Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

eulalie
1. led 2013

Holky, já nevím, s těma příkrmama jedu dle naší MUDR. Hm, co doktor, to jiný názor...ale zase každému vyhovuje něco jiného, nám to prostě takhle pasuje, děcka jsou spokojené a koupání na šestou s ukládáním o půl sedmé taky vyžadují. Je to jejich čas, během 10 min usínají, i když malá se pak ještě několikrát budí, nemá tvrdý spánek a probudí ji každé mušší prdnutí. Ale do osmi spí už i ona tvrdě. Budí se kolem té šesté, ale pak ještě na 45-60 min zaberou. Nám to takto vyhovuje, ale počítám, že s letním časem čas spaní zase posuneme. Teď máme takto nastavený zimní spánek 😎

kinguse
1. led 2013

Ahoj holky,tak já "proparila" noc jak za mlada 😀 Byli jsme se známými v hospode a domu jsme přišli v pul5!!!! 😝 Hráli tam samy oldies,tak jsme tancili jak o život 😅 Děti ma mamka,tak ji rychle jedu vysvobodit!!!
Všem krásnej a pohodovej Novej rok 2013!!!!!!

@jarkalada Jaru, to víš,v těch dnešních novinách pisou samy kraviny,tak je to nebavi číst 😀 Sarka ma pravdu,musíš sehnat dobový tisk 😀

jarkalada
1. led 2013

@kinguse tak to závidím a přeju pařbičku! 🙂
@sariky njn, s pohyblivejma dětma už toho tolik neuděláš. Však já taky skáču od jednoho k druhýmu nebo je minimálně musím pořád pozorovat, co dělaj. Ale tak, co bysme pro jejich zdravý rozvoj neudělaly, ne? 😀
A jakmile je najednou podezřelý ticho, značí to nebezpečí - buď dělaj nebo jí něco zakázaného, nebo kakaj 😀

lenny2
1. led 2013

Lyžaři 😀

sariky
1. led 2013

@lenny2 to je paradni fotka 😀
Nahoru vlekem a dolu "po svych"? 😀

lenny2
1. led 2013

@sariky
Kdepak, Šári, sednu na Walkera a jedu 😀 😀

kinguse
1. led 2013

@lenny2 já vám ten sníh fakt závidím!!! Ani ne kvůli sobě,ale kvůli dětem!!! Nedá se tu nic moc dělat. Tak si to užívejte!

Holky,jdu se umýt a chrnět,jsem úplně KO 😝

lenny2
1. led 2013

@kinguse
Gábi není co, sníh je technickej, ve městě je momentálně sucho, což mi plně vyhovuje 😉
Utikej chrnět, ty pařmenko 😉 pa

joyce2
1. led 2013

@kinguse Ahoj Gábi, díky za radu s tím lepkem. Asi to udělám, jak píšeš - přidám do té rýžové kaše trochu lžičku obilné - jenom zatím nevím, kdy se k tomu odhodlám. - Stejně musím zásoby kaše doplnit. - Koupila jsem na začátek jednu krabičku a po pár večerech budeme na dně krabičky, tak musím rýžovou i obilnou pokoupit.
Jj, bydlím zhruba 30 km od čb.

kinguse
1. led 2013

@joyce2 až se ti rozjí,tak ti to balení kaše vyjde tak na 2-3dny! Naše dorotky ze začátku moc nejedly, teda oni nejsou až tak velký jedlíci ani dneska 🙂 Nechvátej na ně,oni se ti za chvíli rozjí. Ty kaši začni přidávat až tak ke konci toho 7.měsíce!

ostrava8
1. led 2013

ahoj holky všechny vás zdravím v novém roce .. a přeji hodně zdravíčka a nových zážitků s mimiškama. Byl to ted fofr, průběžně jsem vás četla, ale nestíhala jsem, návštěvy, chystání jídla atd. Posílám fotečky stromečků a i toho slibovaného cukroví jde to tam trooošku vidět, aby jste viděly , že plním sliby 🙂

lenny2
1. led 2013

@ostrava8
Péti, to jsou kousci krásný 😉 Hodně zdravíčka! 😉

jarkalada
1. led 2013

@ostrava8 tééda, to máš pěkně zařízený, děti se živí samy! 😀 A Terezka kolik už má vlásků 🙂 Doufám tedy, že je to holčička, abych zas nestřelila vedle 😀
Cukroví pěkňoučký, ty rohlíííčky, áách 🙂

lenny2
1. led 2013

@ostrava8
Jinak tohle je zas můj štědrovečerní stůl 😉

maruja
2. led 2013

Ahoj holky, tak jsme zpět v každodení rutině. Vrátili jsme se od babičky, kde jsme trávili Vánoce. Draci se plazí a jdou na kolena. Viki to jde líp, ale je taky lehčí 🙂 a pěkně si obrátili spaní, Adam spinká krásně a slečna začala zlobit a vstává v 5 😠
@lenny2 dostali ty zvířátka na madlo kočárku a jsou super a ono to i hraje 🙂 Adam dokonce dostal jeden dárek specielně k svátku 😀

joyce2
2. led 2013

@maruja Ahoj, vítám tě zpátky. - Tvoji draci jsou teda šikovný. - Moji se zatím neplazí vůbec. - Zatím jenom na zádech poposkakují dozadu.

ostrava8
2. led 2013

@joyce2 ahoj co by jste holky chtěli nám je už 8,5 m. skoro a zatím jenom lezeme, sem tam poskočíme na kolena . .takže máte určitě ještě hodně času 🙂 není kam spěchat, každý dítě má své tempo 🙂

sariky
2. led 2013

@ostrava8 Peti, susinum je dneska 8 mesicu a furt nelezou. Sima se sice umi postavit na vsechny 4, ale neleze, furt se jen plazi. spis me prijde, ze by se na ty kolena chtel rovnou postavit. a Sarinka nema silu v rukach, takze sice strka kolinka pod sebe, ale furt se ani neplazi, protoze se neudrzi na vlastnich rukach. snazim se s ni posilovat (cvik od rehabky), ale vubec nespolupracuje, tak me to akorat depta. ale je videt, ze vi co a jak, jen proste nema silu 😒

sariky
2. led 2013

@joyce2 taky myslim, ze mate cas

kinguse
2. led 2013

@sariky Šári, oni se rozlezou.Jde to pak rychle,když na to přijdou. Terce to taky trvalo dýl, taky měla slabší ruce proti Lucce. Lézt začli někdy v listopadu,to jim bylo 9-10měsíců,tak nějak,takže určitě taky začnete!

tak vám taky ukážu náš prostřený stůl,když se tu všechny chlubíte 😀 😀 😀 Jídlo tam ale ještě není 😀 To jsem měla položený vedle sebe na lince.
Upřímně jsem ráda,že už je všechen ten blázinec za náma 😝 Stromek už máme úplně suchej a to mi stojí ve vodě,tak už ho o víkendu vyhodíme a aspoň zas "schovám" věci do ohrádky.

kinguse
2. led 2013

@sariky a buď v klidu u cvičení ty děti většinou nespolupracujou...nelíbí se jim to!!! ale na druhou stranu to má svůj efekt. Mě to taky nebaví,ale snažím se když to jde cvičit!..i přes to,že nechtěj a mě se taky nechce.Ale právě ty cviky jim pomáhaj zapojit ty správný svaly tak,aby jim to pak šlo. Takže hlavu vzhůru, ono to půjde.

sariky
2. led 2013

@kinguse no snad jo, protoze Sarinka je desne protivna, je videt, ze ji to vadi, ze neleze, strasne se snazi, ale nejde ji to a tak furt knoura.
btw se tady vsichni "chlubite" vanocni atmosferou a ja nemam nafoceno skoro nic. i kdyz to byli prekrasne vanoce, tak na to foceni nebyl nejak cas. no a tu trochu, kt. mame nafocenou, ma mm ve fotaku a ja to neumim zpracovat, abych vam to mohla taky ukazat, takze si muzete predstavovat, ze jsme to meli taky krasny 😀 😝
btw taky mate tak hnusny pocasi? tady je mlha a cosi pada z nebe (vypada to jako dest, vsude mokro, ale pritom neprsi). no hnus velebnosti.

zvalentova
autor
2. led 2013

@sariky Šári, klid. Urychlená Kačka byla na 4 strašně dlouho, jen se plazila. Všemožně jsem se jí snažila šoupal po kolenou, aby to pochopila a nic. Teď leze jako drak a chodí okolo nábytku.
Kuba JEN leží, ještě se mu ani jednou nepovedlo zvednout se do druhého vzpřímení. Konzultovala jsem to s rebábkou (ta by cvičila pořád) a neuroložkou. Obě se ale shodly na líném a introvertním chlapovi. On prostě tu potřebu nemá ale do 10 měs. by to měl zvládnout, tak mu ještě dávám čas. 'Hlavně Vojtovka byla problém, on řval a bojkotoval to, mě se do toho nechtělo a pak jsem stejně necvičila. Myslela jsem si, že ho Kaču vytáhne za sebou, ale on prostě NIC. Za to na jemnou motoriku je mistr, také mnohem víc "povídá".
P.S. jaký máš cvik?

sariky
2. led 2013

@zvalentova jejda ja to asi nedovedu popsat - mam ji prekulit na bok (napr levy), levou nohu ohnout a tahat za pravou ruku. pak je obdobna varianta, akorat se zaroven k sobe taha rameno a koleno (taky se to cvici na boku) a pak ji mam dat na kraj stolu a oprit za ruce a jakoby nadzvedavat panev, aby si posilovala ruce. ma mit u toho hlavu dopredu a ramena v rovine. jenze ona vubec nespolupracuje i kdyz ji motivuji treba hrackou, otaci se na vsechny strany, takze pak samozrejme nezapojuje ty svaly, ktere ma zapojovat a ve finale zacne rvat, ze se ji to nelibi a to je uplnej konec. to stejny s tema cvikama na boku. ona se proste vzepre, zakloni hlavu na opacnou stranu a tim padem vubec nemuzu udelat ten cvik tak, jak mam. navic ma vzdycky pak takovej hysterak, ze nejde vubec utisit a ja na to proste nemam nervy. nejvic me prave dostala ta fyzioterapeutka minule, kdyz se Sara strasne rozervala a ona mi ji dala do naruce, at si ji uklidnim. jenze to samozrejme vubec neslo, tak jsem si tam pripadala jak uplnej trotl. jinak tech cviku mame vic, ale ja jsem je zapomnela, protoze zrovna minule se nam nevenovala, porad telefonovala a mela tam nejakou navstevu, tak me to nastvalo a uz jsem po nicem ani nepatrala. navic ja si proste myslim, ze ona to nedela spatne, nema jen dostatecne silne ruce, ale je videt, ze se sama snazi. a kajicne priznavam, ze samotne se mi to taky cvicit nechce 😝

jarkalada
2. led 2013

stoly máte krásně nazdobené. Mně to teda ani nenapadlo fotit, jsem byla ráda, že už se jde konečně něco jíst 😀
Maximálně vám pošlu fotku z dneška - nedokážu je 100% uhlídat. Hlavně že jsem jim dala výýjimečně dudlíky, abych je zahnala z cesty už na zahradu, tak aby tolik neřvali. No - ještě že jsem to viděla, to mě fakt nenapadlo, že ho napadne- už je ale vyvařenej 😕

kinguse
2. led 2013

@jarkalada no dobrý 😀 😀 😀 😀

jarkalada
2. led 2013

hlavně, že žádná z těch koček -ať už z těch saní nebo tahle, není naše 😎
Jináč jsem dneska Lukinovi dala přes plínu. Po obědě jsem myla Anetce ruce v dřezu - on si mezitím odstrčil židli, vylezl po ní na stůl, židle spadla. Než jsem pustila Anet, tak byl na druhým konci - no plácla jsem ho, jak mě v tu chvíli nenapadlo nic jinýho, jak jsem se o něj bála, že by žuchnul.

sariky
2. led 2013

@jarkalada toho se taky bojim, Jaru ☹

jarkalada
2. led 2013

@sariky jsem si říkala, jak budu vychovávat jinak, než jsme byla já. Ale jak vidím, ono to prostě někdy jinak asi nepůjde. Né že bych ho furt bila, ale například v týhle situaci mě nic "lepšího" nenapadlo.
Zítra se tu neukážu, budu tu mít na ceeelej den kamarádku. Přijede už ráno - chtěla už na devátou. Jsem říkala, že to je trošku brzo, když děti - a my, vstáváme v půl. A bude tu aááž do půl osmý. Hlavně že vždycky přijede takhle a pak večer píše, jak je z toho unavená a že jí to nějak zmohlo, už se těším 😀 Jí vždycky zaúkoluju, když už tu je, aby nakrmila, oblekla, pomohla se sušením a oblíkáním po koupání.. 😀

jarkalada
2. led 2013

vám tu taky všechno vyžvaním 😀 když já nemám jinak s kým potlachat, když jsem tu věčně s dětma sama, tak mé výlevy pak holt odnášíte vy 😎