Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

maruja
9. pro 2012

@lenny2 tak tohle jsem viděla u kámošky, ale nevím jak je to rychlí 😉 http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/4006...

kinguse
9. pro 2012

@ostrava8 holky sedí, lezou, stoupaj si, Lucka dělá semtam krůček kolem stolu. No,je to tu jak v mraveništi. Jedny nezavřený dveře a hned jsou tam samozřejmě 😀 Já když vidím,jak maj holky krásně zateplený ty "mono" kočárky,tak jim závidím.Ale jen ten komfort v kočárku,jinak jsem šťastná,že mám holky dvě!!!! Už jsou v pohodě, malej taky,tak doufám,že nám to co nejdýl vydrží.
Už hodinu se tu přemlouvám,abych vyrazila nakoupit. Musím do DMka,Globus a vůbec se mi mezi ty lidi nechce.Ale už musím,nemám ještě skoro nic nakoupeno a v týdnu to nestíhám,mm chodí z práce pozdě a večer už se mi nikam ject nechce.!

kinguse
9. pro 2012

holky,tohle vám musím poslat,jsem se tu tlemila jak blázen:

https://www.youtube.com/watch?v=x_SPZ1Dg_l0
ostrava8
9. pro 2012

@kinguse jj gábi to znám je to boží vid? já tyaky byla v jysku pro ty deky a to jsem si vezla prdel autem a taky s přemlouváním.ale zvládla jsem to.

verysa
9. pro 2012

@kinguse tak to nemá chybu....nádhera--těším se že to tak bude i u nás🙂

lenny2
9. pro 2012

@kinguse
Jo, Gábi, to je dobrý odrážedlo, ale přesně, ta cena je teda šílená 😉

lenny2
9. pro 2012

@kinguse
Jo, Gábi, to video znám, takhle to skoro u nás vypadá 😀

kinguse
9. pro 2012

@lenny2 Lucka když to viděla,tak se k nim vesele přidala 😀 Terka to jen pozorovala z povzdálí. To odrážedlo fakt vypadá super,ale ta cena...to má snad zlatý kola,ne? 😀 Proto jsem si rozmyslela i ten vozík, prostě mi 2500,- přijde hrozně moc,na to,že nevím,jestli je to bude vůbec bavit?!

kinguse
9. pro 2012

@ostrava8 no já tam nakonec strávila skoro 3h a vlastně jsem skoro nic nekoupila! Lidí jak sr...k a nic pořádně neměli! Já ani nevím,co mám mm koupit. Zatím jsem mu koupila trička,bezdotykovej dávkovač mýdla (se mu vždycky strašně libil), tričko na sport a vodu po holení.A nějak nemám nápad,co dál? Asi zas nějaký trencle...ty se neztratí 😀 Hlavně je blbý,že musíme teď,díky těm blbům z práce, řešit každou korunu 😠

lenny2
9. pro 2012

@kinguse
To máš pravdu, to je zlodějina takovejch peněz za trochu plastu!

jarkalada
9. pro 2012

@kinguse tak já to video neznám, ale smála jsem, protože toto je už u nás podobný 😀 i když teda nevydrželi zatím nikdy takhle dlouho.
O tom modrým vozíčku psala Berenika39 - že ho měli, to si nějak pamatuju - jestli by ho mohla doporučit..?
S tou vojtovkou teda dobrý, né? na to, žes vlastně necvičila.. 😎
No a taky nevím, co mm pod stromek.Asi taky vyhrajou trencle, jako každej rok 😀 Nevím, jak to dělá, že se mu vždycky za ten rok hodí nový 😀
@lenny2 s těma odrážedlama moc neporadím, žádnou osobní zkušenost nemám. Tlačej tady od tý doby, co se postavili, vozejček na hračky s kolečkama, v tom se i samy navzájem vozí - tzn. že to vlastně funguje pak taky jako takás brzda 😀 Ale neměli vlastně od začátku problém ani s tlačením tý tatry - jako že by jim ujížděla.
To spíš maj teď, když někdy zkouší tlačit ty různý kočárky- musí být u toho vzpřímený a moc se neopírat, jinak by se to s nima překlopilo, nebo i tak je to ně někdy rychlý, když se hodně rozjedou.U toho vozíčku nebo tý tatry jsou jako k tomu zkloněný, a opíraj se o to, takže to jim nijak moc neujíždělo, že by za tim padali

lenny2
9. pro 2012

@jarkalada
No budu muset něco vymyslet, ještě teda nevím co, ale mrkni někde v Pompu apod.
Letos absolutně nevím co manželoj k ježuchoj, má totiž snad absolutně všechno ☹

jarkalada
9. pro 2012

Jo a jinak mě trochu naštvali v tom hračkářství v Mercury. Ještě před pár týdny jsem tam měla vyhlídnutý tohle
http://aukro.cz/odrazedlo-auticko-i2849053193.html
Jsem si na stopro jistá, že tam byla cena 455kč. A včera,jak jsme tam byli s dětma, už tam byla cena 599kč a pořád paní tvrdila, že oni určitě nic nezdražovali... Přitom nikde jsem se na to nedívala, než tam.
Vypadá obyčejně. Ale to je přesně, který se mi líbí. Na doma nebo i na ven, je to ten foukanej plast, takže skoro nerozbitnej. Je i podobný se zvukama a tak, ale jen z tenkýho plastu a menší kolečka, to nechci.
Sice píšou od tří let, ale děti tam na tom krásně seděly, jezdily, prostě jim sedlo jak ulitý.

jarkalada
9. pro 2012

@lenny2 no já právě taky netuším. Kosmetiku žádnou nechce, tuhle našel ještě něco z minulejch Vánoc 😀
Oblečení si na něj netroufnu kupovat. Teda krom těch trenclí 😀
Na pc nic moc asi nepotřebuje, na auto netuším, taky asi ne. Maximálně ještě tak násadu na lopatu, asi čtyři za tohle léto přelomil 😀

kinguse
9. pro 2012

@jarkalada tohle je super odrážedlo. Má ho kámoška a spokojenost! A v jakým hračkářství v mercury? V Pompu nebo Dráčku?

jarkalada
9. pro 2012

@kinguse te´d ti nevím- když se na ty obchody vedle sebe dívám, tak v tom pravým 😀 v tom levým jsme kupovali tu tatru a v tom pravým ten kočárek a právě tam měli mnohem víc na výběr různých takovýhlech odstrkovadel.
Ale zítra tam mm jde a vezme ho. Jestli ještě bude, měli vystavený jedno.Nevím,jestli maj někde ve skladu jich víc.
Na netu sice jsou kolem těch 450kč, jenže stovku poštovný a je to to samý.
A kdyby náhodou reklamace, tak těch +/- 50 kč radši připlatím za obchod.

maruja
10. pro 2012

Ahoj holky, tak za mě ta obyč motorka odrážedlo je super, nemá tak široký kola, malá pak na těch s širšíma kolama neuměla jezdit 😉
http://www.worker.cz/3131/odrazedlo-motorka-mini jo a maj několik velikostí 😉

kinguse
10. pro 2012

@maruja no motorka určitě musi byt...to je nepostradatelna výbava kazdyho prcka!!!! Ale podle mě je to az tak od 1,5 let nejdriv! S tím odrazedlem,co mysli holky si vyhrajou podle mě dřív a je to spis na doma. Motorka je venkovní.

maruja
10. pro 2012

@kinguse tak to joooo, no na doma my nic. To už bychom se sem nevešli 😒

kinguse
10. pro 2012

@maruja naše holky budou mít jedno odrážedlo po Lukym,ale mám pocit,že to tady bude spíš o úraz,když jim ho sem dám,tak nevím,nevím.Každopádně jim ho asi dám,až budou stabilnější!
Holky,já furt přemýšlím,co pořídit holkám na nohy,když s nima půjdu ven třeba na boby? Ještě nechodí a myslím,že ještě nějakej čas ani chodit nebudou,ale nevím,co jim dát. Kombinézy nemaj s těma capákama,tak nevím,co jim na ty nožky dát,aby neumrzly 😀 ..tak koukejte poradit!
Ostatně Jaru,nevím,jestli vy "odchodíte" zimu v těch keckách,cos pořídila 😀 Já myslím,že tě výdaj za zimní boty rozhodně nemine!!!

sariky
10. pro 2012

Ahoj holky, vsechny vas po vikendu zdravim 😉
my mame jedno odrazedlo (masinka tom nebo jak se to jmenuje, deda to nekde sehnal ojety, hraje to, tak se jim to libi).
a susinum uz rostou spodni zuby, takze krome tech vrchnich jednicek budou mit i spodni klof 🙂
s darkama pro mm jsem zoufala, nemam pro neho vubec nic. asi nakonec taky koupim trenyrky. to budou teda vanoce 😀
cukrovi jsem pekla ted o vikendu u mamky, takze jsem pomohla a pak vyfasuji hotovou krabici, uz se tesim 😝

sariky
10. pro 2012

jooo a dneska jsem byla na pracaku opet vyrizovat rodicak a opet jsem nic nevyridila, protoze od prosince je nejakej novej formular (oproti tomu starymu se lisi v tom, ze se tam pise statni prislusnost zadatele a pohlavi zadatele), takze budu muset jet znovu. ja to snad nikdy nevyridim 😠

jarkalada
10. pro 2012

@kinguse s těma zimníma botama počítám. S těmahle, co máme, chodí po chvílích doma. Když on by mi třeba jako procházku ještě asi sám nešel, to by šel hned na kolena a prozkoumával víc zblízka. Takže až to k tomu bude, holt koupíme pak už zimní. To už mu budou tyhle stejnak malý - aspoň tak to mám promyšlený 😀
Jaks psala o těch vašich botkách nebotkách pro holky. Jestlis byla ve Špáru, jak je tam obuv, naproti kasám - maj tam přesně takový, co bych si představovala pro tyhle případy do kočáru, do auta, nebo i na ty sáňky - za 149kč takový vyšší až určitě minimálně do půlky lýtek, chlupatý, měkoučký, podrážka jen taková jakoba protiskluzová, fakt vypadaj teplý. Barva buď růžová nebo hnědá taková tygrovaná. Už minim. před 14 dny jsem tam Anetce vzala ty růžový, vel. 24-27 -aby měla fóra a u těchlech si myslím, že je úplně jedno, když budou větší.
Jenže až doma jsem si všimla, že se u jednoho švu trochu páraj. Tak jsme je vrátili a že si zároveň počkáme, až budou mít i ty hnědý - pro Lukyho. Jenže od tý doby paní jen slibuje a slibuje, že už to šéfová přiveze a furt nic 😖 mm tam chodí z práce často na oběd, tak se tam tak obden ptá a ještě je nedovezli. Tu naší velikost. Jestli maj menší, to nevím. Větší maj určitě, ale ty už jsou obrovitánský.
Jo, mm volal, že koupil to červený auto odrážecí. V mercury ale nakonec ne, protože to jedno, co tam bylo, mělo volant, kterej zatáčel jen k jedný straně a prodavačka by mu bývala dala slevu jen 5% - i když kdo má slev.kartu, má 7% slevu.
Tak ho objevil pak v Igy. Na krámě měli taky s volantem, kterej se mu nezdál, tak mu přinesla ze skladu. Sice bylo trochu zaprášený, ale jinak prý bez vad - a i tak mu dala slevu, takže byl nakonec za 550.-

zvalentova
autor
10. pro 2012

ježiš baby, tady je nakecáno. Jen co nakrmím klokany, tak číhnu co je nového. Poradna se protáhla a tak vůbec nestíhám 😉

jarkalada
10. pro 2012

@zvalentova tak diktuj míry a váhy 🙂

eulalie
10. pro 2012

Já vás vůbec nestíhám číst, natož přispívat...prďoši jsou poslední dny nějací ofňáganí 😖 Ale co jsem tak letem světem projela, tak sedátka do vany jsme dostali od Mikuláše, ale zatím je necháme v krabici, dokud nebudou sami sedět...zatím potřebují oporu, tak to nechci hrotit. Teď se koupou ve velké vaně na molitanovém lehátku...pěkně jeden po druhém 😉

Motorky jsme dostali zrovna včera od mého bratrance, po půl roce konečně přišli mrknout na děcka. Ale ty taky ještě budou min.do léta ležet ladem. A pak máme takovou jako docela vychytávku odrážedlo a chodítko v jednom...když si sedne tak se odráží, klasika a když bude stát a otočí řídítka do protivky, tak mu vznikne chodítko, postrkovadlo. Dostali jsme to dárkem, ale mně se to hrozně líbí...asi je to i nějaká designová záležitost.

No, a víc jsem přečíst z vašeho plkotání nestihla, tak jen doufám, že jsou všechny dětičky fit a zdravé. A btw. máte některá dvojčatové sáňky? Manžel je chce furt kupovat, ale mně to přijde zbytečné. Máme klasické mono a myslím, že když přikoupíme ohrádku za 200 peněz, tak letos s tím v pohodě vystačíme a příští rok už budou mít děcka nohy dolů a dvojčatová varianta mi přijde zbytečná.

A ještě bych uvítala návod jak pro blbku, jak ukládáte a uspáváte mimča, když jste sami. Já toto totiž nezvládám. Oba jsou kontaktní...v posteli umí sunout, ale musím celou dobu ležet u nich a držet je za obě ruce a doslova jim funět do ksichtíku. Spát takto se dvěma najednou jsem ještě nezkoušela. Obědové spaní v pelechu praktikujeme jen přes víkend, když je muž doma. Přes týden jinak drandíme s kočárem. V postýlkách vydrží spát 15 min a jsou vzhůru. Už jsem z nich na šlaka. Jak to děláte vy, prosím?!!

jarkalada
10. pro 2012

nemáte někdo zkušenost s těmahle magnetkama?
http://www.magnethrou.cz/stavebnice-pro-nejmensi/
Babi chce tip na dárek a ještě z Maminky by byla sleva asi 40% . Nevíte, jestli to jde dát v poho i na lednici? Aby to třeba nebylo moc těžký a neklouzalo to? Nebo jestli to prostě k něčemu je? 😎

jarkalada
10. pro 2012

@eulalie jaké plkání?! 😀 toto je přece oduševnělá diskuze! 😀
Děti neuspávám, uspávaj se samy 😀
Dám je do postýlky, zatmím žaluzky, zapnu noční světýlko a jejich "ryby" - hraje to asi 10min. uklidňující melodie. Každýmu dám jejich muchláčka, napijou se čajíku, pohladím a odcházím. Takhle to dělám od narození.
Když je to tam jó přestane bavit a řvaly by - což teda naštěstí není často, dám dudlíka a s tím ihned zalehnou. Jinak ho nemaj, takže to maj spíš "za odměnu" a jsou s tím spokojený, že pak už nic na mě nezkoušej 🙂
Asi mám na tohle ale jen štěstí. Jiní potřebujou uspávat tak, aby tam někdo byl..

zvalentova
autor
10. pro 2012

Klokani se sjednotili - oba 67 cm, Kačule 7260 gr, Kubajs 7400gr.
Matku tam MUDra zase chválila do nebes za kojení a za supr šikovné děti, takže ostatní mono matky mě málem zavraždili pohledem. Nejvíc ty ufňukané co měly na pomoc ještě babičky 😎

Bavila jsem se s ní jak je to s jogurtem, tvarohem apod. Takže jogurt je dobře stravitelný, takže bílý nebo kefír ano cca kolem 8-9 měs., tvaroh jde na ledviny tak nejdříve v roce. Mám zkusit více lepku jako piškoty, bílá mouka, aby to stihly do 9 měsíce a budeme doufat, že bude bez reakce.

ostrava8
10. pro 2012

@zvalentova Zuzi super míry. .. trochu závidím, já už jsem s těma našima se zády víš kde 🙂 Jé díky za rady co kdy dávat ...
@jarkalada Tak jaruš, ted jsi mě nakrkla ... takhle že ti usínají děti ? to snad není možný .. já chci taky takové, my ted už bez dudlíku nedáme ani ránu, musíme mít jedny náhradní, páč malí se to naučili po sobě házet ... grrr v noci lezíme s mm po kolenou a hledáme dudlíky .. to závidím
@sariky šári to jako fakt ? já tam chystám poslat mm ve středu .. to jako uplně musím mít zase nový formulář ? a dá se to stáhnout na netu ? ach jo .. nemám slov ..

Jinak já na Vánoce nemám nic .. jo sranda .. koupila jsem manželovi "air quitar" , furt sní že si koupí kytaru a bude hrát dětem přišlo mi to docela legrační , však jukněte http://www.helkon.cz/detail/hobby/gadgets/air-g..., jinak nemám fakt nic , neřeším to ..