Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

joyce2
29. říj 2012

@maruja Jak to děláš, když je necháváš spát venku, abys slyšela, když se vzbudí a začnou brečet? - Přes léto jsem vždycky měla otevřené okno, abych slyšela, ale teď jak je zima, tak je blbý, že i malou škvírkou si tu člověk docela dost vyvětrá. - A zas potřebuju mít tu dost teplo pak na tu vojtovku, kdy jsou holky svlečené. - Máš na to nějaký specialní fígl. 🙂

stanpetr
29. říj 2012

holky tak s tou materskou jste me pekne dorazily, ja jsem musela dolozit kopie rodnych listu holek zamestnavatelovi hned jak jsem je mela k dispozici, s tim ze co se tyka informovanosti socialky o tom, ze mam dvojcata, tudis mam narok na delsi materskou, jestli too vyridi...jsem dostala odpoved, ze ne, ze to musim udalat sama!!!
To jsou takovy.....no je vice nez jasne, ze tam po zkonceni rodicaku nenastoupim zpet....

A na tu socialku by teda melo asi stacit poslat rodne listy holek...s nejakym pruvodnim dopisem....bydlistem spadam uplne pod jiny okres nez ma zamestnavatel socialku, tak bych rada usetrila jezdeni....

sariky
29. říj 2012

@stanpetr ja se tam dneska na tu socialku nedostanu, protoze nemame prezuty zimni gumy a jsou naskladany v aute, takze nemam kam posadit dvojcata 😒 takze zatim neporadim, jak to ma byt. snad se tam zvladnu dostat tento tyden. jinak mam taky bydliste jinde nez zamestnavatele, tak se asi taky pekne nabeham. at zije rodicak! 🙄

joyce2
29. říj 2012

@ostrava8 My se právě máme tenhle týden na to očko objednat. - Zatím jsem tam dneska nevolala - odkládám to na středu, protože Maruš má pořád kašel a rýmu, ale připadá mi, že už to vykašlává a tou rýmou to snad jde také ven, tak doufám, že se toho zbavíme. Horečku taky nemáme, tak by doktor asi očkoval, ale mně se do toho teda moc nechce, když Maruš není fit.
My nestíháme rotaviry, ale proti pnoumokokům je ještě necháme - zřejmě tím Prevenarem.

jarkalada
29. říj 2012

@stanpetr no mně to taky v práci nevyřídili, i když o tom věděli a ujištovali, že se já už o nic nemusím starat.
Takže jsem jednoho dne po tom půlroce nedostala mateřskou, ani za týden, pak jsem se o to začla zajímat a paní na soc. mi sdělila, že to sice může zařídit zaměstnavatel, ale není to jeho povinnost. Takže jsem jim tam znova musela poslat kopie RD a čekala jsem až následujicí měsíc, než mi to dorovnali.
Já jsem na soc. volala, paní docela ochotná, dala mi číslo na někoho, komu to stačilo oskenovat a poslat po mejlu, pak mi jen odepsali, že to maj a je to v poho. To jsem byla docela překvapená, jak to šlo 😎

stanpetr
29. říj 2012

@sariky v poho v klidu...rodicak uz si budu muset vybehat sama...ten spada pod urad prace, dle mista bydliste...to je v poho...

ostrava8
29. říj 2012

tak v pátek nás čeká 6ti měsíční kontrola a mudr. se rozhodne, zda očkovat či né, řekla jsem že jsme nachcípaní, tak to asi posuneme 🙂 snad mrkvička a vitamínky z jablíčka zabereou 🙂

stanpetr
29. říj 2012

@jarkalada fiha...tak to by bylo super...vyridit to takto 🙂

njn to je jasne, udela jen to co je povinne...vic nic ani nahodou...

zvalentova
autor
29. říj 2012

@sariky Šári v klidu, maso ani ovoce jsem zatím nezkoušela, Kuba je potížista hnedka se osype tak poctivě dávám jen jeden druh 4-5 dní.

ostrava8
29. říj 2012

@sariky šári já zase slyšela, že ovocené a zeleninové příkrmy se mají dávat max. měsíc, pak už je to nezasytí .. tak nevím no .. no já s tím taky bojuji, ale hlavně co jim furt nového připravovavat, dneska mají k obědu základ zeleninu mrkvev, brambor a květák .. a zapít mrk. štávou .. už jsem se naučila dělat konenečně s odštavnovačem, ale ty flašky jsou od té mrkve zasraný jak jetel, a zabarvené .. ostuda . .ale co .. 🙂

karlam
29. říj 2012

ahoj holky, můžu se k vám přidat? mám tříměsíční dvojčátka holčičky a právě řeším, jaké pořídit židličky, co myslíte - krmit nejprve třeba v autosedačkách a až budou pěkně sedět koupit dřevěné židličky nebo koupit hned takové ty polohovací? jak jste to dělaly vy, když jste začaly s příkrmama? my máme navíc hrozně malej byt (2+1), tak ani nevím, kam sem ty židličky dám 😖

zvalentova
autor
29. říj 2012

@karlam ahoj, vítej mezi námi.
Židličky řeším už dobu a vypadá to na starou dobrou Sandru. Zatím je mám v lehátkách a pak půjdou rovnou do židle.

joyce2
29. říj 2012

@lenny2
@zvalentova S tím vajíčkem jsem to myslela tak, jako že do kolika měsíců vám v něm děti vydržely? Máme totiž koupený dvě starší po známých. Jedno je ok, ale ta druhá autosedačka je nějaká horší, viděla jsem to hned, jak jsme tam děti daly, ale říkala jsem si, že to nemá na pár měsíců cenu kupovat jinou. Pořád jsme byli doma, moc se nejezdilo, tak to šlo. Teď mi ale přijde, že jezdíme víc a mám sto chutí koupit tu sedačku jinou - taky použitou, ale novější. Jenže zas je právě otázka, na jak dlouho by mi teď vydržela... Jestli to má smysl... Tak proto se ptám na ty měsíce. - Nám jsou čtyři a máme kolem šesti kil.

stanpetr
29. říj 2012

@karlam ja bych teda byla pro polohovaci....autosedacky jedine samoumyvatelne....ono totis ne vsechno jidlo zkonci u prdloku v puse...alespon tak jsem to mela u prvniho syna....po nem mame chicco polly a dokoupime dalsi...jsem s ni spokojena... my taky nemame zrovna moc prostoru...

stanpetr
29. říj 2012

@joyce2 u Jirika jsme cekali az bude sam umet sedet...to sel do velke sedacky...vajicko jsme mely do 13 kg...ale chtela bych videt jake mimco se tam vejde s takovyma proporcema....ve 3 mesicich mel skoro 7 kg a 70 cm...takze nam to vajicko nebylo uz moc...

sariky
29. říj 2012

@karlam
@zvalentova ahoj a vitej 🙂
my jsme lehatka nemeli, takze ze zacatku jsem je krmila normalne v ohradce na zemi vleze. ale bylo to uplne vsude a navic oni se u toho ruzne pretaceli, tak jsme poridili plastovky. do lehu dat nejdou, ale operatko trochu sklopit jde, takze to neni jak ty klasicke zidlicky pro deti, kt. uz umi sedet. byl to holt takovej kompromis. takze ted je krmim v nich (teda jen ten prikrm, mlicko "vsede" neumi vypit, to jim to tece vsude a nepolykaji) a je to trochu lepsi (pro me, protoze je mam pripoutane a tak u toho aspon tak "necvici"). do autosedacek jsem je odmitla na krmeni davat prave kvuli tomu prisernymu bordelu. vsechno mam zapatlane i ted a z tech autosedacek bych to uz nevyprala a ty mam v planu jeste pak prodat 😝 navic takhle je to pro me pohodlne, ze u toho muzu sedet na zidli a nemusim se u toho hrbit. ty nase jdou i sklapet, takze tolik mista nezaberou. ale jinak jsou to hnusny plastovy zidlicky. kdybych mohla vybrat neco lepsiho, jdu do toho, ale cena rozhodla 😉
http://www.mall.cz/jidelni-zidlicky/jidelni-zidle (v.i.baby)
mame tady ty, ale ne za tu cenu 😉 😎

joyce2
29. říj 2012

@ostrava8 Tak snad ty vitamíny pomůžou a budete všichni ok. Já doufala, že nás bude držet při zdraví kojení, ale zřejmě není všemocné...

maruja
29. říj 2012

@joyce2 ahojte vesplek
já ted dávám do kočáru chůvičky 😉
židle máme ty polohovací, ale jestli máš @karlam malej byt, tak bych krmila v autosedačkách, a pak koupila třeba ty IKEAcký židle 😉

maruja
29. říj 2012

@joyce2 ta starší jzdila ve vajíčku do roka

jarkalada
29. říj 2012

@joyce2 ve vajíčku můžou jezdit,jak dlouho chtěj. Nohy přečuhovat nevadí, jen nad hlavou by měly mít stále několik cm fóra. Navíc je vajíčko to nejbezpečnější. Do větší sedačky by měly jít, až budou samy sedět a mít nejméně 9kg /aspoň u tý naší/.

jarkalada
29. říj 2012

jééé, našla jsem boby pro dvojčata http://www.prosporty.cz/boby/boby-dvoumistne-fu... 😀
Viděla jsem na netu i jiný, ale ty měly to zadní opěrátko moc nízký.
A i ta cena je ucházející 🙂
Ale spíš pořídíme nějaký sáňky, na boby budou asi letos ještě malý

sariky
29. říj 2012

holky, jaky hracky mate nebo jste mely pro pulrocni dvojcata? ja mam pro susiny vselijaky kousatka, plysaky, sterchatka atp ale Sima je z toho vseho uz znudenej a u niceho dlouho nevydrzi a ja uz fakt nevim, jak ho mam zabavit 😒

jarkalada
29. říj 2012

@sariky my jsme celkem dlouho využívali hrazdičku. Úplně obyčejná, poděděná po x dětech, ale bavilo je sahat na hračky nebo do nich kopat. Pak už různý hrající hračky s melodií nebo se světýlkama a tak.

sariky
29. říj 2012

@jarkalada hrazdicka u nas nefunguje. Sima se furt "plazi" a nevydrzi pod tim lezet. naopak mu to tam zavazi. holt mam narocnyho chlapecka nebo co....

ostrava8
29. říj 2012

@sariky šári doporučiji koupit nafukovací válec ... já s nima i na tom cvičím 🙂 a přehazujicí si to jak jsou na bříšku mezi sebou, takže hrajeme i takový "ruční fotbal" 🙂 doporučuji ... jinak taky máme šterkátka kousátka, ale víš co je nevíce baví ? jak přebaluji jednoho tak ten druhý mi šlohne ubrousky a s tím si hraje .. a naučili se to už vytahovat, takže je to fakt záhul je už uhlídat ...

Holky od kdy budete dávat ohrádku ? my je ted máme přes den v obýváku na rozkládací posteli, ale asi se začnu shánět po ohrádce, jinak dneska jsme nevytáhli paty, tady furt sněží s děštěm a fouká, břeeeeečka 🙂

ostrava8
29. říj 2012
sariky
29. říj 2012

@ostrava8 Peto, ja sice nemam valec, ale mam balon a ten ma uspech leda kdyz si s nim hazu ja a vydavam u toho zvuky. tak to je bavi. jenze to zas moc dlouho nebavi me 😝
susiny mam v ohradce nekdy od toho 3. mesice. ze zacatku jsem je oba mela v jedne postylce, ale pak se zacli roztahovat, tak maji kazdej svoji postylku na spani a pres den jsou v obyvaku na zemi v ohradce. mam osmidilnou ohradku bez dna, na zemi mam prozatim deky a na tom velkou osusku, kterou prubezne menim, protoze je neustale oslintana a poblinkana. a mam pocit, ze i ta ohradka je nam uz mala. Sima je prostorove narocnej 😝

lenny2
29. říj 2012

@ostrava8
Péťo, maso jsem začala kuřecí od ukonč. 4. měsíce 😉

lenny2
29. říj 2012

@sariky
Šári, jednoznačně Lamaze, máme snad všechny co jsou na trhu a déti si nima vyhrály nejvíc. Teďka jak se už plazej, tak je nejvíc baví kramařit mi všude po bytě 😉

ostrava8
29. říj 2012

@sariky šári v našem malém bytě je utopie mít osmihranou postýlku, jukala jsem na net, a jedna paní kousek od nás prodává přímo pro dvojčátka takovou nudli ... ta by se mi super vešla pod televizi ke zdi ... ale ta cena .. 2.800 za použitou .. není to moc ? ale prý tam není ani jeden šroubek, tak uvidíme .. nějak to už musím řešit ... a má právě i dno ,