Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

jarkalada
27. čer 2012

@lenny2 já jsem jí taky občas do Lukina chtěla dostat, ale né vždy si dal říct. Teď jsem to nechala bejt. Podle Dr. je ok, ale mně se zdá prostě hubenej 😀 jdou mu spočítat žebra, a neustále je v pohybu, nezastaví se na chvilku, tak jsem myslela, že ho trochu vykrmím 😀
když už, tak jsme dělali taky od Nestlé rýžovou, obilnou, pohankovou. Ty jsou nepřislazovaný. Ty s příchutěma jsem nezkoušela. Od kamarádky jsem dostala Sušenkovou - udělala jsem si schválně vzorek pro sebe a teda 😝 - jsem to cítila ještě za dvě hodiny, blé 😀 tak jsem jí pak někomu taky věnovala 😀

lenny2
27. čer 2012

@jarkalada
Zkus tu banánovou, je to fakt lahoda, chutnala jsem jí a i já bych si dala říct 😉 Maj i meruňkový 😉 A hlavně na cesty je good, vezmeš krabičku a jen někde ohřeješ 😉
Teďka chceme příští týden výletit, protože má manžel dovču a tak jim to vrznu třeba k snídani, aby mi dopolko v autě dýl vydrželi 😉

lenny2
28. čer 2012
jarkalada
28. čer 2012

@lenny2 nás dneska uspal u mm v práci bagr, kterej kolem furt projížděl 😀
http://www.uspavac.cz/

jarkalada
28. čer 2012

jinak jsem se byla dneska po dlouuuheéé době ostříhat. Bohužel mi nějaký tvar vydrží vždycky jen do dalšího rána nebo umytí. Pak jsem líná, nebo i nejsem schopná, si to tak hezky vyfoukat.
Stejně mám pořád vlasy v culíku a kdykoli někoho chovám, tak mi zezadu za ty vlasy tahaj a namotávaj si je na ruce

sariky
28. čer 2012

@jarkalada taky to tak mam (s tou peci nebo spis nepeci) 🙂 ...tak jsem se nechala ostrihat nakratko a mam pokoj :-P

sariky
29. čer 2012

to byla noc. krikloun se probudil ve 3:26 a rval, rval, rval a rval a nebyl k utiseni. pred patou se k nemu pridala i sestricka 😒 to bude dneska den. a to nas ceka vysetreni u doktora. a navic to vypada na dest. btw jak to resite v desti? mate nepromokave bundy nebo jak?

jarkalada
29. čer 2012

@sariky my máme u dr.parkovišťátko, tak jen rychle zabalíme ještě v sedačce do deky a utikáááme 😀
Já byla dnes ráno s malým taky u dr.Už přes týden má teploty - tak má něco jako laryngitidu. Tzn. studené a zůstat v chladu - v neděli má být nějakých 35C, tak pádím ještě dnes na chalupu, tam je chládek.
Ale je to nakažlivý, tak čekám, kdy to chytne Anet

amallie
29. čer 2012

Holky vy co nekojite, jak je krmite? Postupne, nebo zvladate najednou?

amallie
29. čer 2012

A jeste dotaz na uspavani, najednou, nebo zvlast? Ony se navzajem rusi mam ten pocit

zvalentova
autor
29. čer 2012

@sariky zatím jsem spíš řešila opačný problém... ale bundy nemám ráda. I někdé mikiny se jim špatně oblékají. Zatím to řeším dekou. Vyndám z auta, dám stínítko na autosedačce, ukryju do deky a utíkám k Dr.

zvalentova
autor
29. čer 2012

@amallie najednou, někdy usnou jak když je do vody hodí, někdo to mám jako kurz na chobotnici koho hladit a dudlíkovat dřív.

lenny2
29. čer 2012

@amallie
Ahojda, zásadně najednou v lehátcích 😉

sariky
29. čer 2012

@amallie ted uz to zvladam soucasne (krmeni UM), ale tech prvnich sest tydnu jsem je krmila zvlast hlavne proto, ze simonek hodne blinkal a tak vyzadoval "specialni" peci. a co se tyce uspavani, tak po nakrmeni je odbrkneme a chvili pochovame a supneme do postylky. bud usnou a nebo rvou. kdyz rvou hodne, tak se je snazim ukonejsit (chovam je, mluvim na ne, hladim je), ale vetsinou to nema uspech a proste se musi urvat ke spanku ☹ (oba totiz maji nejradeji, kdyz je chovame v naruci. a to proste nejde 24 hodin denne 😒

amallie
29. čer 2012

@lenny2 tak na to se tesim, ale to zatim nejde, nedrzej ale blbnou u toho a Juli blije
@sariky tak od kdy asi najednou?

sariky
29. čer 2012

@amallie no je to asi dva tydny zpatky, co to zaclo fungovat. tzn. cca od 1,5 mesice. teda aspon v nasem pripade 😉 ...i kdyz i tak je to nekdy fakt horor 😀

amallie
29. čer 2012

@sariky tak to mame jeste cas
Holkam je mesic, zkousela jsem to, ale katastrofa, plivou ty flasky, kejvaj hlavickama, jecej a jedna blije
Tak je zatim krmim postupne
Ja jeste castecne kojim, ale chci to povesit na hrebik, mliko jim nestaci stejne a tak mam pocit, ze nas to zbytecne omezuje

sariky
29. čer 2012

@amallie jj to znam. neudrzi hlavicku (sarinka ani ted ne), blinkani, vyplivovani savicek.... ale musim rict, ze ted je to fakt lepsi. ono to pujde lip, az si to trochu vychytas. ja napr musim flasku prvni nacpat synkovi, protoze on doted neumi tu savicku spravne chytit a pak nesaje a spis to jen tak olizuje a mlicko tece vsude. takze nejdriv to nacpu do pusy jemu, pockam az se chytne a pak teprve zacnu krmit dcerku. jak rikam, obcas je to horor, ale je to vyrazna uspora casu 😉 takze pevne nervy 🙂

amallie
29. čer 2012

@sariky a jak je to pak s krkanim? Vytahnes jedno a az krkne vezmes druhe, nebo jak?
Ty jo, to je fakt magie to vychytat, ale teda vyckam, snad se to podda
A co v noci? Vzbudi se jedno, vzbudis i druhe, nebo jak?

sariky
29. čer 2012

@amallie presne tak. kdyz doji jedno miminko driv nez druhe, tak tomu, ktere jeste nedojedlo vytahnu dudlik z pusy a odbrknu prvne to, ktere dopapalo jako prvni, pak odbrknu i to druhe a tomu druhemu strcim zpatky do pusinky savicku a v klidu dopapa zbytek a pak zase odbrknu. je to blby, nema se to jidlo prerusovat a uz vubec ne vytahovat dudlik z pusy, ale vetsinou muj simonek ji rychleji nez sara a kdyz ho neodbrknu hned jak doji, tak pak si uz nebrkne a blinka. takze volim "mensi zlo". a nejen v noci, ale i v prubehu dne je krmim obe ve stejnou dobu, tzn i v noci, kdyz se jedno probudi a druhe spi, tak vzbudim i to druhe a ji proste spolu. to ani jinak nejde, to bych se z toho zblaznila, kdybych je mela krmit tak, jak si zrovna reknou. uz tak si pripadam jak lahvickovej otrok (sterilizace, priprava nutrilonu, krmeni, atd atp).... snazim se dodrzovat denni rytmus a pravidelne casy krmeni. samozrejme se to nepodari vzdycky (zvlast kdyz clovek jde treba k doktorovi a nestihne se vratit na cas krmeni), a taky rano se budi castokrat driv nez podle meho planu, ale snazim se to pak v prubehu dne srovnat tak, aby do meho planu zapadli 🙂. vim, zni to mozna lehce drasticky, ale docela se mi to osvedcilo a jak rikam, jinak bych se z toho vseho zblaznila. navic oni jsou z toho nutrilonu docela rozezrani a jedli by porad a to proste nejde. takze kdyz se vzbudi driv nez je doba krmeni a vim, ze dalsi krmeni je treba az za 2 hodiny, tak jim najist proste nedam (nebo dam, ale max o pulhodky driv). v noci je to jine. posledni krmeni je o pulnoci a prvni ranni je podle planu v 6,30. ale to mi vetsinou tak dlouho spat nevydrzi a budi se mnohem drive (nekdy ve 4, nekdy v 5). tak to jim najist dam, protoze pak strasne rvou (to teda delaji i pres den), ale ja se potrebuji taky trochu vyspat (pres den to nestiham) a co chudak manzel..... no a pak se to snazim behem dne nejak rozvolnit tak, abych se priblizila k casovemu harmonogramu 😀 nevim, jak to maji ostatni maminy, ale me to takhle jakztakz vyhovuje.

amallie
29. čer 2012

@sariky ja to mam podobne, akorat je krmim zatim postupne, jednu a pak jak doji, tak druhou
V noci se mi budi jedna, tak pak vzbudim i druhou kdyz je najedena a krknuta prvni a nekdy teda ne a necham ji spat
Ja se nevyspim vubec, neb rano kdyz jeste by i spaly, tak je zas vzhuru treti, ze jo
Ale to me tak netankuje, spis ten plan pres den me zajima, aby se dalo ven a tak, hlavne kvuli nejstarsi
Takze v noci to co se vzbudi posadis do lehatka, vzbudis druhe, udelas mliko a krmis? A pres den taky? A co kdyz ti treba jedno usne akorat pred krmenim, neb predtim jecelo dve hodiny? Taky budis? Ja prave pokud je to takhle, tak necham druhe spat a pak jsou posunute 😝

lenny2
30. čer 2012

@sariky
Hele, já teda tomu, kterej ještě pije zatímco ten co už má vypito nikdy mlíčko nepřerušuju, normálně počká a pak je dávám odkrknout, to se divím, že když to přerušíš, tak že chce flašku zpátky, když tam má najednou pauzu.....
Já je nikdy ani v noci nebudila na současný jedení, přišlo mi to morbidní budit, když krásně sladce spí, to jsem radši vstala pak k dalšímu, když měl hlad. A vrátilo se mi to i s úrokama, od 2.měsíce mi spinkaj v kuse celou noc od osmi od večera do 6:30 do rána a je to nádhera 😉

zvalentova
autor
1. črc 2012

@sariky @lenny2 tak mě zas vyhovuje krmení najednou. Teď spí cca od 8 večer co cca 3 ráno. Kuba je vzhůru vždycky první, tak Kačku vzbudím. Ale stejně má tak lehoučké spaní, že jen co bych ho dokrmila už bude vzhůru sama.

zvalentova
autor
1. črc 2012

Holky včera ráno mě chytla záda, nemohla jsem ani hnout. A jako na potvoru můj narovnávač (fyzoterapeut) odjel na dovolenou. Zatím jsem to pořešila domácí masáží a obklady, ale stejně bych potřebovala nová záda 😖
A to mají děti zatím jen necelých 5kg, v půl roce abych si na ně pořídila hever 😎

amallie
1. črc 2012

@lenny2 já zkusila tuto noc nebudit a vstávala jsem co hodinu 😲 jedla jedna, za další hod druhá, pak zas první, pak zas druhá, pak zas první, celkem 5x krmení, ráno jsem už nemohla nic 😝
kolik vám toho tak vypijou najednou a kolik vážej?

lenny2
1. črc 2012

@amallie
Sunaru vypijou tu dvoustovku, někdy víc, někdy míň, ale my už máme příkrmy, takže spotřeba Sunaru je teďka nižší a na noc máme banánovou kaši, tý vypijou 180tku 😉 Kluk směřuje k sedmi kilum, holčička je v těsným závěsu za ním 😉 A velikosti oblečení už kupujem 68 :- D

amallie
1. črc 2012

@lenny2 ty jo, tak to jsou jedlici 😵 moje prvni prave strasne malo jedla, ta mela v pul roce 6 kg a jeji rekord ve vypiti mlika bylo 150 ml, takze proto se ptam, neb dvojcata podle me budou taky takova, vypijou mi 60 ml a nazdar a to jeste na nekolikrat 😲 jsou sice jeste malicke, zas ale teda uz by davno mohly pit vic
A to dokonce ty davky snizujou, misto aby zvysovaly
Taky min pribiraji nez na zacatku

amallie
1. črc 2012

@lenny2 a kolikrat ti jedi?

ostrava8
1. črc 2012

ahoj holky jak jste zvládly ty vedra a co prcci ? my jsem trávili celé dva dny na zahrádce, ve stínu pod stromy, sice včera malí byli spocení ale to aasi každý .. a ted se to u nás možná schyluje na bouřku ..

V pátek jsem měli kontrolu .. holky masakr já fakt nevím .. v 10 ti týdnech máme malá 58 cm a 5,5 kg a malý 61 cm a 6,5 kg .. zuzi mě ty záda už taky zlobí .. jak se k ním ohnu ,tak pak se musím narovnávat jak robot s přestávkama .. .) fakt jsem zvědavá jestli pak nebudu do šrotu . Musím začít posilovat ty břišní svaly ..

Jinak já krmím postupně tzn. nejdříve beru malého, ten mi ted pije UM z flašky tak 180 - 200, v polovině nechám odříhnout a pokračujeme a pak ještě jednou odříhnout .. malá pije tak těch 150 - 180 ale jak kdy .. spíše více ted v těch vedrech .. a máme to zase zasebou to buzení, dkyž se vzbudí oba tak si je dám na postel a krmím jednu a na druhého vykládám nebo ududlám.. no spíše se nechá oklamat holka ..

Jinak jsem to v pátek v noci dostala mou první menstruaci po porodu .. masakr ... co jsme napustili bazén na zahradě aj á se celý týden těšila jak si zaplavu a toto .. bylo mi tak šoufl, že jsem dneska proležela celé dopoledne .. holky taky jste měly takovou silnou menstruaci po porodu ? a jak dlouho to trvalo ?? a pak se vám cyklus obnovil po 28 dnech ??

lenny2
1. črc 2012

@amallie
Když byli jen na Sunaru, tak jedli tak 5x denně myslím, ráno, pak okolo desátý, pak někdy jako okolo oběda, pak okolo tý čtvrtý a pak po koupání, teďka jsou zapláclý těma příkrmama, takźe dopolední Sunar skoro nemáme, to máme přesnídávku, pak k obědu zeleninku a dojedou se Sunarem, odpolko zas přesnídávka+Sunar a večer banánová kaše 😉 Neboj, oni si řeknou sami, když budou hladový, není důležitý kolik přibývají, ale hlavně, že neubývaj 😉 Nestresuj se tím 😉