Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

sariky
4. led 2013

@jarkalada ja jsem se ted vratila z prochazky a jsem uplne k.o. a to nebeham za detma, ale jen tlacim kocar 😒 nejradeji bych se najedla a sla spat. tady bylo pocasi dopoledne docela dobry, i to vypadalo na slunicko, ale ted se nejak zatahlo a vypada to na dest. a venku je strasny teplo. ufff jsem se uplne zpotila
btw Jaru, doufam, ze ses neurazila, ze jsem nekde rano psala, ze si s tebe delame srandu. bylo to s nadsazkou, ale jestli se te to nejak dotklo, tak se ti omlouvam, protoze bez tebe by to tady nebylo ono 😉

sariky
4. led 2013

@zvalentova Zuzi, chtela jsem se te zeptat, jestli nahodou nemas nejakou zkusenost s alergii na lepek. podle priznaku to totiz vypada, ze Sarinka je na lepek alergicka. dneska jsem procitala internet a fakt se obavam, ze to tak je. v utery jdu se susinama na preventivku, tak dr poprosim o vysetreni krve. uz jsem ji o tom dvakrat rikala, ale dr me vzdycky rekla, ze to urcite alergie neni. ale tentokrat se uz nenecham odbyt. jsem z toho ted rozhozena jak jsem to vsechno "nastudovala" 😒

kinguse
4. led 2013

holky to počasí je hnus. Hnijem furt doma a už mě to nebaví! Ještě,že aspoň můžu dát holky na terasu. Po o jsem tu měla paní na uzavření staveb.spoření,tak už to mám konečně z krku! Jsem se k tomu nemohla furt rozhoupat. Ty prachy jen lítaj,ach jo. Golfky nejdřív zkusím prodat ty naše,pak budu řešit ty nový, dřív o tom nechce mm ani slyšet 😝
Ale mám jasno, chtěla bych ty,co mi posílala Léňa,ale asi risknu bazarový. Od paní bych si je možná vzala,ale chtěla bych víc fotek. Ale jak říkám,nejdřív prodám ty naše a pak to budu řešit.

zvalentova
autor
4. led 2013

@sariky Šári úplně přesně netuším. Ale jako laik bych řekla, že na kůži to může vypadat jako jakákoli jiná alergie (červená suchá nebo mokvající místa), ale hlavně se jedná o problém "žaludeční", kolikrát to ani netušíš a jsi celiak.
Namátkou jsem našla toto http://nemoci.vitalion.cz/celiakie/
http://svethomeopatie.cz/cs/672-alergie-na-lepek

jarkalada
4. led 2013

@sariky šmarjá, tak to vůbec neberu. Se za to nemusíte pořád ospravedlňovat 😉 🙂
A já když tu kolikrát taky něco píšu, jako ze srandy, tak to nikdy nemyslím nějak ironicky nebo ošklivě. Ono to z toho psanýho slova může kolikrát vyznít jinak, když to po sobě za pár stránek čtu, ale určo bych si nic takovýho napsat nedovolila 😉 🙂 Takže pro příště bysme se už za to nemusely navzájem omlouvat, když to každá myslíme stejně v dobrým 🙂 i když teda já to taky pro jistotu ještě připíšu 🙂))
Jinak jsem tu zas měla tu kamarádku. A celkem mě "překvapila" když dětem zakazuje věci, který si myslí, že se nesmí - ale i když jí říkám, že to a to je v pohodě, že to dělaj, že to to a je necháváme dělat a tak - tak je okřikuje. Nebo malýho chovala, on pustil knížečku, jednou, dvakrát - a jednou, dvakrát ho pleskla přes ruku. Povídám, že ještě prostě hází s věcma, že zkouší, co jde s čím dělat - ale opět to udělala. Jsem slabota, nejsem se schopná nějak víc ohradit.
Pak jí v jiný chvíli povím, že to a to můžou, ale například nedovolíme to a to .. snažím se to nenápadně osvětlit... ale nějak to nefunguje.. 😖

zvalentova
autor
4. led 2013

Leni, pošli mi název "mlíka" do vody. dík

lenny2
4. led 2013

@jarkalada
Jaru, jsou 13,5 cm, to jsou velký dost 😉

lenny2
4. led 2013

@zvalentova
Ajajaj, jsem hlava děravá, jdu psát tý sousedce smsku a hnedka ti to pošlu 😉

jarkalada
4. led 2013

@lenny2 tak to jo. Já jen, že jsem jim několik těch capáků zkoušela, nebo i co maj jinde na netu a ty velikosti, co jim jako dle měsíců měly být, byly malý. Teď maj A+L nohy cca těch 14cm 🙂

lenny2
4. led 2013

@jarkalada
Tý jo, to maj docela velký nohy, že?

lenny2
4. led 2013

@zvalentova
Zuzi, je to Oilatum 😉

jarkalada
4. led 2013

kdo máte možnost Makra, tak maj Sunary v akci za 182kč.

rychetkami
4. led 2013

@lenny2 Leny, ty jsi designérka, krásný botky, přesně moje gusto🙂

Ještě že vás mám, sice nijak moc nepíšu, ale chodím se denně uklidnit, protože někdy jsem zralá na psychofarmaka, ale je to i docela sranda. Jen máme trochu hokej v jídle, doktorka ještě řekla, že máme s příkrmy čekat, ale děti mi řvou v noci hlady, Mára chlemtá 2x za noc, ve dne jí jak novorozeně,ale jednou za dvě hodiny...myslím, že by byl spokojenější, kdyby jedl ještě něco jiného. To mlíko je kalorcký, ale nezaplácne ho...takže jen nabírá a má pořád hlad. Už se blíží 9ti kg, je dlouhý 75 cm, tak si myslím, že takhle veliký dítě by nemělo být jen na mlíku....no nevím.

jarkalada
4. led 2013

@rychetkami a ty ještě kojíš, nebo jste spíš na UM? Jestli na um, tak bych mu už podstrojila něco "lepšího"

rychetkami
4. led 2013

@sariky ad alergie - nenech se odbýt, já vím, mně se to kecá, taky jsem měkká, ale když vím, že by hrozilo odmítnutí, pokud to jde, jdeme s manželem oba. Štěpán je sice flegmatik, ale umí si trvat na svým s ledovým klidem, docela se od něj učím...a zatím mi to nejde. Ale držím pěsti, aby vaše malá alergická nebyla!

rychetkami
4. led 2013

@kinguse počasí hnus, dneska jsem valila v dešti ven, pěnový madlo od kočáru bylo na ždímání, ale k vánocům jsem dostala epesní pláštěnkopončo, tak se mi valilo jak na slunci🙂

rychetkami
4. led 2013

@jarkalada no od prosince z veliký části nutrilon. Ona to komplikuje ta alergie na bílkovinu kravskýho mléka, ale myslím, že zelenina a maso nebo řídká kaše z rýžových vloček rozdělaná s naším UM by jim nemusely dělat zle.

jarkalada
4. led 2013

@rychetkami tak to bych tedy vyzkoušela. Věk už na to má 😉

rychetkami
4. led 2013

@jarkalada přijde mi, že Mára na to má i váhu😀 vedle ostatních dvojčat odsud jsou ti naši obříci🙂 VVlastně ještě Tomášek a Terezka od Peti🙂
A v kolika měsících jste začínali u vás?

jarkalada
4. led 2013

@rychetkami 😀 😀
My asi v 5,5 měsících. Byli jsme ale od začátku na UM, takže se mohlo od těch čtyřech - ale i dr. říkala, abysme počkali ještě těch 6 neděl, co byli narozeni dřív.
Prvně jsme jim dali jen kousek banánu, když na nás tak smutně koukali 😀 a když to jedli, další den jsem začla se zeleninou. A od tý doby jí 1x denně - vlastně furt 😀

sariky
4. led 2013

@rychetkami ty jo tak to bych jim uz taky dala prikrm. to jsou obrici. takovy miry nemame ani ted a to nam je uz 8 mesicu 😀
susini toho moc nesni a je to s nima docela boj, ale zacla jsem s prikrmama v tom 4. mesici, protoze jen po nutrilonu furt rvali (usoudila jsem, ze asi hlady), ze uz je to proste asi nezaplaclo. straaaasne dlouho si na ty prikrmy zvykali (asi 3 mesice) a furt s tim nejakym zpusobem bojujeme, ale myslim, ze v 5 mesici (coz jste tusim vy) byste uz zacit mohli. tot muj laicky nazor 😉 A hlavne aspon zjistis, jestli jsou na neco nedejboze alergici.
ja se prave taky neumim v prave chvili obrnit a prosadit si svoje (a u dr je to klasickej pripad). ale ted jsem se odhodlala a budu si trvat na svym, protoze jsem z toho fakt dostala strach (procitala jsem priznaky na netu a obavam se, ze Sarinka je ukazkovej priklad ☹ Pokud by nedejboze mela byt alergicka, tak at se na to prijde vcas a netyra se zbytecne dlouho... A jak to po sobe tak ctu, tak se asi fakt budu muset dat na to modleni 😀

sariky
4. led 2013

holky, musim se vam "pochlubit". dneska jsem mela (nebo jeste mam narozeniny) a prozila jsem fakt paradni den - rano mi spadlo mydlo do sifonu v umyvadle, takze ted to blbe odtyka, mm odjel na vikend pryc, takze na vsechno budu sama a ted jsem tu mela sestru se svagrem jakoze budem parit. oba byli unaveni a ja taky, konverzace se ztrhla do depresivnich temat, tak mam pocit, ze bude nejlepsi, kdyz se rovnou pujdu obesit 😀 No nic, jdu vytahnout pradlo z pracky, povesit, sklidit to co je na susaku, udelat vodu na mlicka a hura do sprchy a spat. jsem opet k.o. Se fakt tesim, az se nekdy poradne vyspim. a doufam, ze to nebude az v hrobe 😀 Timto koncim svoje ponure prispevky pro dnesni den a doufam, ze se tady zitra nekdo ukaze, abych se mohla rozptylit, kdyz budu ta slamena vdova 😉

rychetkami
4. led 2013

@sariky neboj, alergická být nemusí, třeba je to jen dočsný problém...myslím na vás, ať se to nepotvrdí.
No naše smečka je o dva měsíce mladší než vy, za týden oslavíme půlrok.Obřík je jen Mára, Vikinka má 7 kg ...ještě, že to není obráceně, velká holka a drobný kluk😀 Mára ude jak můj brácha, když byl mimino, v roce měl 12 kg, teď má 193 cm...a manžel byl prý taky velký mimino, a teď je sice vysoký, ale hubený, takže bůhví, jak to bude.

rychetkami
4. led 2013

@sariky Vše nejlepší k dvacetinám, kočko🙂 zítra bude pršet, takže tady bude plno. Škoda, že jsme takhle rozházený po republice, někdy ych potřebovala parťačku...taky jsem někdy načerno.

jarkalada
4. led 2013

@sariky jééé, tak všechno nejlepší ! - hlavně zdravíííčko, přeje se to sice pokaždý, ale pokaždý je to třeba 🙂 a pak samozřejmě hodná děťátka a trochu toho spánku tobě.
Doufám, žes tu šňůru použila pouze na to prádlo 😀
Zítra budu k dispozici určitě já, jako obvykle 😝 😀 Tak si tu můžem navzájem postěžovávat 😎 Já bych tak potřebovala s někým si zanadávat na toho mýho mm a nemám s kým 😀 Jenže vy ho neznáte a před společnejma známejma je mi to blbý 😝 😀 Taky jdu vykonat hygienu a spát

sariky
5. led 2013

@rychetkami diky za prani 🙂 btw jak se vlastne jmenujes? mozna uz se to tady rikalo, ale nejak si to nepamatuji ☹
s alergii dam pak vedet a porad v koutku duse doufam, ze to bude ok....
a s tema velikostma miminek tezko rict. mm byl jako mimino cvalik a ja jsem byla vyhublina a deti mame prumerne velke, tak nevim 😀 jasne, ze geneticke dispozice hraji svoji roli, ale na druhou stranu je ta strava dneska tak "dokonala" a "nadopovana", ze to je asi oproti nasemu detstvi vsechno jinak....

sariky
5. led 2013

@jarkalada diky Jaru 🙂 a na tm si klidne postezuj, jsem jedno ucho 😉 ja mam taky kolikrat tezkou hlavu a neni to kde ventilovat 😝

lenny2
5. led 2013

@sariky Šárinko, dodatečně všechno nej nej nej a ať ti stálé slunce nad hlavou zažene chmury v duši, ať ti děti dělají samou radost, hodně zdravíčka a pusu od nás třech 😉

maruja
5. led 2013

@sariky taky přeju jen to nej k narozkám 😉 zdraví, pevný nervy a vždy aspoň nějakou prospanou noc 🙂

rychetkami
5. led 2013

@sariky Jsem Kamila🙂 S tou stravou nevím, obě děti krmím tím samým a skoro stejným množstvím a Viki je dlouhá žížala a Mára je velký do všech stran.