Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

kinguse
6. čer 2012

@sariky mě bere dudlíky jen Terka,ale Lucka ho furt plive,ta si s ním nerozumí 😀 Holky zas celej den prořvaly,tak nevím,co se děje. Buď fakt zuby,nebo jim přestává stačit mlíko a maj hlad,no uvidíme.Ale kojim max.po 2h a to předtím nebylo.v noci se taky budí víc a zrovna Lucka,kterou tím dudlíkem neudindám,Terka si dá říct. No,jsem zvědavá,co nám přinese dnešní noc 😝

sariky
6. čer 2012

@kinguse tak snad budou spinkat, tutanci 🙂 ja bych spala, az bych brecela 😉

jarkalada
6. čer 2012

@kinguse a už přikrmuješ? Teoreticky by mohly už na noc kašičku, když se pořád budi.. ?
Dneska jsem v tescu koupila ve výprodeji napínací prostěradla do postýlky 2ks za 49kč.

jarkalada
7. čer 2012

tak nám došel slunečník a objednala jsem si konečně venkovní sušák na prádlo - a pořád čtu, že má jen lejt a lejt.. 😖 to se dalo čekat.

sariky
7. čer 2012

@jarkalada jj to pocasi je fakt des. taky susim porad v baraku :(

lenny2
7. čer 2012

Holky, mám tu ohrádku, dneska dorazila a je úůůůůžasná!!!!!! 😉

jarkalada
7. čer 2012

@lenny2 tak super 🙂 vejdou se tam? 😎

sariky
7. čer 2012

@lenny2 a co mas za ohradku? btw my ted vybirame cestovni postylku. mate nekdo nejaky tip, zkusenost? diky

jarkalada
7. čer 2012

@sariky máme na chalupě klasickou cestovní, bez toho průlezu, aspoň mi nebudou vylejzat. Ale pořídilli jsme do ní normální matraci, jen ta, co tam je, je hrozná

jarkalada
7. čer 2012

to je blbý, že jsme každej dokonce z jinýho kraje - že se nemůžem sejít naživo 🙂

lenny2
8. čer 2012

@jarkalada
Jj, je fakt velká a docela pevná, jsem fakt spokojená 😉

lenny2
8. čer 2012

@sariky
Mám tuhle:
http://www.primeshop.cz/detsky-svet/pro-deti-a-...
Právě, že jí budeme využívat i jako cestovní postýlku.....

lenny2
8. čer 2012

@jarkalada
To teda, hnedka bych s váma holky pokafíčkovala!!! 😉

sariky
8. čer 2012

@lenny2 koukala jsem, ale max nosnost je 15 kg. neni to pro dvojcata malo? to neni na moc dlouho, ne?

lenny2
8. čer 2012

@sariky
Jj, bohužel jinou cestovní ohrádku přímo na dvojany jsem nikde nenašla ☹ Uvidíme jak vydrží 😉

lenny2
8. čer 2012

@sariky
Hele, ty polohovací lehátka jak jsem ti psala, že máme, tak někdo prodává dva kusy tady:
http://kojenecke-potreby.sbazar.cz/lehatko-kres...
Zkus, třeba jsou ještě k dispozici 😉
Vřele doporučuji, tyhle přesně máme ( jen v jiném designu) a s hrazdičkou se zvířátky, ale tu moc nevyužíváme 😉

sariky
8. čer 2012

@lenny2 hned to zkouknu a diky za tip. 🙂

zvalentova
autor
8. čer 2012

ahoj holky, trošku válčíme s Kačkou a jejím neustálým brečením, Kuba je už naučil smát tak je to hnedka veselejší.
V noci mě mile překvapili. Spali od osmi do půl čtvrté jen s jednou přestávkou na vypadlý dudlík 🙂
Jen přes den by sosali po 2,5 hodinách.

lenny2
8. čer 2012

@zvalentova
Zuzi, vidíš, už se blížíš taky k prospané celé noci. My taky takhle začínali, že chtěli vstávat jen jednou a najednou buch a už spali celou noc 😉 A je to hrozně znát, když se najednou člověk vyspí, co? 😉
Slyšela jsem, nevim co je na tom pravdy, že plně kojené děti mají hlad furt a prostě pořád tu kozu s odpuštěním chtěj...... Zlatej Sunar, my už mužeme bejt třeba 4 hoďky v kuse venku. Hele, tak to sotva vyrazíš ven, tak už zase letíš na krmení, jo?
Jo jinak já jdu dneska na svůj první večírek s kolegy z práce, tak jsem zvědavá jak budu zítra fungovat 😉 No, pojmu to bezalkoholově a max. do jedný, na víc stejnak nemám energy 🙂 Ale hrozně se těším, že už vypadnu mezi lidi, asi chápeš, viď? 😉

zvalentova
autor
8. čer 2012

@lenny2 ježiš jak já bych šla někam ven, moc se těším na oběd se šéfem. Už abych mohla někam vypadnout. 🙂
Ta noc mi dneska bodla, je hrozně znát jestli vstávám za noc jednou nebo třikrát.
K té koze... nepřijde mi to nějak zásadní. Držím je hodně zkrátka, nedělám živý dudlík. Rady jak mají dostat když si řeknou jsou k prdu. To lze praktikovat opravdu jen s jedním dítkem, se dvěma bych je tam musela přilepené na furt 😀
Na procházce jsem tak 1,5 - 2 h. podle toho jak dobře spí a jak potřebuju.

lenny2
8. čer 2012

První poznatky z ohrádky, u dětí sklidila ohromný úspěch, už dvě hodiny v ní leží, obklopeni hračkami, smějí se a já o nich vůbec nevim. Kryštof si v ní teďka usnul, Linda usíná a já tady udělám spoustu věcí 😉 Takže super, super a 100x super 😀

kinguse
8. čer 2012

@jarkalada ještě nepřikrmuju. Od včera už zas jí normálně,tak nevím,co jim 2dny vadilo,že nechtěly prso. Ale Terka nějak málo přibírá,tak možná budu muset něco přidat. Přístí týden jdem k dr,tak se zeptám podle toho co řekne na váhu. Ona sice hezky baští,ale proti Lucce hodně blinká a já myslím,že tím míň přibírá.

veronika.m
8. čer 2012

Holky z Prahy a okolí, nedáme někde v klidu na zahrádce kafíčko?

kinguse
8. čer 2012

@zvalentova ono je to pravda,že plně kojený děti se v noci budí víc kvůli potřebě cítit matku...respektive "kozu" 😀 A prý od půlroka by se děti v noci už na jídlo budit neměli,nebo by se jim to mělo šidit čajem nebo vodou,prý už by měla vymizet noční potřeba jídla,že ani dospělý v noci nejí,tak nemají ani děti,tak jsem na to zvědavá 😀 Ze začátku jsem taky "běhala" na max. 2-hodinový procházky,pak už jsem chodila na dýl a kojila jsem každou zvlášť i v terénu! Teď už je to v pohodě, kojím každou max.10min,tak nejdřív udělám jednu,pak druhou a líp se napijou než když je kojím současně (tak kojím většinou jen doma).Ale tím,že Terka je dost blicí,tak radši kojím každou zvlášť,abych jí mohla hned po kojení zvednout,jinak se poblinká. Jsi šikula,že se ti taky daří kojit! Tím nechci říct,že ostatní holky šikovný nejsou,ono to kojení u dvojčat není vždy zrovna jednoduchý! 😝

kinguse
8. čer 2012

@lenny2 tak to je super,že zklidila úspěch!!! Tak hlavně,ať jim to vydrží 😉

jarkalada
8. čer 2012

@kinguse my ze začátku přibírali kilčo za měsíc, teď už poněkolikátý max 300-400g za měsíc. Ale vydrží od cca 20h-7-30h bez jídla, tak prý kaše a tak na noc nejsou třeba.. Máme 8měsíců a 7,6kgkaždý a 69 a 71cm .Jsou to holt pinďové 😎

kinguse
8. čer 2012

@jarkalada no holky teď taky dávaj cca 100g/týdně. Terka někdy i míň,tak uvidím,co řekne dr. Taky to asi nebudou žádný obryně 😀 Bude jim 5měsíců a maj Lucka cca 5,5kg a 61cm a Terka 5,1kg a 59cm. A v noci až na pár vyjímek tak spí celkem dobře, budí se jednou v noci a pak k ránu,ale pak ještě spíme do cca půl9-9,takže to jde. Jdu taky zalehnout...

leeela
9. čer 2012

Ahojky holky ted jsem uložila prcky do postýlky a jsem úplne hotova... Nikolka 2 hodiny v kuse plakala a blindila... Mlicko ji teklo i nosikem ☹ vůbec jsem nevěděla co s ni dělat. Byla uplne vycerpana a asi ji i palila zaha...Uz se nám to parkrat stalo ale ne tak moc... Přemýšlím jestli nezmenime mlicko ( máme Nutrilon) Nemáte nějakou radu nebo doporuceni? Nechávám odbrknout dlouho a je mi ji hrozne líto - plakala jsem tu s ni:( ještěze Martínek to cele prospinkal....

zvalentova
autor
9. čer 2012

@veronika.m chichi vtipálku, jsem ráda že chodím s dětmi na hodinku na procházku a ty bys rovnou na kafčo 😀

jarkalada
9. čer 2012

@leeela ahoj, to je mi líto. Bohužel neporadím, ale jak jsi poznala, že jí pálí žáha?