Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

ostrava8
2. říj 2012

@sariky šári bylo na čase a jak vy ?? už se přetáčíte ?

sariky
2. říj 2012

@ostrava8 Simovi se to uz taky podarilo, ale Sara ne a ne. Ta se pretocila poprve nekdy pred mesicem, ale od te doby se ji to nejak nechce podarit a furt se snazi, lezi na boku a nejde ji udelat ten finalni "svih". uz jsem se ji snazila pomahat, aby si zapamatovala, kam ma dat rucicku, ale zadnej uspech. zatim to ale nejak nehrotim. pristi tyden jdu se Simou na rehab, tak se pozeptam, jestli je to normalni nebo co a jak.
btw tvuj kluk se umi pretocit z briska i na zada? to my neumime. ja vlastne ani nevim, co by ted v tech 5 mesicich meli vsechno umet.
a jak valcis s prikrmama? papaji ti dobre? ja jsem to od minulyho tydne prerusila, protoze po cukete meli nejakej prujem nebo co to bylo, tak jsem jim dala cas na regeneraci a v patek maji jit na ocko, tak ty jejich tela nechci nijak zatezovat.

jarkalada
2. říj 2012

@ostrava8 dělá to "správně" 🙂 Nejdřív ze zad na bok a pak až i na bříško.
Z bříška zpět na záda spíš děti často ze začátku jakoby padaj.
@lenny2 - tchýňováci dnes odpol. už odjeli. Děti se zklidnily 😎 Stačí další návštěva na jaře 😀
Docela mě mm vyplašil, když před nima nabízel své matince, aby přijela, až mi budou sekat tu osmičku. To si s nim o tom budu ještě promluvit 😝

sariky
2. říj 2012

@jarkalada 😕 tchyne a zuby = vrazedna kombinace 😝

lenny2
2. říj 2012

@jarkalada
Uááá, nebrat 😀

ostrava8
2. říj 2012

@sariky šári tak to jste taky už šikovní ... určitě se pozeptej, páč malá mi to taky nechce udělat a to je prosím o kg lehčí .. Jinak příkrmy . malý dobrý ten to krásně polyká, jako kdyby se nechumelilo, malá zatím furt natahuje, ale už do ní pár lžiček dostanu ... minulý týden měli mrkev, dneska jsem najela na bramboru kaši ... tak jím to docela jelo .. Jen nevím zda-li je malý nemocný (kašel, rýma), nebo je alergik na tu mrkev .. jak to má člověk poznat ...

ostrava8
2. říj 2012

@jarkalada jaruš tak mi to máma tvrdila že se mají prvně otáčet z toho břicha na záda .. grrrrrrrrrr
já na tu osmičku nejdu .. furt vyčkávám, já bych ty zuby potřebovala celé nové a všechny 🙂))

kinguse
2. říj 2012

@zvalentova ty že jim nedáš najíst???..co mám říkat já?? 😀 Terka má cca 6,2kg a Lucka 6,5 v 8-mi měsících 😝 No,já asi obříky mít nikdy nebudu, malej měl v roce 7,69kg,takže asi budem zas muší váhy!!!! Aspoň u toho nošení tak nenadřu 🙂 ...i když furt je to x2!
@petrova_d já teda nevím,ale na naše taky nezabírá tvoje rada! Vím,žes to nemyslela špatně,ale taky si myslím,že je to o nátuře dítěte. A myslím,že většina dvojčátek tady byla narozená předčasně! My teda "jen" o měsíc,ale řvalý od "vyprdnutí" na svět durch do 5.měsíce až pak se trochu zklidnily,teda přes den, o to víc řádí v noci a to toho přes den moc nenaspí! Takže asi tak!
@ostrava8 super "občánci" 😉 Je fajn,že jste si to užili a líbilo se.
@lenny2 koukám,že žádná změna ☹ U nás 2noci o malililililinko lepší!
@jarkalada super narozeninový fotky. Jo a koukala jsem na tu ohrádku,co máte v obýváku...teda to je spíš ohrada,tam rozhodně nemůžou trpět 😀 😀 😀 Takovej my máme obejvák 😅

sariky
2. říj 2012

@ostrava8 jasne, pozeptam a dam pak vedet 🙂
a s tim kaslem - to uz jsem tady nekolikrat psala, ze nevim, co se se Susinama deje, ze uz pres dva mesice maji kasel a nemuzeme se ho nijak zbavit (uz jsem i parkrat psala, ze alergie se zjistuji az od roku veku ditete).
s prikrmama zacnu zas az po ockovani (resp po horeckach, protoze po ocku zatim vzdy meli horecku), abych ty jejich telicka nezatezovala zbytecne. Ale myslim, ze pokud by mel tvuj maly alergii, tak se to spis projevi nejakou vyrazkou nebo zvracenim nez kaslem. ale doktorka nejsem, je to jen muj laicky nazor 😉
a k zubum - sice uz mam osmicky vyskubany, ale i tak bych si zas potrebovala zajit minimalne strhnout zubni kamen. ale neni cas. to hlidani proste chybi :-/

sariky
2. říj 2012

@kinguse tabulky nesleduji, ale myslim, ze jsou dorotky velikostne v poho 😉 Susini jdou v patek na ocko, tak je necham u dr rovnou zvazit. uz minule meli kolem tech 6 kg, tak hadam, ze ted to bude o chlup vic (aspon ja to na svych zadech pocituji :-/). a taky myslim, ze ted uz tak "turbo" neporostou, ze ty prvni mesice proste jen dohaneli nizke porodni vahy (ve srovnani s monoclankama samozrejme) 😉

lenny2
2. říj 2012

@kinguse
Gábi, bohužel.....a dneska přes den, resp. dopoledne, dokud jsme nešli po obědovém spánku ven, krize jak sviňa ☹
Hele, už dorotky samy seděj? A lezou?

rychetkami
2. říj 2012

@kinguse závidím muší váhy, náš drobeček, který se pozvolna chystá na pokoření 7 kg se fakt pronese...snad už tolik přibírat nebude...a ještě ty kecy lidí, že je veliký, to je fakt na ránu. No ale má po kom být, já měla v rocce 11kg a manžel 10kg, i když teď je fakt dost hubený.

jarkalada
2. říj 2012

@ostrava8 no o zubech mi nemluv. Potřebovala bych taky nový, ale jsem srab 😖
@kinguse nepsalas, že máte taky tu 8strannou a barák? tak to je to samý 😎

kinguse
2. říj 2012

@jarkalada nenene, máme 6-tistrannou a byt 😀

jarkalada
2. říj 2012

@kinguse fáákt? Tak nevím, proč si to myslím 😀 ale terasu máte- o ní jsi stopro psala, proto mě to asi napadlo 🙂

jarkalada
2. říj 2012
kinguse
2. říj 2012

@jarkalada terasu jo,ale u bytu 3+kk 😉 A o rukavicich fakt neuvazuju, přijde mi to zbytečný a ani se mi to nelíbí.
Tak jsem si dneska porvala u Ordinace a jdu chrnet,teda jestli dorotky dovoli 😀

petrova_d
3. říj 2012

@rychetkami ♫♫♫♫♫♫ Nutrilon chlastal dycky po litrech, myslel si, že je to známka punku ♫♫♫♫♫♫
Dnes se toho už asi nezbavím 😎

petrova_d
3. říj 2012

@ostrava8 Petři, mi se holky už začínají i plazit... Je to Vojtou, jezdíme do Havu.

petrova_d
3. říj 2012

@kinguse Tak ty naše prďolky se narodily tak brzo, že dřív už by se ani narodit nemohly... 😢 Jednovajka... Takže mi teď vynahrazují všechny ty stresy...
Když je mimčo křikloun, tak ho Cohen asi nespraví, to je jasné. Spíš nahněvá 🙂

petrova_d
3. říj 2012

@jarkalada Určitě ano, je to skvělá a praktická věc.

ostrava8
3. říj 2012

@petrova_d Danuš jenomže mě doktroka rehábky a cvičení nedala , chodíme na neuro na FN k Pížovi a jen na kontroly, očko ještě nemáme ... ale ráda bych s nima cvičila zkusím mu navrhnout jestli by mi něco nedal. A do toho Havru jste dosaly doporučení ? jinak malé jsou boží .. 🙂 uplně se změnily od doby, co jsem je viděla v porodnici, ted se dají i možná poznat která je která né ? Cohena miluji .. poslouchala jsem ho v těhu, ale ještě jsm ho malým nepouštěla .. náš už díky bohu nějaké mrzutosti přešly

ostrava8
3. říj 2012

@jarkalada Jaruš to se mi moc nelíbí .. příjde mi to jako chnapky na horké hrnce, co máme v kuchyni .. já spíše uvažovala o tom nárukávníku na kočár .. ten válec , ale myslím si že normální rukavice (třeba i dvoje) vystačí . stejně v mrazu s mimi nemůžeš být dlouho venku

ostrava8
3. říj 2012

holky nevíte jestli už v CaA mají zimní kombinézky ???

zvalentova
autor
3. říj 2012

@ostrava8 ahojky, to netuším, ale byla jsem náhodou v KIKu a prodavačka říkala, že budou od 9.10 a bude na ně nějaká akce.

ostrava8
3. říj 2012

@zvalentova zuzi dík za tip ale mám práve do caa slevy viš

zvalentova
autor
3. říj 2012

@ostrava8 to se někdo má 😀

petrova_d
3. říj 2012

@ostrava8 Peťo, dík 😉 No, změnily se k nepoznání... Dívala jsem se na fotky z nemocnice a mám teď slušnou depku. Bez skvělých doktorů nechci ani domyslet 😨

K té rehab. V poradně pro rizik.novor. nám řekli, že bychom měli civičit Vojtu. Důvod: nednošenci, pravostranná predilekce hlavičky. Naše mudr mi pak dala na rehabky kontakt. Link zde: http://www.rchavirov.cz/
Cvičení je hrazeno z veř.zdr.pojištění, takže pohoda. Jsem ráda, že cvičíme. Při zavádění nového cviku holky vřeští, protože po nich chceš, aby namáhaly svaly, které do teď moc nepoužívaly. Rozhýbe se to po dvou třech cvičeních a pak už jsou v poho. Je to pro mne sice náročné fyzicky i časově, ale vyplatí se to. Navíc mají cácorky činnost a je to good, neboť zahálka škodí 😎

Příští týden jdeme do rizikovky znovu a pravděpodobně nám odstartují očkování. Příští týden nás čekají dvě cesty do FN 🙄 Mimča to naštěstí zvládají a i u doktorů a v čekárnách bývají hodné, uf uf.

Do Poruby za vámi bych ráda zajela!!! Jednalo by se však o technicko-logisticky náročnou akci, jelikož kočárek sama nesložím ani nenaložím. Dvě děti v autosedačce naráz taky neunesu... Nejlepší by to bylo příští jaro, to už budou breberky mobilnější. Holt, nemáme to lehké 😉 Anebo byste mohli přijet vy k nám! Dětičky by se vybatolily na zahradu... Čtyři dospělí, čtyři harantíci, masakr 🙂 Určitě se domluvíme 😉

kinguse
3. říj 2012

@lenny2 Leni,ještě nelezou. Teda Lucka se statečně plazí,tý to jde dobře, sedí v takovým tom bočním sedu,opřená o jednu ruku a jde na čtyři,ale po čtyřech ještě neleze. Terka je zatím ležáček 🙂 Taky občas zapéruje na čtyřech,ale to je tak vše.Ale nějak to zatím neřeším,po zkušenosti s malým se tímhle fakt nenervuju. Myslím,že jsou naprosto vývojově v pořádku, jen musí posílit ty správný svaly,aby se rozjely 😉

kinguse
3. říj 2012

@petrova_d tak jsem zkoukla ty tvoje zlatíčka..jsou mooc krásný! 😉 A ta podoba je neskutečná, ježíš ještě že mám každou jinou,já bych se bála,že je nerozeznám 😀