Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

jarkalada
14. pro 2012

@maruja jindy to máte křupavé? aspoň obsahuje dostatek vápníku 😀
To je nějaká buchta? Kdyžtak hoď recept, citronové mám ráda 🙂

Četla jsem si jen úryvek nadpisu o tom ročním dítěti napadém pitbulem. Celý jsem to ani nerozklikla. Se mi sevřelo srdce už při tý hnusný představě. Strašný. A hlavně si nějak čím dál víc, jak jsou starší, uvědomuju, že je miluju víc a víc. Pokud to vůbec ještě víc jde 🙂

maruja
14. pro 2012

@jarkalada já četla taky jen titulek, vůbec si to nedovedu představit, tu hrůzu ☹

20 dkg polohrubá mouka, 1 lžička prášek do pečiva , 4 ks vejce , 1 ks vanilkový cukr , 1 ks citron- kůra , 1 ks Hera , 1 špetka sůl , 25 dkg cukr moučka 

Změklý tuk, cukr, vanilkový cukr, sůl a citronovou kůru nastrouhanou z jednoho citronu šleháme, až získáme hustý krém. Postupně zašleháme vejce. Mouku a prášek do pečiva promícháme a po troškách přidáváme do krému a opatrně promícháváme.

Pečeme na 180°C

lenny2
14. pro 2012

@ostrava8
Péti, hlídal úplně sám 😉 A jak jsem se vrátila, přivítal mě slovy "tý jo, co děláš, dyť jsou zlatý" grrrrrrr ☹
Jenže on zapoměl na to, že jsem odjízděla, měl navařeno, naklizeno, vy ráno, vyžehleno, lednice mu přetejkala žrádlem, takže on měl na starost "jen", ale opravdu "jen" ty děti!!!!!
Ale i tak jsem ráda, že to zvládnul, že děti nebrečely a tím pádem si budu vyjíždět častějc 🙂
Holka, pečení u nás nee, moje mamina na to není a jelikož nikdy nepekla, nemám to zažitý ani já, dycky to dělaly babičky a tuhle tradici hodlám dodržet, tch. peče jak o život, na jaře to nosíme srnkám do krmelců 😀 Ale hlavně, že toho musí napíct tuny navzdory tomu, že jí každej rok říkáme, že chcem jenom krabičku, abych měla na mísu na stůl....no jo, srny se pomějou 🙂

kinguse
14. pro 2012

@katy17 ahoj,taky tě vítám! Jsem další z těch,který na ty začátky neradi vzpomínaj 😀 Radši ti ani nebudu psát,jak dlouho nám to trvalo,než nastalo nějaký zlepšení,ale každopádně taky se dostavilo!!! Mám doma ještě klučíka 6let a začátky byly fakt těžký.Žárlil,nebyl na něj čas,ale zvládli jsme to a on to pochopil.Anetku už máš celkem velkou,tak jí to vysvětli, že to je jen dočasný a zas to bude dobrý a bude čas i na ní! A věř, že bude!!!! My si šíleně užily s prdama! Holkám nic nezabíralo,jen řvaly a řvaly a řvaly 😝 Drž se a nic si nevyčítej!!! A sem občas zajdi, mě to hrozně pomáhalo a vzájemně se tu podporujem!!!

Holky,tak mm zas přitáhl domů nějakej střevňák 😠 😠 😠 ...téměř celé odpoledne tráví na wc a je totálně vyřízenej! Jestli tohle všichni chytnem,tak mě trefí! A opět před vánocema! Loni jsme to tu měli taky...ach jo.
Jooo a místo parfému pod stromeček,jsem dostala novej startér a brzdový kotouče a destičky za 8400,-!!!! Prima dárek 😉
Zítra jedu ke kámošce vyfotit děti na PFko,tak jsem zvědavá,jak se to povede 😀

sariky
15. pro 2012

@lenny2 Leny, taky trvam na tom, ze jsme nenahraditelny 😉 😝

lenny2
15. pro 2012

@maruja
@jarkalada
No pochopila jsem správně, že to byl navíc jejich vlastní pes??? No já to říkám furt, pes k dítěti nepatří, držet je opravdu od sebe! Obzvlášť nechápu, že někdo pustí k dítěti pitbulla!!! Já sama dospělá se tomuto plemenu na ulici vyhejbám, když jde proti mě, jdu na jinej chodník, psovi do hlavy nikdy nevidíš a ty následky jsou pak fatální ☹ Já k dětem nepouštim ani jezevčíka od tch., sice mi to má celá familie za zlý, dycky kroutěj hlavou, když jim říkám ať toho psa zavřou, ale já nebudu riskovat, že se mi pes zakousne dítěti do tváře!

eulalie
15. pro 2012

@katy17 Mně malá taky děsně řvala kvůli bříšku a moooooooc nám zabraly kapky BioGaia. Po nich do dvou dnů jak když utne. U nás stojí kolem 600,-, ale na Slovensku je mají za 11 euro. Mně teda ještě dvoje kapičky zůstaly, tak kdybys chtěla vyzkoušet, mohla bych ti je poslat. Já je teda doporučuju každému, nám nic jiného nezabralo.

zvalentova
autor
15. pro 2012

@eulalie @katy17 také hlasuji pro kapičky BioGaia, prostě výborná probiotika. Občas je dám klokanům ještě teď pro lepší střívka. 😎

lenny2
15. pro 2012

@kinguse
Gábi, co to je za dárek, boha jeho 😀
Jakej jsi měla vybranej parfém? Já jsem totiž maniak na parfémy, teďka mám naboušeno na Burberry 😉

lenny2
15. pro 2012

@eulalie
Já dávala malejm do každýho jídla Infacol a vůbec nepamatuju, že by měly s prdíkama sebemenší problém 😉

maruja
15. pro 2012

@lenny2 souhlasím s tebou na 100%, a hlavně nechápu některý matky, že nechávaj svý děti hladit psa na ulici. I když páníček říká, nebojte je hodnej, tak v žádným případě
@zvalentova jsem taky pro BioGaia taky je dávám ještě teď

lenny2
15. pro 2012

@maruja
No a tchán mi vždycky toho jezevčíka cpe do kočáru, ať se pejsek prej podívá, no to jsem nepříčetná!!!!! Za prvý ten čokl ukrutně smrdí a za druhý nedělá nic jinýho, než, že ustavičně štěká, děti pak brečej, jak se ho lekaj. A jednak co já vím, děti kopnou nohou, čokla to vyprovokuje a vyjede na ně a co já si na něm pak vezmu......
Prostě celkově jsem pro větší část mm rodiny navoněná fiflena, která nesnáší psy, nic nedělá jen lítá po kosmetikách, nehtíkách, kupuje si drahý hadry a lopatu neumí vzít do ruky 😀

ostrava8
15. pro 2012

@lenny2 Leni s tím psem nesouhlasím .... my od mala měli psa, je to o výchově, takže bych nechala utratit pánička toho psa .. dneska si lidé pořizují plemena dle mody, a né podle rozumu .. nač se psi řadí do plemen např. loveckých, hlídacích, atd.. Ona pes a dítě vždy 100% opatrnost, ale pokud někdo má psa, kt byl vždy středem pozornosti a najednou příjde do rodiny dítě ... a páníčci ho začnou jen buzerovat a okřikovat,zakazovat .. tak jak to dopadne ?? Bohužel tomto případě jen to Pán pes, jako ostatní člen rodiny .. něco jako třeba starší brácha a musíš mu dovolit ale s určitými mezemi.. ...

jarkalada
15. pro 2012

@ostrava8 když mluvíte o těch zvířátkách - co ten váš papoušek? Už jste mu zamávali? 😎

jarkalada
15. pro 2012

jooo, a to bylo řečí, jak taky dáte fotky domácností a nechaly jste mě v tom vykoupat samotnou!! 🙄 😀

Hodinu tu už procházím různý letáky apod. a nemůžu přijít na nic, co by se hodilo naší babi. Zas jen křížovky se mi jí nechce dávat 😀

ostrava8
15. pro 2012

Jinak no hrůza, malá se mi probudí uprostřed noci a chce dělat s prominutím "pí...iny", vykládat, prdět na ruku atd ... holky myslíte že by tady pomohla ta kaše na noc ? je to náročné .. Manžel včera vánoční večírek, já s mámou měla jít ráno na vánoční trhy a kouknu na hodiny tři ráno a on nikde, teda nic jsme neslyšely, a to jsem fakt vůbec nespaly tak už mu píšu sms v tom smyslu, jako jestli nepřehání a že má ráno hlídat ... jdu naštvaná do kuchyně a on doma a chrní na sedačce grrrr docela jsem na sebe pak byla zlá :(
Jinak jsem malým na trhách koupila vzpomínku jukejte 🙂 pro někoho možná kýč pro mě docela hezká vzpomínka ...

ostrava8
15. pro 2012

@jarkalada jaruš ještě néé. manžel jako kdyby nenápadně furt prodlužuje, já to chápu že je to vzpomínka na mamku, ale trpí tady :( já nazdobila včera perníky ještě musím čokoládou tak určitě pošlu neboj 🙂 Jinak já už mám jen dědu a tomu jsem koupila ten podlouhý závěsný kalendář od Muchy .. můžeš pak z toho udělat i obrázek

jarkalada
15. pro 2012

@ostrava8 počkej, já pošlu foto toho, co je kýč 😀
No předtím podle popisu situace jsem si myslela, že ptáčkem jarabáčkem spíš trpíte vy, než on 😎 😀

jarkalada
15. pro 2012

toto na mě čekalo na stole jedny Vánoce, co jsem mj. dostala od té rodiny, co jsem jim hlídala kluky 😀
Doporučuji si přečíst i vysvětlují lísteček 😀
Ale mám to schované a nevyhodila jsem to. Takovou ozdobu zcela jistě nikdo jiný nemá 😀

maruja
15. pro 2012

@jarkalada tak to se povedlo 😀 a píšou tě Jarka kamarádku furt psali Yarka 😉

maruja
15. pro 2012

@ostrava8 já pejsky miluju a čím větší tím lepší, ale i vychovanej pes po tobě může vyjet a nevíš co to dítě s ním dělalo, zatahá ho za ocas, pes se ožene a neštěstí je hotový. Takže za mě psa k miminum nééé

jarkalada
15. pro 2012

@maruja oni se snažili mi tam i kRRrrásně říkat to "eR" 😀 spíš měli problém s Láďou. Říkali to nějak jako Ladia 😎
Taky se se psama kamarádíme jen tak opatrně. Hladit můžou, jen ale fakt jednoho od známých a to mám ruku tak, aby trochu vykrejvala tomu psovu hlavu

katy17
15. pro 2012

Děkuji všem za milá slova 🙂 potěšilo mě to. Dnes jsem byla nakupovat vánoční dárky a úspěšně 😉 už mám hotovo a těším se na vánoce. Letos budeme u babičky tak to bude v poho aspoň si trošku dáchnu. Určitě se to zlepší holt nepropadat panice a obrnit si nervy.Koukám,že opravdu jste si tím prošly všechny . už se těším jak mi povyrostou a začnou víc komunikovat. Jsem tu jen na chvilku prcci se budííí asi mají hlad 😀

sariky
15. pro 2012

@jarkalada Jaru, tak to je fakt mord 😀 Ale na druhou stranu, kazdy ma jiny vkus a ten muj se taky leckomu nelibi 😉
btw a k fotkam domacnosti - ohradku jsem uz ukazala a jinak nepecu, takze se nemam cim chlubit. ale ja kdyztak taky neco vylovim a podelim se s vama, at muzete zkoumat 😀

sariky
15. pro 2012

@ostrava8 Peto, me se ty banky libi. ja jsem na banky uplnej uchyl 😉

sariky
15. pro 2012

@jarkalada ja uz zadny babicky ani dedy nemam, takze problem s darkama resit nemusim (a ted nevim, jestli nastesti nebo bohuzel) 😝

kinguse
15. pro 2012

@jarkalada takže Jaru,kvůli tobě jsem zapla teď PC místo Twiligh ságy,abych ti stáhla fotky 😀 Je to jen záběř na část toho bordelu a to je ta ohrádka celkem uklizená!!! Většinou maj všechny ty jejich "kravinky" vyházený z tý krabice a je to tu všude 😀
@katy17 nám teda na ty prdy nezabíralo vůůůůůbec, ale vůůůůůbec nic a trápilo je to dooost dlouho 😠 Ale BioGaia jsou super a pak nám nejvíc pomohly kapičky Baby Calm!...po těch se jim to malilinko zlepšilo!
@lenny2 parfém bych chtěla chloé,ten ještě nemám 😅 Burberry Brit mám už dlouho. Je to super vůně,ale mám jí na zima,na léto je moc těžká! Ale hrozně dlouho vydrží!
A co se týče psů,tak já bývala taky vždycky milovník psů,ale co mám děti,tak z nich mám čím dál větší respekt. A úplně nesnáším malý čokly, to už radši pořádný hafany 😀
Dneska dopo jsem se s dětma autem "doklouzala" ke kámošce na to focení,tak se vám pak pochlubím s fotkou! MM má průjmíček a bolí ho bříško,tak je nepoužitelnej 😝 😝 😝 ...takový víkendy miluju,kdy si ani na chvíli neoddechnu! 😠 Zítra mě čeká úklid Lukyho pokojíčku,má to tam už nechutný,tak ať to na ty vánoce aspoň trochu vypadá.
Jo a ještě vám musím poslat pár foteček...pak,že to se psem nejde 😀 (PS: dítě neznám,přišlo mi to mailem)

kinguse
15. pro 2012

@jarkalada a já si furt myslela,že do Ameriky musím přes "Velkou louži" 😀 😀 😀 😀 😀 ...a ono je to hnedle vedle!!!!

jarkalada
15. pro 2012

@kinguse Děkuji ti, kamarádko, za spoluúčast! 😀
Tak je jasný, že to nemůžem mít s dětma vyšperkovaný a věčně načančaný. Jsou to holt hračky a hlavně mi asi nejvíc vadí ty jídelní židličky, ty mi přijdou, že tu prostě straší. Ale taky přijde jejich čas jít do světa /nebo na smeťák 😀 /
A líbí se mi ten obklad za linkou, co máš 🙂
Už holky ručkujou kolem ohrádky?
Nojó, holt to maj asi z Ameriky blíž oni k nám, než my k nim 😕 bych se tááák zajela vykoupat do mexickýho zálivu, aáách. 😵 Zatím mi dalších 20 let bude muset stačit vana nebo dětskej bazének 😀

jarkalada
15. pro 2012

Jo - a očekávám "like" 😀 - právě objednávám dětem zimní boty!!! 😀 😀