Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

ostrava8
12. kvě 2012

@jarkalada jj je to šíře 79 dokonce 😀 zatim všude vjedeme. to se máš fajn, že nejsi z města my bydlíme v paneláku a já mám sjezd na codník cirka 16 schodů..a to je docela maso,. kde jsou dnes všichni???

ostrava8
12. kvě 2012

@lenny2 wou děkuji mc za odkaz, jsou nádherné určitě objednáme ....

jarkalada
12. kvě 2012

@ostrava8 no, jsme tu zůstaly skoro samy. Asi máme hodné děti, že nás nechají být celý den na pc 😀

jarkalada
12. kvě 2012

@lenny2 ty jsou fakt krásný. My máme ty nastřelený takový obyč. pecku s kamínkem. Myslela jsem, že jí pak dám zlatý s červenou kytičkou ještě po mně, ale po tom odkazu cos dala, jsem teď na rozpacích 🙂

lenny2
12. kvě 2012

@jarkalada
No, já dostala původně od tchýně ze žlutýho zlata s červeným kamínkem, 70 let starý a když jsem je přiložila Lindušce k oušku, měla jsem jasno, že jí to nikdy do ucha nedám 🙂 Tyhle z toho bílýho zlata jsou nádherný, takový něžňounký a hrozně jí slušej! Tak jsem ráda, že se ti odkaz líbí, určitě neváhej 😉

jarkalada
12. kvě 2012

@lenny2 já sedím v obýváku a poslala jsem ten odkaz po skypu příteli do druhé místnosti, se srdíčkovým smajlíkem 😀 tak čekám, co on na to 😀 přece jenom, příští týden je Anetky, že 😉
hele hollky, jdu si vyčistit zuby, nakrmit malou a když po jedenácté ulehnu, budu ráda 😎
Tak dobrou 🙂

lenny2
12. kvě 2012

Holky, sorry, popletla jsem webovky, objednávala jsem je tady :
http://www.nausnice-deti.cz/1272-detske-nausnic...
Moje Linda má tyhle:
http://www.nausnice-deti.cz/1273-detske-nausnic...

ostrava8
13. kvě 2012

@lenny2 na obou portálech jsou krásný náušnice, máš pravdu tyto musí malé náramně slušet , no já už začínám šetřit, jen s tou barvou to bude těžký výběr, manželovi se líbí s modrým kamínkem, ale uvidíme jak se malé vybarví očka )

Holky mám dotaz, na ty co krmíte umělým .. my používáme tu BEBU 1 a malí to dobře snášejí, jenže mi po tom hrozně chrchlají, takové zvuky vydávají jako kdyby měli ucpaný nosánek. Po mlíko mojem když jim dám jsou v pohodě .. BEBU dělám dle návodu, možná více ředit vodou ? ptala jsem se i MUDR. na to ,zda-li třeba dávat čajík, ale říkala že zase pak malí budou strádat že se napijí čaje a pak už nebudou chtít .jak to řešíte vy ?

ostrava8
13. kvě 2012

@jarkalada tak v kolik jsi nakonec zalehla ? Prosím tě a ty oba plně kojíš ? nebo přikrmuješ ?

lenny2
13. kvě 2012

@ostrava8
Já Lindu dost oblíkám do růžova, takže jsem zvolila růžový kamínky, ale jsou hodně jemný, růžová nijak agresivní 😉 Původně jsem chtěla ty Hello Kitty, ale to nemusí být za rok IN a co pak, že jo 😀
K tomu krmení, neznepokojuj se, já začínala na Nutrilonu, teď jsme na Sunaru a po obou chrchlají taky, jako by byli zahleněný .....umělý mlíka prý tohle dělaj. Dávám dětem od narození čaj (granulovaný Hipp), tyhle malinký můžou jen dva druhy- fenyklový a heřmánkový, doktorka mi říkala, abych jim nedávala vić než 50tku denně, ale udělám ráno každýmu stovku a dávám jim pít jak chtěj. Linda teda moc čaj nee, ale Kryštof vypije za den i tu stovku a vůbec mi nedělá to, že pak nechce mlíko, ba naopak, pijou oba 170tku a jsou to cvalíci. Po tom čaji už tak nechrchlaj. Navíc ten fenykl je na ty prdíky. Jo a ještě jsem čaj použila jako fígl, nosím ho všude a když jsme venku a oni chytěj záchvat řevu, vrznu jim flašku čaje a je klid 😉 V noci to samý, když pruděj, dám cucnout čaje a hnedka usnou 😉

zvalentova
autor
13. kvě 2012

@lenny2 fígl s čajem také zkusím 😉

jarkalada
13. kvě 2012

@ostrava8 asi ve čtvrt na dvanáct, takže normálka 😎 Ale nechali mě spát až do 7:50h!
nene, jsme na UM, máme už od nemocnice Nutrilon. Vyhovoval, tak jsme neměnili.
Čajík taky dávám. No spíš převařenou vodu a jen na špičinku lžičky ten granulovanej Hipp, on je to vlastně samej cukr, takže dávám jen malinko. Ale zas když jsem jim udělala třeba fenyklovej pytlíkovej, tak to bylo hodně silný a stejně jsem to dost ředila, ..a pak co s tím zbytkem. Jsem to pak dopíjela já.
Jo, jinak jsem s nima dnes byla v krámě. Lukášek měl modré tepláky, maskáčovou bundičku, zeleno-modrou čepici, Anetka fakt hodně tmavě růžové tepláčky, bílou bundičku, růžovo-krémovou čepičku a zas jsem slyšela za mnou ve frontě hlas - jéé, dvojčátka, to budou asi dva kluci, koukéj..
!!! 😀 - jako mě je to celkem fuk, co si myslí ostatní, ale to si nespojí to vedení mezi očima a mozkem? 😀

allynka
13. kvě 2012

@jarkalada co se týče monitorů za plenku, tak nás zlobily jen ten první den, protože jsme je blbě zastrčili... od tý doby musím zaťukat, že když se plenka utahne tak, jak má (na prst) a dobře se to nasune, tak nezlobí. Ještě jsme nebyli na ortopedii, takže zatím necvičíme... teprve příští týden jdeme poprvé k doktorce (už teda byla na ně dvakrát mrknout u nás) na krevní obraz, tak jestli nás někam pošle...

allynka
13. kvě 2012

@lenny2 naušničky krásné 😵 díky za odkaz, taky pomalu začnu pokukovat 😉 naušničky chce kupovat prababička, ale určitě bych je ráda vybrala já 😉

allynka
13. kvě 2012

holky asi blbá otázka - vy, co přikrmujete - tak je to proto, že chcete, nebo že musíte...? Nejsem žádný zástupce laktační ligy 😀 jen mě to zajímá 😉

jarkalada
13. kvě 2012

@allynka ahá, tak to vás asi jen tak nepošle. Ono je to pediatrovi většinou jedno, každý dítě se vyvíjí jinak, takže to byste museli bejt fakt nějak viditelně třeba prohnutý. U nás právě úplně ke všem, co byli dřív, automaticky přišla rhb sestra. A to jsme byli ještě v inkubátoru. Vytáhla si postupně každé dítě a ukázala hned první cvik, kterej jsme už v nemocnici měli dělat.. Prostě prý jako prevence. 😖
Tak vy snad toho budete ušetřeni.

lenny2
13. kvě 2012

@allynka
Já neměla Alčo skoro mlíko, hodinu a pul jsem seděla s odsávačkou na prsu a vysála jsem stěží 90tku ☹ Děti hladový, já nervní, na Nutrilonu byl klid, takže jsem to vzdala a najela jsem jen na umělý mlíko.....a prospíváme jedna báseň 😉

jarkalada
13. kvě 2012

@allynka já to samé co lenny2. 45min s odsávačkou,většinou se "poštěstila" tak třicítka..
Když jsem je zkoušela kojit a pak hned převážit, tak si vzali tak max. dvacítku..
Je fakt, že žádnou lakt.poradkyni jsem nekontaktovala, to už jsem nedávala... 😎
Kdyžtak mám na prodej váhu, ale vy jste všechny asi z Prahy..posílat poštou se mi to nechce, aby se tomu něco nestalo. Tak to udám asi někomu tady.

zvalentova
autor
14. kvě 2012

@allynka ahojky, už nepřikrmuji. Naštěstí mám zatím mléka dost, ale jakmile budu mít pocit, že je ho málo, okamžitě najedu na UM. Příkrmy jsem dávala ještě jako pozůstatek z porodnice, děti nechtěli z flašky tahat, matka vynervená. Máme úžasnou dětskou Dr., která mě naučila kojit obě děti, mléko se sputilo a je ho dost pro obě.

ostrava8
14. kvě 2012

@zvalentova zuzu a co ti poradila? já jim vývary, piji meltu atd. ale oba ukojit nezvládnu maly už pije přes 100 a mala kolen 80tky... no hold komu není dáno...a to poctivě odstříkávam. a když krmíš najednou tak to si je zvládneš dat sama na polštář?

zvalentova
autor
14. kvě 2012

@ostrava8 poradila mi hlavně klid a neposrat se z toho. Znělo mi to jako klišé a fakt to fungovalo.
Při každé kontrole kromě dětí zkontrolovala moje prsa, ukázaly jsme si kojení.. o jídle vůbec nemluvila, jen řikala řídit se zdravým rozumem. A heslo, které mě ze začátku lezlo na nervy ale funguje:
Zdravá prsa=měkká prsa; nabídka=poptávka.
Podle mého subjektivního pocitu se mi mlíko upravilo tak poslední týden. Předtím jsem měla v prsou horečku, furt tvrdé a bolavé. Obkládala jsem je tvarohem, stále nahřívala ve sprše.
To já spíš bojuji s časem a plánem. Pořád jsem měla (a stále často mám) pocit, že to musím naplánovat a držet se ho zuby nehty. Když nevypily dost, byla jsem zoufalá že se vzbudí hlady. Když tahaly půl hodinky, tak jsem jim kozu odtrhla, aby to neměly jako dudlík.
Teď to víc nechávám na nich.
Na kojení najednou mě zachránil polštář, jukla jsem na video jak to dělají abych si byla jistá. Ale sama nevím jak to budu dělat později, teď jsou ještě malí a skladní 😉

maruja
14. kvě 2012

@zvalentova jsi jednička 😀

zvalentova
autor
14. kvě 2012

@maruja to ne, cítím se spíš na pětku podtrženou 😎

ostrava8
14. kvě 2012

@zvalentova zuzi jseš fakt dobrá, já to nestíhám ani časově, ani kvantitativně kojit ... jednoho kojím tak 20 min, ale pak ještě musím přikrmovat, a pak čekat na odříhnutí a blinkanec ... no to bych vůbec nespala kdybych kojila .. koupila jsem si tu ostříkávačku od Medela, a je fakt dobrá, sice zase 3.500 kč háji, ale ušetří to hodně času ..

Holky jak a čím čistíte nosánky ??? malý si ublinknul i přes noc a ted tam má nějaký bordel .. 🙂 a nevím jak čistit .. díky

jarkalada
14. kvě 2012

@ostrava8 odsávačkou na vysavač. Když je to na krajíčku, tak vatovou tyčinkou. Tu odsávačku hlenů máme z lékárny, jmenuje se "nosátko" 😀 Nevím, někdy to vezme dost, někdy trochu. Určitě jsou ale nějaké lepší a silnější, přitom šetrné. Měla jsem ze začátku odsávačku takovou tu hadičkovou, ale to mi vůbec nešlo tou pusou utáhnout / a to nekouřím 😀 / a ta hadička, co se strká do nosu se ani Anetce do nosíku pořádně nevešla 😠

lenny2
14. kvě 2012

Souhlasím s odsávačkou na vysavač, je bezkonkurenční!!!

jarkalada
14. kvě 2012

no, tak dneska jsem hlídala asi dvě hodinky skoro dvouletou neteřinku a tedy - jsem ráda, že jsme to ve zdraví všichni zvládli 😕 😀 Neumím si představit, že má někdo takhle starší dítě a k tomu dvojky, klobouk dolů 😎
Ona tu lítala, chtěla miminka krmit, skákat s nima na balóně.. Lukin mi odlejzal do koupelny, tam se mu líbilo šplhat po tom žebříku, Anetka ještě neleze, tak ta pak ječela, protože zůstala v obývaku sama... ale dobrý jinak, pak jsem je dala radši spát 😀

allynka
15. kvě 2012

@lenny2 @jarkalada jasně, tak to chápu. A že miminkám chutná, o tom nepochybuju, vždyť výrobci se předhánějí, aby to měli co nejlepšíá a nejvíc vychytaný, tak věřím, že je to oprvadu kvalitní 😉

@zvalentova Zuzi tak to mám úplně stejně. Z porodnice jsem přišla s tím, že jsem částečně kojila, potom odsávala, protože malí byli moc malí, aby si pokaždý vytáhli svoji dávku (pak jsem zjistila, že svoji roli hrály i kojící kloboučky...) a plus jsem dokrmovala Bebou, když jsem neodsála dost. Takže časově horror největší... Ale doma se to upravilo, odstranila jsem kloboučky a najela na plné kojení a jak píšeš - hlavně klíííííd 🙂 Jasně, že když uvidím, že by měli málo, tak jim bez debat dodám UM. Kojím taky obě mimi najednou, to jsem nacvičila už v porodnici, mám na to ten polštář pro dvojčátka a je fakt super. Akorát zpočátku mi dělalo problém si někde mimča naskládat a pak si je tam nandat 😀 ale to je všechno o cviku 😉

allynka
15. kvě 2012

Ještě k těm nosánkům - připadá mi, že malá občas chrčí, jakoby chrochtá, ale vidět tam nic není, buničitým čtverečkem nic nevyndám - mám jí to zkusit odsát tou odsávačkoou na vysavač...? Nemůžu jí tím ublížit, kdyby tam třeba nic neměla...?

zvalentova
autor
15. kvě 2012

@allynka taky mi chrčí, hlavně Kačka. Děsně hltá a špatně krká a mléko má neustále v nose 😒