Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

alex001
27. únor 2013

Ahoj holky, já vůbec nestíhám v posledním týdnu spím 3h denně je to maso :(. Chodila jsem teď na rehabilitace s páteří mám úplně v háji záda, protože břišní svaly nic.... Vás záda nebolí když zvedáte děti a máte čas cvičit?
Včera jsme byli s klukama pro helmičky....bude to další maso. Mají "šišaté hlavičky" tak ať nevypadají jak ufouni když budou chodit za holkama to by mě asi neodpustili!!!! Nějak toho je na mě v poslední době moc.... ☹ . Každý týden rehbilitace s klukama vojtovka a další cviky někdy mám pocit že už to nedám :(. Manža furt někde cestuje ach jo. Jsme pořád sami - dneska trochu depka nebo co.
Omlouvám se, že vám kazím ráno..... 😒 snad bude brzy dobře 🙂

alex001
27. únor 2013

Máte tady někdo předčasně narozené děti?
My jsme se narodily v ukončeném 33tt a musíme pořád běhat někde po doktorech....

alex001
27. únor 2013

Ještě mám takovou blbou otázku jak začít učit děti jíst samotné a kdy to začít zkoušet? 🙂

joyce2
27. únor 2013

@alex001 Ahoj Alex. - Máš toho teda teď hodně. - Držím palce, ať se to zlepší a zas se to hodí trochu "do normálu".
S doktorama dětí. - Nejezdíme po nich pořád, ale tu a tam se to sejde, že během dvou týdnů toho obrazíme tolik... (Neuro, Kardio, poradna pro nedonošence, pediatr, vojtovka... 😒 Ale je to tím, jak se to sejde dohromady. Na vojtovku jsme z kraje taky chodili každý týden, teď tak jednou za dva tři týdny a to už jde. (I když já jsem v podstatě ráda, když jedeme na vojtovku - vždycky se cestou zastavíme v Globusu 😀 - Holky se teď zlepšili, tak teď s nima skoro necvičím (sama jsem nám diagnostikovala zlepšení a to, že hraní a stimulování hračkama nám pomáhá minimálně stejně jako cvíčo 😀) a mám nejedou času... - Dokonce i ten nepořádek se mi trochu daří pacifikovat... Jenom čekám, kdy to naše necvičení někdo (rehabilitačka) odhalí. 😀
Jestli spíš tři hodiny denně, tak je to docela drsný... - To se prostě nedá. - Držím palce, ať je to brzy lepší a na tu vojtovku ať tak často nemusíte... A vůbec, ať se to nějak srovná... Na jednoho člověka je toho moc najednou...

lenny2
27. únor 2013

Hlasuju taky pro uzamčení 😉

joyce2
27. únor 2013

Tak to vypadá jednoznačně. - Zamkneme to tu a nasázíme sem plno fotek. 😀

alex001
27. únor 2013

Jsem pro 😉 hned jak se zamkne posílám fotky 😀 😀 😀 😀

alex001
27. únor 2013

@joyce2 Díky za podporu!!!! 😉 jsem z toho všeho nějaká marná.... Takže taky vojtovka ono to mají většinou všchny děti co se narod dříve ☹ ale na druhou stranu buďme rádi, že je medicína tam kde je Filípek měl po akutním císaři 900g myslela jsem, že se zblázním strachy když jsem ho po porodu viděla ☹ .
Jseš dobrá jestli při tom ještě stíháš uklízet, klobouk dolů 🙂 . Já to zvládám jedině když se draci rozhodnou se trošku se vyspat v poslední době usnou od rána tak na 30min a konec. Musím vydržet snad bude brzy lépe 😀 .

joyce2
27. únor 2013

@alex001 Mně zatím spí v kočáru dobře. - Už se začínám divit, že spí tak dlouho v jejich věku. 🙂 Ale rozhodně si na to nestěžuju. To cvičení strašně žere čas. - Taky bych je měla párkrát za den odcvičit - neuškodilo by jim to. - Musím se k tomu zas dokopat a začít aspoň jednou denně. Jenže to necvičení je tak prima a vždycky je důvod, proč necvičit. - Třeba dneska dopo jsem si necvičení odůvodnila tím, že jsou po těch naušničkách... Ale zítra asp. jednou - chtělo by to. 🙂

alex001
27. únor 2013

@joyce2 O tom mi povídej když to zvládnu 1denně jsem šťastná 😀

joyce2
27. únor 2013

@alex001 Kdyby nás slyšel někdo z rehabilitace... by koukal 😀
Mně se jednou naše rhb. snažila lanařit, ať cvičím 4 krát denně. (Cvičila jsem třikrát denně.) Vysvětlovala mi, jak máme začít hned po probuduzení a že přece se to dá stihnout za půl hodiny odcvičit s nima ty tři cviky. Tak jsem jí vysvětlila, že ne, že to mám se svlíkáním a oblíkáním na 40 min a pod to se dostanu jedině tak, že: za A nějaký cvik vynechám, nebo za B provedu ty cviky míňkrát, že to pak jo, to se do půl hoďky vejdu. - Tak na mě koukala. 😀

ostrava8
27. únor 2013

ahoj Holky 🙂 já jsem taky pro uzamčení , se může člověk alespon pořádně rozepsat a svěřit své tajemství 🙂
Jinak nějak nestíhám, furt máme nějaké návštěvy, dalo by se říct denně, tak je to frmol, ale co taky když je venku hnusně že ? Doufám ,že jste už všichni zdrávi a miminka poslouchájí. My ted nespíme od jedné až do večera, je to záhul je zabavit, ale pak už celou noc krásně spí .. tož tak ... průběžně vás čtu, at jsem v obraze 🙂

ostrava8
27. únor 2013

@alex001 ahoj depku máme každá neboj ... ona jsou dobrá a ty horší chvíle, ale jsme v tom každá , neboj 🙂 a když už nic ,tak jsme tu pro tebe 🙂 prožíváme to přece stejně 🙂

lenny2
27. únor 2013

@jarkalada
Jaru, jaký jsi kupovala dětem bačkory? Já teďka byla ve zdr. potřebách a nabízeli mi Fare...,,

alex001
27. únor 2013

@ostrava8 Ahoj já mám právě pocit, že to všechny s přehledem zvládáte 🙂 a já jsem nějaký exot 😀 .

jarkalada
27. únor 2013

@lenny2 na bačkory se teprv chystám. Zatím doma občas chodí v těch prvních botkách Pegres. My jak máme podlahovku, tak tu lítaj povětšinou bosky.
Ale je zvláštní, že v jedněch zdr. potřebách, nebo i obuvi, mi paní povídá, že maj ty první botky nebo i bačkůrky mít ..teď si nevzpomenu na to správný slovo - takovej ten hrbolek pod klenbou, a v druhejch, že ne.
Podle dr. i na neuro to mít ale nemaj, má to být uvnitř jen hladké, aby se jim správně klenba tvarovala podle jejich nožičky a né podle uměle vytvořeného "hrbolku".
@zvalentova Zuzi, tak nás asi zamkni a dej nám klíče 🙂 Ať se může Péťa konečně rozepsat 😀 a jiní samozřejmě taky 🙂)

rychetkami
27. únor 2013

@lenny2 @maruja
naše smečka je taky z Prahy, tak pokud budete dělat něco většího, ráda to přijdu zpestřit mým černým pseudohumorem.

Jinak dík za podporu o víkednu, bylo to vo nervy🙂 ale neděle byla OK, jen to neustálé srovnávání mých dětí a dětí švagrovky, ale pořád lepší nežli do oka drát
@joyce2 nikdy nevíš, kdo si nás nalistuje, sousedka, nějaká bláznivá příbuzná a tak...🙂

jarkalada
27. únor 2013

@rychetkami švagřiny děti jsou také zásobeny retro punčocháčkama? 😀

rychetkami
27. únor 2013

@alex001 ten spánek nespánek ti nezávidím, holky to tady taky měly...já vstávám jen jednou dvakrát za noc, budíček kolem sedmé, a přesto jsem taková oťapená....no nezvládám to dokonale, ale dělám si z toho srandu

A ještě mám jednu vedelou historku z pondělka...v naší obrohradě jsem měla děti, uklízela jsem kuchyň, Kik se o něco klepla, tak jsem běžela ji uklidnit, nepoužila jsem vrátka, ale překračovala jsem...nějak jsem málo zvedla nohu a ohrádku jsem pokácela, zdemolovala jsem jeden díl...nejdřív jsem byla v šoku, děti byly na druhým konci, pak jsem spočítala modřiny a škody na majetku, no mm se mi smál, že jsem Xena Likvidace🙂

ostrava8
27. únor 2013

@rychetkami Jéžiš prosím tě opatrně ... ještě že jsi nespadla na děti 🙂 ale já mám taky už problém jí furt překračovat, už uvažuji že jim vytáhnu ty šprušle 🙂

rychetkami
27. únor 2013

@ostrava8 bezva, že jste zdraví....je to vopruz být doma s marody, navíc když se malí cítí blbě, tak to fakt za nic nestojí.
@jarkalada nene, šv nakupuje v Kiku v sekáčích na kila....ale tak daleko se ještě nedostala. A narozdíl ode mně je asertivní a nenechá si je, ale je pravda, že mamce bych to zvládla vysvětlit.
@alex001 jóó´rehabka...vojtu s oběma jsem dávala max dvakrát denně, le je pravda, že naše háďata měla hodně malý problémy a tak i moje motivace tomu odpovídala.

ostrava8
27. únor 2013

@jarkalada Járu počkej ty moje "intimnosti" vás nadzvednou ze židle 🙂))

rychetkami
27. únor 2013

@ostrava8 to víš, že jsem byla ráda, že byli jinde...odteď chodím jen dveřma

jarkalada
27. únor 2013

@ostrava8 však právě se už nemůžu dočkat na nějaké nové drby. Já jsem od přírody šíleně zvědavá a doma mě to takhle uzavřená bez informací zvenku fakt neuspokojuje 😀
@rychetkami no hlavně že je tchýně nechce na vašich dětech pak vidět, aby je nosily a dělaly s nima parádu 😎
@alex001 naši jsou ve 34+5 tt. cvičívali jsme 3x denně, fakt poctivně, jsem z toho byla na prášky. Asi proto, že jsem žádný nebrala 😀 , jsem byla ty první měsíce fakt doslova vyřízená a vyfluslá. Takže je to normální 😎
@joyce2 A kam s nima jezdíš vojtit? Taky ke Kolářce nebo do Arpidy?

alex001
27. únor 2013

@rychetkami To jsi mě rozesmála 😀 , dávej pozor, ale chápu to když se člověk nevyspí je to mazec mozek nefunguje a pak to podle toho vypadá..... 😀

alex001
27. únor 2013

@jarkalada přiznám se že já jsem na začátku zvládala max.2 denně, ale teď když už ti naši draci nechtějí skoro spát tak to fakt nedávám, ale snažím se 🙂

lenny2
27. únor 2013

@jarkalada
Jaru, doktorka mě včera upozornila, že jakmile začínaj ťapat, ihned botičky, bosky prej v žádnym případě, že se jim pak propadá klenba....
Mrkni na fare.cz

lenny2
27. únor 2013

@rychetkami
Kami, určo se taky můžeš přidat, plánujem Ikeu 😉

sariky
27. únor 2013

ahoj holky. taky hlasuji pro uzamceni, se tady v tom zacinam ztracet a v pameti mi utkvely jen vyjimecne typy 😀

sariky
27. únor 2013

a novinka - v nedeli odjely kocky a vypada to, ze to susinum prospelo, protoze ten ekzem je o promile lepsi. ufufuf aspon neco. takze se se mnou muzete radovat 😀