Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

sariky
18. čer 2012

@yamdena no jasne, je to moznost. ale momentalne ho nemam, tak sonduji, jake jsou alternativy 🙂

jarkalada
18. čer 2012

@sariky já ten vysavač mám taky skoro na max a taky,jak říkáš, si myslím, že jim to neodsaje všechno, i tu tzv.zadní rýmu - o čemž právě píšou v informacích u těch odsávaček, proč je koupit.
Já mám tudle http://nosni-odsavacky.heureka.cz/nosatko-odsav.... Tu koupil MM, když jsem ho vyslala, aby prostě něco přinesl 😀 Ale princip je asi stejnej
Mám i tu hadičkovou a tu nejsem schopná ufouknout. A když byli malí, tak měli ty nosní dírky tak malinký, že jim to tam ani nešlo strčit.
Naši spí jen v overalkách - klasický pyžamka jako triko s dl.rukávem a nohavice u nás nejde-nohavice si ustavičně svlíkají, takže pak spí skoro nahatý. No a dneska jsem je jen k ránu přikrývala tenkou dekou.
Ale vy jste proti nám ještě malinký. Možná je fakt řešení bodýčko a ten spací pytel, nějakej tenčí ale

sariky
18. čer 2012

@jarkalada ja rikam pyzamku bodycku s dlouhym rukavem a dlouhyma nohavickama vc. zakrytych chodidel. klasicky gatata jim nedavam, protoze je take skopavaji a pak je najdu skoro nahaty 🙂 malej si jednou dokonce skoro skopal i pampersku 😀 dneska mam v planu je nechat spat v tom bodycku a prikryju je plinkou a kdyz se odkopou, tak holt smula 😝 momentalne mame v loznici 30 stupnu, tak snad mi tam neumrznou 😉 a jeste k te odsavacce - jim se taky nevejde do nosanku - maji jeste male nosni dirky, takze to odsavam jak to jde nebo spis nejde 😉

kinguse
18. čer 2012

ahoj holky,tak dneska mám náladu pod psa! ☹ Holky už několikátý den téměř celý prořvou, přes den vůbec nespí,teda pokud nepočítám cca tu hodinku (asi tak 3x po 15-20min) 😝 . Vždycky jedna zabere, druhá řve a po chvilce jí vzbudí,takže pak jen řvou a řvou a přestanou jen když je nosím...což už fakt není v mých silách. Do toho jsem se pak pohádala s mamkou,která mi řekla,že je to moje chyba,že nespí, že prej mám samý aktivity (od porodu jsem v podstatě nikde nebyla). Tou aktivitou prej myslela to,že jdu třeba dopol.ven s kámoškou a jsem s holkama venku celej den...pak prý nemaj žádnej režim a je teda moje chyba,že nespí! Holky jsem docela zoufalá,samozřejmě,že jsem to doost obrečela.Člověk se snaží zvládat dvojčata, staršího syna, manžela,trochu domácnost a pak se od vlastní mámy dozvi,že to stejně dělá všechno špatně. Podle ní bych měla sedět doma na prdeli,děti chodit ve stejnou hodinu spát,jíst,pít apod. a malej asi jen do školky a ze školky!!! Tak jsem se musela vypovídat,ale nějak se to ve mně nakupilo a jsem fakt hotová!

silvie_z
18. čer 2012

@sariky ahoj, naše holky mají taky malé nosíky, že se jim tam odsávačka nevejde (jsou o týden starší než tvoje). v nemocnici mě naučili smotat roh zdravotnického čtverečku, ale asi by fungoval i kapesník, a tu smotanou špičku jim strčit do nosu a vytáhnout soplík. jenom se s tím musí pořád točit, i když ten roh vytahuješ, jinak se to tam neudrží. vypadá to brutálně a na zadní rýmu to samozřejmě nepomůže, ale když holky řvou kvůli plnému nosu, tak je za chvilinku klid 🙂

jarkalada
18. čer 2012

@silvie_z to zní hezky, ale já mám problém udržet jednou rukou hlavu a druhou ruce a potřebuju třetí na ten kapesník a čtvrtá, aby pomáhala tý první, protože ta hlava se vždycky děsně mele 😀

silvie_z
18. čer 2012

@jarkalada jj, občas je to boj 🙂 dnes jsem jim tak čistila nos venku na procházce, měla jsem strach, aby na mě lidi nezavolali sociálku, ale za chvíli jsme jely dál a hlavně bez "koncertu" 😉

veronika.m
18. čer 2012

@zvalentova Ahoj Zuzi my byli v pátek taky u doktorky a kluci měli 4850 a 5080 tak to ti tvoji drobci nám už pěkně šlapou na paty 😀

@sariky tak ty pupínky máme taky, je to novorozenecký ekzém a fakt super na to je z lékárny Jarišovka, stojí fakt pár korun a několikrát denně jim otírám tamponkem tím obličej a je to fakt o stopro lepší. 😉 Jinak kluci spinkají v bodyčku s dlouhým rukávem a jsou přikrytí peřinkou jen po nožičky a je to akorát. V zavinovačce je už nemám docela dlouho a do pytle bych je v tomhle vedru ani nedávala.

Jinak holky je mi fakt blbý psát o mých klučících neboť když to tu čtu tak se i stydím napsat jaký to máme domy my. Takže radši nic. Zítra budu mít mejdan s holkama z práce u nás na zahradě tak se těším. Jo a když sem dneska jela z práce tak mě zastavili policajti neboť jsem telefonovala a nebyla připoutaná. Ale pan policista byl fakt hodnej neboť sem mu řekla ať je hodnej protože mám tři děti a když mi dá velkou pokutu tak nebudou mít co jíst... Joooo holky a dal mi kilo pokuty, to sem mu vysázela v kovákách a jela sem 😀

lenny2
19. čer 2012

@sariky
Ahoj, já jim dávám na holý tělíčko jenom overálek, teďka slabounkej s dlouhým rukávem a dneska dokonce i s krátkým, protože je děsný vedro. Po koupání jsou ve spacích pytlích, v těch usnou a já je pak přenášim do postýlek už bez pytle. Když si v noci beru Kryštofa do postele, tak mu ten pytel dám.

lenny2
19. čer 2012

@kinguse
Ahojda, vyprdni se na rady a kritiky, máma seš ty a dělej si to podle svýho. Jasně, že děti potřebujou mít režim, ale to nespočívá v tom, źe budeš sedět doma! Vždyť to není pravda, já si myslím, že máme režim nastavenej docela perfektně a kolikrát i když jsme doma a na 100% ho dodržuju, tak děti prořvou celej den. Každej den je jinej, ty děti se mění a někdy takové dny blbec prostě přijdou 😉 Naopak, co já bych za to dala mít kámošky s mimčama a mohla s nima trajdat, já furt s kočárem sama, všechny moje kámošky už maj velký děti a pak, když jdu někde na procházce a vidím houf mamin s kočárama jak jsou společně na vycházce, tak mi to je strašně líto a připadám si dost sama ☹ Takže hlavu vzhůru, kočko, ty děti jsou prostě protivný z toho vedra venku, můj Kryštof měl včera doslova atomovej záchvat vzteku, protože mu nešlo usnout, myslela jsem, že už ten kočár nechám někde odstavenej a uteču někam za hory za doly 😀 Mamky to myšlen dobře, ale řekni jí, že až vychová a vypiplá páreček dvojčat, tak ať ti přijde radit, protože do tý doby nikdo, kdo dvě děti najednou nezažil, tak neví 😉

zvalentova
autor
19. čer 2012

@sariky ahojky, dneska u doktorky jsem měla dojem že moje děti jsou chuderky. Všechny ostatní děti měly bodýčka s dl.rukávem, tepláky, ponožky a ještě připravenou mikču a čepici. Ti naši jen v letním overalku s kr.rukávem a ponožky abych je neuvařila.
I na doma dávám kr. rukáv i nohavice. Na spaní klasický overal s dl.rukávem a přikrývám jen do pasu. Spí při otevřené ventilaci. Bohužel v bytě neudělám méně než 24 stupňů ☹
Jinak v zavinovačce spali jen chviličku, protože se v ní děsně potili. Spí v postýlce na boku přikryté normální peřinou.

zvalentova
autor
19. čer 2012

@kinguse zlato hlavu vzhůru i když je to těžké. Takovéhle situace také nezvládám a do toho ještě bojuji s manželem, kterému v podobné situaci ruply nervy a řval na mě, co jsem to za matku která neumí utišit dítě. To byla rána pod pás.

Kafe s holkama se rozhodně nevzdávej, je to únik od reality a závan běžného života 😉
Holky budeš mít alespoň zvyklé na společnost.
Co já bych za něj dala. Jsem tu sama na sídlišti, v debilním baráku, ze kterého se velmi obtížně dostávám ven.
Držím palce, ať to brzy skončí a holky budou v pohodě 🙂

jarkalada
19. čer 2012

@veronika.m tím myslíš, že máš andílky nebo řvouny? 😀
Naši jsou relativně hodný, ale také mají své dny 😎

kinguse
19. čer 2012

@lenny2 @zvalentova díky za podporu! Já o tom furt přemýšlím,co dělám špatně. Od 4h jsem vzhůru,nemůžu spát 😝 V noci spí holky celkem dobře,jen dneska Lucka občas kňourala,má šílenou rýmu,tak se dusila těma hlenama,takže jsem musela odsávat.Snaží se to odkašlat,jak je zahleněná,takže nic moc! Už jsem vypiplala jednoho prcka a to byla naprostá pohodička,ten byl totálně přizpůsobivej jakýkoli situací,neřešil režim,mohla jsem s ním kamkoli.tohle je naprosto jiný a ještě ke všemu jsou holky od začátku opravdu dooost uřvaný! 😝 Nejdřív prdy,teď už jim bude 5měsíců,tak jsem si říkala,že už by mohlo být po prdech,ale kroutí se furt.Furt musí mít společnost,nevydrží chvilku bez řevu na dece,lehátku,v houpátku (no na výběr tu toho máme dost 😀 ) a já občas nemám sílu už dělat šaška,aby byly v pohodě. No a pak mě mamka dorazí tím,že můžu za to,že furt řvou a to je konec! A to si myslím,že režim relativně máme. Kojím a cvičím většnou ve stejnou dobu,večerní koupání a ukládání taky,ale to,že jedna přes den usne tak,druhá tak a bohužel tím řevem jedna druhou budí,to už asi neovlivním. Do toho se snažím,aby i malej ze mě něco měl a to si mamka asi neuvědomuje. No,nějak se s tím poperu,nebojte,to já jsem zas silná 😀
Škoda,že nebydlíme blízko u sebe,bylo by fajn,mít i poblíž kámošku s dvojčátkama.Já teda má,ale jedněm je 6let,druhý bydlí dál u budou jim za chvíli 2roky...takže už jsou někde jinde.Ale kámošek mám dost,původně jsem myslela,že tuhle mateřskou nebudu mít s kým trávit,všechny moje kámošky už maj větší děti.Taky jsem to tak měla původně v plánu,ale matka příroda nám holt nepřála,tak jsme se dočkali až po delší době a to rovnou 2x 😀 A jak jsem ležela v nemocnici,tak tam jsme si vytvořily super partu (7mamin) a každý měsíc se scházíme,s některýma i častějc.
Všem přeju pohodový den! U nás zatím deštivý 😠

jarkalada
19. čer 2012

@kinguse vidíšto, já jsem taky 5km od ČB a ve městě mám kamarádku z nemocnice, ve stejnej den jako my taky dvojčata a sešly jsme se od té doby jednou! Pořád nám to nějak nevychází. Zrovna ted jsme si o tom psaly.
S tou mamkou držím palce - aby si spíš ona uvědomila, co všechno musíš zvládat.
Já docela často jezdím za našima a jsem tam tak 3 dny. Nechci, aby mě nikdo litoval, ale na druhou stranu mě "těší", že uznaj, že je to jiný, než s jedním. Když jsem tam dýl a můžou si ty dětičky dýl "užít" se vším všudy, i to že vidí, že musí cvičit atd - je to jiný, než když by jen občas zajeli na hoďku na kafe, pochovali je, vrátili a nazdar zas příště

lenny2
19. čer 2012

@kinguse
To máš príma, že máš takhle partu, já jsem s dětma věčně sama a dost mi to už leze na mozek, taky už občas z toho celodenního žvatlání a dělání opiček šílim 🙂 Když už jdu s nějakou kámoškou na kafe (pochopitelně s kočárem), tak sotva zasednu na zahrádku a donesou mi kafe, tak děti řvou, protože kočár stojí, takže stojím, kafe piju vestoje a u toho kvrdlám a z rozhovoru nemám absolutně nic. Takźe radši na kafata moc nechodím ☹

sariky
19. čer 2012

holky, neblbnete! nedelame nic spatne. dvojcata jsou zahul a kdo to nezazil, nevi, o cem mluvi 😉 navic pro me jsou to moje prvni deti, takze se vse ucim za pochodu a ani nemam kolem sebe poradne zadne maminy takze nemam s kym konzultovat a taky to nejak zvladam 😉 co taky jinyho, proste no nejak jit musi 🙂 a s tou samotou - ja jsem tu cely dny taky sama (samozrejme s miminama), manzel cely den v praci a kolem dokola zadne sousedky nebo kamaradky, takze je to dost na budku. ale dneska jsem se konecne hecla a sla na velkou prochazku a bylo to fajn. sice me po ceste okousal hmyz, ale hlavne, ze mimina jsou v poradku 😝

kinguse
19. čer 2012

Holky, jste zlatý, člověka to potěší!!!! Tak nevím, co s těma našima holkama je, že furt tak brečí. Dopol to bylo dobrý, spaly v kočárku na terase, pak venku taky,ale úderem 4h opět začly řádit. Už od včera mají průjem, hroznou rýmu a kašel,jak jsou zahleněný. Je mi divný,že když mají průjem,tak na druhou stranu maj šílenej problém to vytlačit..to je divný,ne? Kdyby to byl klasickej průjem,tak to z nich líta,ale oni se trápí prdama,nemůžou je vytlačit a pak se po...a je to takový hlenovitý,průjmovitý, někdy zelenější, někdy žlutý,ale tak divně to zapáchá,tak nevím,čím to může být?

sariky
19. čer 2012

@kinguse hmm to kakani je divny. tak si zitra zkus zavolat doktorce a zkonzultuj to. jinak moji bobani rvou od odpoledniho krmeni a jsou k neutiseni. dala jsem je na terasu at rvou tam, ale je to fakt mazec. kdyby aspon clovek vedel, co jim chybi nebo prebyva.... ale nejak jsem otupela. nekdy mam pocit, ze by na me mela prijit socialka, protoze jsem obcas fakt totalne apaticka... ale ono to asi ani jinak nejde, to bych se z toho zblaznila 😎

lenny2
19. čer 2012

@sariky
Hele, sociálku po dnešku čekám já 🙂 Řvala jsem na děti jak pominutá, protože jsem měla taky řvací odpoledne a už mi cákaly nervy. Pak jsme se nakonec udobřili 😀 Holky, taky máte někdy stavy, źe jste na ty děti nechci říct hnusný, ale že už na ně ze zoufalství zvýšíte hlas? Prosím, napište některá, že ano a źe nejsem jediná, který to občas už fakt ujede. Je to takovej uź stav bezmoci, kdy se mi to nákupí, děti řvou, já nenajedená, manžel v pr.....a oni řvou a řvou a já už nevim co dál. Díkybohu neřvou často, ale občas se to teda sejde a když už tak už....

sariky
19. čer 2012

@lenny2 nejsi sama. nekdy je to fakt psycho. vzdycky si vzpomenu na jednu hlasku z konika, kt. jsem cetla, kdyz jsem jeste byla tehotna a plna idelu 😀 nejaka mamina psala, ze nekdy mela chvile, kdy tu svoji urvanou malou chtela nacpat zpatky do bricha 😀 ...takze tak 😉 nasi maly rvou skoro porad a dneska to prikladam tomu prisernymu vedru (ale proc rvou v jiny dny... cert vi 😉

lenny2
19. čer 2012

@sariky
Takže si už taky v krajních případech ulevíš tím, že ti prostě rupnou nervy a na děti zakřičíš? Stalo se mi to párkrát, když už jsem fakt nevěděla jak dál, hlavně v začátcích, kdy jsem byla totálně vyčerpaná. Pak jsem to ořvala, protože jsem věděla, že ty malý za to nemužou, ale v tý situaci bylo jediným naivním východiskem zakřičet "sakra už buďte ticho".....asi to znáš 😉 No jo, kdo fakt nezažil, neví.....

jarkalada
19. čer 2012

@lenny2 bohužel se mi to taky už stalo. Když byly malinký, tak párkrát, když jsem byla fakt už ze všeho tak vyčerpaná, nevyspaná, nenajedená, taky na ně celý dny dny vlastně sama, úplně vyplivlá
Teď když jsou větší, tak mě taky občas dokážou dostat, ale snažím se uvědomit si tu situaci a být nad věcí a hlavně teď jsou furt otevřený okna, tak sousedi všechno slyší 😀
Ale je to o nervy, snažím se držet co nejdýl a pak už prostě aspoň spíš pro sebe si říct taky, jaks psala - buď už konečně zticha!, proč furt řveš?! Hned se za to stydím a fakt se to při příští situaci snažím hned nějak eliminoat, ale nikdo nejsme svatý, že jo
A to jsem tu nějak ráno psala, že mám hodné děti 😀
jinak u nás den taky šílenej. Ráno šlo, ale odpol. dostala Anetka k tý rýmě teplotu, parno na padnutí, v baráku 28,9C, takže celá rozhicovaná. Oba odsávám, to se jim pak už nelíbí, tak brečí - z toho mají zase nudle a jsou ještě víc spocený, což je jasný, že v tom vedru je to hrozný, takže opět pláč...
No uspávali jsme venku na vzduchu v půl devátý v kočárech. O půl desáté se oba vzbudily a brečely, tak jsem jim dala do ložnice zvlhčovač, jestli to pomůže a řádně větráme. Pak půjdu plácat hmyz, co sem nalítal

jarkalada
19. čer 2012

a v noci předpokládám opět odsávat. Jsem se ptala MM, že má ve čtvrtek volno, jestli to platí, že bych se třeba zkusila nějak trochu dospat. Tak prý né, jde aspoň na dopoledne do práce. Čili předpokládám, že přijde tak ve tři, což je mi houby platný, že 😕

veronika.m
19. čer 2012

Takže holky, předem vás chci upozornit že vás nechci nasrat... 😀 Kluci jsou fakt božíííí. Celej den se smějou, nebo koukají v lehátkách na zahradě nebo v obýváku a zbytek dne prospí v kočárku na zahradě. Zásadně nehoupu, kočár jedině stojí. Už jsou na to zvyklý od začátku. Dneska byl den fakt bomba... Měla jsem tu kolegyně z práce 5 holek 4děti navíc. Kluci vstávali v 8 ráno, do 9 koukali na písničky v telce, pak jídlo samokrmení v lehátku s podloženou lahvičkou a po tom výtuh do 12. Pak jídlo a výtuh v kočárku do 15.00. Jídlo a výtuh, jeden do 18.30 a jeden po hodině spánku koukal v lehátku na zahradě jak s holkama popíjíme mojito... 😀 Rychlo koupačka obou a v 19.15 už spali v postýlkách... 😀 Takže tak.... Pro mě jsou dvojčata božííííí i když někdy nemají den tak se fakt musím smát jak se třeba vztekají a hubinku dolů ale jak mi to přijde vtipný tak oni za chvilku přestanou a smějou se. Tímto jsem vás chtěla navnadit že můžou být i super dny. Ale holky, já chodím o jejich měsíce do práce na dva dny v týdnu a to fakt na celý den a vracím se v 10 večer takže si ty dva dny totálně odpočinu a tudíž mám fakt i dobrou náladu a příjemnou změnu.

Jinak já nejsem skoro ani jeden den sama, vlastně nejsem vůbec sama. Bydlíme vedle kamarádů kteří mají 2letou holčičku a o tři baráky dál bydlí moje kámoška se 3 dětma. Takže jsem každý den s někým. Ale jako nehledejte v tom jenom výhody, každý den mám plný barák dětí, né jen svých a pod 5 dětí to fakt nejde. Takže tak. 😀 😀 Kdo bydlíte v Praze a okolí jste vítáni, je tu sranda... 😀

Jinak klukům dávám i preventivně cokoliv na prdy. I když na to ani netrpí, zkoušela jsem na týden vysadit a oni se vyprdí sami, ale fakt to dávám preventivně každé krmení a super.

lenny2
20. čer 2012

@veronika.m
Verčo, asi seš superžena a máš superděti, buď za to ráda, že to máš takhle zmáknutý. I u nás jsou superdny s obćasným výkyvem viz. výše, ale vesměs si myslím, že to všechny co tady jsme zvládáme skvěle 😉 Že jo, holky 😉

lenny2
20. čer 2012

@jarkalada
No, můj manžel má volno v pátek a jedem ke známejm, tak taky počítám, že mi ve čtvrtek večer oznámí, že má v pátek nějaký neodkladný jednání 🙂 🙂 Tak se raději dopředu netěšim 🙂

zvalentova
autor
20. čer 2012

@veronika.m teda můžeš mi říct, proč jsem stála frontu na zlobivé děti? Měla jsem jít s tebou pro ty hodné 😀
Ještě chvilku budu válčit sama ale pak bych zkusila dítka nabouchat do auta a udělala bych malý výlet za vámi 😉

sariky
20. čer 2012

@lenny2 nejsi sama. me se zase parkrat stalo, kdyz jsem krmila malyho a on nechtel jist nebo u toho jidla ublinkaval nebo usinal, tak jsem s nim trasla jak s nejakou panenkou, on se samozrejme rozplakal a ja pak s nim, co jsem to za silenou matku, kt. haze s vlastnim ditetem. no nekdy je to fakt psycho. vcera od odpoledne priserne rvaly, uz to bylo fakt k uzoufani. navic malej si uz nejspis vyrval kylu, protoze ma hodne vylezlej pupik. ach jo. a tak vubec, dneska (uz od vcerejska) mam naladu pod psa, vsechno mi vadi a nejradeji bych od vseho utekla. taky to tak nekdy mas?

sariky
20. čer 2012

@jarkalada to je strasny. tak snad se to rychle zlepsi. btw to odsavani je fakt pakarna - kdyz je odsavam, tak priserne rvou a kdyz ten vysavac konecne neco vycucne tak mali to zase vcucnou zpatky.... a zpoceni jsou z toho rvani permanentne a ted do toho ty vedra....