Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

sariky
2. led 2013

@jarkalada ja jsem se asi blbe vyjadrila, ale jak jsem psala, ze se toho taky bojim, tak jsem myslela to, ze mi polezou po vyskach a odnekud spadnou dolu. to placnuti po zadku rozhodne nepovazuji za nic prehnaneho a to rozhodne nejsem zastancem telesnych trestu!
Jaru, klidne se vypovidej, zrovna ja jsem jedno ucho 😀 😉

jarkalada
2. led 2013

@sariky napsalas to dobře, i jsem to tak pochopila. Jen jsem to zas rozepsala zas víc já. Rychleji píšu než přemýšlím 😀 Jdem koupat

kinguse
2. led 2013

@jarkalada ty vado,to si vůbec nevyčítej!!! Já si taky říkala,jak nikdy svoje dítě bít nebudu a to bys viděla,jak jsem kolikrát "zmydlila" malýho...doufám,že na mě nepošlete sociálku 😀 😀 😀 Já myslím,že každý dítě "potřebuje" občas třepnout!!! Prostě výchovný pohlavek není někdy od věci! A holky už jsem taky třepla přes ruku, třeba když jsem několikrát řekla "NE,nesmíš,nešahej apod!" a nereagovaly,tak jsem je plácla přes ruku!

jarkalada
2. led 2013

@kinguse no u nás to taky nebylo poprvý. Přes ručičku dostali taky už párkrát.
Tady občas chodím na kukandu do Respektovat a být respektován - knížku teda nemám, tak tam občas jen tak číhnu, o čem je řeč. A třeba ten stůl by určitě řešily jinak. Jenže někdy to podle jejich rad fakt nejde, nebo mně v tu chvíli - jako třeba dneska, ani nenapadne nad jinou možností uvažovat.
Už se nám napouští vana, tak jdu 🙂)

kinguse
2. led 2013

@jarkalada já si nemůžu pomoct,ale mě tenhle "moderní" způsob výchovy přijde divnej!!! Já si prostě myslím,že každý dítě by občas mělo dostat přes zadek....samozřejmě ne ho nějak mlátit hlava nehlava,ale prostě výchovný plácnutí!!! Podle mě ty děti pak nemají žádný respekt a tak se i chovaj k dětem ve svým okolí. Možná se mnou spousta z vás nebude souhlasit,ale tohle je můj názor!!! Prostě každý dítě potřebuje občas třepnout,ale taky potřebuje cítit lásku a pochopení,musí to být vyvážený a jen my nastavujem těm dětem mantinely,co si můžou a nemůžou dovolit.

lenny2
2. led 2013

@sariky
Šári, buď úplně v klidu, Linda začala lízt až na konci 9. měsíce a snad ti dodám optimismu i tím, že třeba já jako mimino jsem prej nelezla vůbec a zas jsem už na 9ti měsících chodila, taky divný.....takže co dítě, to individualita 😉

jarkalada
2. led 2013

@kinguse s tím souhlasím.
Ročnímu se nedá vysvětlit, co se může stát. I když jim to teda říkám - ať tě ani nenapadne bouchnout tou pokličkou do toho franc. okna! rozbije se, a ty dostaneš na prdel! 😀 😀 /to je jen příklad s nadsázkou 😉 /
Třeba ale už tříletej už by na to měl mít kapacity, pochopit, proč to tak nejde nebo proč to nesmí.
Co jsem si ale z toho Rabru třeba vzala - jak Anetka občas kousne - nedělá to schválně, spíš když je v takové euforii, má radost, potřebuje to nějak projevit a tak - tak když vidím, že se k tomu schyluje, jí říct, ať dá pusinku - a většinou fakt dá /když mě slyší 😀 /
Takže nějaký nápady tam nejsou špatný, v hodně směrech mi to ale přijde moc "volný". Knížku jsem ale nečetla - jen tak co občas kouknu do té diskuze.

ostrava8
3. led 2013

ahoj holky jaký máte den ? já včera den blbec, jela jsem na gyndu na kotrolu večera a dálnici jsem chytla mezi poly defekt .. tma a mlha jak v pytli, no málem jsem se podělala strachy a provoz no coment ... masakr. Nakonec dolej švagr a vyměnil mi to, ale i tak nikomu nepřeji ...

ostrava8
3. led 2013

@sariky šári a mluví ti už malí ? já všude slyším, jak malí už říkají máma, táta bába atd. a ti naši nic 🙂 a to s nima kecám furt .. možná v tom je ten problém .))))

maruja
3. led 2013

@jarkalada ta fotka s kočkou je fakt dobrá 🙂 a stojí jí na ocase, tak ten dudák asi proto, aby nebrečela 😀 jo a na to lezení všude možně se taky "těším". Hlaně tu má ta starší pořád něco rozházenýho, hlavně modelínu 😠 tak se bojím, aby něco nesnědli

jarkalada
3. led 2013

@ostrava8 ahoj. Opět odpovídám, i když se mě nikdo neptal, jestli neva 😀
Naši nemluví skoro nic. Nebo jako pořád si něco melou celej den, ale srozumitelnýho Anetka pouze -čičí-kočička, ají-hají, Ta - táta, čííí - čůrat atko-jabko. A Lukášek to samý, + Táta je teda "eta", ňamňamňam, Mimi-to jede celej den furt dokola, není-že něco někde není - to tu drnčí taky celej den a tím asi taky končíme. Máma ani náááhodou, i když slabiky na to uměj oba.
Ví všechno, na co se jich ptáme, v knížce na skoro všechno ukážou, přinesou, co jim řeknu. I třeba - vezmi z vozíčku míč a dones ho dědovi /do vedlejší místnosti/. Ale s mluvením na tom teda nijak moc nejsme. Jo ještě - baf! a to bléé-na plínku 😀
A umí vrčet jako sekačka,traktor,letadlo. Trochu jinak hučí vysavač a jinak ještě myčka s ledničkou 😀

zvalentova
autor
3. led 2013

@ostrava8
@sariky holky, u nás o mluvení nemůže být řeč, i kdybych se hodně snažila, tak to nenazvu ani slabikou. Reálně si nemyslím, že to přijde dřív jak v roce, spíš později.

sariky
3. led 2013

@lenny2
@ostrava8
@maruja
@jarkalada ahoj holky. jsem trochu znejistela, kdyz tady vsichni mluvi o tom, jak jejich deti lezou, sedi, chodi, atd a ty moje buchticky furt nic. a o mluveni nemuze byt ani rec. vydavaji jen jakysi neidentifikovatelny zvuky a zatim se to ani zadnym slabikam nepriblizuje. zato umi krasne prdet pusou (hlavne kdyz ji maji plnou jidla) 😀
o tom "respekt" zpusobu vychovy nic nevim, ale myslim, ze nektere staletimi proverene metody budou fungovat i nadale 😉 😝
btw to je mazec, Peto, to bych se asi taky pos.... strachy.
ja mam dneska taky den blbec. zaclo to mimo jine tim, ze se mi v koupelne urvala snurka na regulaci teploty z infraku, takze ted to nejde pustit a budu muset cekat do vecera, nez prijede mm z prace a nejak to vyresi. grrrr 😠

ostrava8
3. led 2013

@sariky šári to je mazec .. u nás do toho ještě děsě fučí a sněží takovéto to vtíravé počasí brr a to jsem s malýma chtěla jít ven páč jsme včera nebyli, bylo mi nějak zle .... No tak to jste mě holky utěšily, že nejsme v tom sami s tou řečí ...

ostrava8
3. led 2013

holky dotaz .. začali jsme malým k odpolední svačině míchat kaši .. prvně jsme měli od Nutrilonu (vanilka, a rýžová) ted jsem chrt koupila od Hami píšou novinku rýžová a banánové ..ale problém je v tom ,že se to musí míchat s mlíkem a malí mi po tom hodně ublinkávají Taky jsem malým koupila myslím že v tescu od Nestlé takové kakaové přesnídávávky, malá to vyblila no hrozný .. prosívám vás co kupujete vy ? jakou značku kaše ?

zvalentova
autor
3. led 2013

@ostrava8 Peti, já kvůli alergiím dávám jen rýžové nemléčné, bez příchuti. Míchají se s vodou. Když jim chci přilepšit tak dávám novinku od Nutrilonu - rýžová s HA mlékem. Takése mi osvědčila rýžová krupička od Nestlé, tu dávám na zahuštění ovocných svačin, např. místo piškotu.

joyce2
3. led 2013

@ostrava8 Tak odpovědi na tenhle dotaz mě taky zajímají. - Já jsem začla dávat kaši na večer a zatím kupuju od Nestlé Sinlac - rýžová, nemléčná kaše - dělám jim to z jejich HA Nutrilonu. - Holky to jí, jako diví, neublinkávají vůbec - ale oni zatím neublinkávaly po ničem. - Vybrala jsem to na ten začátek. - Pak asi přejdeme na něco dalšího, ochuceného, případně mléčného, ale to se nejdřív asi poradím s Mudrem.

sariky
3. led 2013

@ostrava8 ja kupuji taky HAMI a NESTLE. uz jsem jim davala obilnou, ryzovou a vsechny se pridavaji do mlicka. susini ublinkavaji po vsem, takze v tomhle ti neporadim, ale nedavas jim to treba moc ridky? pokud se nemylim, tak rozdil v mlecne a nemlecne kasi je akorat ve zpusobu pripravy. ta mlecna to mliko uz ma v sobe, takze se to akorat naredi vodou.
btw ja jsem jim vcera dala tu obilnou a Sarinka z toho mela prujem, tak dneska zkusim zase. furt resim nejake negativni reakce na jidlo 😠

ostrava8
3. led 2013

@sariky
@zvalentova holky díky .. mě jen příjde lepší kupovat ty kde se přidá jen voda, a né i UM 🙂 já se chci i poradit s pediatričkou, jestli je to "nutné" dítěti tyto kaše vůbec dávat .. u nás na spaní to nemá žádnou reakci, stále k malé v noci vstáváme milionkrát, ale už je to lepší, jen podáváme dudlíka ... ale vždy řve jako kdyby jí někdo na vidle bral ... možná ty zuby, kdyby se to už chtělo prořezat

ostrava8
3. led 2013

holky a mám ještě jeden problém .. malý se mi furt pročurává už jsme zkusily všechny druhy plín, ale bohužel .. je fakt, že na posezení vypije 210 ml ale já ho pokaždé pak ještě než jde spát třeba i dopolko přebalím a stejně je mokrý na boku skoro až k hlavě ... Používáme ted 4ku, myslíte si ,že by velikost 5 byly lepší ? já fakt už nevím čím to může být i šuldu dáváme na radu kámošky dolů .))

joyce2
3. led 2013

Holky, kdo už jste ve sporťáku, používáte něco takového? http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=54346584&tab=0
Uvažuju, že bych to pro holky koupila. - V těch korbičkách už jsou fakt namačkaný a říkám si, že když by v tom sporťáku něco mělo ve spodu, bylo by to zvlášť teď v zimě lepší.

joyce2
3. led 2013

@ostrava8 Myslíš, že je lepší dávat jen vodu? - Ta kaše Sinlac má vodu v návodu, ale jelikož jsem holkám i před tím dávala HA Nutrilon, tak jim ho teď dávám do té kaše. - Myslím, že je to chuťově lepší, než z vody. Radši kupuju nemléčnou, protože předpokládám, že v mléčných je obyč. UM (pokud ta kaše není přímo HA), a dávám ten náš odzkoušený Nutrilon, který je HA.

joyce2
3. led 2013

Jinak teda musím napsat, že u nás dneska počas na draka. - Střídavě prší a mrholí, prostě hnus. Náladu mám taky nějakou divnou. - Na jednu stranu mám z holek radost a jsem šťastná, že je mám, a ne, že by se mi chtělo každý ráno klusat někam do práce, ale trochu se mi stýská po každodenním kontaktu s lidma, i po té práci... Je to divný bejt furt doma... Najednou bych skoro ráda chodila někam do práce, nebo do školy...

maruja
3. led 2013

tak holky já kupuju jen vločky a dělám kaše z toho. Pak jim do toho chci přidávat ovoce

joyce2
3. led 2013

A jak to děláš? - Uvaříš v mléce a rozmixuješ?

maruja
3. led 2013

@joyce2 tak to bych možná koupila an léto, teď plánuju, že tam budou mít fusak. Jinak včera na procházce se jim nechtělo spinkat a fňukali a tak jsem je posadila i v korbě a moc se jim to líbilo, takže my už asi taky půjdem do sporťáku 😉

sariky
3. led 2013

@ostrava8 Peti, nam taky pliny protikaji, ale neresim to. proste nekdy to protece, nekdy ne. uz jsme zkouseli vsechny mozny druhy a znacky a vysledek vzdy stejny. proste ten pindour do tech plin nepatri nebo co 😀

maruja
3. led 2013

@joyce2 v mléce nebo jen ve vodě. Nejdřív je namočím na 24 hod, pak jsou rychleji uvařené. A mléko prodávají ovesné, rýžové. Taky kaše přidávám i do zeleninových pyré

maruja
3. led 2013

@sariky
@ostrava8 nám to taky někdy proteče, zvlášť když je tam i nálož ze střev, to už pak asi to čůrání nevsáknou 😕

sariky
3. led 2013

@maruja
@joyce2
@ostrava8 ja si taky myslim, ze jsou lepsi kase, kam si pridas UM dle vlastniho vyberu, ale ve finale je to asi jedno (pokud nejsou deti alergici). jinak Sarinka se z te obilne kase dnes opet posr.... tak zkusim jeste zitra. ale nechapu to, protoze s lepkem uz se setkala (davala jsem ji do rozvarenych jablek piskoty). tak ze by to byla reakce vylozene na ty obilniny? fakt nevim 😒