Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

veronika.m
9. črc 2012

Holky a vy jste nedávali ty HA mlíka od narození? Klukum budou tři mesice a stále dávám HA Nutrilon ale jako cca 5200,- měsíčně ☹

lenny2
9. črc 2012

@ostrava8
Že bych si zajela každý pondělí zacvičit z Krkonoš do Ostravy??? 😀 Budu o tom uvažovat, to víš, se nudim, viď 😀
Já se na ty příkrmy taky nejdŕív těšila, ale je to dvojí práce (podotýkám, že já lempl starej zatím jedu na skleničkách od Hippu - to Jaruška, to je jiná máma, ta poctivě vaří, váží, to je kočka šikovná!), tak nevim jak to budu dělat až je budu dělat home made 😀 Asi si pronajmu lán, nasadim tam mrkve, brambory, zasadim jabloně, porazim jednou za čas prase, vykrmim kuřata a rovnou to budu valit dětem do misek 😀
Hele, ta Mirena, fakt to trvá chviličku a když jsem to vydržela já, která jsem na JIPce po porodu hulákala, aby mi dali cokoliv na bolest navíc, že si to zaptatim a sestře jsem říkala, že já budu to procento, který tu bolest nepřežije (ano, taková jsem já hysterka), tak to vydrží každej, fakt to nic není 😉 A furt si říjen, že 5 let bez MS, to za to stojí 😉

lenny2
9. črc 2012

@veronika.m
Veru, doktorka mi říkala, že ty HA mlíka jsou pro děti, který mají v rodinné anamnéze zjištěnou alergii na kravský mlíko.....jinak se používat nemusej, tak jsem to odbourala a nic se nestalo 😉 Původně jsem na tom Nutrilonu HA1 jela taky, protože jsem si myslela, že to je prevence proti alergiím všeobecně, ale prdlajs 😉

kinguse
9. črc 2012

ahoj holky,tak vás po delší pauze zdravím.Byli jsme u mm rodičů a nemaj tam net,tak jsem vám nemohla napsat 🙂 Už jsem vás jakžtakž přelouskala,tak se zas chytnu.
@lenny2 jojo,už jsme ve sporťáku. Vzali jsme ho poprvý na dovču (holkám bylo přesně 5měsíců,což už vám je za chvilku).V korbičkách bysme je v těch vedrech asi upekli 😝 Ve sporťáku se jim líbí,krásně tam spinkaj.Jde mi úplně do lehu,takže to je v pohodě.
Jinak holky jsou teď fakt zlatý.Ne že by si nepobrečely,ale většinou to už má svůj důvod. Obě se krásně přetáčí na bříško,tak už se víc zabaví.Taky už o dost míň spí. Ale jsou hodný. Zatím furt plně kojíme.Občas dám kašičku,aby si pomalu zvykaly na lžičku,mám v mrazáku ještě dost zamraženýho mlíka,tak ho chci spotřebovat,tak jim dělám tu nemléčnou rýžovou. Né že by se po ní mohly utlouct,ale něco málo sní.Lucka teda víc,Terka nic moc,ta se s tou lžičkou dost pere (a ta by zrovna potřebovala víc jíst,je proti Lůce čím dál menší).
@sariky neboj,ono je to řvaní taky jednou přejde. U nás to bohužel nebylo po 3měsících,ale až kolem toho pátýho,ale taky jsme se dočkali 😀 Na prdíky nám taky nic nezabíralo. Možná nejvíc ten baby calm,taky jsem jim dávala ty probiotický kapky BioGaia,ty možná taky trošku zabraly,ale za 600,- bych čekala větší zázrak 😀

kinguse
9. črc 2012

@jaji3 ahoj,neboj všechno se srovná, chvíli se v tom budete plácat,ale pak se sžijete a bude to dobrý. Já taky na začátku stála v noci u postýlek a brečela jsem,že už nemůžu,že se to prostě nedá zvládnout...a zvládla jsem to!!! Ten začátek je opravdu náročnej,než si najedete na nějaký režim,tak to chvíli trvá. Hlavně si je naučit na jídlo na stejně,to je důležitý...kojíš nebo jste na UM? Strašně rychle to utíká a za chvíli se s nima začneš smát a vše bude jednodušší!!! Drž se a určitě přijď mezi nás,jsou tu fajn holky a všechny víme "o čem to je" 😀 😀 😀

lenny2
10. črc 2012

@kinguse
Právě kvůli těm vedrum jsem už chtěla na sporťák taky, hlavně teda taky zjišťuji, že mi v korbičkach chtěj být čím dál míň, nebaví je to tam......Mám EW, taky jde do lehu....
Ale nevim, teďka mi zas kámoška říkala ať nespěchám dokud se vejdou do korbiček, ať počkám ještě tak měsíc, tak já fakt nevim....asi to chce vyzkoušet, no...... 😉

kinguse
10. črc 2012

@lenny2 no,určitě jsou korbičky pro zádíčka lepší než ten sporťák. Já v nich chtěla taky ještě vydržet,ale holky už v nich vůbec nechtělý být, řvaly jak dorotky,bylo jim v něm hrozný horko,tak jsem říkala,zkusíme to na tu dovču a uvidíme.No a teď se mi samozřejmě nechce přehazovat zas zpátky na korbičky,tak už jsem to nechala. Pokud ti v těch korbičkách ještě vydrží,tak je tam nech.Ale pokud už by ti tam nechtěli být,tak je klidně dej do sporťáku, dr říkala,že když to jde úplně do lehu,tak to nevadí.

sariky
10. črc 2012

@kinguse no me je to jasny, ti moji budou urcite rvat az do pul roku 😀 o kapkach bio gaia jsem slysela, ale za ty prachy... navic po zkusenostech, ze nam fakt nic nezabira.... jeste chvilu vydrzim, protoze na zazraky nejak neverim 🙂

lenny2
10. črc 2012

@kinguse
No pravě, že mám pocit, že mi v těch korbičkách už taky řvou, že tam nechtějí být, např. vćera jsem s nima byla venku, byli najedený, pŕebalený, ani nabalený ani na lehko a prosté řvali.....jakmile jsme pŕišli domu a hvízdla jsem je do lehátek, bylo po ječení a naprostá spokojenost.....

sariky
10. črc 2012

@lenny2 mozna bys potrebovala pojizdny lehatka 😀

kinguse
10. črc 2012

@lenny2 no u nás to bylo taky tak. V kočárku řev,řev a zase řev, nechtěly v něm spát. Ve sporťáku jsou zlatý. Takže jestli se ti zdá,že už ty korby nedávaj,tak klidně přehoď na sporťák. Jak říkám,pokud to jde do lehu,tak není problém!

lenny2
10. črc 2012

@kinguse
Zkusíme, uvidíme, je fakt, źe v korbičkách mi už skoro nespí ☹

jarkalada
10. črc 2012

@lenny2 bych jim dala ještě pod ně do toho sporťáku nějakou lehkou deku nebo něco, aby to měli příp. měkčí, žádný hrboly a tak 🙂 a nevidím v tom problém

jarkalada
10. črc 2012

jiinak dnes jsme u nás na návsi vyzkoušeli houpačku a ani z ní nechtěli ven, jak se jim v tom líbilo. Už mám velké děti 🙂

jarkalada
10. črc 2012

A dnes jsme už (pro mě s těžkým srdcem) vrátili monitory. Děti spí od osmi a už jsem se na ně byla dvakrát dívat 😎 nevím nevím, jak si na to zvyknu 🤐

lenny2
10. črc 2012

@jarkalada
Jaru, já bych je nedala ani za nic!!!! Taky bych furt chodila kontrolovat! Dokud se mi nezačnou stavět v postýlce, tak je nevyndám......
Deku jim do sporťáku dám, to je good nápad 😉

jarkalada
10. črc 2012

@lenny2 to on se Luk. už dávno staví. I v noci, když se náhodou vzbudí, tak aniž ještě vůbec otevře oči, tak se ihned ještě poslepu škrábe nahoru. Zatím ale nepípl ani jednou. No což už. Snad to ňák zvládnem.
Za těch 9 měsíců, co jsme je měli, to fakt bylo o nervy míň. I když kdo je nemá, tak taky neví, co to je a je asi v klidu.

jarkalada
10. črc 2012

a máme domluvený, že budem mít po jedněch dvojčátkách skoro úplně nový autosedajdy romer king plus 9-18kg. V testech a recenzích vycházejí výborně, tak jsem zvědavá, až je uvidím naživo.
Jedno z těch vajíček budem muset v září vrátit segře-čekaj druhý. Tak snad do tý doby naberem to kilčo, který nám schází do těch devíti kg

lenny2
10. črc 2012

@jarkalada
Já ještě jako těhotná jsem si říkala, že to je zbytečnost, že je asi pořizovat nebudu.....první týden z porodnice jsem strávila noc co noc nad postýlkama a kontrolovala jsem jestli dýchaj, tak jsme je koupili.....a pak ten otřesnej zážitek, kdy měly děti ten zánět průdušek a Kryštufkovi to alarmovalo a já byla tak šťastná, že jsem ty monitory už měla....
Teďka nám už několikrát alarmovaly falešně, protože děti už cestují po postýlkách, vždycky vylítnu jak střela a úplně to se mnou hrkne a neskutečně se mi uleví, když vidím, že jsou ok a že to je tím, že se mi posunuly v postýlce. Když mám Kryštofa v noci u sebe v posteli, neusínáme jinak než, že mám svojí ruku na jeho hrudníčku a celou noc cítím, že dýchá 😉 Jsem asi blázen, ale po tom zážitku tenkrát ☹ ☹
Jaký máte teďka sedačky vajíčka?

jarkalada
10. črc 2012

@lenny2 jo značky sedaček nevím. Jednu mám od kamarádky, ta je od chicca, ale typ netuším a ta druhá od segry-fakt nevím. Ale nějaké obyč. My stejně moc nikam nejezdíme. Ale jak už budou mít ty větší, tak jsem chtěla nějaký kvalitnější. A naskytla se tahle koupě, tak je beru.
A jakto že ti ty monitory alarmujou? Já měla dvě desky, takže to pokrylo celou plochu postýlky. Takže mohli být schoulený kdekoliv v rohu a snímalo je to krásně.

jarkalada
10. črc 2012

@lenny2 já s dětma nespala nikdy. Bála jsem se, abych je třeba nezalehla a po třetím měsíci už Lukášek začal hrabošit a popolízat, tak jsem se zas obávala, aby mi neschrastnul z postele. A za třetí jsem si říkala, aby se jim to moc nezalíbilo a pak by nechtěli do postýlek 😎

jarkalada
10. črc 2012

a byli jsme dnes u zubaře-dostanu doporučení na chirurgii, aby mi odsekali osmičku, která tam překáží. Mám se objednat. Tam asi umřu 😕

kinguse
10. črc 2012

@lenny2 já mám pod nima ručník, i kvůli pocení je to lepší 😉
@jarkalada ty jo,vám uz bude za chvíli 10mesicu, to to leti! Jo a sekání osmičky jsem uz zažila..no mooooc prijemnej zážitek 😖 Ale přežila jsem...a kdyz já,tak uz kazdej!!! Já mám že zubaře hrůzu! 😒

jarkalada
10. črc 2012

@kinguse no já právě taky. Vždycky trnu už v čekárně, když slyším tu vrtačku. Mně ještě právě ani normálně zub netrhali a teď hned toto. Nejde, aby mě uspali celou? 😝 😎
nojo, na konci července nám bude 10 měsíců. Už si spolu i vyhrajou. Teď tedy se jako asi chtějí hladit, nebo na sebe šahat, ale většinou to jsou takový jakože facky, a nejvíc se navzájem trefujou a šahaj do očí nebo do pusy. Divím se, ale málokdy u toho brečí 😎
No a vám bude půl roku- to už je taky pěknej věk 🙂

veronika.m
10. črc 2012

@lenny2 no tak já snad taky přejdu na normální mliko ten HA Nutrilon je fakt drahej. Jenom to mliko mě měsíčně vyjde na skoro 6 tisíc a to je jenom mliko ☹ fakt mazec ještě že chodím do práce 🙂

zvalentova
autor
11. črc 2012

@veronika.m Veru, mě Nutrilon HA našim alergikům doporučili hnedka u Apolináře. Naštěstí ho už nepotřebují, ale je drahý jako sviňa. Popř. mám ještě jednu nenačatou krabici, když bys chtěla.

ostrava8
11. črc 2012

@jarkalada ahoj ženy, teda vy máte dneska uplně trefné téma s tím zubařem 🙂 manžel nás objednal dneska na dvě hodiny, taky mám šílenou hrůzu, ještě i kvůli tomu, jak jsem byla těhu, tak se mi ulomil kus stoličky a na kontrole mi řekla, že a ž budu mít po porodu, že si mám přijít nehat udělat můstek či o, že ten nerv j tam už taky mrtvý, tož mám hrůza jak hrom ... 🙂 hihi jednou jsem byla objednána k zubaři, došla jsem tam všechno, a jak jsem tam přišla, čekárna byla prázdná ... tak jsem tak tam 5 min seděla a pak jsem normállně dostala bobky a zdrhla jsem bez omluvy 🙂)) a holk to mi bylo snad 28 takže rozum bych už měla mít né ? 🙂 Jinak já byla taky sekat osmičku .. páč jsem měla kořen prý jak rybářský háček .. maso,ale vidíš to, všechny jsme to přežily .. porod je snad horší 🙂

zvalentova
autor
11. črc 2012

jinak dobré ráno všem.
Manžel byl dva dny doma, tak jsem na vás vůbec neměla čas. Jeli jsme ke známým na zahradu. Děti kupodivu brečeli jsem trochu a tak jsme to ve zdraví přežili 😎

Koukám, že zubař je teď v kurzu, jdu tam v pátek. Jsem zvědavá co mi tam po těhotenství najde 😒

jarkalada
11. črc 2012

@ostrava8 tak dík za podporu, s tím porodem se to kecá, co, když jsme všechny měly císaře 😀
Ona je tam objednací doba prý minim. dva měsíce. To je snad horší, než kdybch tam měla jít zítra 😎

sariky
11. črc 2012

taky jdu v patek k zubari 😀