Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

lenny2
22. zář 2012

@kinguse
Tak aspoň, že malinko lepší, u nás zatím žádný zlepšení ☹ Uvidím co dneska.....
Jj, co se týče toho čaje, Kryštof mi za noc vypije 200ml, jak mu nedám napít, vyvádí ještě víc....Ale vodu jsem nezkoušela, do toho rizika, že začne zuřit, že nemá svůj oblíbený nápoj nejdu 😀 Dneska jsem objevila, že se mu prořezávaj horní klofy, tak si pořád říkám, že to je těma zubama a že to jednou snad skončí.....
Dneska u našich taky předvedl supr hupr scénku, odmítal tam po obědě spát, ven se jít nedalo, hodinu a třičtvrtě jsem ho udyndávala, oči měl, že Číňan má proti němu bulvy, nakonec usnul, já si šla uvařit kafe, zapálila jsem si s mamkou na balkoně cigáro a on vzhůru a teď já teda nevěděla, jestli mám u toho balkonu přelízt zábradlí a hupsnout rovnou z něj 😀
Pak jsme odjíždějí, já 3 prdele věcí, děti, kočár, milion tašek, uřvaný ospalý děti, všechno sama vybalit, připravit koupání, večeři, vykoupat je, dát najíst, pomazlit, uspat, pofackovat ten bordel tady a jsem na to teďka tak, že usínám za chůze 😉 Takže směle do boje, jdu se vysprchovat a snad na chvíli lehnout! Přeju ti KLIDNOU noc 😉

kinguse
22. zář 2012

@lenny2 Holka,úplně živě to vidím.Takhle u nás vždycky probíhaj pondělky,když jsem celej den sama! Ale jestli se mu řežou zoubky,tak to fakt jednou skončí 😀 😀 😀 ...ale kdy,to těžko říct! 😝 A pak že jsou ženský hysterky 😀 😀 😀 Chlapi jsou prostě bolestínci od narození 😅
No,já doufám,že to několikadenní "týrání" bude k něčemu dobrý. Já je teda nenechávám moc dlouho řvát, max 5min. a ono se to samo postupně protahuje,ale člověk musí vydržet! Já si taky říkám,že by se jim už měly prořezat nějaký klofáky, furt uslintaný, ruce v puse, obě si začaly drbat až do krve uši (a to mi dělal malej,když mu rostly zoubky),ale zatím se mi nezdá,že by jim tam něco rostlo.
Tak se drž a přeju aspoň trochu klidnou noc!!!

lenny2
23. zář 2012

@kinguse
Dnešní noc opravdu horor, netřeba komentáře, nechápu, že jsem si stěžovala, že spim jen 3 hodiny denně - dnes se mi nepoštěstilo ani to 😀

maruja
23. zář 2012

Ahoj holky, pevné nervy.
Teď vzal manžel všechny děti ven, OAZA KLIDU, jdu vařit oběd 😝

kinguse
23. zář 2012

@lenny2 hele ještě ti asi podle smajlíka nedošel humor 😀 😀 😀 ...já bych tam na konci spíš čekala 😝 😝 😝 U nás taky katastrofa! Šla jsem spát před půlnocí,opět nemohla nebo spíš se bála zabrat, no a před 2h to Terka opět rozjela! Lucka byla tentokrát hodná! Terka řádila do půl6,kdy jsem jí zas dala kozu a pak vytuhla a spaly jsme do 8,15. Od toho ranního kojení vlastně jedině spím. Dneska odpo měla Lucka zvýšenou teplotu,tak nevím,jestli se jim konečně budou prořezávat ty klofáky!

kinguse
23. zář 2012

@maruja OÁZA KLIDU????....co to je???? 😀 😀 😀

lenny2
23. zář 2012

@kinguse
Hele, to už snad není možný, co ty děti dělaj, co? Divím se, že jsi tak odolná, já vědět, že koza zabere, měl by jí Kryštof v puse dřív, než by stihl začít řvát 🙂 Ale chápu, že je na to nechceš zas navyknout. Já jsem s odpuštěním sračka, dávám mu Sunar v noci běžně....Zítra ráno jdu něco zkusit, poradila mi to švagrová. Do banánovýho Sunaru co maj k snídani jim dám každýmu dva piškoty, prej to měl její kluk hrozně rád a pěkně ho to napuclo. Třeba by to na noc zabralo i na dorotky..... 😉 No my už máme ty dva spodní klofy obě děti a horní to už je otázka pár dní, kdy se to prořízne, maj to naběhlý jak blázen ty dásničky....Na dnešek jsem v noci mazala Kryštofoj ten Calgel a mám pocit, že to na chvíli zabralo, usnul pak hned - bohužel spánek neměl dlouhé trvání 🙂 No, dokoukám Ženy v pokušení (Vojta Dyk je prostě kus 🙂 ) a jdu se strachem zavřít oko 🙂 Opět přeju aspoň hodinu spánku 😀

zvalentova
autor
24. zář 2012

dobré ráno vespolek 🙂

@kinguse
@lenny2 krize se plíživě táhne i naším víkendem. Pátek v noci, sobota děs. Odmítali spát v noci i přes den. Už jsem zas chytla nerva. Jinak usínání se změnilo. Kuba večer lehne, procitne kolem půlnoci. Otočím ho na bříško a spí (bez mlíka) až do rána. Ovšem kráčmera má relaci každé 2-3 hodiny. Už jsem zkoušela jí místo kozy dát jen lahev s vodou v nářučí, jako že to třeba nepozná 😀 Vypila 50ml vody a chtěla další. Tak jsem vyměkla a kozu dostala.
Na druhou stranu díky častému kojení mám zas mlíka na rozdávání 😎

zvalentova
autor
24. zář 2012

Jinka na mě včera padla finanční deprese. Udělali jsme sčot příjmů a výdajů až skončí mateřská a přijde jen rodičák. Rozdíl/úspora 28,- a to v tom není zahrnuto jídlo pro klokany. Už teď je mi špatně a nevím jak to utahneme. ☹ ☹

ostrava8
24. zář 2012

Dobré ránko ... no teda holky vidím že se nám to pěkně ser... :( Já od rána malý záchvat řevu hodinu, probudil malou, takže co jsem ho uhuštala zase sputila malá, nevím co se děje, malý má děsnou rýmů, ale zatím bez teplot, tak snad to bude tím ???
@zvalentova Zuzi já řeším stejný problém .... nedokážu si představit, že budu brát kolem 6000 kč to je síla a byt odkázaná na manžela ... prosit se ho o to, když si budu chtít něco koupit .. on říkal, že je chlap, ješita, ale i tak ... když je člověk na něco zvyklý a najednou si příjdeš jak socka .. :(

@lenny2
@kinguse Holky tak nakonec jsem ho ukecala a měl košili a svetr, rifle a černé botky, opravdu jsem si dělala zbytečné obavy, to co tam bylo .. ale říkám, každý asi dle svých možností .. Jinak jsem ráda že jsme tam šli .. dostali jsme krásnou knížečku _ Moje první (K)ROKY, a hrací hračky, kt. hrajou písen "Over the rainbou" od takového toho tlustéhé indiána .. super ... 🙂 takže to fakt za to stálo, malí byli zlatí ... pak jsem hodím fotečky ...

Holky já bych doma potřebovala uklízečku, už nezvládám uklízet, jen žehlím a peru , potřebovala bych vydrhnout kuchyn grrr

zvalentova
autor
24. zář 2012

@ostrava8 ano je to děs, nikdy jsem nebyla zvyklá rozhazovat, splácíme hypotéku a půjčku na auto, ne velké částky ale i tak nevím jak to budeme dělat.
Nechci se vrace do práce jen kvůli penězům, chci být s dětmi do nejdéle. Kdyby byla se šéfem dohoda na nějakou práci z domova...

lenny2
24. zář 2012

@zvalentova
@ostrava8
Jj, holky, mě už mateŕská končí teďka 8.10. ☹

maruja
24. zář 2012

@zvalentova holky je to fakt hrozný, já už jsem na rodičáku od začátku a mám 5500 😔 museli jsme se hodně stahnout a už teď budu muset nakupovat jídlo pro mrňouse až bude akce a pak to nebyla taková darda 😒

sariky
24. zář 2012

@zvalentova
@lenny2
@kinguse
@ostrava8 ahoj holky, soucitim s vama a zaroven smekam, ze jeste zijete. tady toho, co popisujete se fakt desim, protoze kdyz si vzpomenu na ty uplny zacatky, kdy clovek v podstate nespal a byl na pokraji zhrouceni.... no fuj ☹
u nas obvykly scenar - pres den pruda, v noci spi, tak doufam, ze to jeste dlouho vydrzi. 😝
a co se tyce financni krize, tak toho se taky desim, protoze uz ted to stoji za prd a to beru jeste materskou. s rodicakem si to vubec neumim predstavit. mame taky hypoteku a dalsi fin. zavazky, takze nedelame nic jinyho nez platime a platime. obcas me popadne zoufalstvi a nejradeji bych se vseho zbavila a nekam utekla. jenze vsechny vime, jak to chodi....
holky, pevne nervy a snad vam decka budou spat!

rychetkami
24. zář 2012

@zvalentova mlíko na rozdávání??? Beru! Ale to by by bylo pěkně drahý😀
Po přečtení příspěvk se přidávám do klubu, včera fakt krizovka, Mára permanetní fňuk a řev, nemohl přes den usnout, ani v kočárku, nespal od půl osmý do čtyř odpoledne. PAk se přidala moje hodná holčička, asi jí došla trpělivost, že se víc věnuju Márovi a večer spustila takovej hysterák, že jsem se nbála, že jí něco je, ale uklidnila se, když jsem jí nějakou tu minutu držela, v noci vstávačka jen dvakrát. Asi nějaký erupce na slunci či čo🙂

jarkalada
24. zář 2012

téda, to jsem tedy vděčná za Anetčin prokouslej ret a Luk. poštípanýho od mravence-když čtu ty vaše hororové noci. Snad vám to brzy skončí.
@ostrava8 jen s tím rodičákem-na tři roky to vychází na osmičku, ale i tak. Platíme hypošku a spoustu věcí okolo, snažíme se dostavovat už jen z "výplat"-což tedy moc nejde a nula od nuly pojde, že.. 😕

kinguse
24. zář 2012

čau holky, u nás jedna z výjimečných nocí, já spala v ložnici s Terkou, mm sám v obýváku,Lucka u Lukyho v pokojíčku..takovej malej "cikánov" 😀 Ale k Tercej jsem vstávala JEN 2x, mm k Lucce 1x, kojila jsem až v půl6. Bože,kdyby bylo takových nocí víc!!!!!
U Lucky to asi vypadá na zub,myslím,že se každým den prořízne.......teda doufám! 😝
A já začnu být socka taky od října! No,bude to dost znát,ale co se dá dělat,musíme to nějak zvládnout!
Tak se držte a ať je líp!!! 😉

ostrava8
25. zář 2012

ahoj holky tak včera horor .. malý hysterický záchvat ráno, a malá zase večer, ona už byla v polospánků, když ji rytíř vzbudil, pak řvala a řvala ..áááááááá i manžel uznal, že mi to nezávidí .. holky já mám tak užasného manžela 🙂))
Dneska u nás prší , takže uvidíme jaká bude nálada dnes ..

No holky právě, my ted stojíme před stavbou domu, a odhadovaný rozpočet je cca 5 mega mám z toho šílený strach ... kdybych měla příjem jako před tím nebo alespon mateřskou tak bych měla strach poloviční, ale toto :( chjo .. ale jinak to nejde , chceme z bytu na venkov.

Holky kdy vám malí začli nebo můžou sedět ??? já někde vyčetla že bychom je už mohli na chvilenku dávat i sednout, ale oni vypadájí jak krpci 🙂 ta hlavička je povislá ...

ostrava8
25. zář 2012

jinak mám ještě dotaz ... nevím jestli jsem divná já, nebo už mi jen hrabe ... jak by jste se tvářili na to, kdyby vám kamarádi, kteří mají děti, donesli pro malé jako první dárek k narození použité hračky (kousatka, řetěz na kočár atd) ??? mě se to hrozně dotklo ... ale nevím jestli nejsem moc přecitlivělá, říkám si než toto, tak raději nic .. je mi z toho šoufl ...

zvalentova
autor
25. zář 2012

@ostrava8 ahoj Peti,
se sezením mě hodně varovala rehabilitační na Vojtovce, stejně tak i přesídlení do sporťáku. Děti to prý zvládnou, jsou hodně učenlivé a rychlé, nicméně jde o kvalitu. Čím déle vydrží nesedět, tím lépe pro ně. Bohužel s ní souhlasím, vidím to na Kačce jak je urychlená, ale kvalita pohybů občas pokulhává.

K hračkám. Na první návštěvu dostali klokani nové drobnosti, od dlouholetých známých k tomu ještě byla ohromná taška hraček pro různě staré děti, použité ale naprosto v pohodě. Přiznám se, že mi to nevadilo, naopak jsem byla ráda za ušetřené peníze i různorodost. Některé věci by mě nenapadlo kupovat. 😎

jarkalada
25. zář 2012

@ostrava8 ahoj určitě ho neposazuj, ani když ho chováš. Začně se mu to líbit a bude to pak vyžadovat. Jen ať si pěkně pase a zvedá hlavu a pak i tělíčko, to je jeho motivace 😎
Nejdřív se bude plazit, pak pérovat na kolínkách a lézt a někde mezi tím se začně opírat o ruku a postupně napřimovat, až bude sedět s rovnýma zádíčkama. Není kam spěchat.
Náš zrychlenej Lukin nejdřív stál a pak seděl v 7,5m, Anet někdy po osmým.
S těma hračkama - dostali jsme nějakou drobnost, ale novou a pak případně vytáhli něco po dětech. Nevadilo mi to určitě 🙂

ostrava8
25. zář 2012

tož holky tak asi jsem divná .. jako neřeknu až pak, jak píše
@jarkalada , první novou věc a pak starou, ale takhle mi to příjde jak dát použité věci psovi .. nevím, prostě mám takový názor a ještě ke všemu jsou to takoví známí hogo fogo .. asi mě to dost překvapilo .. no už to neřeším.

@zvalentova Zuzi takže o sportáku ještě nepřemýšlíš ?? malý se mi už v té korbě vzteká, ale na zimu při naší délce asi nebude zbytí .. :( Jinak já je netlačím nikde, ještě kor když jsme o tolik dříve narození .. koncem října máme neurologa takže pak uvidíme co dál, jestli už teda konečně budeme mít první očkování .. :(
ale na jiné diskuzi má maminka dítě 5 měsíců a 2 týdny a už jí normálně stojí a docape od jednoho k druhýmu, to mi příjde divný, že jí lékař na to neupozorní .. ona si myslí že malá je akční díky vitamínům kt. v těhu brala 🙂)

ostrava8
25. zář 2012

holky jak děláte tu mrkev ? já jí vařila a přišla mi stejně tvrdá mixer na prd, páč jednu mrkve to moc nerozdělá je to malé a vidličkou jsou tam kusy ... grrrr

sariky
25. zář 2012

@ostrava8 ja mam jen "tycovy" mixer, takze s tim to mixovani taky moc nejde, ale nejak se mi to podarilo. dala jsem tam toho vic, aby to slo rozmixovat a pak jsem to rozdelila na dva dny.

zvalentova
autor
25. zář 2012

@ostrava8 přemýšlím dost intenzivně, už mám objednané i měkké podušky a chránič na madlo. Vím ale, že do korbiček je nemusím tolik oblíkat, docela se naučili teď spát i v kočáře a je to pro ně lepší na záda. Určitě vydržím než budou na reálném půl roce, ne korigovaném.

Nemyslím si, že je dobře, když dítě takhle brzy stojí a dokonce s pokouší o kroky. Kačka je hodně urychlené, v leže si nakračuje na lezení, krčí kolena pod sebe, ale že bych s ní měla touhu chodit to ani omylem. Je to prostě o kvalitě, proč bude stát, když se sotva drží na rukou a tak. Až se jí bude chtít, tak to udělá.
Víme samy jak jsou děcka rozdílná, že. 😉

ostrava8
25. zář 2012

@zvalentova zuzi a ty nemáš sporták uplně do lehu ?? no mi jde o to, že tm mají více místa ... víš a jsou jak psala Lenny v tom více spokojenější, ale určo koncem října jdeme na neuro ,tak se zeptám doktora ..
Takže už jste taky furt venku ju ? ted je to počasí tak moc zrádné chvíli je vedro na plavky a za chvíli zima na kabát ... kdo to má umět oblíkat ?? 🙂

sariky
25. zář 2012

@zvalentova ty mas taky EW Duo? me se tam susini do tech korbicek za chvili nevejdou, takze nebudu mit jinou moznost nez prestavet na sportak. a kdyz se bavite o tech "urychlenych" detech, tak Sara byla taky nejdriv zrychlena, ale ted se ji nedari pretocit na brisko (pretoci se, ale nedokaze z pod sebe vytahnout jednu rucicku). za mesic jdeme na neuro, tak se na to taky poptam. je to des - jedno dite zpomalene, druhe zrychlene a ani jedno nedela to, co by melo a uz vubec ne spravne 😒

sariky
25. zář 2012

@ostrava8 jak ses poprala s tou mrkvi? slo to nakonec nejak? ja jsem dneska mixovala cuketu, protoze po vcerejsi "domaci" mrkvicce se poblinkali. zajimavy, ze po kupovane sklenickove ne. tak nevim, jestli jsem to mela malo rozmixovany nebo v cem byl problem. ochutnala jsem to a prislo mi, ze jsem to mela dost jemne...

zvalentova
autor
25. zář 2012

@sariky
@ostrava8 mám EW duo, jde do lehu, ale pořád mi přijde korbička festovnější. Rozhodující bude ale fyzická síla matky, pokud už je takhle nevytáhnu do baráku, bude rozhodnuto 😉

lenny2
25. zář 2012

@ostrava8
@zvalentova
@sariky
Čau holky, pokavaď máte EW, vůbec bych se sporťáku nebála, jde to opravdu do lehu a navíc, když je tam fusak, jsou naprosto fixovaný. Ale samozřejmě jak chodíte na ty cvičení, tak je potřeba k tomu přistupovat individuálně. Já tím, že jsme nic takovýho podsupovat nemuseli, tak jsem se optala doktorky co si o tom myslí, řekla mi, že ok a já je tam na 5.měsíci dala, protože do korbiček už se mi fakt nevešli 😉
Sariky, to, že Sára neumí z pod sebe vyndat ručičku, to měla Linda taky asi týden a pak na to přišla a už v poho.... 😉
Kryštof začíná taky propínat nohy jako by chtěl ťapat, když ho zvednu.....ještě to by mi scházelo, chodil by mi v noci prudit k posteli 😀 No, doufám, že nebude po mě, já chodila na 9ti měsících 🙂