Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

ostrava8
11. pro 2012

@jarkalada ježiš to je super, to jsem ani nevěděla že něco takového exisuje, já viděla jen takové popruhy - vodítka jak na psa 🙂 ale to se mi zdá více IN. Fakt nechápu jak to bylo za komančů, když takkové věci nebyli na trhu 🙂 Ale asi se těmto novostem nevyhneme :(

ostrava8
11. pro 2012

@zvalentova Zuzi tak to je síla, proti vám jsme teda zaostalí 🙂 malá sice už péruje na kolínkách, oba se plazí, ale toto ? 🙂 super... a už ti malí jdou do sedu ?

kinguse
11. pro 2012

@zvalentova já bych ve spreji brala všechno vc.obleceni 😀 Jsem taky polosilena u kazdyho přebalovani ani a oblékání 😝 A ted si ještě během těch nemoci zvykly od babicek na nošení a 100% pozornosti a já abych se ted rozkrajela!
Dneska nám tu konečně napadlo spousta sněhu,tak odpo asi zkusíme boby 😉
A to máme ještě tenhle tyden úklid v dome,tak jdu oblict děti a odklidit sníh 😝 Mm to dělal rano a uz to zapadalo!

zvalentova
autor
11. pro 2012

@ostrava8 Peto to nemůžeš brát, v průměru máme dokonalé dítě. Kuba je šíleně pozadu, jen tak se na ruce nezvedne, o lezení nebo bočním sedu si může ještě dlouho nechat zdát.

lenny2
11. pro 2012
jarkalada
11. pro 2012

já jsem taky zatím viděla jen ty vodící kšíry - a to mi fakt připadalo jak vodítko. Tohle aspoň vypadá rozumějc. Uvidím časem, až budou oba běhat, jak to s nima půjde nebo ne.
Na přebalování plínky taky nejvíc zabírá nějaká tuba od krému, jenže tu už umí otvírat zubama anebo to prokousnou. Nejvíc osvědčenej je mobil, ale musí se hlídat, aby držely ruce jen nahoře 😀
Taky jsem mm říkala, ať zkusí koupit boby 🙂 Sněhu dost, před pátou ráno tu už frézou prohrnovali chodník a je to zas zapadaný.
Dneska se musím přemoct a dozdobit to cukroví, to mě neba

lenny2
11. pro 2012

@zvalentova
Cooo???? 😀 😀 Silonky ve spreji??? Ty vogo, to když se pak zpotíš, tak ti tečou po nohách, jo?? 😀 no o tom jsem v životě neslyšela 😉

jarkalada
11. pro 2012

@lenny2 stolečky máme dva. Jsou teda z mmb, ale vcelku si s nima občas vyhrajou. Teď už je taky používaj jako tlačidlo před sebou a lítaj tu s tím. Takovým nějakým stolečkem určitě nic nezkazíš 🙂

jarkalada
11. pro 2012

@lenny2 ten jeden stolek má normálně hrací centrum z jedný strany a když se ta deska otočí, můžou si na druhou stranu stavět velký kostky jako z "lega". A v tom prostoru je taková přihrádka, kam se můžou strkat třeba ty kostky nebo tam "uklizím" ostatní drobný hračky, který nechci, aby tu byly furt rozházený

joyce2
11. pro 2012

Ahoj holky, zas mám jeden dotaz. Jaké papíry jste v souvislosti s MD dávaly zaměstnavateli? - Já jsem jenom dávala rodné listy holčiček. Ale asi musím vyplnit i něco, kde uvedu, na jak dlouho na tu MD jdu... To jsem ještě nevyplnila (v práci to po mě nechtěli), ale předpokládám, že to tam pak budou chtít mít. - Je na to nějaký formulář? - Kde ho vezmu? - U zaměstnavatele, nebo na sociálce?

zvalentova
autor
11. pro 2012

@joyce2 ahoj, já nedávala nic, protože jsem si to s ČSSZ všechno vyřizovala sama. Jen jsem napsala dopis, že žádám o prodlouženou mateřskou a tuto skutečnost dokládám rodnými listy dětí. Za cca měsíc jsem to telef.prověřila a bylo.

jarkalada
11. pro 2012

@joyce2 Mně v práci dali jen takovej předvyplněnej papír - já.... narozena... žádám o RD do ... 3 .. let věku dítěte..
A nějak tam bylo formulovaný, že chci proplatit dovolenou.
To by ti tedy měli asi dát v práci.

jarkalada
11. pro 2012

Nabrala jsem dětem za oknem sníh do mísy - tak do toho opatrně strkaly prstíky, ale spíš se od toho odtahovaly. Pak tam ale Anetka hodila plastovou kačenku - a už jela - nabrala na ní trochu sněhu a šup s tím do pusy a děsně se u toho lišácky usmívala, co vymyslela 🙂)

sariky
11. pro 2012

@lenny2 s jidlem je to uz vyrazne lepsi. Sarinka je naprosto vzorna, ta vetsinou sni vse, co ji pripravim i kdyz ji to treba nechutna, zato Sima, to je neco. tomu nechutna snad nic, do toho musim vsechno tlacit. ale vetsinou se mi to podari a natlacim to do nej, ale je to boj.

@zvalentova
@ostrava8
plinky a obleceni ve spreji chci taky 😝 je to fakt des, nedavno jsem se s nim prala a jak jsem se ho snazila pridrzovat za rucicku, tak sebou skubnul a v loktu mu tak kruplo, ze jsem se uplne vydesila, ze jsem mu tu ruku zlomila 😲

sariky
11. pro 2012

@joyce2 ja jsem musela napsat "zadost" ze chci byt doma 3 roky. to jsem pak odevzdala zamestnavateli.

sariky
11. pro 2012

@joyce2 a dovolena se u nas neproplaci, tu si musis vybrat, takze po skonceni materske (coz mam ted v prosinci) budu cerpat dovolenou a nasleduje rodicovska (kt. teda nemam stale vyrizenou kvuli priserne byrokracii).

jarkalada
11. pro 2012

@sariky máš pravdu, taky jsem si dovolenou jako musela vybrat. Jsem to napsala blbě, vím, že to zaplatili, ale bylo to čerpání, né jen proplacení

stanpetr
11. pro 2012

ahojte holky...

chtela jsem se zeptat, ktera mate EW, do kolika mesicu jste tam vozili prcky v hluboke korbicce?

eulalie
11. pro 2012

Myslíš EWˇ=easy walker? Tak mi v něm vydrželi přesně 5 měsíců a bylo to už hraniční, máš náš malý má v 6 měsících 9 kilo! Takže od listopadu jsme ve sporťáku a jsme spokojení. Jelikož je polohovací, tak prďoši pěkně leží a chrupkají a když se vzbudí, tak je napolohuju do polosedu.

kinguse
11. pro 2012

@lenny2 Leni,ten stoleček měli v akci taky v tom Tescu asi za 649,- a o víkendech měli 20-30%slevy. Ale nevím,jak je to teď. Mě nějak nezaujal.Přišlo mi,že toho moc neumí,že to vyjde pomalu nastejno,jak pejsek,jen další "krám" do bytu.
Ale zas Jarce se osvědčil,tak na to jukni,třeba ho tam ještě maj.

zvalentova
autor
11. pro 2012

@stanpetr ahoj, přendala jsem je nedavno, v cca 7,5 měs.

jarkalada
11. pro 2012

@kinguse no my máme něco na tenhle způsob http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=61653790&tab=1
I když máme teda jiný funkce, ale je taky hranatej a s tou spodní deskou na kostky.
A za 250kč, myslím, že ta cena odpovídá občasnýmu využití 😀 maj dny, kdy si toho moc nevšímaj a jen s tím "jezdí" po bytě. Někdy si k tomu sednou a po chvílích hrajou.

sariky
11. pro 2012

@stanpetr my jsme prestaveli pred mesicem, takze v 6 mesicich

joyce2
11. pro 2012

@zvalentova
@sariky
@jarkalada
Díky moc za radu. - Zavolám tam a zkusím se nějak domluvit s účetní - buď jestli je formulář, nebo jestli to mám sepsat (a případně to sepíšu podle vás) - fakt díky. Ještě se chci zeptat, všichni si to dáváte do tří let věku dítětě, nebo jste to někdo daly na kratší dobu?

sariky
11. pro 2012

@joyce2 ja do 3 let, protoze nemam zadny hlidani a driv me decka do skolky nevezmou a jesle jsou jeste vic "nedostupne" nez skolky. no a dyl to taky nema cenu, protoze uz tak to bude financne dost narocne a navic mi zamestnavatel nebude dyl drzet misto, takze v mym pripade to byla jednoducha volba.

joyce2
11. pro 2012

@stanpetr Děkuju za rady se zavařováním.- Pustila jsem se do toho a asp. něco jsem holkám zavařila. - Přijde mi teda, že u toho trávím děsně času, ale zas aspoň budou mít pak co domácího k jídlu. - Mně to teda chutná, tak doufám, že to pak bude chutnat i jim. - Domácí jablka k zavaření jsou ještě u babičky ve sklepě, ale asi se na ně teď vykašlu a začnu se spíš taky chystat na Vánoce. - Si připadám jak cvok - všichni pečou a já zavařuju. 😎

Nám je bez týdne šest měsíců a zatím jsme v korbičkách. Ale jsme tam teda pěkně napresovaný. - Vážíme 6,5 a 7 kg a v kombinézce a ve fusaku (používám většinou ten do autosedačky) jsou tam teda holky stísněný, ale zatím se mi nechce ty korbičky opouštět - líbí se mi, jak tam pěkně hačaji na matraci a jak jsou ty korbičky hezky zavřený... Zatím zůstáváme takhle, ale ideál to není.

joyce2
11. pro 2012

@sariky Já bych hlídání teoreticky mít měla - i když kdo ví, jak to bude za dva roky - počítám s babičkou, ale je fakt, že na hlídání dvou dvouletých dětí musí být člověk v kondici a to se uvidí až pak - ale uvažuju, jestli nenastoupit dřív než po třech letech třeba na částečnej úvazek, ale to by předpokládám v případě, že by se to zaměstnavateli hodilo, mohlo jít domluvit, i pokud teď požádám o rodičovsk. na tři roky...

stanpetr
11. pro 2012

@eulalie
@zvalentova
@joyce2
@sariky holky diky....

naseho holky maji necelych 5 mesicu, maji asi neco pres 6kg, kdyz maji kombinezu a fusak, tak uz jsou tam jako sardinky...dneska uz zacaly i knourat, rekla bych ze to bylo tim, ze se nemuzou vubec hnout....nastesti byly unavene a brzo zabraly...

mam nutkani je predelat do sportaku kvuli tomu prostoru, ale zase hluboka korbicka je hluboka korbicka, ze? To je prekerka 😒

stanpetr
11. pro 2012

@joyce2 taky budu muset jeste neco zavarit, pac nevim co se letos deje, ale vsechno to ovoce nejak driv uzrava :( nez se to zacne kazit....a pak vyhodilo

ostrava8
11. pro 2012

@stanpetr já dala sporták tento týden, ale taky jsem dlouho odolávala ... korba je korba to máš pravdu, ale ten sporták je zase lehčí 🙂 ale už jsem si na něj i zvykla 🙂