Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

zvalentova
autor
6. bře 2013

@kinguse místo brambor. Bohužel nemůžu říct, jestli chutnají víc nemo míň, protože oni sežerou úplně všechno🙂

zvalentova
autor
6. bře 2013

@jarkalada jo jo, až budou moci rajče, to bude život🙂

zvalentova
autor
6. bře 2013

@maruja Maru, dneska jsem je koupila v akci v Hypernově, teda Albertu

zvalentova
autor
6. bře 2013

@sariky me chutná všechno 😀 , co jim to dělám vidličkou a na másle, to je ňamka

maruja
6. bře 2013

holky dík za info, on jezdí nakupovat mm a říká že je nemaj 😀

zvalentova
autor
6. bře 2013

@b.e.r.u.s.k.a řepkový olej z DM je super a krásně voní.🙂

zvalentova
autor
6. bře 2013

@maruja tak asi proto 😀
Nevis jestli jsou v okolí nějak trhy?
az budu v létě na Sadské, abych měla kam jezdit.

sariky
6. bře 2013

@zvalentova ja pouzivam http://www.fabioprodukt.cz/?sekce=1litr&id=4
kdyz jsem ho totiz kupovala, tak jsem cestu do dm nemela a tento byl jedinej, kt. v obchode meli. nemam srovnani, jinej jsem jeste nemela, ale zda se mi v poho 😉

sariky
6. bře 2013

@zvalentova hmm tak ted jsem koukala na tu PETku a o maslove prichuti tam nic nepisi. je tam napsany ze to je 100% repkovy olej. nic vic. tak ted nevim, cim susiny vlastne krmim 😒

sariky
6. bře 2013

@zvalentova uz jsem to nasla http://www.fabioprodukt.cz/?sekce=1litr&id=1 😀 tak sorry za to spamovani tady 😎

jarkalada
6. bře 2013

@zvalentova za kolik jsou v tý akci? Zítra pojedu do obchodu, tak to můžu vzít tam. Já jich teda vždycky koupím víc a udělám si do foroty do mrazáku

zvalentova
autor
6. bře 2013

@jarkalada nic extra, ale 40,-/kg

kaluc2
6. bře 2013

Tak nám konečně prošlo ovoce na dopolední svačinu.Dala jsem banán s nemléčnou rýžovou kaši,aby to měli podobné mléku.Jogurt frčí,ale oba se mi od včerejška osypali.nevím,jestli je to z toho nebo jsou to potničky.Měli jsme tu krásně,ale foukal silný vítr,tak jsem je měla ve fusaku i s dekou až po hlavu.určitě by stačil jen fusak,kdyby nebyl ten vítr.vyléčím je v černém čaji a potom to zkusím nasadit znova.Snad nebudou mít alergii.

jarkalada
6. bře 2013

@kaluc2 v černém čaji?

kaluc2
6. bře 2013

@jarkalada určitě a vždy to zabere.Kupuji pravý černý čaj v některé čajovně.Je pravda,že máme všechno potom hnědé(žíňky,vanička,lehátko),ale na to prdím,hlavně,že jim to pomůže.

jarkalada
6. bře 2013

@kaluc2 jako že je tím omýváš třeba při těch potničkách? To neznám

kaluc2
6. bře 2013

@zvalentova ¨ty trhy vám holky závidím.Od nás kousek taky bývají farmářské trhy,ale prodávají tam trdelníky a sýry ze Slovenska a potom se tam objeví i nějaký vietnamec.Chtěla bych se někdy na pořádné trhy dostat.U nás budou asi nejblíž až v Brně,to je od nás 50km,není to daleko,jezdíme tam nakupovat,ale ani nevím,jestli tam vůbec bývají.

kaluc2
6. bře 2013

Jo,uvařím ho ve velkém hrnci,naleji do vaničky,připustím studenou vodu a kluci se v tom koupou.Docela mají problém s pokožkou po mně,tak je to u nás často aktuální.Ještě navíc teda používám tuhé mýdlo Droserin.To už jsem tu někdy zmiňovala,je to od firmy Energy,která má výrobky postavené na čínské medicíně.

zvalentova
autor
6. bře 2013

@kaluc2 neříkej že na Zelňáku by něco nebylo. Zkus se zeptat Sariky, třeba bude vědět.

zvalentova
autor
6. bře 2013

@jarkalada čaj je supr, ma hodně tříslovin, vysušuje a zklidňuje pokošku

jarkalada
6. bře 2013

@zvalentova to je dobrý vědět. Takže i na příp. opruzeniny?

zvalentova
autor
6. bře 2013

@jarkalada to jsem ne zkoušela, ale na tělíčko i obličej a funguje

jarkalada
6. bře 2013

@zvalentova když my právě spíš musíme promazávat, jak má Luk. suchou pokožku a i dost tváře. Ale je to dobrý vědět, pro případ 🙂

kaluc2
7. bře 2013

Šáry,já se po těch trzích ještě moc nepídila.Bývají na tom Zelňáku,jak píše Zuzka?A byla jsi na nich?

sariky
7. bře 2013

@kaluc2 na zelnaku jsem uz dlouho nebyla a ted se to tam ma nejak rekonstuovat, takze to zas bude nejaky zmenseny a presunuty ci co. nicmene mimo sezonu (tj pozdni jaro, leto a zacatek podzimu) tam stejne prodavaji jen "jedovatou" zeleninu a ovoce, kt. si muzes koupit normalne v supermarketu. zelnak bohuzel hodne upadl a i v sezone je treba si davat pozor na to, od koho kupujes ☹
a jestli se tam delaji farmarske trhy, to netusim, ale cas od casu byvaji v ruznych mestskych castech, ale priznavam se,ze jsem tam jeste nebyla (v sezone budu mit (teda doufam) domaci zeleninu od svagra))....
ted me napada, ze se delaji obcas nejaky farmarsky trhy bud v olympii nebo u ikei. videla jsem na to reklamu. tak mozna kouknout na web a zkusit to tam. ale bohuzel nemam zkusenost. dobra zelenina a bio veci jsou v globusu, ale pro me je to dost z ruky a spatny spojeni, takze tam nejezdim (a predpokladam, ze pro tebe je to teprv daleko), ale co vim od kamaradky, tak s tim ma spatne zkusenosti, protoze to pry strasne rychle hnije (asi to nejde tak na odbyt nebo nevim proc)...
to jsem ti teda poradila, co? 😀

sariky
7. bře 2013

@kaluc2
@jarkalada
@zvalentova o cernym caji taky vim, je to dobry na zklidneni. v pripade, ze je tam ale uz nejaka infekce, tak je lepsi hypermangan nebo slabej roztok vody s octem. proste okyselit pokozku.

maruja
7. bře 2013

@sariky no holky to jsou super recepty na tu pokožku, starší má vždycky na začátku léta alergii na sluníčko, to by jí ten čajík pomohl 🙂

sariky
7. bře 2013

@maruja jejda ale nevim jestli to funguje na alergii na slunicko. to chce spis dlouhej rukav 😉

sariky
7. bře 2013

@maruja protoze obecne ty ekzematicky projevy by se nemely vystavovat slunku

maruja
7. bře 2013

@sariky no ona to má spíš potničky, prostě krupička a to i tam kde je tričko