Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

zvalentova
autor
30. kvě 2012

@jarkalada nám látkové, ale na noc beru na mall.cz

lenny2
30. kvě 2012

@sariky
Hele já kojila asi 14 dní a tomu se ani kojení říct nedá, párkrát si cucly a chtěly flašku, tak jsem se na to vyprdla a jsou už jen na UM 😉 Hele, dávala jsem Nutrilon 1 zelenej, pak jsem na doporučením kámošky jednou zkusila Sunar Complex 1 a už nechtěj nic jinýho, pijou jak divý, krásně nabírají a vydrží třeba 4 hodiny, ten Sunar je líp zasystí a je slaďoučkej 😉 A 600ti g krabice stojí 199,-, někdy v akci v lékárně i 180,-, takže super cena. Ono spusta maminek ten Nutrilon taky odbourává a najížděj na Sunar. Fakt je asi pravda, že ne vždycky to nejdražší je nejlepší 😉
Jo, tak to já umyju flašky, dám do Avent pixly, zaleju 200 ml vody a na 4 minuty do mikrovlnky a je to 😉 Mám to furt tím pádem uklizený a neřešim hrnce na plotně ( já teda sterilizuju po každým jídle, to bych se z toho vyvařování v hrnci zcvokla) 😉

jarkalada
30. kvě 2012

@zvalentova kouknu, dík. Tam berem taky všechno možný, ale plíny většinou vycházej v krámě, když je akce, o něco levnějc. Jak kdy. Teď jsem narazila na tuto stránku: http://www.miminakupy.cz/prebalovani
jinak flašky teď vyvařuju max. jednou denně. Vždycky pořádně vymyju horkou vodou a až večer je dám do jednoho hrce a je to.

ostrava8
30. kvě 2012

@sariky prosím tě a malý ti po té bebě neublinkává takovou zdrclou bebu ?? my máme oba na bebě, ale té obyč 1, a někdy z nich výjde hlen zdrclého UM nevím co děláme špatně, přesně odměřujeme .. ptala jsem se MUDr, jestli můžu změnit a ona říkala ,že se to moc často nedoporučuje .. tak nevím ..

Holky, malý mi včera začal kašlat a pčikat a má i takový chraptivý pláč, asi jsme nachlazení, ale teplotku nemá .. koupila jsem v lékarně do nosánku ty ampulky s moř. solí tak snad zaberou ... no dobré vyhlídky, nějak to přestávám zvládat ... ☹ malá do toho ještě ty větřy ... koupila jsem v lékarně ten masažní krém "Pupík" ,k rásně voní po bylinkách, ale zatím ni moc ...

zvalentova
autor
30. kvě 2012

apopos baby, jaké se vám osvědčily pleny? Nejdřív jsem dávala Huggies, teď mám Pampersky. Přijde mi že líp sedí 😉

sariky
30. kvě 2012

@zvalentova
my davame co je zrovna v akci 🙂 uz jsme mely huggies, pampers, babylove z drogerie dm.... a vse je nam velke 🙂 ...ale asi velikostne nejvic sedi pampersky, tak je zatim kupujeme, protoze z ostatnich plenek nam obsah vytekal ven

sariky
30. kvě 2012

@ostrava8 po bebe take obcas ublinkava. ta ublinkavaci beba se strasne spatne rozmichava, v lahvicce vzdycky zustanou cucky a nic s tim nejde udelat. maly ale ublinkava "normalne" (nekdy to je tekuty mlicko - jak to prijde do briska, tak v nezmenene podobe to jde ven a nebo kdyz je to az za chvili, tak je ta konzistence taky lehce hrudkovita, ale myslim, ze to je tim, ze se to v tom brisku proste smichalo se zaludecnima stavama a tak a ze na tom proste zacal proces traveni). ale nijak to neresim, myslim, ze to je normalni. a ke zmene znacek prikrmu - my jsme zacli s nutrilonem, protoze nam ho davali v porodnici. pak maly zacal ublinkavat, tak jsme zacli davat ublinkavaci bebu (ma to i nutrilon,ale je to o dost drazsi a momentalne bojujeme s kazdou korunou, takze to bylo ekonomicke rozhodnuti). vim, ze se to nema moc stridat, na druhou stranu si rikam, ze kdyz jsou to "jen" dve mlicka, tak to snad tolik nevadi a taky si myslim, ze kdyz to neni kazdy den neco jineho, tak si to telicko na tu zmenu postupne zvykne...

ostrava8
30. kvě 2012

@zvalentova nám huggies nesedly, vždy nám to vyteklo ven .. ted kupujeme v Tescu ty jejich a jsou dobré jinak taky v DM ty jejih babylove .. Pampers mi příjdou zbytečně drahé a při té spotřebě .. 🙂

ostrava8
30. kvě 2012

@sariky jj tak to máme to stejné, my totiž nakoupili tu BEBU přes net za 3,5 tis. za dobrou cenu . .tak snad nebudeme muset měnit .. ale co by člověk pro jejich spokojenost neobětovatl , že ..

zvalentova
autor
30. kvě 2012

@ostrava8 ta spotřeba je děsivá a to dávám jen na noc. Na látkové na noc ještě nejsem dost odvážná 😀 I tak počítám 6ks na den a prachy lítají vzduchem 😒

jarkalada
30. kvě 2012

my taky většinou pampers active baby, huggies, vyjímečně ty zelený tescový. Máme už ale trojky, tak aby vycházela jedna plínka na cca 2,99-3,20Kč.

jarkalada
30. kvě 2012

no, my tak 15 plínek za 24 hodin, jsem počítala, cca

sariky
30. kvě 2012

@ostrava8 a tak jasne, ale vseho s mirou 😉
a k plenkam - na latkove se necitim, nebo spis nemam na to cas. predstava, ze do toho vseho frmolu jeste prepiram pokadeny latkovy pliny.... to fakt ne 😒

kinguse
30. kvě 2012

@jarkalada ahoj,teď maj v akci v Tescu tyhle plínky (http://nakup.itesco.cz/cs-CZ/Search/List?search...), jsou perfektní! Tesco dělá teď nově i ty Sensitive,ale tyhle Gaga jsou ty,co bývaly dřív a ty jsou opravdu skvělý!!!! A cena naprosto super!!!!

kinguse
30. kvě 2012

@jarkalada teď koukám,že ta cena byla do včerejška, ale na netu přes itesco ji ještě drží do 6.6.

jarkalada
30. kvě 2012

@kinguse aha, tak ty jsem ještě nezkoušela. Zatím jen ty tescový takový zelený, nevím, jak se přesně jmenujou.
Ale úplně příšerný pro nás ze začátku byly ty Happy,mi to přišlo jak papír. Ty jsem nedávno našla v autosedačce-dostali jsme jich pár v nemocnici na vypodložení sedačky, aby nám mimi nepropadly 😎

ostrava8
30. kvě 2012

@kinguse jj ty jsou super, používáme je . .a ta cena je fakt luxusní

weroniika
30. kvě 2012

Ahojky holky jsme trochu starsi mam rok a pul stare deticky,porad jsme na sunaru a naprosta spokojenost a plinky jedine pampers,jinak si uzivejte dvou kilove uzlicky,protoze to strasne utika.Kdyby nekdo potreboval ohradku,houpatka tak napiste poslu foto 🙂

kinguse
30. kvě 2012

@jarkalada ty zelený tescovy jsme taky dostali a musím říct,že ty Gaga premium jsou lepší!!! Ještě se mi líbí v intersparu ty Pretty baby,ale Gaga vedou i cenově 😉 Já proste nejsem vyznavacem Pampersek ani Huggiesek,nám dost protekaly. Ještě nám vyhovují DMkovy,ale uz jsou trochu dražší.
Minuly tyden nás v poradne dr vyděsila,že Terce trochu srustaly stydke pysky,tak ji to oddělila a musím to kontrolovat a mazat.Jsem o tom sice slyšela,tak jsem na to dávala bacha a stejně ji to malinko srostlá,ale naštěstí to uvolnila,tak to nemela moc. Tak doufám,že uz to bude mít dobry. 😝

jarkalada
30. kvě 2012

@kinguse zítra jdem na vojtovku, tak pak pojedem kolem, se tam stavíme a schválně je teda zkusím koupit. Když mě na ně tak lanaříš, a běda, jestli protečou 😀
O tom srůstaní jsem tu taky četla. Dr. jí tam každou kontrolu trošku jukne, tak doufám, že to hlídá. Nevím, jestli já bych to poznala.
@weroniika tos měla napsat dřív, ohrádku jsme už koupili - doporučuji, u nás je třeba. Lukášek leze od půl roku, teď už ručkuje kolem ohrádky a nábytku, tak ho tam občas musím zavřít, když chci obstarat malou 😎

jarkalada
30. kvě 2012

chodíte k Dr. vždy s doprovodem, nebo ste to někdy riskly samotné? Já si netroufám, máme vždy oba ruce plné

kinguse
30. kvě 2012

@jarkalada neboj,neprotecou 😀 Cena bez akce je myslím 175,-,což taky jde. Jinak k dr taky nechodím sama,ale vím,že by mi moje dr pomohla,jen by to pro mě bylo náročnější. Mamku mám v důchodu,takze není problém ji brát sebou. Na vojtovce jsme byli dneska. Holky se pry lepší čím dal víc 🙂 Zitra jdu s Terkou na oční,ma furt zánět,tak snad nebude mít ucpany ten slzny kanalek.

jarkalada
30. kvě 2012

@kinguse taky chodíte? a kam? My ke Kolářový, tam nás poslali rovnou z nemocnice.Už jsem si bohužel zvykla 😠
Jejej, očička jsou nepříjemný. Lukin zase furt chrchlá, už od ledna, tak ošklivě několikrát za den kašle, ale nikdy mu na nic nepřišla.. Ale nelíbí se mi to.

kinguse
30. kvě 2012

@jarkalada taky ke Kolarovy 😉

jarkalada
30. kvě 2012

@kinguse hm, tak my jsme ještě takhle doslově pochválený nebyli. Když jsem minule říkala, že sedí a stoupá si, tak mě hned sjela, že oni ale nejedou na kvantitu, ale na kvalitu a hned něco našla 😀 Jdu do pelechu 😎

kinguse
30. kvě 2012

@jarkalada já se s Kolarkou viděla jen jednou,jinak s nama cvičí ta jedna fyzioterapeutka a ta je hrozne fajn. Mě u toho cvičeni nejvíc štve to svlikani 😖 No budem to muset nějak vydržet. Tak dobrou

amallie
31. kvě 2012

Holky, mely jste po porodu cisarem nejakej brisni pas, nebo neco na zpevneni bricha? Mam pocit, ze mi strasne tlaci na tu jizvu a to pekelne boli 😢

A ktery den po porodu se vam udelalo mliko? Ja zatim zadny nemam, tak nevim, co cekat. Myslela jsem, ze bychom aspon sestinedeli kojily, ale nejspis to nevyjde.

A ty pleny z tesca jak tu davate odkaz mate vyzkousene? Libi se mi ta cena, ja mam trojek doma 600 ks, tak nevim, na jak dlouho mi vydrzi, prvn holcicka mela 6 kg az v 6-ti mesicich, tudiz pokud by to bylo tak, tak by se hodila zasoba. Spotreba je tak 20 plen denne, ne?

sariky
31. kvě 2012

@amallie ja jsem si brisni pas poridila a ze zacatku jsem se bez neho neobesla, protoze me priserne bolelo cele bricho a nemohla jsem miminka ani uzvednout. ted uz je to vyrazne lepsi, ale obcas to porad hodne boli. navic mam po tehotenskem pupku hodne rozjete bricho, tak doufam, ze se mi tim pasem ty svaly trosku zpevni. a mliko se mi udelalo tusim 4 den po ciasri. ale jelikoz kojeni nevyslo, tak to mlicko po necelem mesici odeslo.

zvalentova
autor
31. kvě 2012

@amallie ahojky, nic jsem neměla. Buď to tolik nebolelo nebo už jsme zvyklá 😒

S kojením jsem strašlivě bojovala. Byla jsem připravená, že jen tak nebude, ale realita mě dost rozhodila. Náznak mleziva byl takový 4-5 den, prvních 10ml jsem odstříkala až někdy 8-9 den. Hlavně děti nechtěli vůbec tahat, Kuba díky žloutence byl tuplem zpomalený. Mléko se pořádně rozjelo až po návratu domů.

kinguse
31. kvě 2012

@amallie ahoj,hlavne to hned nevzdavej! Po císaři se mliko opravdu rozjíždí později. Určitě ti dali v porodnici zkumavky,at zkousis odstrikavat,co? Mne to šlo az s tou elektrickou odsavackou,rukou vždy jen par kapicek. Neboj,rozjede se to,ale je to trochu boj. Kdy ti příčky zkusí přiložit nebo uz zkoušíte? Co se tyče těch plen z Tesca,tak odzkouseny mám a hoooodne nám vyhovujou. Ale jestli mas zásobu 600ks,tak to mas dost,ty akce v Tescu cca po 2 měsících opakuji. Taky jsem tam kupovala tyhle http://nakup.itesco.cz/cs-CZ/Product/BrowseProd... , ty žlutě baby newborn 1 a 2, ty byly taky super. Ty zelený eSsentials se mi az tak nelíbí.