Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

maruja
7. bře 2013

@zvalentova jo Bílovice jsou dobrý, V. Pavlovice, Mikulov

evikj33
7. bře 2013

@zvalentova Tetur je mně povědomej myslím že vozil kdysi jednomu pánovi uás na vesnici,vždy přijel tramzit.Pán už ale umřel,tak už nejezdí.Mi objednávali občas od Michlovského a ještě jednu značku nešel manža,ale už si nepamatuju jak se jmenovali.

b.e.r.u.s.k.a
7. bře 2013

@maruja ty mi čteš myšlenky,dnes mě to napadlo je tam dát,musím i v autosedačkách uspávat ☹ 😠
@joyce2 tak to já se snažím cvičit,alespoň 2x denně i když bych měla 3x,ale dnes jsme dostali pochvalu 😵 a objednala si nás až za 14dní,byla moc spokojená a prý jdeme do finiše 🙂 😀 😀 😀 .No a neurologa příští týden vám závidím,my jdeme až 11.4. a to mi slíbil,že bychom to mohli i ukončit,tak uvidím.Dal by mi tak krásný dárek k narozeninám.Loni jsem je proležela v nemocnici 🙂 ale letos si to užiji i na oslavě dětí 😀
@sariky no tak my jsme spíš na ty tlamolepy 😅 chutná nám Kagor a manžel někdy nosí od známého a to je mňamka

kaluc2
7. bře 2013

@sariky moc díky za info.Globus ten je nám hodně vzdálený.V sezonu budu mít taky postarané o zeleninu.Tchýně má velkou zahradu,tak se letos ze mě stane velký zemědělec a všechno na zimu šupnu do mražáku.

kaluc2
7. bře 2013

@maruja Tak s tím jsem bojovala taky vloni.Bylo mi porazeno,že si mám v lékárně koupit opalovací krém od Biodermy.Tak letos to vyzkouším.

kaluc2
7. bře 2013

@zvalentova Bože,alespoň,že máme domácí zdroje.Každý večer sedíme u pohárku a užíváme si klidu.

kaluc2
7. bře 2013

@evikj33 Právě,že jsem u tchýně měla zasezenou dýni,cukety a všechno zhořelo horkem.Mají moc písčitou půdu.jestli i letos to všechno zdechne,tak jdu sadit k mým rodičům.S tchýní jsme v místě bydliště,tak je to lepší.

kaluc2
7. bře 2013

@b.e.r.u.s.k.a Holky,každá druhá tady píšete o vojtovce.Poznala bych to,kdyby ji měli cvičit?Doufám,že dr.je pořádně kontroluje,nikdy se mi ani o tom nezmíňila.Je fakt,že kluci nelozí,nesedí,jen se na hrací podložce otáčí kolem své osy.

joyce2
7. bře 2013

@b.e.r.u.s.k.a Gratuluju k pochvale. 🙂 Jste šikovný a pilný, že tak cvičíte.
S náma byla rehabilitačka taky spokojená, dokonce holky tak nebrečely a i se tam trošku předvedly, tak myslím, že můžeme i nadále pokračovat v necvičení... 😀

joyce2
7. bře 2013

@kaluc2 To jsou na tom naše holky asi podobně jako vaši kluci.
Nás na vojtovku poslal doktor někdy ve třech čtyřech měsících. - Jenom ležely spokojeně na zádech a moc se nehýbaly, ta vojtovka okamžitě pomohla - začly se hýbat.
Já myslím, že dr. by to poznala. - Pokud jde o cvičení, není o co stát. 😝

kaluc2
7. bře 2013

@joyce2 Já si myslím,že kluci jsou dost pohyblivý.Jen jsem si odskočila něco do kuchyně a Matyáška z hrací podložky jsem našla pod stolem.To se musel nejmíň 3x převrátit ze zádeček na bříško.No,o Kryštůfkovi ani nemluvím,ten,co dělá v postýlce nebo v ohrádce,tak se nestačím divit,kde ho najdu.Ale prostě lození nic,kdyby alespoň náznak plazení.

b.e.r.u.s.k.a
7. bře 2013

@kaluc2 no oni to cvičí všechny předčasně narozené miminka a jsou tím pádem víc hlídané.Na poslední neurologické kontrole mi doktor řekl,že kdyby nebyli narozeni dřív....tak by určitě necvičili a nehlídali je tak 😉
@joyce2 no vy jste taky šikovné 😀 tak hodně sil v tom necvičení 😀 😀 😀
@joyce2 to my cvičím od začátku,ale co jsme přešli k jiné rehabce,tak byly výsledky mnohem lepší 😵
@kaluc2 neboj náš malý taky za Natálkou zaostával a teď i předbíhá 😀 kluci jsou pohodlnější.A hlavně,buď ráda,že máš ještě chvilku klid.Já jsem si taky pořád říkala,že je to děsné,když nelozí....a teď je nestíhám chytat,když padají a nemám chvíli klid 😅

b.e.r.u.s.k.a
7. bře 2013

Jináč jsem dnes zjistila,že budu muset denně umývat podlahu ☹ Děti se mi teď na vaši radu plazí po celém bytě a ty ručičky 😠 Takže pro dnešek vytřeno a jdu zalehnout.Zítra jdeme na 8 měsíční kontrolu,sice opožděně,ale konečně 🙂 Jsem zvědavá,jak ti naši drobci přibrali

jarkalada
7. bře 2013

@b.e.r.u.s.k.a ručičky jsou špinavé od podlahy? U nás je to tedy obráceně 😀 😀

b.e.r.u.s.k.a
7. bře 2013

No když se to tak vezme,tak je to tak i tak 😀

joyce2
8. bře 2013

@kaluc2 Omlouvám se,nedokončila jsem větu. - Nemyslela jsem, že jsou na tom kluci stejně jak naše holky v tom, že se nehýbali, ale právě v tom nelezení. - Holky trošku zvedají zadeček, ale lezení to ještě není a plazení v před taky ne - různě se tak otáčejí a tím se přemístí, ale že by lezly to zatím ne.

sariky
8. bře 2013

@joyce2 mala taky neleze a to ji je 10 mesicu. ale plazi se krasne. detska dr rikala, ze nektere deti proste nelezou....
na neuro jdeme az nekdy v dubnu a na rehab nekdy koncem brezna, takze do te doby je ponechana vlastnimu osudu 😝 (ja s ni cvicim ten cvik na podporu lezeni, ona sice zveda zadecek, ale s rucickama to nekoordinuje)

rychetkami
8. bře 2013

@b.e.r.u.s.k.a no já taky začala denně luxovat, ono by bylo nejlepší děti obléct do něčeho, z čeho se dělají mopy a vypustit je, ale není to asi zdravotně košer🙂

rychetkami
8. bře 2013

@joyce2 ohledně rehab - mně přijde, že hodně záleží na tom, jak se děti vyspí, Viki tam naposled předvedla maximum, rehabovi spadla čelist a prohlásil, že jsou tam drobné detaly, ale není důvod cvičit a Mára tam ten den ležel a nic moc se mu nechtělo, tak ještě 3 neděle jsme cvičili. A pak měl náladu, předvedl se a dobrý, necvičíme ani s jedním.

silvie_z
8. bře 2013

@rychetkami 😀 dobrý nápad, třeba by stačily jenom návleky na ruce a kolena

rychetkami
8. bře 2013

@silvie_z ano ano, živé mopy🙂 mám pocit, že moje komando by to moc bavilo.

joyce2
8. bře 2013

@rychetkami děti místo mopů - já jsem pro 😀

rychetkami
8. bře 2013

@joyce2 Jitu, aby nám je nesebrala sociálka😀

silvie_z
8. bře 2013

@rychetkami no, líbilo asi jo, ale myslím, že holky by nejspíš poslintaly mopy a pak podlahu...

b.e.r.u.s.k.a
8. bře 2013

@rychetkami to je pravda,ale naše děti se tam bojí,takže se moc nepředvedou ☹ A taky už máme jen nějaké detaily,ale raději to ještě máme docvičit 😅

silvie_z
8. bře 2013

@b.e.r.u.s.k.a gratuluju, že už cvičení nemusíte hrotit, a lehce závidím ☹ u nás je to naopak - v cizím prostředí a u cizího člověka malá cvičí líp a pak se mi těžko vysvětluje, že doma to fakt nejde... čeká nás to příští středu, tak uvidím

ostrava8
8. bře 2013

@rychetkami holky tady je něco k tomu vašemu tématu 🙂

maruja
8. bře 2013

@ostrava8 to chci domu 😀

b.e.r.u.s.k.a
8. bře 2013

@silvie_z děkuji,ale nejsi v tom sama,já jsem rehabce říkala,že mi to s Miškou vůbec nejde,ale z Natuškou ano a na cvičení to bylo úplně naopak,ale hlavní je,že jsme dostali pochvalu 🙂
Jináč u doktorky jsme dopadli dobře 🙂 Všechno dohánějí a i váhy se jí líbily 😵 a dokonce jsme dostali i včeličku.Jen malý má nějakou rýmečku,ale to prý nevadí,hlavně,že nejsou teploty,no uvidíme co v noci,tato noc byla špatná,pořád se budit a nemohl dýchat 😠 chudáček.

zvalentova
autor
8. bře 2013

@b.e.r.u.s.k.a rýma je děs, naštěstí po týdnu nastává zlepšení tak i spaní je lepší.