Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

zvalentova
autor
12. zář 2012

@sariky ten správný okamžik na uložení stíhám u jednoho, druhý je buď přetažený nebo ještě nechce spát.Nejhorší jsou situace kdy jsou na zabití oba 😖

zvalentova
autor
12. zář 2012

Holky jdu zase na výzvědy.
Jak to děláte doma prakticky? Nakoupit jezdíte samy např. dopoledne, abyste zabily čas, nebo o víkendu s manželem?

Stejně tak jak řešíte večeře? Pořád mi nejde nastavit nějaký večerní režim. Když manžel přijde kolem 6 z práce, máme oba hlad, takže by se nabízelo dát si něco k jídlu. Jenže děti nás fakt nenechají, už je večer a jsou zpruzení. DO toho ještě stihnout cvičení, příprava na koupání. Než to všechno zvládneme, je 8 a to jen když rychle usnou. Občas večeříme v 9 a to je strašný hlad, nervozita... 😒

sariky
12. zář 2012

@zvalentova u nas to probiha obdobne. take jime vetsinou az kolem devate, protoze driv se to proste nestiha. navic u nas je to odpoledne vzdycky protivny, protoze po krmeni v 17 h uz jsou unaveni, otraveni a vetsinou rvou az do koupani a vecerniho krmeni. zabavim je vzdycky jen na chvilku ☹ a nakupy dela bud manzel sam nebo o vikendu spolu jako "rodinny" vylet. susinum se libi jezdit mezi regalama 😀

jarkalada
12. zář 2012

@zvalentova nakupuje většinou mm, když si jde stejně každý den do spáru na oběd. Větší nákup děláme pak spolu, tak jednou za týden, podle toho, jak je nálada nebo jak vypadá lednice 😀
To jezdím ráda. A dětem se v krámu taky líbí 🙂 Když s nima nakupuju sama, tak je to moc hektický.
Sama s nima jezdím, když je (a sebe) chci zabavit, jinak ne. A to většinou po jejich odpol. spaní tzn. kolem čtvrtý.
Večeře - taky až později. Děti naložím do vany lehounce po sedmé hodině, kolem půl osmý (když to dobře jde) přijde mm a pomůže mi jednoho osušit, nakrmíme, do postýlek jdou v cca 20h. Pak poklidit tu spoušť-vanu, osušky, trochu poskádat hračky, já se jdu nejdřív taky osprchnout, jak jsem z nich zlitá a později se mi už nechce,a pak si něco vezmu k jídlu-dřív jak v devět se to nestíhá ani náhodou.
Poté poklidím v kuchyni po nás, přelítnu tady MK 🙂 zubní hygienua 😀 a spát hodím kolem půl jedenácté

kinguse
12. zář 2012

@sariky taky doporučuju chicco polly. Já kupovala bazarový (cenově jedna 700,-, druhá 1000,-). Zkus junknout na různý servery. Nový jsou dost drahý. Jinak když jsem neměla židličky,tak jsem krmila buď v lehátkách nebo každou zvlášť v ruce. Terka ta byla asi měsíc marná a vůbec nevěděla,co s tou lžičkou 😝 Lucka se asi po týdnu chytla. Opravdu začít mrkví, brambor...pak postupně přidávat.

kinguse
12. zář 2012

@zvalentova tak u nás je to asi tak,že taky většinou nakupuje mm, já max. rohlíky a mlíko,když jdu s kočárem ven k mamce.Ale větší nákupy buď společně o víkendu nebo mm sám. A režím?...řekla bych,že konečně tak trochu nějaký máme. Kolem 5-6h ranní kojení, kolem půl9-9 vstáváme, zacvičíme,oblečem a dáme sváču,moje snídaně kolem 10h, pak uvařit oběd pro mě (což dost často nevařím,páč mě to nebaví 😒 ),pro holky (někdy dám skleničku,když se mi nechce vařit nebo jdem pryč),pak jsou vzhůru do cca 3-půl4, dáme sváču a jdou spát do postýlky nebo kočárku, kolem 6h kaše, kolem 7h koupání, v půl 8-8 nakojit a spát! TAkže večeře tak nějak taky kolem 8-9h 😖
A teď se mi začíná Lucka odstavovat, ráno se nakojí bez problémů,ale během dne a večer na prso řve jak blázen,když jí dám flašku,tak to vypije,takže asi tak!
A noci???...opět děs běs 😝 Já nevím,že ty dvojčata se nerodí spavější!!! 😀

lenny2
12. zář 2012

@zvalentova
Zuzi, já chodím nakupovat zásadně sama, večer po tý osmý, úplně tím vypnu a jsem ráda, že se aspoň chvíli nemusím otáčet za každým zvukem, kterej slyším a s hrůzou zkoumat, jestli to jsou děti 🙂
Večeře u nás probíhaj tak, že neprobíhaj 🙂 Většinou tady za běhu do sebe něco házíme, já se pak dorazím cigárem, to je moje večeře 😀 Takže kočko neměj depky, máme to všechny stejně 😉

lenny2
12. zář 2012

@jarkalada
No právě, ta cena....ale asi do nich půjdu, ty zimy jsou tady fakt dost drsný a na tomhle šetřit asi nebudu 😉 Uvidíme....

kinguse
12. zář 2012

@lenny2 kdyby už byli prckové větší,tak bych nad tou cenou i přimhouřila oči,ale vzhledem k tomu,že v zimě ti začnou prcci chodit a samozřejmě padat všude,tak ti ty kombinézky pěkně zmordujou a za dvojku by mi to bylo fakt líto...ale jsou krásný,to né že né 😉 ...ale jestli na to máte a nemusíš tu cenu tolik řešit,tak proč ne,jsou super. Já mám na letošek úžasný kombinézky z Kappahlu,dostala jsem je od kámošek, kupovaly je ve výprodeji a teď se drž..z původní ceny 1799,- za 300,-/ks!!!!...a jsou bombastický!!!!

lenny2
12. zář 2012

@kinguse
Víš co, ty zimy jsou tady fakt hodně drsný, bývá až mínus dvacet a vzhledem k tomu, že s dětma hodně chodíme ven a hodlám i v zimě, nechci kupovat něco, za co dám litra a ve finále se budu tlouct do hlavy, protože budou děti promoklý a zmrzlý, hodně řeším funkčnost. Budu kupovat i saně a spousty procházek se budou odehrávat na saních, takže i proto.....
Říkala jsem si, že sama na sobě v těhlech věcech nešetřim, tím míň nehodlám šetřit na praktickejch a funkčních věcech pro děti. Je něco jinýho kupovat židličky, ohrádky a podobný věci na bazárku (což já z poloviny na bazárku nakoupila), ale tohle je zkrátka věc, která je zahřeje, nepropustí vodu, prodyšná, bude jim v tom i v hnusnym mrazu příjemně a že to zrasujou? Na to kácim, já si taky každej rok kupuju novou bundu 😉
Tý jo, ale dobrej kauf, 300,- z osmnácti stovek, to je supr, škoda, že ty Columbie nejsou taky zlevněný ☹

kinguse
12. zář 2012

@lenny2 no,máš pravdu! To víš, my z nížin,kde napadne sníh jednou za uherák to asi fakt tak moc neřešíme 😀 Jo a oni možná taky budou zlevněný...ale v únoru a to už ti to bude na dvě věci 😀 😀 😀
tak ta naše Lůca už mi na prso fakt dlabe...zas jsem jí zkoušela a řev a řev a řev..udělala jsem sunar..jooo,to byla mňamka ☹ Snad ještě aspoň ráno chvíli vydrží. Jsem si plánovala,jak je odstavím před vánocema a prd,zas si to dělaj podle sebe 😀 I když Terka se asi bude prsa držet zuby nehty!

kinguse
12. zář 2012

@lenny2 my máme tuhle: http://www.kappahl.cz/article/overal_320606 Vypadá,že bude i dostateně teplá, i do těch -20st 😉

lenny2
12. zář 2012

@kinguse
Tý jo, pěkná kombinéza, to ta Columbie tak hezká není, ale jak jsem psala, v tomhle případě řeším spíš tu funkčnost 😉
Hele a zkoušela jsi banánovej Sunar? Na tom my teďka jedem a to má mega úspěch. Dávám ráno, vypijou cca tu dvoustovku asi v 7 ráno, pak maj cca v 9:30 sváču nějakou ovocnou, nebo s tvarohem, s piškotama, střídám to.....pak maj cca v 11:30-12:00 oběd, něco masovo-bramborovo-zeleninovýho, nebo rejži, to sní každej tu jednu celou malou skleničku a k tomu pak dávám klasickej Sunar, buďto ho pijou bezprostředně po dojedení tý masovo-zeleninový, nebo třeba tak 45minut po ní a vétšinou tak těch 100ml, pak okolo třetí-čtvrtý maj zas dvoustovku banánovýho Sunaru, někdy k tomu dám ovocnou přesnídávku, jak kdy chtěj, pak koupu cca v 18:30, hnedka potom kaše, vypijou mi celou 180tku a pak jdou do těch osmi chrnět.....netrap se tím, že už nechce prso, každý mimčo je jiný a oni si prostě sami řeknou co po nás chtěj, když jí jede Sunar, nedá se svítit 😉 I tak je supr, žes kojila tak dlouho, to máš můj respekt, já to nervově vydržela 14 dní, zjistila jsem, že se všichni tři jenom trápíme, děti hladový, já vyčerpaná, nervní, pak nastoupilo UM a byla spokojenost ně vśech stranách 😉

lenny2
12. zář 2012

@kinguse
Hele, už ti dorotky seděj samy?

kinguse
12. zář 2012

@lenny2 já zatím zkusila ten obyč sunar, nechtěla jsem kupovat drahou bebu nebo nutroš a sunar mi i u malýho vyhovoval. Já dávám zatím Lucce jen večer, vypije tak tu 100ml. Ty jo,když to tak čtu,tak mi přijde,že ty moje dorotky nějak málo jí! ☹ Po obědě ani sváče už mlíko nedávám. Terka si občas trochu cucne z prsu,ale jinak maj mlíko jen ráno a večer a před koupáním kaši. Jinak ještě neseděj! Lucka se už dost rychle plazí a péruje na kolínkách, Terka se snaží pérovat,ale na rozdíl od Lucky, u toho ryje čumákem v zemi 😀 , Lucka je hezky na rukách,ta asi poleze brzo, a hodně se opírá o ten bok,ale do sedu ještě nejde.Ale já to nějak neřeším, myslím,že vývojově jdou tak akorát.I když by bylo fajn,kdyby už seděly. Lézt ani chodit ještě nemusí (ostatně když čtu Jarku,tak ani není o co stát 😀 😀 😀 )

kinguse
12. zář 2012

@lenny2 a ta Columbie není špatná. Já myslím,že v reálu vypadá líp než na obrázku. Ale určitě je v tvým případě lepší řešit spíš funkčnost než design. Ale zkus ještě kouknout, třeba najdeš i něco jinýho! Těch kvalitních kombinéz najdeš víc a za dvojku určitě bude výběr!

kinguse
12. zář 2012

@lenny2 teď jsem si teprv přečetla,že tam tvoje vybraná jsou vlastně 2 v 1,takže v podstatě 2tis za 2 kombinézy,ne? 😉

lenny2
13. zář 2012

@kinguse
Tak zkus ten banánovej a uvidíš jak budou dlabat 😉 My jsme taky na Sunaru, přešli jsme na něj z Nutrilonu, protože ten nám nevyhovoval a Sunar jim chutná víc 😉 A je za jiný prachy 😉
Právě, že řeším jestli koupit tu s tím vnitřním fleecem, nebo esi stačí bez......péřovou nechci, to je svinstvo!
Dnešní noc horor, totiž včera přišla tchýně na děti, přišla odpoledne a odcházela v osm večer, děti tudiž celý odpoledne nespaly, protože je bejčila, pak byly přetažený, Linda ani nevečeřela, usnula mi u kaše, Kryštof hysterák, nemohla jsem ho udyndat, pak oba chtěli v noci jíst, musela jsem normálně nekonfliktní Lindu ve dvě v noci uspávat v náručí, o Kryštofoj ani nemluvím, to byla prostě noční směna ☹ Obvyklá noční hádka s manželem, já vyždímaná jak citron...... ☹
Tak a teď babo raď - jak jí mám říct, že takhle to prostě nejde??? Že návštěvy maximálně do šesti.....vím, že se urazí, já zrafu s manželem a ňičim si nepomužu, ba naopak ☹ Chjo ☹

sariky
13. zář 2012

@lenny2 ty jo, ty mas teda jedliky 😲 asi to tak ma byt, ja si to zatim neumim predstavit, protoze zatim jime 5x denne 160 ml nutrilonu a k tomu ten pokus jednou denne o zeleninu. uvazovala jsem, ze bych jim zacla na noc misto nutrilonu davat tu tvoji bananovou kasi. to je normalni kase nebo je to tekuty, takze to vypiji z flasky? a kolik se toho ma davat? zatim jsem to v obchode nestudovala, ale asi bych s tim na noc zacla, protoze mam pocit, ze uz jim to mliko nestaci. tak ted o trosicku navysim davku mlicka, ale chci jim tu stravu zpestrit.
a jinak k te tchyni - ja bych si trvala na svem a vyhodila ji nebo at si tam teda zustane, ale bezela bych si svuj rezim a delala vse proto, aby sly decka vcas spat. kdyz prijdou nasi, tak je taky vzdycky zavcas vykopnu, abych stihla koupani a krmeni. jakmile se pretahnou, je zle a ten hysterickej rev je k neutiseni. vzdyt to preci musi chapat i tvuj manzel, ne? aspon u nas doma teda plati, ze decka jsou na prvnim miste a jim se "vse" podrizuje.

sariky
13. zář 2012

@kinguse
@lenny2 koukala jsem na ty vase kombinezky a jsou pekne vsechny 🙂 susiny v zime jeste nebudou ani sedet, ale do korbicek se mi nevejdou, tak je budu chumlat do zimniho fusaku a o kombinezach jsem teda neuvazovala. asi to budu resit az za pochodu. navic tady takova kosa jak na horach nebyva. ale je fakt, ze vubec nevim, co jim budu v zime do toho fusaku oblikat. ted ani nevim, jestli jim z toho fusaku lezou ruce nebo jsou v tom schovany cely. to bych asi nejake bundy mela poridit, ze? jejda, vubec nevim... 😒

rychetkami
13. zář 2012

@lenny2 já se přidám se svou tchyní do mlýna😀 naštěstí se nám do ničeho nemontuje, ale je opačný extrém. Dětem jso dva měsíce, a ještě je ani neviděla, o víkendu neměla na nás čas, měla domluvenej program, máme prý přijet někdy v tejdnu. Bydlí cca 10 km po dálnici u Ústí nad Labem... Teď v neděli tedy dorazí, protože potřebuje pomoct od manžela s projednáním věcí ohledně polí, která pronajímá, tak pojedou na Jičínsko. Ale původně chtěla, abychom sbalili děti, stavili se pto ní v UL a jeli do Jičína...jako i s našima 2 měsíčníma dětma...no co byste na to řekli. Když jí manžel říkal, kolik váží, ptala se, jestli je nepřekrmujeme...haha, asi jsme oba idioti a budeme škodit svým dětem, prostě MArek je jen velkej po mamince a strejdovi a Viki je dlouhá po tátovi.
Naštěstí se u nás uklidnila atmosféra!na rozvod".
Teď mi dětí spí, v půl šesté začaly jíst, a už před hodinou měly být vzhůru a nic...jestli jim něco není😀 jdu je checknout!

lenny2
13. zář 2012

@sariky
Vyprdni se na bundy, z toho se zblázníš, jednak oblíkání, jednak jim to furt budeš stahovat přes zádíčka, natahovat je do kalhot, k tomu něco na nohy.....neumím si to pŕedstavit. Do kombinézy je lupnu tak jak jsou doma, v bodýnku a punčocháčích, napařim čepici a vrazim do fusaku a jedem, je to to nejjednodušší a nejpraktučtější - aspoň pro mě 😉 Ani rukavice nemusíš dávat, ta kombinéza to má ohrnovací......

lenny2
13. zář 2012

@sariky
Ta kaše je už hotová v takovejch modrejch krabičkách jako je třeba Fruko, nebo jak se to jmenovalo 😉 Je to od Nesté, je toho 180tka, maj různý příchutě, vy budete zatím moct asi ještě jen banán a rejžovou, ale ten banán je stejně nejlepší, jenom přeliješ do flašky a ohřeješ....vyrábí to i Sunar (jmenuje se to Sunarka), ale toho je zbytečně moc, 250tka a to mi nevypijou, tak to je pak škoda vylejvat, tak tu nekupuju. Nahradí ti to jedno denní jídlo, takže si muźeš vybrat jestli to dáš ráno, k obědu, nebo na noc (já dávám jen na noc).

kinguse
13. zář 2012

@lenny2 to víš,že pak zkusím i ten banánovej! Já jim dávám,kolik si řeknou. Někdy mám pocit,že to přeženu a pak to jde samozřejmě ven 😝 Ale po příkrmech už mlíko nedávám! Dávám jen napít čaje nebo šťávy,max.Terku zkusím přiložit,ale většinou stejně nechce. Co se týče tchýně,tak se divím,že mm nestojí při tobě! I když u nás je to podobný a mm taky tý svojí mamince nic neřekne, i když já frfňám ☹ Teď jsme jí například oznámili,že u nich zůstanem jen z pátka na sobotu a pak pojedem k tetě a strejdovi, kterým už to slibujem 3roky! a ona zas začla přes malýho: "já myslela,že zůstanete na pouť!!!!..co asi čeká,že řekne 6-ti letej kluk....prostě to zkouší přes malýho a to mě výslovně se....Nesnáším,když mi někdo organizuje můj volnej čas! Asi bych to i tý tvojí řekla,ať se nezlobí,ale že musíš dětem držet režim,jinak že jsou přetažený! A jestli to nepochopí,tak je hloupá! /s prominutím/
Jo a noc u nás?....taky zas už několikátá po sobě zoufalost, bezmoc,hádky s mm....takže jsme na tom podobně ☹ Už na to nemám a mm mě začíná pěkně štvát, je protivnej,zlej a podpora kde nic,tu nic!....ach jo,ty chlapi!
@sariky no my ty kombinézky dostali pro holky "do kouta". Prý v tom Kappahlu měli někdy v únoru šílený výprodeje..zimní bunkdy za 100,-, kombošky za 300,-,tak doufám,že to příští rok zopáknu a půjdu se tam taky "porvat" 😀
no,nic dorotky řvou, lupnu je do kočáru, přijde mamka a já mažu k dr.

jarkalada
13. zář 2012

@lenny2 a kdybys tchýni zaměstnala, ať asistuje u koupání, ať jednoho obleče a pomůže nakrmit nebo co to děláš ty, ať mezitím uklidí vaničku a tak, aby se to vše stihlo, než budou řvát? Naši tu kolikrát taky zůstanou až do večera, ale samy od sebe tohle všechno dělají a i se čeká s kafíčkem atd, až budou děti hotový. Ale to je tedy asi jiný případ 🙂

lenny2
13. zář 2012

@rychetkami
Taky dobrej extrémek, Kamčo ☹
@kinguse
No, ona je hodná, teďka mi třeba přivezla kotel bramboračky,za což jsem fakt vděčná, ale jistý věci jsou pro mě nestravitelný a já jsem takovej blbec, že neumím bejt rázná, dělám pak věci na úkor vlastní pohody a doplácím na to ☹
Manžel se za mě postaví, ale to víš, považuje moje problémy za pseudo problémy a nehodlá se tím zabejvat, vždycky mi ŕekne ať si to s ní vyřešim sama, já vylítnu a už jsme v sobě ☹ Ty noční hádky mě vysávaj snad víc, než ten dětskej řev, taky je na mě nepříjemnej, zlej, ráno tady dusno, že bys mohla krájet vzduch a já jsem z toho pak špatná.....chlapi mizerný 😉

lenny2
13. zář 2012

@jarkalada
Jo holka, měla bych jí tady pak denně ☹ Jaru, my máme 1+1 byt, sice velkej a se zahradou, ale já, manžel, dvojčata a do toho tchýně, to se nedá, chápeš, ně?

jarkalada
13. zář 2012

@lenny2 tak to máš naprd. Mně přijede za 2 týdny, tak už se pomalu psychicky připravuju 😎

lenny2
13. zář 2012

@jarkalada
No jo, sháníme něco jinýho, ale náš byt je momentálně neprodejnej, koupili jsme ho za šílený prachy, je dost nadstadardní a dneska bychom za něj dostali hrozně málo, je blbá doba ☹ Chceme místo stavby baráku koupit velkej být a k tomu chatu....