Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

sariky
19. říj 2012

@lenny2 Leny a kdy pochopili, ze lzicka = jidlo? me prijde, ze ani po cca 2 mesicich prikrmu susini furt nechapou, ze ten prikrm je jidlo. i kdyz u toho nevyvadi, tak hned se dozaduji mlika a to uz treba toho snedli docela dost. nebo jsi na to mela nejakou taktiku? ja totiz o nicem nevim...

sariky
19. říj 2012

@kinguse hmmm a kdyz uz by u nas byla pres noc, tak by mohla zustat i pres den a vysurovat mi tady :-P

petrova_d
19. říj 2012

@lenny2 Jako ony v té sedačce prostě sedí a jsou v mírném záklonu, nejsou v ní schoulené. Záleží na typu sedačky. Ty naše jdou nastavit. Ale po jídle je vytahuji ven kvůli páteři...

jarkalada
19. říj 2012

@petrova_d to je máš nějak zvláštně vzorné 😀 naši je vždycky hned zadělají, když jíme v autě. Dávám jim teda kolem hlaviček a kolem rukou plínu, ale to strhávaj a jak hlavama kroutí nebo si strkaj prsty do pusy... no napořád si to nedovedu představit. Chtělo by to nějakej extra levnej potah na ty sedačky do auta, jestli dělaj. Nám by se asi dost vyplatill 😎
@sariky no však jsem psala, že těhu ani cs už neé 😝 Pak až tak od toho půl roka, bych byla spokojená 🙂
To byla jen taková chvilková slabost asi včera 😀

jarkalada
19. říj 2012

Jinak máme autosedačky Romer king plus 9-15kg a zatím spokojenost. Teď už snad konečně bysme těch 9 kg mohli mít, tak počítám, že nám nějakou dobu vydrží

sariky
19. říj 2012

@jarkalada chvilkova slabost 😀

sariky
19. říj 2012

@lenny2
@jarkalada holky a uvazovaly jste u tech sedacek 15-36 kg? my ted mame ty romery do 13 kg a pak bych si predstavovala, ze se koupi uz jen jeden model. ale slysela jsem na to dost kritiky. vy uz Jaru mate koupeno, takze pak bude jeste min. jedna....

petrova_d
19. říj 2012

@jarkalada Že by dělaly u jídla takový čurbes, tak to fakt neznám, ale jak říkám, zatím... může se to zvrtnout a budu mít raubířky taky... My máme též Britax Romer, ale typ baby safe plus 😉

maruja
19. říj 2012

@jarkalada to jo, naše starší jsou 4 amá 15 kg 😀

jitkarydrychova
19. říj 2012

Ahojky holky 🙂...můžu se k vám připojit na pokec? My máme roční dvojčata Vojtu a Honzíka. Koukám že tady zrovna řešíte krmení...my kluky krmili ze začátku v autosedačkách, měla jsme na ně ze starýho povlečení udělané návleky, protože ze začátku bylo jídlo fakt všude 🙂. Krmící sedačky jsme kupovali později
Já nevim jak staré děti máte vy, ale mě teď když se začínaj rychle přemisťovat teprve pořádně dochází, že jsou dva. HOnzík utekl roku, takže ten už mi tady 14 dní pobíhá a přeráží se o hračky. Vojta udělal včera sám prvních asi 5 kroků, tak uvidíme jak mu to půjde (i když bych byla radši, kdyby ještě chvilku vydržel 🙂 ). Uplně se děsím zimy, už nechtějí být v kočáru, nejradši by šmejdili po zemi, tak nevím jak to budu praktikovat. Nemá tady některá z vás už větší děti? že by mi poradila, jak ukočírovat dvě sotva chodíce pometla, který chtěj běhat venku ? dík moc 🙂 Jitka

stanpetr
19. říj 2012

@jarkalada
@maruja no holky Jirik ma 15 kg ve dvou letech....
ale on je celkove i vysokej....

jarkalada
19. říj 2012

@jitkarydrychova radu nemám, sama mám málo 😀
A ten stejný "problém". Luk. už ujde tak pět, šest krůčků sám, An. si sama ze země stoupne a pak schválně někam ráda padá. V kočáru musíme neustále jet, jinak vystupujou. Když je vezmu na ruku, chtějí dolů, což nejde, když už je zem studená.
@sariky my ty naše sedačky koupili po lidech, co ale vím, že jsou na to extra háklivý. Na vlastní oči jsem viděla, že se děti do auta přezuvají! a směli požívat max. vodu, když zastavili. To je pro nás utopie 😀 a nebyly bouraný. Jednu za 2tis.Tak jsme je vzali, i když vím, že pak budem muset koupit další kategori. Ale říkám, v roce máme 9 kg/snad už konečně 😎 / tak nám snad ňákou dobu vydrží.
Ono je prý lepší to kupovat po kategoriích než jednu napořád, ale zas když se to spočítá x 2 ..

jarkalada
19. říj 2012

jináč jsem byla ráno po asi půl roce se nechat trochu přišmiknout-samozřejmě na cestu zpět mlha, mrholilo, hnus.. Takže jako bych nikde nebyla, že 😠

sariky
19. říj 2012

@jarkalada tak to byl dobrej kauf 😉 jinak ja se u tech sedacek bojim, ze nevim, co se s tim delo pred nama a preci jen je to plast a ja tem umelym hmotam proste neverim. takze chceme pak zase novy. a jak rikas, vsechno je to x 2 takze by to chtelo sehnat neco "v akci"..... a vybourat se muzes i na parkovisti nebo v te nejmensi vesnici, takze u tohoto mi prijde opravneny "nesetrit". no uvidime, u nas je to za 6 kg, takze jeste mame furu casu. teda doufam 😝

sariky
19. říj 2012

@jarkalada Jaru, ja jsem v ramci setreni vyuzila manzela a nechala se objet strojkem 😝 Kdyz me videla moje mamka, tak se zdesila, ale me to ani neprijde 😉 Ja jsem rada, ze jsem rada a usetreny petikilo za kadernici... to je 1,5 krabice nutilonu 😎

sariky
19. říj 2012

@jitkarydrychova nechci odpovidat za vsechny, ale pokud se nemylim, tak rocni dvojcata ma akorat jarkalada a ta ma, jak rikala, sama malo 😀
my ostatni jsme tady tusim pod rok...

jarkalada
19. říj 2012

@sariky hezký, jak to přepočítáváš, že to je "za 6 kg" a to pětikilo kolik je nutroše 😀
tééda, to bych nedala, strojkem to jsem posera 😎 uka fotoo 🙂
no já jsem využila akci Slevomatu, takže jsem to měla za půlku, ale i tak mě štve, že to nevydrželo ani do odpoledne.
Ale já to mám jen tak polodlouhý, pořád kvůli dětem v culíku. Taky žádné terno 😀

stanpetr
19. říj 2012

@sariky tak na to bych asi nemela odvahu, i kdyz kdysi na studiich jsem to tak nosila....a to byla super udrzba 🙂

sariky
19. říj 2012

@jarkalada mam to v albu, preji prijemnou zabavu 😉

lenny2
19. říj 2012

@sariky
Šári, pochopili to teprva tak na 6ti měsících, takže neboj 😉

lenny2
19. říj 2012

Jo, holky byli jsme na kontrole na 8mi měsících. Poprosila jsem doktorku, aby odborně prozkoumala Štofoj pusinu, jestli už se klubou horní klofy a tím bych se uklidnila, že ty probdělé noci jsou kvůli tomu a že to je jinak v podstatě hodné dítě.
No, tak nikoliv, horní klofy se neklubou a závěr? Má prostě prý takové období 🙂 Já slzy v očích a zase plná pesimismu, že to prostě nekončí, že naopak chlapec ještě přitvrdí až to ty horní opravdu budou......No, to bude pěkný 🙂

sariky
19. říj 2012

@lenny2 Leny, vydrz. ja vim, me se to keca, kdyz muzu v noci spat. Vubec nevim, jak te povzbudit. snad jen aspon tim, ze ti drzim palce, aby se Stofa umoudril....

jarkalada
19. říj 2012

@lenny2 Leni, třeba nepřitvrdí. U nás u Anet jsme o tom nevěděli, že jí vyrostly první zuby, a to se jí proklubaly dokonce vždy dva najednou.

lenny2
19. říj 2012

@jarkalada
Jaru, u Lindy to samý, má dva zuby a ani nevíme kdy, co a jak 🙂 Za to Štofa ty svoje dva dramatizoval a opravdu jsme o tom věděli.....a to má zatím jenom dva 🙂

lenny2
19. říj 2012

@sariky
Šári, díky, kéž by i dnešní noc spal, to by byla nádhera!
Zítra jedu s dětma k mamce, celý den se o ně postará, jdu na kafe s kámoškou, půjdu si nerušeně lehnout, no prostě zítra je má na povel mamka, abych si odpočinula 😉 se těším 😉

petrova_d
20. říj 2012

Ahoj holky, tak v noci malé noční drámo. Lucinka měla horečku 38.5st. Naštěstí bylo teprve 21hod, tak jsem volala naší mudr. Noční cesta pro léky do pohotovostní lékárny a v noci vstávání k malé snad co půl hodiny. Teď má už "jen" 38.0st. Chytila bacil určitě v čekárně na očním 🙄
Když jsem jí v noci dávala napít čajíku, vzbudila se i Monička a ani nedutala, jen se kukala, hodné mimčo!!!
Tak držte palce, ať to není nic vážného. Ona má, chudinka, trochu poznamenané plíce tím předčasným narozením, takže stresuju 😨

lenny2
20. říj 2012

@petrova_d
Chuďátko, tak ať je brzo fit!
U nás druhá noc bez vstávání, nechápu!!!!! Nemůžu uvěřit, že by se chlapec umoudřil, každopádně je to pro mě taková vzpruha, že si to nikdo neumí představit!!! Sice vstává o pul šestý, ale to se dá přežít, hlavně, že v noci spíííííi 🙂

petrova_d
20. říj 2012

@lenny2 Bombáááá !!! Mám radost i za Tebe !!! Jen tak dál 😉

lenny2
20. říj 2012

@petrova_d
Kéž by, snad pochopil, že už jsem fakt jela na doraz.....
I když teďka ty poslední dny jsem ho v kočáře nenechávala odpolko moc spát, tak jestli to bude tím......nevim, každopádně jsem happy!
Včera jsem se doktorky ptala od kdy se maj dětem čistit zuby a říkala od prvního zubu, takovým tím kartáčkem co se navlíkne na prst.....a žádný granulovaný čaje na noc. Tak jsem jim koupila pěkně louhovací bylinkovej a letim pro kartáčky. Jsem šťastná, že maj zuby krásný, běloučký, tak to nechci pokazit (kamarádka totiž klukoj nečistila, věčně šťávy i na noc a má je černý jak uhel ☹ Tak to nechci!

lenny2
20. říj 2012

@sariky
Šári, tyhle puzzle jsem objednala:
http://www.puzzle-puzzle.cz/zbozi/24-dilku-kobe...
A jsem s nima fakt spokojená 😉