Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

lenny2
26. pro 2012

@kinguse
No, ale na tý fotce v těch šatičkách vypadaj fakt jak jednovajky 😉

jarkalada
26. pro 2012

@kinguse no né že by se dělaly pucky. Ale když jsem do flašky sypala Nutrilon, tak ten se ihned rozmělňoval,ještě než jsem stihla nasypat další odměrku. Tohle drží na "hladině" 😀 a čeká to, než to rozmíchám 😀 - jako že se to samo hned nerozpustí. Takže se mi tam tvoří kopička, kam se mi na sebe těch 7 odměrek nevejde. Takže dám 4 - zamíchám a pak přidám ty tři. No věda 😀
Ale to jen tak na okraj, žádná katastrofa to neni 😉

zvalentova
autor
27. pro 2012

@lenny2
@kinguse
@jarkalada u nás hračky od FP taky vůbec neletí. Největší radost udělaly klasické kostky a krabička od krému do které jsem jim dala fazolí.... proč se ten ježíšek vůbec snažil 😀

zvalentova
autor
27. pro 2012

Krásné ráno po svátcích.
Užívám ti to plnými doušky. Na Štědrý večer jsem byla s Kačkou na pohotovosti s čekáním skoro 3 hodiny. Od rána horečky, které vůbec nešly srazit... Nic jí nenašli a druhý den byla ok.
Zato já jsem si přivezla nějakou supr chorobu, sotva lezu po bytě.
Manžel mě překvapil a dostala jsem parfém od Prady. Úžasná vůně a přestože objednával EDT přišel parfém 🙂

kinguse
27. pro 2012

@zvalentova jéé Zuzi,tak to bylo nemilé...ale hlavně,že už je Kačka OK. Ono to řádí všude. Kolem nás všichni zápasí se střevňákama,tak čekám,kdy nás to zas zkosí 😠 😠 😠
Dneska nám dorazí návštěva, chtěli jsme ject v pátek s dětma lyžovat na Lipno (teda dorotky samozřejmě na lyže nedáme 😀 😀 😀 😀 ),ale šíleně to taje a nemá smysl platit malýmu lyž.školu za hříšný prachy,když jsou takový blbý sněhový podmínky. Tak to asi vyměníme za brusle!
Užijte si pohodový den,já jdu vařit 😝

lenny2
27. pro 2012

@zvalentova
Drahá to mi mrzí, že se potácíte v nemocech, snad budete brzy fit 😉
Jinak dneska jsem na benito.cz objednávala další punčocháče pro děti, fakt doporučuju, supr kvalita, vůbec na rozdíl od jinech a i dost drahejch necuckatěj, navzdory tomu, že děti lezou po 4, nemaj vůbec prošoupaný kolena a navíc maj teďka na některý druhy akci, že koupíš třeba za 69,- !!!

lenny2
27. pro 2012

@jarkalada
@kinguse
Holky, poraďte, jelikož jsem z těch mejch dragounů už zoufalá, konkrétně z toho, jak jsou neuhlídatelný a jsou fakt všude, nejlépe každej jinde a já si nemůžu dojít pomalu ani na záchod, zvažuju koupi tý dřevěný ohrady (v ohradě od Chicca to nejde, je malá a oni se v ní už bijou).....
Má to v jejich věku ještě význam, budou mi v tom chtít bejt??

kinguse
27. pro 2012

@lenny2 ahoj,naše dorotky v ohradce byt nechtěj, ale v rámci bezpečí je tam dávám,kdyz si chci aspon v klidu dojit na záchod 😀 Ale celou dobu tam řvou. Málokdy si do ni vlezou. Ale asi to smysl ma!!!

lenny2
27. pro 2012

@kinguse
No právě, že na tento účel jsem pořídila ohradu od Chicca, ale ta funguje jen jako obří koš na hračky, v ní bejt absolutně nechtěj ☹ Takže tu jdu prodávat 🙂

kinguse
28. pro 2012

@lenny2 no ono si nemysli,ona i ta dřevěná je jeko obří ohrada na hračky 😀 Naše holky tam prostě být nechtěj a když je tam lupnu,tak řvou. Mám jí furt otevřenou, málokdy si tam vlezou a hrajou si...maj prostě radši volný výběh!

jarkalada
28. pro 2012

@lenny2 my jí někdy kolem roku už odstranili, protože akorát překážela v prostoru. Vám bude rok za chvíli. Zavírala jsem je tam taky jen na chvilku,když jsem něco nutně potřebovala udělat (párkrát za týden, maximálně ). Ale na záchod i v tý době už lezli za mnou 😎
To tě teď už budou pronásledovat a vlezou všude. Budete mít taky "útulno", jako my na té fotce 😀
Jinak radím nechávat si dveře na wc otevřené - jelikož jinak ti na ně budou akorát tak bušit, jak chtěj za tebou a pak tě zas nebudou chtít pustit ven- Tzn. uklidit z dohledu toaleťák - ten našim chutná a štětku na wc a podobná lákadla 😀

zvalentova
autor
28. pro 2012

@lenny2 Leni, i u nás je smrtelné. Kačka leze a je mnohem rychlejší, Kuba se jen plazí a tak na ní alespoň hejká. Nemůžu nikam jít, otevřít myčku, dát prádlo do pračky... hnedka je mám za zadkem a chtějí mi pomáhat. Neumím si představit co budu dělat později až budou třeba chodit.
Ohrádky všeho druhu jsem ani nepořizovala, nechala jsem volný výběh, jen v ložnici zavírám dveře, aby mi tam nekrámovaly. Dám je max. do postýlky pokud potřebuji jít dolů např. pro poštu.

zvalentova
autor
28. pro 2012

Holky, musím si lehce postesknout. Před vánoci jsem v HM koupila klokanům bodýčka - v akci za 4ks 450,- Je to z takového plátýnka, že mám strach jestli vydrží 😎
Vůbec se to nedá srovnat s těmi co mám na doporučení Lenky z Benito. Ty sice stály 160,-/ks, ale úplně jiný matroš.
Samotnou mě to děsně naprdlo. Nemám takový rozpočet, abych brala jen špičkové věci, ale rozdíl v ceně malý, v kvalitě obrovský 😒

lenny2
28. pro 2012

@zvalentova Benito je super!!!!

kinguse
28. pro 2012

@zvalentova to by mě Zuzi taky štvalo. 110,-/ks je dost na to,aby to bylo aspoň trochu kvalitní!!! Za 50,- bych se až tak nedivila! Jsou to šmejdi!!!! 😖
Jojo,teď už se bude Jarka smát nám,za chvíli se jí prcci zklidní a bude mít "pohodičku" a nám to začíná lítat jak čerti. Nejhorší je,že to nejde uhlídat 😀 Prostě řádí jak černá ruka 😀 😀 😀 Mám pocit,že teď už nebudu stíhat vůbec nic 😝 No což,hlavně klid a nohy v teple,neee!!! 😀

lenny2
28. pro 2012

@zvalentova
Jinak teda hodně v HMku dětem bodýnka kupuju a nikdy žádnej problém, tak snad ti vydržej! Třeba zas bodýnka od Nextu mi chloupkovatěj, což zas ty HMkový absolutně teda nedělaj.....Teďka jsem Kryštofoj koupila v Londýně v Mothercare bodýnka s mašinkou Tomášem a jednou jsem to vyprala a už jsou tak jenom na doma, úplně opraný ☹

zvalentova
autor
28. pro 2012

@lenny2 to je fakt, HM jsou pořád stejný i když opraný. Tesco a podobné mám brzy chloupkovaté, kolena a nožičky se žmolky i když jsem je kupovala fungl nové.

lenny2
28. pro 2012

@zvalentova
Ty vogo, o Tescu a těch jejich sračkoidních F&F mi ani nemluv 😉 Všechno co jsem od týhle značky koupila, tak jsem dětem dala jen jednou....po prvním vyprání jeden velkej cucek, žmolek ☹ Už tam nic kupovat nikdy nebudu, to si radši připlatim a koupim fakt kvalitní oblečení 😉 Na benitu jsem teďka taky objednávala nějaký bodýnka 😉 Ale ne teda klokaní 😀

zvalentova
autor
28. pro 2012

@lenny2 klokaní měla Kačka sotva 2 hodiny než ho stihla pokřtít pořádným bobanem. Ještě že jsem vzala jedny hadry na převlečení 😀

sariky
28. pro 2012

ahoj holky, zdravim po vanocich. bylo to uzasne, susini meli obrovskou radost snad ze vseho (hlavne z baliciho papiru a pak z bubinku 😝 ), byla jsem z toho uplne dojata. pejsek fp u nas uspech mel, ale u nas melo uspech uplne vsechno i kdyz z niceho nemaji rozum. proste viskali radosti nad kazdym darkem a vsemu se strasne smali. fakt uzasny 😉 nevim, co se pres ty vanoce stalo, ale jeste pred vanocema meli dohromady 6 zubu a ted jich maji dohoromady uz 11. tak by je konecne mohli zacit pouzivat a ne jist jen tu nechutnou mixovanou stravu 😉
Sima se zacina stavet na vsechny 4, ale zatim neleze, stale se jen plazi a Sarinka stale nic, lezi jak buchticka, tak jsem se pokousela obnovit vojtovku, ale rve u toho, tak zase nic. ale budu se snazit, aby se zacla aspon plazit a nebyla oproti Simovi tak pozadu.
Leny, konecne po dlouhe dobe vidim tvoje deti a hlavne v tech sedatkach jim to moc slusi 😉 btw me se Dorotky taky zdaji jak jednovajky, asi jsem dorotkoslepa 😝
Zuzko, doufam, ze jste vsichni fit a ze ta teplota byla fakt jen jednodenni zalezitost.
Jaru, ten vas vozovy park me fakt pobavil 😀 To my ted mame hudebni skupinu - bubinek a rumbakoule 😀
preji vsem dobrou noc

@lenny2

sariky
28. pro 2012

jooo a zapomnela jsem se pochlubit, ze jeste na stedry den jsem poslala mm do kauflandu pro ten sunar v akci, tak tady mame ted 24 krabic 😝

jarkalada
28. pro 2012

@sariky 24 krabic?! 😨 😀 😀
já dnes Anetce počítala zuby - má jich 15!-a to mě už nenechala kouknout pořádně pravo dole,takže tam nevím, jestli se něco urodilo. Oni jí vždycky rostou 2-3 najednou. Luk. jich má /asi/ 9.
No, potřebujem na to druhou garáž 😎 ale pořád si s tím vším hrajou. To je baví nejvíc, pořád něco tlačit před sebou, nebo házej traktory nebo mimina do tatry nebo kočárku a jedou. Už umí i zatáčet a jak lítaj rychle, tak jezdí smykem 🙂)
@kinguse jj, už jsem se tu i pousmála nad vaším povzdychem, že se děti začínaj nebezpečnějc pohybovat 😀 Si tu mnu ruce, že už došlo i na vás a budu mít teď k vám blíž, když na tom budem podobněji 😎 😀 A o tom, že by se zklidnili, pochybuju. Dřív byla aspoň ta prochajda v pohodě v kočáru - což teď už moc praktikovat nejde. Jak maj boty a ví, že se dá chodit i venku, tak často moc dlouho v kočáru sedět nevydrží a chtěj dolů.

kinguse
29. pro 2012

@sariky slusna zasobicka 😀 A je fajn,že susini byli zlatý!!!!! Holky celkem baví ten prolejzaci tunel,ale kuchyň a odpadak stále vedou 😀
Jinak my jsme STÁLE bezzuby!!! Ale pry to neva,že aspon budou mít zdravější zuby! 😉
Jedem ke známým na chalupu,tak se tu mějte famfarove 😀

sariky
29. pro 2012

@jarkalada
@kinguse koupil toho vic, nez jsem predpokladala, ale vzhledem k nasi spotrebe to bude za mesic pryc, takze je to v klidu 🙂
Gabi, taky se obavam, ze se jim ty zuby brzy zkazi, protoze to zatim necistime (samozrejme jsme koupili takovej ten kartacek na prst a parkrat jsme se snazili ty zoubky vycistit, ale susinum se to moc nelibi a taky na to zapominam, takze zubni hygiena teda u nas zatim dost zaostava ☹ Navic jak se jim klubou dalsi zuby, tak ty dasne maji bolavy a nechcou si na ne nechat sahat. uz aby se naucili cistit si zuby sami 😝

zvalentova
autor
30. pro 2012

@kinguse Gábi chtěla jsem se zeptat... no vlastně vás všech. Klokani jsou na zabití, moje kozy volají SOS a tak zcela reálně uvažuji o zrušení kojení. Prostě nechápou, že zuby jsou tam navíc a hryžou jak diví.
Jak to děláte večer s mlíkem a kolik ho tak cca vypijou? U nás je zatím model nastaven kolem šesté cca 150ml kaše nebo mlíka, vykoupat a kolem sedmé dokojím kdo co chce.
Ale jak teď, dvoje mlíko? Nebo to zkusit posunout později a dát mlíko po vykoupání? Kolik ho tak cca dítka vypijí? Dík 🙂

joyce2
30. pro 2012

@kinguse
@jarkalada
Díky za rady ohledně kaše. Teď jsem jim ji pár večerů dala a je to fakt lepší. - Dám jim kaši, dokojím a nemusím do nich lejt nutrilon. - Možná jsem s tou kaší měla začít už dřív, ale teď už je to asi jedno. - Jakou tu kaši dáváte? - Zatím jsem koupila od Nestlé Sinlac. - Rýžová, nemléčná, bez lepku - dělám jim to do HA Nutrilonu. - Vzala jsem to pro začátek, ale uvažuju i o tom koupit nějakou obilnou a zkusit i ten lepek. - Je nám šest a půl měsíce - Říká se, že by se s lepkem setkat měli včas. Ale je fakt, že dávám příkrmy zhruba deset dní - zatím mrkev, brambory, večer ta kaše. Nechci nic pokazit ani tím, že jim něco dám moc brzy, ani tím, že jim to zas dám moc pozdě...

joyce2
30. pro 2012

@zvalentova
Mě poslední dobou taky docela hryžou, hlavně Maruš mě tu a tam jakoby rafne, potvůrka. - Docela to bolí, a to ještě zuby pořádně nemají. - Klokani už zuby maj, tak to musí bolet teda fest! - Moje bradavky už taky nejsou, co bejvaly (a to je mažu - dřív to stačilo - byly pořád docela ve formě - pak chvíli nebyl olejíček a už je do té formy nemůžu dostat).

joyce2
30. pro 2012

@lenny2 Dívala jsem se na tu stránku benito a koukám. že mají punčocháče wola - jedny už máme a je to přesně tak, jak píšeš. - Žádné žmolky (Narozdíl od jiných punčoch, které byly překrásné, ale už jsou samý žmolek.) Taky pár objednávám.

joyce2
30. pro 2012

@kinguse
Vyrazili jste nakonec na to Lipno? - My se tam také v lednu chystáme. - Objednávali jsme to někdy v listopadu, nebo v prosinci, jak byl mráz, s představou, že tam jako budeme s kočárem bruslit na zamrzlém Lipně, ale zatím to teda nevypadá... 😒 Ještě, že je tam ta nová rozhledna - měla by být také s kočárem přístupná, tak aspoň něco. Dneska je tam manžel na jeden den, tady je lehce pod nulou, tak jsem si myslela, jak jim to počasí vyšlo, ale volal, že tam jsou tři stupně nad nulou, tak nic moc...

sariky
30. pro 2012

@zvalentova Zuzi, ja jsem nekojila, susini jsou od zacatku na UM, tak je to asi trochu jiny, ale pro zacatek zkus toho mlika dat podle tabulky, kt. je na kazde krabici mlika a uvidis, jestli jim to mnozstvi bude stacit nebo ne.
btw zajimalo by me, jestli se ti podari klokany "posunout". se susinama je to fakt des, vecer vubec nevydrzi a rano vstavaji pred patou 😠 zkousela jsem je "posunout", ale vubec to nejde, tak kdyby se ti to podarilo, tak prosim o radu 😉