pak jim šla dát jogurt a mm to tajně uklidil. Jsem ráda, že se jim to líbí, ale to bych tímhle stylem pro ně pod tím stromkem neměla nic 🙂
My máme pro ně stranou 2tis - dostali jsme to od tchýně, myslím, už k něčemu - a s tím, co myslím, že by se mi pro ně líbilo, se do toho v pohodě vejdem, takže budu spokojená.

kinguse
8. pro 2012

@jarkalada asi ne, 2500,- mi přijde moc! Já budu dostávat hračky od segry po neterich,tak to nebudu zbytečně kupovat. A nejaky věci mám po Lukym. Postupne jim to budem dávat,tak stradat nebudou. Ted je baví max subliky,pytliky a odpadak 😀

jarkalada
8. pro 2012

@kinguse bysme se pak někdy na jaře, v létě, mohli potkat třeba někde na hřišti, když maj ty naše děti zatím stejné zájmy 😀
My právě po nikom nic nemáme. A jelikož fakt je spíš zajímá cokoli jinýho, než hračky, tak budou mít spíš "praktický aktivní" dárky jako to odrážedlo motorku, tatru, kočárek, sekačku, maj teda toho hafana, jako asi jedinou hrající hračku. A pak by se mi líbily nějaký magnetky na lednici a nějakou knížečku a to je vše.
Takový ty hračky, co blikaj, svítí a tak- jsou hezký, ale je to na chvilku, spíš si chvililinku pohrajou a pak to stejně někam mrsknou a jdou radši někam hrabošit

jarkalada
8. pro 2012

Před chvílí jsem dopekla linecký a nějaký mandlový. Dívám se na recept na nějaký košíčky. Ty jsem si dneska koupila - takový jakoby ty "plechový" - daj se dát do myčky?, nezreznou?

lenny2
9. pro 2012

@jarkalada @kinguse
Holky, nemáte tip na nějaký dobrý odrážedla, myslím tím takovej ten vozejček co si tlačej před sebou. Něco, co má trochu brzdu, že se to nerozjede jak střela, mám panickou hrůzu z toho, že jak si to budou tlačit, že se jim to rozjede a vyrazej si klofy....
Jinak Štofa už má 4 zuby, dva dolní a dva přední nahoře 🙂
Včera 10ti měsíční prohlídka ok, Štofa 9kg, Lindi 8,5kg 🙂
Jo a co si myslíte o chodítku? Dostala jsem od kámošky po klukoj suprový s volantem od Chicca, ale názory se různí, někdo říká, že to není dobrý, někdo zase, že v poho....a od kdy tam dítě dát??

ostrava8
9. pro 2012

@kinguse gábi tak jsem ten sporták předělali, akorát víš co se mi nezdá ? jak je ten nánožík na ty fusaky, tak mi to příjde hrozně krátký ... chrání jim to jen do půl pasu :( jak to řešíš ? my máme ten starší model, že máme střechu společnou, ty nové už mají každý svou, ale když jsem jukala na web, ne ty nové nánožníky, tak mi to nepříjde o víc delší .... 🙂 nebo to máme blbě nasazené ? mám fakt z toho sportáku nějaké bobky .. :(

kinguse
9. pro 2012

@ostrava8 Peti, vytvořila jsem ti album s pár fotkama,jak to mám já. Myslím,že je jedno,jestli máš starou nebo novou verzi, ten nánožník je prostě na h....o! Je krátkej, vůbec nemá žádnou funkci.Já zvažovala,jestli mám koupit tenhle originál nebo Emitexovej (cenově byly skoro stejně) a vyhrál tenhle,ale myslím,že i ten emitexovej by byl na prd. Není to vůbec vyteplený, je krátkej.Dávám jim přes fusaky ještě deku,pod fusakem teda nic nemaj.Teď jak je zima,tak jim dávám body,mikču,fleesku,punčocháče a fleesový dupajdy a šupnu je do kombinézky a dám do fusaku,ale takhle je navlíkám,jen když je pod nulou jak teď.Ale jsou tam chuděry jak sardinky,nemůžou se vůbec pohnout! Už jsem jim i zvedla zádíčka,obě už sedí.Sice Terka jen občas,ale myslím,že už jim to neublíží.
Jo @jarkalada Jaru ve středu jsme byli na vojtovce,tak samozřejmě se holky nijak nesrovnaly.Ale byla tam fajn fyzioterapeutka,když jsem ji popsala naši rodinnou situaci,tak se vůbec nedivila,že nestíhám cvičit! 😉 Ale má pravdu, Terka strašně vytáčí levou nohu,když si stoupá, Lucka občas taky,ale většinou si to srovná.O tý řekla,že je sice taky trochu do oblouku,ale když jí pak viděla lézt,tak řekla,že to není tak hrozný,že ta se asi srovná sama.Ale každopádně,když budem cvičit,tak jim pomůžem a budou obě OK. Vývojově samozřejmě bez problémů,jen ta KVALITA 😀 😀 😀
@lenny2 co se týče chodítek,tak určitě bych ho nekupovala,ale pokud jsi ho dostala a dáš je tam jen občas (ne denně) na chvíli,tak si myslím,že to neublíží.A vlastně jsi psala,že Štofa už stoupá,takže tam je to asi v poho! A odrážedlo mi přijde celkem dobrý tohle: http://www.steptwo.cz/step2-vozitko-odrazedlo-s... , ale ta cena je šílená. Ale myslím,že něco takovýho určitě najdeš i levnějšího!

ostrava8
9. pro 2012

@kinguse gábi jsi zlatíčko ... jdu hned juknout, a chystám se dneska pro deky do Jysku, už mají od tama u našich a jsou hodně teplé, tak to budu řešit jak Ty. Ještě že tě mám ... prosím tě a nějak jsem nepochopila vy už chodíte , ale nesedíte ? to jsem asi blbka že, asi jsi to myslela jinak 🙂) a holky už OK a malý taky ?