Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

kinguse
22. únor 2013

@joyce2 jééé,promiň, úplně jsem zapomněla reagovat. No psala jsem,že výborná kožní je MUDr.Dana Šmejkalová (ale nevím,jestli vás vezme: http://kozni-smejkalova.cz/), pak je fajn MUDr.Yveta Zemanová (http://www.firmy.cz/detail/373680-mudr-yveta-ze...). Jo a tu Šmejkalovou zastupuje v době dovolených MUDr. Vaníček,tak ten asi taky nebude španej,ale osobně ho neznám (http://www.firmy.cz/detail/373690-mudr-josef-va...). Tak zkus. Taky se zeptej Jarky @jarkalada, já mám zato,že asi s dětma už někde byla.

kinguse
22. únor 2013

@sariky ty jo,tak nevím,čím bych tě rozveselila??? 😀 😀 😀 Jdu vařit dětem kuře na paprice...to asi moc vtipný není,co? 😀 Na víkend jedem k tchýni...to vtipný bude 😀 (ba ne,já ji mám ráda,mám celkem fajn tchýni!...naštěstí, hlavně mě respektuje!)

rychetkami
22. únor 2013

@kinguse sněhem nezapadaly, u nás možná prachem🙂

joyce2
22. únor 2013

@kinguse Ahoj Gábi, moc dík. Tu Šmejkalovou už jsem zkoušela - jak sestřička slyšela v telefonu slovo ekzém, okamžitě nám řekla, že nás nevezmou... Tak zkusím tu Zemanovou a Vaníčka. Díky moc

sariky
22. únor 2013

@kinguse vtipna navsteva u tchyne 😀 😀 😀
ja dneska asi nevyjedu, snezi tu jak o zivot. navic susini jsou porad hodne nachlazeni, tak budem asi dneska trcet doma...

jarkalada
22. únor 2013

@joyce2 @kinguse nene, nakonec jsme nikde na kožním nebyli, takže neporadím.
Jak to teď už týden mažu jen tou Indulonou, je to o mnoho lepší, už není ani drsnej 🙂
Já se dnes vrátila s dětma od našich, tak už zas budu víc na příjmu 😎

sariky
22. únor 2013

@jarkalada no to je dost, ze se taky ukazes 😝 😉 🙂

jarkalada
22. únor 2013

@sariky u našich nemůžu, mají pc v "našem" pokojíčku, vedle postýlek. Přes den by se tam po mě děti sápaly a v noci jsem tam vždy jen jukla na 2 minutky 😎
Ale ten panelák má něco do sebe. Když se nemohlo ven-sněhopršelo, tak jsem se s dětma honila ve sklepě 😀 - jak je tam spousta těch úzkých uliček, se tam schovávaly - naši maj byt přímo nad sklepama, takže hluk nevadil 😎
nebo jsem s nima fakt ťapala hezky až nahoru do posledního patra po schodech- aspoň se naučily, a pak výtahem dolů, měly atrakci 😀
Já je fakt musím vždycky nějak unavit, aby pak spaly. Maj tolik energie, hlavně Lukin je torpédo

sariky
22. únor 2013

@jarkalada tak parada 🙂

maruja
22. únor 2013

@jarkalada no ty jsi vynalézavá, uděláš jim hřiště i v paneláku na sídlišti 😀

holky tak Vitori už je skoro chodec

sariky
22. únor 2013

@maruja to je teda sikulka!

maruja
22. únor 2013

@sariky ještě, že je Adu placka, takhle honit oba tak nevím 😉 takhle to Vita natrénuje a pak může začít Adu 😎

ostrava8
22. únor 2013

@sariky ahoj Šári prosím tě ,dneska jsem byla na ko s malýma a zapoměla jsem se Mudry zeptat, zda-li ten Sumetrolim musí malá dobrat až do konce, bohužel bude až v pondělí .. jak jste to měli vy ?

jinak holky naše míry v 10ti měsících : malá 76 cm / 10,450 kg a malý 78 cm / 11,02 kg

sariky
22. únor 2013

@ostrava8 Peto, nedobirali jsme az do konce. mudr nam rekla, kdy mame prestat. takze pokud vam rekla, ze uz jste ok, tak uz bych to nebrala.

sariky
22. únor 2013

@ostrava8 a obdivuji vase miry 😉

zvalentova
autor
22. únor 2013

holky, kdo máte velké autosedačky, máte k tomu ještě spešl výplň na hlavu? Prostě aby se jim v tom moc neklinkala?

zvalentova
autor
22. únor 2013

Holky, ještě dotaz. Máte zkušenosti s nákupem botiček přes bazar? Zatím jsem nekupovala žádné, ani capáčky, takže netuším, ale dostala jsem nabídku tak zvažuji jestli nějaké vzít. No při cenách nových bot, asi určitě 😎

joyce2
22. únor 2013

@maruja Jéé, tleskám. - Je to fakt šikulka. 🙂

jarkalada
22. únor 2013

@zvalentova našim hlava nijak neklinká. Řekla bych, že jí mají mezi těma opěrkama z boku hlavy tak akorát. Když je tam teď v zimě cpu v zimní bundě - kapucu jim dám vždy nahoru za hlavu, aby je netlačila do zad, tak to maj spíš i dost těsný.
První botky jsme kupovali v kamenném obchodě. Je lepší to asi vyzkoušet, jsou i různě široký. U nás např. Luky má mnohem širší chodidlo i nárt jak Anetka, tak aby ho nikde neškrtily. Ale ty sněhule jsem objednala přes net.
Až sleze sníh, pořídím každýmu botky na ven, ale ty půjdem zkoušet určo zas někam do prodejny.

veronika.m
22. únor 2013

Ahoj holky, taj jak tak koukám na to vaše cvičeni tak jsem s detma asi hodně pozadu. Ani jeden nesedí, jeden stojí a obchazi nábytek ale jen se plazi a občas něco vytváří na kolinkach a ten druhej se pouze plazi. A to ma ještě fakt nejakej divne zkomolenej styl ☹ tak nevím jestli s nima mám někam zajít. Co myslíte???

@zvalentova Zuzi kdybys chtěla botky pro malou tak tu mám po Lili superfitky jaro až podzim. Měla je asi tak 5x na noze ☹ Klučičí bohužel nemám 🙂 Velký sedačky sice máme ale ještě jezdí ve vajíčkach a zadnou spešl výplň nemám to už ma ta sedacka. Mám maxi cosi tobi.

lenny2
22. únor 2013

@zvalentova
Zuzi, mám v autosedačkách ty opěrky hlavy, ale stejnak, když mi tam usnou, visej s hlavou předkloněnou jak netopýři 🙂 Uvažuju o takovym tom polštářku do autosedaček....
Co se týče bot, nikdy bych nekoupila "jetý", obzvlášt, když teprve chodit začínaj, každý dítě má sklon nožičky jinej a každýmu dítěti se botička vytvaruje jinak podle toho sklonu, takže koupit už vychozenou botu může bejt fatální průser. Né, že bych to měla ze svojí hlavy, ale mamka je rehabka 😉

lenny2
22. únor 2013

@veronika.m
Veru, klid, moji si sedli až někdy na tom 10. měsíci tušim, pak teprva začali lézt po kolenou 😉 Nech je a oni si na to přijdou sami 😉

lenny2
22. únor 2013

@ostrava8
Péťo, hustý míry 🙂 Jak záda?? 😀

rychetkami
22. únor 2013

@ostrava8 krásný míry, doufám, že my za 3 měsíce budeme mít stejné a ne větší - tedy Marík, nabírá čím dál pomaleji. Kiki je dlouhá žížala, má necelých 8 kg, ta bude asi o něco lehčí. A přijde mi, že není pravda, že velký děti jsou nemotorný, obě háďata umí to samé.

kinguse
22. únor 2013

@ostrava8 ty jo Peťo, to jsou super míry!!! Ty naše dorotky maj tady proti všem muší váhy 😀 Krásně rostete!!!
@zvalentova Zuzi, první boty bych určitě bazarový neřešila! Na ty první krůčky je fakt důležitý mít nový botky, který si dítě "vyšlápne" podle svojí nožky! Každopádně než začnou chodit,tak je co nejdýl nechat "naboso", teda myslím bez bot,až když opravdu stabilně sami chodí, dát boty! A nevím teda,jaký číslo bot ti kdo nabízí,ale každopádně teď nemůžeš vědět, jaký číslo budou mít,až začnou chodit? Jen počkej,pak jim něco pořídíš "na míru" 😉
@maruja jééé, šikula! Já jsem taky ráda, že holky jedou každá zvlášť a ne nastejno. Přesně jak píšeš...ta první si pořádně vypiluje styl než začne chodit ta druhá,tak je aspoň líp uhlídám!
I když je to s nima čím dál horší. Dneska jsem je načapala,jak požíraj ty výhonky z brambor!!!! Úplně jsem po nich vylítla, ty jsou přece jednovatý,ne?! Takže oči mít fakt všude!!!

kinguse
22. únor 2013

@lenny2 čau Leni,ty jo, nezapadali jste na těch vašich horách???? 😀 Jak se vám daří,mi přijde,žes tu teď nějak nebyla,ne?...nebo se mi to zdá???...nezdá,viď? 😀

lenny2
23. únor 2013

@kinguse
Čau Gábi, neboj, furt Vás sleduju, ale nestihám přispívat, dycky než mi vyjde chvilka, už je aktuální jiný téma, jsem nějaká pozadu 😉 Já ti nevim, s těma dětma to je čím dál větší šrumec, troufaj si čím dál víc, ťapou, pouštěj se a pak dycky pád. Jenom za nima lítám....ještě, že jezdim k tý mamce a vystřídáme se 😉
Dnešní noc mi chtěl Štofa dát čuchnout trochu nostalgie z měsíců minulých, asi si řekl, že už dlouho v noci neprudil, tak jsem vstávala asi jenom 20x, 3x jsem přebalovala, jednou krmila, za noc vypitá 200ml čaje.....jsem jak zombie zas 🙂
A to jsem mu koupila Hami Hajaja s tím, že jsem to viděla jako šanci na odbourání půlnočního Sunaru.......hmmm
Už jste byly na roční prohlídce? My jdem v úterý.....

zvalentova
autor
23. únor 2013

@lenny2 tady taky zombie. Klokani po včerejším maratonu a klidnému večeru nám do dali sežrat. K tomu v baráku průvan jako prase, tak jim tom fičelo v pokojíčku. Každou chvíli pláč, žízeň, zima. No a od 3 byli oba u nás v posleli. Od 5.15 už nespí. To bude den jak vino 😎

joyce2
23. únor 2013

Holky, tak to byly v noci nějaký erupce na slunci, nebo co... Holky předcházející noci spali celkem v klidu - minulou noc až do rána, noc před tím vzhůru jenom jedna na pití. Ale dneska mám pocit, že jsem od dvou skoro nespala... (Teda můžu bejt ráda, že mě nechala krásně chrupkat do dvou, že jo.)
Nejvíc hotovej je z toho manžel. - Přes tejden vstává, a aspoň v So a Ne by chtěl trochu pospat... Většinou je to tak, že se s holkama přesunu do obýváku a on ještě chrupká, ale dneska se mi do toho přesunu fakt nechtělo - Se člověk chtěl ještě natáhnout a holky jsou hrr do hraní.

zvalentova
autor
23. únor 2013

holky, už může být jaro. Máme v čem jezdit 🙂
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/zvalentova/a...