Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

jarkalada
6. lis 2012

@sariky nojo, jsou tam! 🙂
S tím spořením jsem myslela jen něco velmi nenáročného, asi jak píše Zuzka. Když občas něco dostanou od babiček, nebo pravidelně měsíčně fakt jen "pár" korun. Ta nešikovnost by se možná taky hodila, ale ceny jsem zatím vůbec nikde neštudovala.
S těma jazykama mám taky "zkušenost". Matura z NJ-teď bych zvládla tak max. pozdravit, pak jsem si odjela na výlet na 6 let do usa - a blbka si od té doby nepustím ani žádnej film v AJ, takže když mám sesmolit pár vět, hledám ve slovníku 😠 🙄

lenny2
6. lis 2012

@jarkalada
Jaru, to je škoda, za 6 let ve státech musíš válet 😉
To chce jenom oprášit 😉

jarkalada
6. lis 2012

jinak s tím cvičením vojtou - např. u nás Luk. byl od začátku o dost zrychlenej, tj. nikdo nemohl říct, že by byl opožděnej. Ale dělal to špatně - a o to tam jde. Pak je otázka, jestli se to srovnalo samo, nebo na to mělo vliv cvičení, ale sledujou, jak se ty které pohyby dělají.
Se s Gabčou smějem naší rhb, když říká, že nesledujou kvantitu, ale kvalitu, ale něco na tom bude.
I když já od té doby taky už necvičím 😎

jarkalada
6. lis 2012

@lenny2 když jsem ten tvůj příspěvek v rychlosti přelítla, tak jsem četla, že "za 6 let ve státech se teď musíš válet" 😀 to pravdu ne 😀
Nojo, jenže jsem tam nechodila nikam do školy ani na kurz, ale hlídala prcky. Takže jako dudlík, plína, kočárek, to mám v paměti stále 😝 No, rozumím prakticky všemu, s mou konverzací je to ale o dost bídné.
No níc, jdu naobědvat děti a pojedem pro plíny

evikj33
6. lis 2012

Hezký den pokud mohu zasebe doporučit z vlastní zkušenosti máme pro malého pojistku u ČSOB s denním odškodným a placeným pob.v nemocce už od 1.dne stojí měsíčně 400 ale je opravdu dobře zajištěn,poznala jsem to tento rok kdy měl první úraz tržnou ranku na hlavě asi 2cm-ne hlubokou,nebyl ani hosp.ale byla jsem docela překvapena pojistným léčba cca 10dnu.Sluníčko i Berušku jsme rušili.Prckum dám nejspíš taky -zahrnuje to pobyt v nem. i s laringitidou.atd.pokud je pojištěn dříve než je nemoc prokázana.

sariky
6. lis 2012

@lenny2 diky Leny 😉

sariky
6. lis 2012

@jarkalada 6 let ve statech a ted se musis valet 😀 tak to me fakt pobavilo 😀

ostrava8
6. lis 2012

holky tak už máme za sebou první očko, malí jen trošku ubékli a pak spinkali, zatím v pořádku, snad to nezakřiknu.. jinak jsem byla překvapená, že nám to bodla do zadečku.. prý to to díte lépe snáší... snad budou OK. Museli jsme řekat 20 min v čekárne.
jinak my zatím pojištení ani spoření nemáme ...nejdůležitější je přece hlava rodiny , ten je ted živitel

lenny2
6. lis 2012

@jarkalada
Jaru, všechno nejlepší k narozeninám 😉 Hlavně zdravíčko dětem, tobě i manželovi a ať ti nad hlavou stále svítí slunko 😉 Užij si večer 😉

jarkalada
6. lis 2012

@ostrava8 My jsme naštěstí trochu zvýšenou teplotu měli jenom jednou, jinak to taky dobře snáší. Tak ať máte klidnou noc 🙂
no já se na to spoření ptala proto, protože když dostanou nějakou kačku při různé příležitosti od prarodičů-tak je to jako pro ně, ale dáme si to do peněženky a utratíme stejně za jídlo nebo něco padlo do plotu, do betonu atd... 😎 Takže takhle bysme to rovnou poslali někam pro ně účet. No pokoukáme.

jarkalada
6. lis 2012

@lenny2 jé, děkuji moc 🙂
hele, dostala jsem velkou kytku, velké Mercy a radiobudík s tím promítáním času .Sice to není výlet se shoppingem, ale taky dobrý 😎 😀

kaluc2
6. lis 2012

@sariky Tak to je super.Jak jste přežili první zoubky?

kaluc2
6. lis 2012

Chtěla jsem se zeptat,některá z vás mi psala,že má židličku v.i.baby.našla jsem ji na internetu za 1600kč.Zatím levněji jsem ji nenašla.Je to dobrá cena:Za kolik jste ji kupovali a jsi s ním spokojená,doporučila by jsi ji?

kaluc2
6. lis 2012

Já jsem vážně z těch příkrmů blbá.Teď jsem chvíli seděla na netu a studovala to.Kdy můžu začít dávat nemléčné kaše a kdy přes den jsou vhodné na jídlo.Když mi třeba ze začátku sní 20ml kaše,stačí jim to nebo je musím ještě dokrmit Nutrilonem?Napište mi,jak vypadá váš denní jídelníček.Pomooooooooooooooc,jsem zoufalá.

jarkalada
6. lis 2012

@kaluc2 pokud ti v noci dobře spí, tak kaši vůbec netřeba 😉

jarkalada
6. lis 2012

@kaluc2 a když teprve začínáš, a nic moc ti ještě nesní, je to jen takové ochutnávání - tak se kaší nenají.
Přes den se moc kašička nedává - ale zas na noc může být pro někoho těžká do bříška, jak komu zrovna sedne.
Ale já jí třeba trochu přidala do dopol. svačinky s ovocem, abych to zahustila. Nebo můžeš přídat stejným způsobem do nějaké zeleniny. Ale teď si myslím, že jí ještě nepotřebujete

sariky
7. lis 2012

@jarkalada no jo Jaru, tys mela ty narozky a ja na to zapomnela ☹ Sice to uz nepla, ale i tak ti preji vsechno nejlepsi 😉

sariky
7. lis 2012

@kaluc2 v.i.baby mame my. koupili jsme nakonec novy - nosnost to ma do 23 kg, tak snad to dlouho vydrzi. koupili jsme je tusim za 1500 kc za jednu a doprava byla zdarma. idealni zidlicky to nejsou, ale to jsem od nich ani necekala. operatko jde sice lehce polohovat, ale je to jen v mirnem zaklonu, do lehu to rozhodne nejde. nicmene moji susini maji tendenci si sedat, takze to v podstate nevadi. je tam par ostrych hran na rukojeti (zvenci), ale ty byly i na chicco i-sit, ktera stoji 5000 jedna, takze v tomto si asi nevyberes. polstrovani jde sundat a vyprat. ksiry jsou hodne volne i kdyz jsou maximalne utazene, ale ditko ti z nich nevypadne, to zas ne. jak rikam - nevim, co presne od te zidlicky ocekavas, takze tezko doporucit. podle me ta cena odpovida kvalite. neni to zadny zazrak, ale funguje to. my jsme puvodne chteli koupit ojety zidlicky, ale kvuli nosnosti bysme pak stejne museli kupovat jeste jedny, takze bysme na tom zas tak neusetrili, tak jsme to vzali jednim vrzem 🙂

lenny2
7. lis 2012

@jarkalada
Krásný dárky 😉
U nás dnešní noc horor, Štofa byl opět nesnesitelnej, spala jsem asi 2 hodiny ☹ Nepomohl ani Sunar, cca od půlnoci do 3 do rána jsem vstávala co pul hodiny, pak jsem teda dala plínu, vymlasknul 180 tku Sunaru, ale prostě chtěl vstávat, chtěl si hrát. Usnul něco okolo pul pátý a pak oba vstávali v 6, umííííííiráááááám ☹

sariky
7. lis 2012

@lenny2 horor ☹ Leny, drz se!

sariky
7. lis 2012

@kaluc2 v podstate jsme o tom, ze ji rostou zoubky, ani nevedeli. byla sice protivna, ale to byva obcas i normalne, takze zadna zmena 😉 akorat teda hur ji (jak ty prikrmy, tak mlicko), tak ted s tim jidlem hodne bojujeme. teda aspon ja to prisuzuju tem zubum, tak doufam, ze se to pak srovna. Ted zacly rust horni jednicky Simovi a ten je teda protivnej mnohem vic. kazdej den ted chytne hysterak a treba hodinu priserne rve. tak uvidim, jak se to bude vyvijet dal. z dasne se zatim neprorizly, ale je videt, ze to tam je nachystany

lenny2
7. lis 2012

@kaluc2
Hele, máš je ještě malinkatý, s příkrmama se má začínat až od ukonč. 4.měsíce, nicméně já začala asi taky v nějakým 4.měsíci, ale pouze ochutnáváním, dopoledne jsem jim dala olíznout ovoce, jinak jsem dál pokračovala v mlíku jako obvykle, postupně olizovali víc a víc až mi snědli třeba každej půlku jedný přesnídávky, pokaždý jsem pak ještě nabídla mlíko, buďto chtěli, nebo ne, nenutila jsem je. Pak jsme přidali stejným zpusobem zeleninu, pak maso, přílohy, nějakou dobu si pak ještě dali mlíko, ale postupně jak se jim zvyšovaly nároky na gramáž porce, mlíko úplně vyřadili. Teďka ho už maj jen ráno a odpolko, když se po obědě vzbuděj. Nevim jestli je dobrý začínat zrovna kaší, ani nevim kdo ti to poradil - mlíko jim na noc nestačí? Pokud ti hezky spěj v noci, zbytečně bych je zatím kaší nezatěžovala a soustředila bych se spíš na to ovoce a zeleninu, tam jsou vitamíny, který oni potřebujou a který jim už Nutrilon dát nemůže. Buď trpělivá, začátky jsou fakt hrůza děs, než zjistěj co po nich vlastně chceš, tak to trvá, než přijdou na to, že lžička=jídlo, to je taky dost nepříjemná anabáze, prostě jim hlavně nic nenuť, nebo se jim to zprotiví a budeš zase na začátku....Hlavně pravidlo číslo jedna a to mi daj tady určitě všechny holky za pravdu - necpat lžičku ve fázi hladu, ale chvíli před tím, než maj obvyklou dobu krmení, jinak bude výsledek jen řev a řev, protože jejich jediná vidina bude flaška 🙂 Pevný nervy 😉

zvalentova
autor
7. lis 2012

@kaluc2 ahoj, já začínala s kaší až když klokanům bylo 6,5 měs. a to spíš jen že jsem hledala vysvětlení proč mi nechtějí spát. A hladem to rozhodně nebylo. S kaší i bez kaše spí stejně. A pozor, některé děti kaši nesnesou, je na noc moc těžká. Z důvodu alergií začni rozhodně rýžovou nemléčnou (vyhovuje mi Nestlé), občas na zpestření dám od Nutrilonu HA. Moje pediatrička říkala, že na příkrmy není třeba spěchat, pokud neřvou hladem tak nezačínat moc brzy, tlusté střevo dokončí vývoj až před 9 měsícem a čím později dostane něco jiného než mléko, tak lépe. Méně zátěže pro dítě i z důvodu alergií.

S příkrmy docela válčím, musím veeelmi opatrně. Osypaly se mi po bramboře, po ovesných vločkách... takže opravdu striktně vařím, 3-4 dny dávám jeden druh, hlídám je a zapisuji reakce. Jinak až na dýni dlabou krásně. Koncem týdne bych ráda zkusila maso. Na ovoce jsem ještě nenašla odvahu, už vidím jak se vyrážka zase rozjede. 😒

Začátky jsou fakt psycho. Pár stránek zpět zjistíš jak jsem s nimi válčila, bordel všude v dítěti uvízla sotva lžička. První týden nesnědli nic jen se učili že na lžičce není jed a že patří do bříška.

zvalentova
autor
7. lis 2012

@lenny2 ahoj drahá, u nás relativní klid. Nevím jestli je to homeopatiky, nebo Kuba pochopil, že matka jedena krev a musí si občas odpočinout. Manžel v poledne letí do pryč, tak budu samička. Docela se na to těším, na večer dorazí máma pomoci s koupáním.

kaluc2
7. lis 2012

@sariky Děkuji moc za info.Co jsem se dívala ještě na ty židličky,tak mají nosnost 15kg.Taky jedna paní na recenzích psala,že ty bezpečnostní pásy jsou na volno.Uvidím,ještě budu hledat dál,asi půjdu do dražších,jak jsem původně chtěla.

kaluc2
7. lis 2012

@lenny2 Hrůůůůůůůůůůza!!!Nepředstavitelné.Známá mi také říkala,že její dcera měla období,kdy vstávala o třech v noci a do šesti si hráli a potom na hodinku usnula.Trvalo to 14dní.

zvalentova
autor
7. lis 2012

@kaluc2
@lenny2 chichi, kéž by to trvalo jen 14 dní 😀

lenny2
7. lis 2012

@zvalentova
No Zuzi, já Kryštofa přechválila, poslední dny byl skvělej, jen se v noci 3x napil a spal dál, ale to co bylo dneska, to bylo fakt psycho ☹ Však to znáš ☹ Měla jsem ho u sebe v pelechu, protože jsem neměla sílu už vstávat k postýlce a navíc ďelá v ním neskutečnej bordel, celej se odcestuje k nohám, našel krabičku od monitoru dechu a neustále s ní mlátí o šprcle u postýlky, kope nohama, celá postýlka skáče, on nahlas vykládá a furt mě přivolává. Jenže u nás v posteli jsem si moc nepomohla, lezl mi přes hlavu, řval za vlasy, štípal, hulákat samý "da da da" a "ma ma ma", chytal se a stoupal si, no prostě psycho ☹ Pak konečně usnul, nebo možná já dřív, to fakt nevim, protoźe si pamatuju, že jsem už neudržela ani oči ☹ Nevim jestli to je tím, že mi včera ještě po obědovym spánku venku zhnípnul na kočáře a byl tím pádem vyspalej víc, než obvykle, každopádně už se mnou zase cloumá zoufalost a panika, že se to vrací ☹ ☹ A to já už fakt nedám ☹

kaluc2
7. lis 2012

@lenny2 Díky,já jen,že jsem včera se dívala na ty kaše a bylo na nich od ukonč.4.měs.,tak jsem měla obavu,abych něco nezanedbala.Do těch příkrmů mě pořád tlačí tchýně a švagrová.Přitom u kluků nepociťuji,že by mléko jim nestačilo.Vždyť mi spí od osmi do šesti,nakrmím je a zase spí do devíti,včera do konce do desíti.Příští pátek jdeme na očkování a chci se tam poradit s doktorkou a ty dvě mi pořád opakují,na co čekám.Zbytečně mě tím jen stresují.To zní určitě rozumně,že jim to mám dávat,když nebudou vyhladovělí.Nechám to tak a počkám,co mi řekne doktorka.Na netu jsem si našla i super recepty,když to tady čtu,že už občas nevíte,co vařit.Asi je to pořád dokola.

kaluc2
7. lis 2012

@zvalentova Fakt jste mě uklidnili,že nedělám nic špatného,když jsem jim to ještě nedala vyzkoušet.