Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

zvalentova
autor
26. črc 2012

@jarkalada fuj to děs, hnusné 21. století 😀

Zrovna hledám nějaké punčocháče pro děti. Tepláky je škrtí tak zkusím něco jiného.

jarkalada
26. črc 2012

@zvalentova ty s tou širokou měkou gumou jsou nejlepší. U několikerých tepláků jsme už gumu měnili za jinou, protože byla taky moc pevná

sariky
26. črc 2012

@zvalentova no budu muset, nic jinyho mi ani nezbyva 😎

sariky
26. črc 2012

@jarkalada jj jen se ŠÍmou, Sára je na výši 😀 on je prostě hroznej lenoch.

jarkalada
26. črc 2012

@sariky však ono to bude stačit.. 😀

sariky
26. črc 2012

@jarkalada no ja si myslim. btw a jinak mam zazitek z polikliniky, kdy mi nejaky cizi tatinek chtel pomoct do schodu a sel tak rychle, ze jsem mu nestacila a na tech schodech jsem spadla. nastesti jsem neprevratila kocar. a pak jsem potrebovala pomoct nastoupit do tramvaje a vsichni se rozutekli. nabidla se mi nejaka babicka, tak jsem s diky odmitla, ze to je tezky a nejspis to neunese. to cestovani je fakt boj. jak ten muj kocar nekdo vidi, tak prcha 😀

sariky
26. črc 2012

@zvalentova hracky maji na provazku a maji to v dosahu, takze kdyz by chteli, tak si to muzou rucickama pritahnout, ale jim se nejak nechce.... no a cetbu zkusim. jestli je teda prervu 😀 uz jsem jim parkrat cetla (tak cca tri tydny zpatky), ale to je nezaujalo, ani se na me nepodivali. tak treba to ted bude lepsi. anebo se jim nelibil vyber literatury - nezbedne pohadky od josefa lady, ale kdyz nad tim tak premyslim, tak je nezaujal ani medvidek pu ani babicovy dobroty 😀

jarkalada
26. črc 2012

@sariky máš to holka těžký 😀
Cestování kočárem jsem zatím neabsolvovala, max. autem. Už ho dokážu "v poho" dát do kufru a zpět.
No možná taky je to tím, že tu mezi srnkama žádná šalina nejezdí 😀
Ale uvažovala jsem nad vlakem, když bych chtěla k našim a nebylo by auto. Ale to asi nehrozí, co? S tím širokým kočárem.
V krámě mi občas lidi taky říkaj - pozor tank, autobus atd. Ve frontě, i když mi tam ječí na celej krám a mám dvě věci, nikoho nenapadne mě pustit. To už jsem spíš já kolikrát řekla, ať jde nějaká babka přede mne, že ta minuta už nemá žádný vliv 😎
V uličce v obchodě málokoho napadne, že by mohl jít trochu víc na stranu, když jsme širší, takže se spíš zas vyhýbám já a čekám, až projdou první.
Už jsme byli ale poprvý v Globu bez kočáru, jen tak seděli ve vozíkách, jako velký děti a užívali si to. Stejně by v kočáru nespali a akorát čučí po věcech a nejlépe do těch obrovských zářivek

jarkalada
26. črc 2012

Odpoledne jsem měla děti v bazénku. Malá se vyklonila, než jsem k ní udělala krok, tak ihned ručičkou nabrala kamínky,spíš větší štěrk, z terasy a střelhbitě s tím zamířila k puse. Hned jsem jí to vyklepala z ruky, v koutku pusiny měla jeden.. jestli nějaký snědla, netuším, v puse jsem nic nenašla. Jako jak jim to může chutnat? Nebo teď sedává v koutku za křeslem a v rohu stěny prstíkem loupe omítku a pak to taky jí. Nechápu 😝

sariky
26. črc 2012

@jarkalada to je jasny, chybi ji vapnik 😀 (to delavala nase andulka :-P)

sariky
26. črc 2012

@jarkalada tak voziky u nas zatim nehrozi, my zatim stale vozime v "dabldekru" 😀 akorat ty korbicky se mi zdaji cimdal uzsi a uzsi (nebo ze by byl Simonek takova vazba? 😉 ) tak nevim, jak dlouho nam jeste vydrzi. si vzpominam, jak nam v koline pan prodavac vesel buliky na nos, ze pry miminka v tech korbickach vydrzi 7, 8 mesicu 😀 no, mozna kdyz je tam clovek polozi na bok a nohy jim vytahne ven z kocaru 😀 jesteze jsme ho nekupovali novej, ale ojetej. ufufuf. a o krasach supermarketu a hypermarketu jsem se uz nekde vys zminovala. to se jim strasne libi. a nejlip, kdyz je nosim v naruci, to je nejvetsi slast 😀 je s nima fakt sranda 😵

jarkalada
26. črc 2012

@sariky no a vy budete mít 7-8 měsíců v zimě-to chci vidět, jestli se tam teda narvete ještě s fusakem nebo v kombinéze 😎
Já to tu balím a pádím spáát Brou 🙂 Zítra jdem na kontrolu, tak napíšu, kolik máme, bude nám zítra už deset měsíců, to letííí

zvalentova
autor
27. črc 2012

@jarkalada @sariky také nevím jak je tam narvu. EW je docela široký ale budu ráda když "dabldekr" přestavím na sporťák.
I tak budou hoňky obléknout děti do tolika vrstev a ještě k tomu fusak 😖

Jaru, jakou velikost jsi dávala v 7-8 měs. Táta jede do Švédska a zkusil by přivést kombinezu, ale nemám odhad na velikost.

ostrava8
27. črc 2012

Ahoj holky .. tak my dneska na ko nejdeme 🙂 až v pondělí, tak pak písnu naše obří míry 🙂

Jinak jsem se chtěla zeptat, jak jste tadyy nakously ty přivýdělky, myslíte, že už ted ještě neberu rodičovskou ale mateřskou si mohu přivydělávat ? a jak je to potom na konci se zdaněním ? to by si mě už manžel nemohl dát do daní že ? Jako představa brát 8tis je katastrofa ... naši ted jen na UM projí za 3 týdnyj 3,5 tis. a bude hůř.

S tím pomáháním to jsem tu taky psala každý čumí jak péro -- nejdříve sjedou kočár, pak mě, moje břicho a čumí .. někdy fakt už se musím ovládat abych nebyla sprostá ... ale vidím, že je to všude né jenom u nás 🙂) ono vlastně než k smíchu je to k pláči ..

NO jdu přebalovat, malý tam tlačil, tak at nespí potěntěný ...

Nějak nestíháme večer koupat, ted tak blbě usínají už kolem 7 hodiny a spí až do 2-3 h rána takže ani nestíhám dávát ten vitamín D, neíte jestli ho mohu dát ráno před krmením ??? my ho měli doporučený jen večer ...

@sariky s tou rehabkou se neboj, já bych chodila hned, jak jsem jukla na youtube, jak jsou ty mimi šikovný a pevný, když s nima cvičíš, tak je to něco jiného .. nám to možná taky hrozí, ale na kontrolu jdeme až v září tak pak se rozhodne. Neboj zvládnete to . u nás to máme opačně holka je pomalejší ... ale to je tím ž byla o hodně menší i ted si drží ten 1 kg rozestup 🙂

jarkalada
27. črc 2012

@ostrava8 Déčko můžeš dávat kdy chceš. Já ho přes den dávám, jak si vzpomenu. A teď jak máš prosluněný dny, tak když párkrát nedáš, nic se neděje. Je i tak ve vzduchu.
btw-taky mám šikovný mimi, pevný, silný nohy a udržet ho je většinou nad moje síly, takže spíš cvičí on se mnou, jak já s ním 😎 jsem vždy spocená jak kůň a prd z toho

jarkalada
27. črc 2012

@zvalentova no buď mám na oblečení vel 6-9m, což je nejlepší značení 😀
V těch 7měs. asi 68-74, myslím. Ono záleží jak co. Většinou jim to dám trochu větší a pak to nosí dýl. Tepláky se ohrnou, bodýnka větší neva..
U kombinézy-nám byly v prosinci 3 měsíce. A nosili kombinézku 6-9m. Ze začátku jim byly trochu delší rukávy i nohavice, jenže se ještě pořádně nehejbali, takže to nevadilo.Měli jí ještě na konci února a to jim už byla úplně akorát. Takže kdybych měla správnou vel. 3-6, tak by se do ní pak nevešli. Ale my jsme byli proti vám menší.

sariky
27. črc 2012

@ostrava8 Sarinka byla taky mensi, ale je proste sikovnejsi nez Simonek. mela 2,2 kg a Simon 2,6. A o vitaminu D nevim, kdy se ma davat. ja ho davam rano. myslim, ze je to fuk, kdy ho das, dulezity je, abys ho dala.

sariky
27. črc 2012

@zvalentova tobe prijde EW siroky? my ho taky mame a me prijde, ze tam teda moc mista neni. uz ted mam pocit, ze se tam s tema rucickama poradne nevejde (kdyz spi s rucickama nahoru). no co uz, az se nevejdou, prestavim na sportak a navliknu pak zimni fusaky (kdyz bude zima)

lenny2
27. črc 2012

Čau holky, mám otázku z úplně jiného soudku 😢 Koupila jsem si balerínky, fakt krásný a taky krásně drahý, koźený. Po prvním vyšlápnutí si v nich mám paty totálně sedřený ☹ Nemáte některá nějakej babskej a účinnej trik, jak ty botky roztáhnout, aby vzadu povolily??

sariky
27. črc 2012

@lenny2 driv se rikalo chodit s mokrou ponozkou, kuze tim povoli a vytvaruje se jak potrebujes. ja jsem to teda nikdy nezkousela, protoze mi to prislo divny. jinej trik neznam. kdyz me tlaci boty, tak bud zatnu zuby a zkousim je rozchodit a kdyz to ani po case nejde, tak je prestanu nosit ☹ tak snad ti povoli

jarkalada
27. črc 2012

Tak hlásím naše dnešní míry, 10 měsíců- Luk-8,3kg, 76cm, Anet 8kg, 74cm.
Jsem zvědavá, jestli nás tu Ostravani nebo Krkonošové předehnali 😀

ostrava8
27. črc 2012

@lenny2 tak zkus vyměnit za větší číslo .. je tam nějaká doba na vrácení zboží bez udání důvodu ... )

@jarkalada Jaruš my jdeme až v pondělí pak písnu, ale bojím se že určitě 🙂 hlavně že jsou malí zdraví né ?

Holky u nás se to ted mračí ..asi příjde ulicha malí dneska docela zlobí , v kočárku dopolko nemohli zabrat ...

sariky
27. črc 2012

dneska u kamaradky vazila susiny a Simonek mel 5,2 a Sarinka 5 kg. takze je celou dobu nedostatecne krmim 😨 prepocitala jsem davky a vyzungli to bez problemu. si pripadam jak krkavci matka 😒

jarkalada
27. črc 2012

@sariky my měli ve 3 měsících 5,7 a 5,2 kg, takže v pohooo 🙂
Tu byl pařák doteď. Pověsila jsem 4 pračky, tak to krásně uschnulo. Ale ven se skoro nedalo v tom dusnu.

lenny2
27. črc 2012

@sariky
@ostrava8
Holky, díky za tipy, o mokrejch ponožkách jsem slyšela, ale taky nemám zkušenost 😉
Péťo, těch bot se nevzdám, i kdyby mi měla hnáta upadnout 😀 Větší číslo právě nepotřebuju, to by mi v tom zas lítala noha.....

jarkalada
28. črc 2012

taky se paříte doma? Mám od dopoledne zatemněný okna a máme tu 26,5C. Venku je i na bazének hic a dusno.
Koukám na nějaký ty hračky, je hrozný, jak je kus plastu drahej 😠
Napadlo mně, že by se jim mohl i líbit stan s tunelem na prolejzání. Teď se často schovávaj pod židličky nebo pod stůl a tam vykukujou, smějou se, když tam k nim chci vlízt.
Našla jsem na Mall.cz akci na Hipp bio nemléčná rýžová kaše-6ks za 150 kč-tj.25kč/ks, tak tu objednám, stejně tydle jí.

kinguse
28. črc 2012

@jarkalada ahoj,taky se parime 😝 Malej se koupal ve vanicce na terase,tak jsem tam proplachla i holky 😉
Já bych chtěla koupit holkam nějakou hračku na autosedacku,tak kdybyste mely nektera tip,dejte vědet!
Jo Jaru,ten stan s tunelem se jim bude určitě líbit,malej z nej byl vždycky nadsenej,kdyz ho někde meli.
Jinak holky,mám z těch mír a vah těch vašich prcku pěknou depku 😠 Naše smudliny mají pul roce Lucka 6kg a Terka 5,7kg a obe 65cm...to tu mate bežne ve 3mesicich 😕 Asi je budu muset začít poradne siskovat 😀

misaskul
28. črc 2012

@lenny2 Mně jednou prodavačka říkala, nščím moktým je vycpat a dát do mrazáku přes noc, měly be se roztáhnout. Jinak jsme taky někdy klepaly ty paty od bot kladívkem aby to změklo. Jak říkají holky cokoliv mokrého, ale těžko se ti bude chodit s mokrými ponožkami, když máš paty sedřené. Nebo taky existují takový rozhtahováky, který se do těch bot vkládají aby se roztáhly, ale nevím zda to jde koupit, my to máme ještě snad z doby komunismu. 🙂
Ať se ti v nich brzy chodí líp. 😉

A omlouvám se, že jsem sem vlezla.

lenny2
28. črc 2012

@misaskul
Díky moc, vyzkouším snad všechno co půjde 😉

lenny2
28. črc 2012

@kinguse
Čauky, nám na autosedačce i na kočáru visej všechny možný příšery od Lamaze, jsou sice drahý, ale děti je maj nejraději.....pozoruju to, že když jsou v ohrádce, vždycky chmataj nejvíc právě po těch šustivejch Lamaze. Hlavně Kryštof miluje všechny co maj kroužky....
Taky jsem teďka objednala kousátka od Aventu na prořezávání předních zoubku, tak uvidíme 😉 Linda mi stále v těch vedrech odmítá pít cokoliv, vodu, džusiky, čaj, prostě nic nepije, jen Sunar. Tak jsem taky objednala ty kouzelný hrnky od Aventu jak maj tu hubičku, tak pevně doufám, že když nechce z flašky, tak ta hubička, že by jí mohla bavit a konečně by se napila.....Kryštof naopak pije jak dán, cokoliv a ve velkým množství.
Dneska vedro na chcípnutí, byli jsme na zahrádce na obědě a pak jsme šli ve čtyři domu, protože to vedro se nedalo vydržet, teďka je tady černo a buřina....a já sama doma, uááááá 🙂