Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

sariky
12. čer 2012

@sarri22 my mame EW Duo. no, kdyz jsme ho porizovali, tak mi prisel super, ted v provozu mi par veci vadi (napr. ze nema rucni brzdu a z kopce je to docela fuska to ubrzdit jen tak rukama). my jsme ho koupili ojetej (ale jeste je v zaruce), takze cena byla oproti novemu prijatelna. neni idealni, ale ze bych ho mela zatracovat, to taky ne. proste takovej prumernej kocar :-P

zvalentova
autor
13. čer 2012

@jarkalada buď v klidu, u nás se profi focení nekoná. Vystačíme si s vlastní produkcí 😎

zvalentova
autor
13. čer 2012

@sarri22 ahoj, také jsem majitel EW. Ideální kočárek pro dvojčata neexistuje, vždycky budeš chtít něco změnit.
Jsem spokojená, korbičky jsou dostatečně velké, ovládání lehoučké, kolečka dofukovací. Brzda mi nějak nechybí. Mám adaptéry na autosedačku, ale zatím jsem to nezkoušela nandavat a je otázkou jestli to vůbec prubnu 🙂

lenny2
13. čer 2012

@zvalentova
Zuzi, taky jsem si myslela, že korbičky EW jsou dostatečně velké, ale máme je už jen tak tak a to jsou nám 4 měsíce 😉 Být teďka zima a já bych tam musela nať ať ještě fusak, tak nevim nevim ☹ Ale to je takhle asi u všech dvojčecích kočárku.
Adaptéry na autosedačky mám taky a hodně je využíváme, hlavně, když někam jedem na nákupy apod., teďka jdu příští týden poprvé sama s dětma na kyčle, protože manžel je na služebce a než tahat vajíčka od parkoviště v ruce, nacvaknu je na podvozek a tradá 🙂

lenny2
13. čer 2012

@zvalentova
Taky hodně fotim sama, ale prostě takový fotky sama neudělám. Hnedka jak bude dětem pul roku, jdem znova, píšu jim totiž deníky a tyhle fotky jim tam vkládám. Pak až budou velký, dám jim to společně s videem z ultrazvuku, fotečkama z ultrazvuku a teďka jim ještě budu obtiskávat nohu na ten odlitek. Já jsem na tohle taková ujetá 🙂

ostrava8
13. čer 2012

holky tak jaké máte počasí? tady zase leje...plíny na balkoně od včera né a né uschnout... děs.
vera nám přišlo pozvání na další víkend na vítání občanků, malí budou mít čerstvě 2 měsíce, nevim jestli to není brzy... další je aý v září to nám bude 5 měs, tak at tam nejsme největší... v kolika jste byly vy?

lenny2
13. čer 2012

@ostrava8
Ahojda, taky slunce jak blázen, zrovna jdu na zahradu s prádlem 🙂
Jen na to Vítání běžte, my byli na třech měsících, ale i mladší tam byli 😉 Je to krásnej zážitek!

zvalentova
autor
13. čer 2012

@ostrava8 u nás je také mega hnusně, pleny mi uschnou asi až v pátek 😀
Jinak vítání občánků u nás dělají cca 2x ročně, my jdeme v říjnu.

sariky
13. čer 2012

@ostrava8 tady bude asi zase chcat. to uz snad neni ani mozny. ven sice nestiham chodit, ale takhle nemuzu dat maly ani na terasu a neschne mi pradlo v byte 😒 grrrr. a na vitani obcanku nejdeme, nejak na ty masovy akce nejsme 😉 (navic to plasticky vidim - malej by to prorval)

ostrava8
13. čer 2012

@lenny2 to sluníčko závidím ... tady je fakt od rána hnusně a vkuse prší ... ( tak užívej sluníčka ... NO vidíš to, kdyby to bylo ve 3 měsících tak je to super, ale dva se mi zdají moc a zase 5 měsíců hodně. . uvidíme .. Holky dneska mě malá tak zlobí, furt chce jíst, pak blinká a pak zase křik ... snad zítra bude líp..

sariky
13. čer 2012

@ostrava8 to je mrzute. tak snad se uklidni. my mame ted novinku - po kazdem jidle rveme. rveme pred jidlem, ze mame hlad, v dobe mezi jidlama, to asi kvuli prdikum a ted jsme zavedli plac ihned po jidle.... je to nekdy k uzoufani ☹

jarkalada
13. čer 2012

Tady jen zabouřilo, ale opět se nám ten velký mrak vyhnul, takže je spíš jen mokro.
Od rána mi ale hrozně vrčí lednička, když poslouchám, tak to jde od motoru. Už jsem jí i vypla, ale jakmile ji zapnu, ihned to dělá to samý... tož jsem zvědavá, jestli se umoudří.. 😒

kinguse
13. čer 2012

@ostrava8 my byli na vítání ve 4měsících a holky to celý prořvaly..nelíbily se jim varhany ani blesk fotografky 😝 Myslím,že když půjdete klidně v těch 5-ti měsících,tak to bude lepší!!!..toť můj názor!
Jinak všechny zdravím...u nás taky hnus fialovej.Byla jsem s holkama na vojtovce a chytla nás hrozná průtrž! Teď se to přehnalo,ale myslím,že ne na dlouho a bude zas lejt!
Včera měla Terka v noci horečku,jen kolem 38st,myslím,že od zubu,teď už je dobrá,jen dost nevrlá,ona závislák na dudlíku ho moc nechce,dásničky má celý oteklý,tak to vidím na zoubek...ale kdo ví?!
A řevu je u nás taky víc než dost. V pátek jdem na očkování,tak jsem zvědavá,jak proběhne...doufám,že bez reakce.Dávám jim nějaký homeopatika,prý aby to líp snášely,tak snad to bude dobrý.A taky se chci domluvit,jestli nemám začít dávat na noc kaši,přijde mi,že jsou víc hladový a že jim možná moje mlíko už nestačí.No,uvidíme.

sariky
13. čer 2012

tak jsme meli kontrolu doktorky a pujdeme na neurologii - malej otaci hlavu jen na jednu stranu a ma pry lehce zdeformovanou hlavicku 😒 tak to nas asi pak bude cekat nejake cviceni... doufam, ze nebude nejakej "opozdenej"....

kinguse
13. čer 2012

@sariky buď v klidu,to má dneska skoro každý mimčo! Vojtovka je hit dnešní doby a cvičí jí téměř každej! Ale je to aspoň pro mě ztráta času...ne že by to nepomáhalo,to určitě je a holky se po tom dost lepší,ale hrozně to zdržuje! 😝 Tak uvidíš,co vám řeknou na neurologii. To,že preferuje jednu stranu a má zdeformovanou hlavičku (právě tím,že preferuje tu jednu stranu) neznamená,že bude opožděnej!! Nám ta fyzioterapeutka řekla,že vývojově u nich problém není,ale právě ta osová asymetrie a preferování jedný strany. Ale jak říkám, určitě to cvičení k něčemu je,i když to člověka jen zdržuje 😝

zvalentova
autor
13. čer 2012

@sariky tvá novinka je u nás také "oblíbená" vrrr

zvalentova
autor
13. čer 2012

holky mám ryze praktický dotaz.
Jak dítka zaměstnáváte, unavujete a tak?
Já před každým krmením při přebalování blbnu s hračkama, povídám až jsem celá odkecaná 😀 Moc se jim to líbí, zvlášť večer když přijde manžel dom.
Ale teď už tolik nespí a potřebovala bych je trošku unavit a zároveň jim nechat volno, aby si sami zkoumali okolí.
Jenže narážím na nezájem, resp. řev. V postýlce vydrží jen někdy ( s kolotočem i bez), na dece nikdy. A pokud se jedno vzbudí brzy, chce se nosit, tak to fakt třeba hodinu před krmením nedám.
Je to zmatený dotaz, ale věřím, že mě pochopíte. 🙂

lenny2
13. čer 2012

@zvalentova
Zuzi, je to asi blbý a spousta mamin mě tady asi odsoudí, ale já to řeším lehátkama před televizí a mám tím pádem třeba hoďku a pul pokoj. Je to pro ně jako magnet, sledují ty barvy, zvuky apod. Teďka jak máme tu ohrádku, tak ta zabírá neskutečně, mají v tom naházený hračky, rozvěšený i nad hlavou a ležej a sledujou, chytají je a hlavně jsou spolu a začínaj koukat po sobě a trochu spolu komunikovat. Už se mi uměj přetočit na bok, takže chňapou v tý ohrádce po hračkách. Ale pokavaď je to pŕestane bavit a já potřebuju mít chvíli prostor, ta telka na ně fakt zabírá. Tak a teďka sociálku na mě 😀

jarkalada
13. čer 2012

@kinguse přesně, cvičíme cca půl hoďky po jídle. Po jídle tedy poklidím a tak, pak s každým těch 10min.cvičíme-jenže svlíct, pak oblíct, to samý s druhým, máš půlhoďky pryč - to je třikrát denně. Místo abysme šli o to dřív ven nebo se pomuchlali a tak, protože pak jsou za chvíli zas unavený a spí a tak stále dokola. Hoďka a půl denně v pr.. yč 🙄
Vývojově my //resp.Luky/ jsme napřed - ve 3 měs.se plazil, v 6ti šikmý sed, v 7dmi regulérně lezl a sám sedí,v 7,5 stojí v postýlce, v osmi ručkuje kolem nábytku. Ale má povolený bříško, tak kvůli tomu, že by pak třeba špatně našlapoval..
@zvalentova oni se nějak unaví samy. Bavila je na dece hrazdička, jinak teď už se tak štrachaj kolem. Občas je vezmu, blbneme, děláme letadlo nebo si zpíváme /aby to nikdo jiný neslyšel 😀 /, lechtám je, nebo jdem ven, ale jinou zábavu pro ně nemám. Po dvou hodinkách jsou už unavený, ať dělají to či ono .. Tak to jsem moc neporadila. Nosím taky, ale jen chvilinku. I když třeba něco míchám v hrnci nebo tak, ale fakt vždy jen pár minut. Pak dám na zem, když bečí, tak dudlana do pusy, ale většinou jsou pak už v poho..
Ale kamarádky synek taky jen bečí a bečí a musí nosit nebo jezdit kočárem a tak.. záleží asi na dítěti, no 😕 , tak snad se ti srovnaj 🙂

jarkalada
13. čer 2012

@lenny2 my teda takle telku nevyužíváme, naštěstí 😀 , ale nic závadnýho na tom nevidim, však to ještě tak nevnímaj, že by to pak vyžadovali. Ale vždy se otočí po znělce na počasí na Nově, ta je zajímá 🙂

lenny2
13. čer 2012

@jarkalada
No právě a zjistila jsem, že to má i usínací efekt, večer po koupání po mlíčku stačí 10 minut v lahátkách před telkou a jsou tuhoni 😀

jarkalada
13. čer 2012

@lenny2 ale si představ, že bys sem na fórum hodila otázku ohledně televize a dětí, jak by tě sjeli 😀
Já je před ní posazovat nebudu, ale když budou v budoucnu vstávat za svítání, tak na Krtečkovi v tv nevidím nic špatnýho 😎

jarkalada
13. čer 2012

mimochodem - před chvíli usnuly, tak teď jsem si sedla k Discopříběhu, noťas na klíně a obědvám! 😀

lenny2
13. čer 2012

@jarkalada
Já jim telku upírat nebudu, budu jim jenom vybírat programy a regulovat dobu, kterou u ní budou sedět, nemám problém ani v tom dát jim v budoucnu v autě, nebo v posteli do ruky IPad s pohádkama. Nechci, aby pak přišly do školy a byly v kolektivu za blbce, který neznají pokrokový záležitosti, nebo je neumí používat. Dnešní doba je holt taková, bohužel, bohudík 😉 Ale pochopitelně všeho s mírou 😉

kinguse
14. čer 2012

@lenny2 já s tebou souhlasím. Je třeba je zvykat na dnešní dobu,ale samozřejmě všeho s mírou!!!
Holky,taky jste tak podrážděný,kdyz se holky v noci furt budí a rano je min.jedna od 5-ti h vzhůru a řve a knoura a řve a knoura?! A co asi dělaj ted?...samozřejmě ,že řvou a řvou 😝 ...to bude zas den! ☹
Vám preju rozhodne lepší,než bude ten nás!

lenny2
14. čer 2012

@kinguse
Ani mi nemluv, dneska chlapec vstával o pul šestý a já myslela, že mě šlehne. Holka, která obvykle celý dopolko prospí, tak leží v ohrádce a má povídavou střídavě s kňouravou, takže až se vzbudí kluk, ona bude padat únavou a tím pádem to maj celý rozhozený ☹ Je mi to tak ňák dneska fuk, protože vzhledem k počasí ven nejdeme, ale jsem si na vás holky vzpoměla, když jsem se ráno ňafla s mužem, že jsem utahaná a on mi ŕekl, že nechápu proč nespim, když jdou děti spát 😀

kinguse
14. čer 2012

@lenny2 jo,to taky dobře znám. Mám pocit,že je to u nás na denním pořádku.Jedna spí,druhá čumákuje a pak naopak...takže není chvilka klidu 😝 Tak nevím,kdy si s nima půjdu lehnout 😀 U nás to dneska vypadá líp (myslím počasí),tak se chystáme ven s kámoškou.Ještě si musím dát kafčo,hrozně se mi točí hlava,jak jsem nevyspalá.

jarkalada
14. čer 2012

naši taky dnes vstávali v šest. Pršet snad nebude, docela i svítí sluníčko, tak jim zas dám postýlku ven 🙂

lenny2
14. čer 2012

@kinguse
Jj, absolutně nic jsem dneska jeśtě neudělala, buďto skáču kolem jednoho, nebo kolem druhýho, no to je den jak vyšitej ☹ Mám toho po včerejšku dost, manžel přijel z práce v devět večer, takže jsem na všechno byla sama, dneska taky něco má, vrátí se v osm večer, takže stejnej scénář, zejtra taky akce, že jede vozit kámošky děti na čtyřkolce, v sobotu ráno veze mýho tátu na letiště, v neděli dopoledne má fotbal a v pondělí si asi hodím laso 😀
Holka má oči jak narkoman a ne a ne zabrat, no krááááásný to den 🙂 🙂

jarkalada
14. čer 2012

@lenny2 tak to je podobný jako u nás - furt v práci a když už má volno, tak jde kam? - na "chvíli" do práce.. 😕