Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

joyce2
24. říj 2012

V čem dáváte děti spát? My je dáváme do spacího pytle a přes ně dáváme deku, přemýšlím, jestli to není málo... Ale zas spací pytel a peřina by bylo asi zas hodně...

zvalentova
autor
24. říj 2012

@joyce2 jen overal a přikreju peřinou, i tak mám občas pocit, že je Kačka zpocená 😒

jarkalada
24. říj 2012

@joyce2 doma máme taky kolem těch 21C a spí taky v overalech-pod tím tedy body s dlouhým rukávem a peřina.Ta je ale spíš jen na ozdobu na prvních pár minut a pak spí na ní.Takže je několikrát za noc přikrývám.
Jestli jim je zima nebo moc horko se prý (?) nejlíp pozná vzadu na krku.

maruja
24. říj 2012

@jarkalada já to taky tak nemyslela 😉 já malou taky posazovala, ale fakt až tak kole 2 let jí to došlo, úplně jsem viděla ten záblesk v očích 😀 😵

zvalentova
autor
24. říj 2012

holky, mám aktuální příkrmový dotaz.
Máte na děti nějaký "atombordel" Nejsem chobotnice a mrkev mám všude. Podlahu vytřu, tělo umeju, ale oblečení je v pytli. Kuba se lžičkou okamžitě tlačí prsty do pusy a pak všude plácá rukama. Zkoušela jsem ho ovázat plenou, ale tu mi vztekle ztrhal. Ještě ho můžu krmit nahého ve vaně 😎

jarkalada
24. říj 2012

@maruja no moje neteř, teď je jí kolem 2,5 let. až teď sama čůrá do nočníku přes den, ale to jí musí vždy připomenout. Ale na velkou ani za nic. To se schová do jedné skříňky v obýváku, tam to vykoná - do plíny samozřejmě 😀 , a pak vyleze.. Jenže na ní šli poprvé s nočníkem až fakt někdy počátkem druhého roku. Prroto, že prý dřív si to neuvědomuje.
Tak já jsem právě chtěla zkusit je posazovat od té doby, co samostatně pěkně sedí. Občas, někdy třeba 3x za den, někdy mi to nevyjde ani jednou, prostě jak je čas. Jestli by si na ten nočník trochu nepřivykli, aby to pak šlo snáze. No uvidím, jak se jim bude chtít 😎

lenny2
24. říj 2012

@zvalentova
Zuzi, já nám takový ty bryndáky s rukávama, zavážou se vzadu a vypadá to jako triko 😉
Kryštof teďka chce všechno sám, takže šílim 🙂 Linda na pohodu, nechá se nakrmit bez šermování rukama 😉
A jak klokani dlabou?

zvalentova
autor
24. říj 2012

@lenny2 dlabou relativně slušně, dají každou svou mrkev nebo brambor. Je to cca 100ml na každého. Nevím jestli je to hodně nebo málo, pak stejně dokojím.
Pošli odkaz na triko... potřebovala bych to v setu se svěrací kazajkou 😀

Jo kolem druhé budu venku.

lenny2
24. říj 2012

@jarkalada
Jaru, já mám v plánu koupit ty hrající nočníky od Fisher Price, odměňují děti písničkou apod. 😉
Teďka ho dokonce v Dráčiku maj v akci 😉 Koupím jim je k ježuchoj, ružovej a modrej 🙂
http://www.fisher-price-hracky.cz/45-fisher-pri...

maruja
24. říj 2012

@joyce2 my overal spací pytel dečka a zdá se mě to dost. A to máme v ložnici celkem zimu. Když ti Maru kašle tak po tom teplém zábalu si jí dej přes nohy na bříško a truchu klepej na hrudníček, hleny by se měly uvolnit 😉
@zvalentova jak píše @lenny2 ty bryndáky a špinavý oblečení jsem prala ve žlučovým mýdle 😉

jarkalada
24. říj 2012

@lenny2 no ten měla segra taky, nevím, jestli úplně stejnej. Ale měla to jako hračku. Pak koupili obyč. a na ten chodí čůrat, ten hrací má na hraní 🙂 No to je fuk, každý dítě je stejně jiný 🙂
Ten bryndák s rukávama-taky jsem o něm uvažovala. Mám podobnej, bez rukávů, ale nepouživám. Oni si s tím hrajou, rukama si to dávaj k obličeji, aby na to viděli..no zamatlaný víc než bez něj.
Teď jsme dostali sadu novejch bryndáčků, látkovejch, tak ty mám schovaný "na lepší" a na doma mám ty starý, zapraný, nestíhám je furt odmáčet a drhnout kartáčkem... 😎

jarkalada
24. říj 2012

@lenny2 jéé, tam je i držák na toaleťák 😀

maruja
24. říj 2012

@jarkalada jo a zapoměla jsem napsat, že látkujem 😉 tak nevím jestli je to plínama
mě starší taky dělala s bryndákama alotria, ale ty s rukávama jsou dobrý
jo a hrající nočník měla kámoška a když jsme u ní čůraly a začal hrát tak malá vyskočila jak se lekla co to je a všechno tam pochcala 😀

lenny2
24. říj 2012

@zvalentova
Ty bryndáky mi koupila tch. někde v Kiku, nebo kde, nevim jak se ten krám přesně jmenuje 😉
To baštěj pěkně!
Já půjdu ven jak se vzbuděj, tak snad se sejdem ve stejný časy 😉

lenny2
24. říj 2012

@jarkalada
No právě, jsou boží! A maj je teďka v akci v tom Dráčiku za osm stovek 😉

lenny2
24. říj 2012

@maruja
@zvalentova
Jinak já na všechno leju Vanish a zabírá to 😉

lenny2
24. říj 2012

Holky, jen tak orientačně, nemáte někdo ponětí, jestli vyrábí Bugaboo i golfky pro dvojany??

lenny2
24. říj 2012

@jarkalada
Moji taky spí jen v overalech + peřina, bodýnko jim pod to už nedávám, to jen, když to byli malinkatý 😉

maruja
24. říj 2012

@lenny2 tak to netuším, dívala jsem se na nějaké golfky a nic se mě nelíbí 😒

lenny2
24. říj 2012

@maruja
No právě, zvažuju, že je koupím, protože když jedu jen k mamce, nebo někam do obchoďáku, tak se mi ten EW nechce tahat, je na nakládání docela těžkej a hlavně mi zabere celej kufr ☹ Pak už tam nic nedám ☹ Taky se mi žádný golfáče nelíběj, hledala jsem právě, jestli to nevyrábí Bugaboo, ale nic jsem nenašla ☹

sariky
24. říj 2012

@joyce2 ja davam spat v overalech a prikrivam perinou. a v noci se budim a neustale prikrivam. ale myslim, ze jim je spis teplo nez zima. v loznici, kde spime, mame kolem 20 st. a v obyvaku, kde jsme pres den kolem 23 st.

sariky
24. říj 2012

@zvalentova Zuzi, co na to rict - to bys mela videt susiny v akci. prskaji to vsude kolem, neustale si cpou ruce do pusy a pak vsechno ohmatavaji, ozuzlavaji a kdyz je umyju, prevliknu, tak si treba za hodinu ublinknou a mrkev je opet mezi nami na svete 😎 uz to neresim, protoze to proste vyresit nejde. teda v nasem pripade zatim ne. uz jsem zkousela i ty jidelni zidlicky. ale jak rikam, pozdejsi blinkance jsou stejne plne zeleniny.....

jarkalada
24. říj 2012

@lenny2 golfky máme hauck, další název nevím. Podle obrázku jsou snad skoro stejný, jak ty na tom tvém odkaze, akorát že na držení mám jen dvě hole, né tři. I váha kolem těch 12kg. Zatím vyzkoušeno jen v tý Ikey a musím si je pochválit, že jsou mnohem lepší-na manipulaci atd, jak náš kočár. I když to asi všechny jiný kočáry 😀
A na skladnost do auta-to vůbec nevím, že v kufru něco bylo 🙂

sariky
24. říj 2012

@lenny2
@zvalentova me je naprd i triko, protoze si ozuzlavaji i ponozky na nohach.... (pri krmeni samozrejme)

sariky
24. říj 2012

@lenny2 tak to cumim. o zpivajicim nocniku jsem jeste neslysela 😲 Ale super napad 🙂

sariky
24. říj 2012

zpravy z neurologie: Simon uz se pry srovnal, takze uz chodit nemusime. Sara byla na RTG lebecnich svu, tak ty srostly nema, takze za mesic jeste kontrola na neurologii. jo a dr naznala, ze je ted pro zmenu opozdena Sara, takze budu na rehab chodit s ni. grrrr jak u blbejch 😒

sariky
24. říj 2012

@jarkalada
@lenny2 ja se tedka nekdy teprve chystam prestavet EW na sportak, ale je fakt, ze kocar zabere celej kufr a uz se tam nic jinyho nevejde. ale na golfky kaslu (i kdyz bych rada), protoze to jsou dalsi prachy navic. budu doufat, ze se susini nauci brzo chodit 😎

maruja
24. říj 2012

@lenny2
@jarkalada ještě taky peg perego http://kocarky.heureka.cz/peg-perego-aria-twin/...
že mají spojenou rukojeť tak jsou pevnější, ty dvojky je asi dost rozhrkaj

lenny2
24. říj 2012

@jarkalada
No právě! Ta skladnost to je problém (a to mám poměrně velký auto)!
Nejdřív jsem to zavrhovala, kvůli těm podmínkám tady u nás na horách, že bych ten golfáč nevyužila, ale na takový ty přejezdy by byl fajn, lepší, než neskladnej EW!
Jaru, kdy se ti děti samy poprvé posadily? Moji si teďka lehaj z břicha jako do boku a opírají se o jednu ručičku, to už mám čekat, že to je náznak, že půjdou do sedu??