Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

lenny2
28. říj 2012

@zvalentova
Čau Zuzi, pokaždý jsem nabízela ještě mlíko, pokaždý si vzali, nejdřív skoro plnou dávku, pak se to pomalinku snižovalo až mi mlíko po obědě začali odmítat úplně. Od toho momentu jsem už nenabízela a zůstalo jim už jen normoš jídlo 😉
Co váš noční život během víkendu?

jarkalada
28. říj 2012

jináč teda ten sníh, to je brutus. Se chci kouknout, jestli dělaj nějaké dvoj-saně nebo boby 😀

zvalentova
autor
28. říj 2012

@jarkalada no právě, všechno dělají jen pro jedno dítě. Už jim to míchám ve sklenici od okurek abych to měla alespoň na dva dny 😀

zvalentova
autor
28. říj 2012

@lenny2 takové psycho už to nebylo. Jsem na K.drsná a nechávám ho spát jen chvilku. Dneska večer dost řev, ale to jsem přisuzovala posunu času, zítra snad už bude lépe.

lenny2
28. říj 2012

@jarkalada
Jaru, tady píšou, že to jsou saně i pro dvojčata:
http://www.kocarky.cz/prislusenstvi-sanky.html

jarkalada
28. říj 2012

@zvalentova ta sklenice je dobrá 😀 Já jim taky vařím na dva dny. Nebo minimálně přílohu, abych nemusela klohnit. A k tomu buď něco čerstvýho, když mám, nebo mám v mrazáku ve skleničkách zamraženou už vařenou zeleninu, nebo i maso, a to pak jen rozmrazím.
No třeba nákupní vozíky-když jdu s nima sama-co mám dělat? Když beru kočár-tak do ruky ještě košík-to je dost nepohodlný a nic moc většího brát nemůžu. Takže šoupnu jednoho do vozíku na to sedátko a druhej holt musí normálně dovnitř vozíku, a tam sedí, nebo stojí a kouká, kam jedem. Nevím, proč by ta sedátka tam nemohla být na každé straně jedno 🙂

lenny2
28. říj 2012

@zvalentova
Kryštof dneska celej den protivnej, taktéž kvůli časovýmu posunu ☹

lenny2
28. říj 2012

@jarkalada
Jinak u nás v Albertu maj tahací košík, takže si ho vezu za sebou, když jdu s dětma na nákup, supr vynález 😉

jarkalada
28. říj 2012

@lenny2 jé, to jsem ještě neviděla 🙂
Nojo, ale kam se vejdu já? 😀 je přece samotný nepošlu z kopce a já budu stále nahoře 😀

jarkalada
28. říj 2012

@lenny2 my chodíme ponejvíc do Globu, je fakt je třeba ve Sparu ty košíky maj taky

lenny2
28. říj 2012

@jarkalada
To né, ty poběžíš vedle saní 😀

jarkalada
28. říj 2012

jinak rodičák jsem si vyběhávala sama. Nejdřív na ÚP pro ty papíry, doma vyplnit, teď už nevím, jestli i něco v práci a pak jim to tam zas odnést nebo poslat.
V práci se o to vůbec nestarali, s tím už prý nemaj vůbec nic společnýho. Jen je zajímalo, jak dlouho budu doma, jinak nic.
A poslední měsíc mateřský mi přišlo jen ten zbytek mateřský a za pár dnů začátek rodičáku. Dohromady to ale dělalo tu osmičku, která mi teď chodí pravidelně. Až potom úplně ten poslední měsíc toho třetího roku bude trošinku jinej o nějakou stovku

lenny2
28. říj 2012

@jarkalada
No, tak já jinak, jelikož mi to za těch 8 dní v říjnu, kdy jsem ještě měla mateřskou dělá hodně peněz, tak mi ÚP pošle další až v prosinci.....to jsem opravdu na tu úředníci koukala jak z jara.....! Dobrá odplata, ne? Přednost maj holt jiní spoluobčané.....
Jinak taky jsem si to dala na osmičku, to je žužo, to jsem nebrala snad ani v 15ti na brigádě 😀

kinguse
28. říj 2012

ahoj holky,tak vás všechny po delší pauze zdravím.Výlet na Lipno byl celkem fajn,první noc spaly holky dobře,ta druhá byla podstatně horší 😝 ...k tomu mi do ucha chrápala tchýně,ale jinak mi moc pomáhla,to zas jooo!Jen v kočárku se holkám moc nelíbí.Nejradši všude lezou a poznávaj svět a v kočárku ležet je pro ně nuda! Lůca si začala stoupat,takže o pády není nouze,Terka se rozplazila,tak se mi to tu hezky šmrdolí 😀
Co se týče tý prodloužený mateřský (na těch 37týdnů),tak já kdybych tenkrát nezavolala na sociálku,tak by mi to dali jen na 28týdnů...zaměstnavatel jim vůbec nenahlásil,že jsem porodila dvojčata,takže jsem to tam paní posílala sama! (ale má to dělat zaměstnavatel,jen bohužel nééé každej je solidní 😠 ).

jarkalada
28. říj 2012

@kinguse neděláš, tam kde já? 😀 Mně to udělali stejně. Hlavně, že mě ještě předtím účetní ujišťovala, že je vše v pořádku, o nic se starat nemusím, o vše se postará. A pak najednou mi nic nepřišlo, tak volám do práce, tam mi sdělí, že je vše v cajku, je to už nezajímá, musím na sociálku. Volám na sociálku, tam maj ale od zaměstnavatele nahlášeno toto a toto... volám zas jim.... no jak u blbejch.. By mě o ty dva měsíci taky ošidili, kdybych si to nepohlídala,
Jé, vám už je 9 měsíců, to máš veselo. U nás se už pokouší dělat první krůčky, takže taky zajímavá etapa 😀

joyce2
28. říj 2012

Ahoj holky, zase mám na vás otázku. (Si připadám úplně blbě, jak z vás furt tahám rozumy, jak jsme s holkama o pár měsíců pozadu.) Chci se zeptat do kolika měsíců tak dětem vydrží ta první autosedačka (vajíčko)?

joyce2
28. říj 2012

Jinak Maruš je pořád nějaká nachcípaná. - Ke kašli se přidala i rýma, tak že nově ještě odsáváme. - Připadám si, jak kdybysme si na ni tenhle týden vymysleli dvě nový mučící metody - vojtovku a odsávání...

joyce2
28. říj 2012

@ostrava8 U nás se neurolog také vyjádřil, že se může očkovat, tak příští týden asi dostanou první. My teda přemýšlíme o tom Prevenaru.

lenny2
29. říj 2012

@kinguse
@jarkalada
Čau holky, tak to já musela do práce hnedka po narození dodat kopie rodných listu dětí a zaméstnavatel to na socku předal, tak jsem se nemusela o nic starat, to jsem byla ráda 😉
Jinak Gábi, u nás teďka to teďka poslední dobou v noci taky šlo, ovšem ta dnešní byla opravdu ultra luxusní, opět jsem vstávala co pul hodiny a udržovala jsem Kryštofa tak nějak průběžně po těch pul hoďkách ve spánku, ale od 4 od rána už vyváděl, že se jde vstávat, takže po tom, co jsem se malinko nadechla, tak se zase dusim ☹ Snad je to tím posunem času, protože jestli to zas začíná, tak se jdu oběsit 🙂
Už dorotky samy seděj?

lenny2
29. říj 2012

@joyce2
Ahoj, výrobce by měl uvádět do kolika kg ta autosedčka je, ale prý nevadí, když koukají nohy, hlavně nesmí vyčuhovat hlavička prej 😉

ostrava8
29. říj 2012

@joyce2 ahoj no malí jsou taky nachcípaní, hlavně rýma, ale jen trošku, tak dvakrát denně odsávám, bez teplot, tak se dneska musím objednat na půlroční prohlídku a domluvit s MUDr. to očkování, my se s manželem dohodli že dáme to základní povinné jinak nic ... ostatní se prý musí píchat do 7 měsíce takže to nestihneme .. už jsme to dali i na papír, že nechceme ... to nám dala pediatřička

@zvalentova Zuzi s příkrmama to mám tak, přesnídávka pro oba 2 jablíčka, 2 hrušky a bud hrst jáhel nebo dneska zkoušíme vločky .. a na zapití jim dám tu vyvařenou vodu z toho ovoce, oběd, různě, ale dávám dopíjet mlíčkem, včera jsme ale dali štávu z mrkvičky a pak odpolko mlíčko nebo zase ovoce a večer mlíko .. už dáváš maso ? já chci začít králičím, už je v mražáku 🙂 Zuzi a dáváš nějaké čaje ?


@lenny2 Leni ty sáně vypadají dobře, ale bála bych se když se vybouráš že ten zadní může narazit do té rukojeti toho prvního .. ale jinak fakt dobrý .. 🙂 Jé to je mi líto, že jste se zase vrátili ke staré metodě ... určitě bude brzy lépe u nás také žádná pohoda, hlavně ted, když se nedá jit ven .. to se ani na chvíli nezastavím ..

ostrava8
29. říj 2012

@kinguse neznám tchýni která nechrápe 🙂

zvalentova
autor
29. říj 2012

@joyce2 ahoj, na doporučení MUDry. jsem dala Prevenar. Je sice s doplatkem, ale má více kmenů než ten hrazený.

Jinak vajíčko píšou do 13kg. Ale myslím si že rozhodující bude výška dítěte. Jakmile jim hodně začnou přečuhovat nožky a hlavně hlava, je čas na větší.

lenny2
29. říj 2012

@ostrava8
Jo, to jo, ale asi nic lepšího pro dvojany nenajdem, já do nich asi půjdu, ale ještě musím sehnat nějaký kšíry 😉

zvalentova
autor
29. říj 2012

@ostrava8 ahoj Peťul, čaj nedávám neb ho nechtějí. Občas jim vnutím vodu ale stejně potáhnou 2x a flašku žvekají.
Maso zatím žádné, příkrmy mají teprve 14 dní, takže to nechci uspěchat. Ovoce jsem zatím dala jednou do krmícího dudlíku. Byla to spíš hračka než jídlo 😎
Dneska se chystám na dýni, také zkusím trochu vloček.
Ráda bych dala děti alespoň na jeden půlden k našim a musím si být jistá že to zvládnou bez kojení.

lenny2
29. říj 2012

@zvalentova
Zuzi, ještě k těm příkrmum, moji třeba sice už mlíkem nedokrmuju, ale např. jak jdou po obědě spát, tak potom jak se vzbuděj, chtěj pokaždý mlíko a to plnou dávku, tak bych raději na tvým místě pro sychr odstříkala až je budeš dávat na hlído. Ale je fakt, že každý dítě je jiný, třeba klokani vydržej 😉 Moji si vypijou po obědovym spánku cca tu 180tku Sunaru a pak maj ještě okolo pátý jogurt.....pak až večeři po koupání.

zvalentova
autor
29. říj 2012

@lenny2 tak já dávám kolem 12 nějakou zeleninu, dokojím. Svačinu mají kolem 4 a pak až před sedmou kaši a mlíko.

lenny2
29. říj 2012

@zvalentova
Tak já ve 12 maso se zeleninou a nějakou přílohou, každej cca 200g, pak okolo 15h 180tka Sunaru, okolo pátý jogurt a pak po sedmý kaše. Kdyby neměli ten jogurt, tak by mi do večeře nevydželi 🙂

ostrava8
29. říj 2012

@lenny2 Leni od kdyjsi začala dávat maso ? my dneska dali vločky a chutnaly jim, už máme skoro vše, jestli nebudou mít alergii na lepek, tak zkusím i těstoviny ... a vajíčko ? vlastně ty dáváš kupovaný vid ? ale i tak nezkoušela jsi ? dneska to u nás vypadá zatažené, ale po obědě razíme ven, páč bych to nimi nedala alespon na hodku ... zajdu koupit barvu na hlavu, at nejsem jak stařena 🙂

sariky
29. říj 2012

@ostrava8
@zvalentova
@lenny2
@jarkalada jak vas tak posloucham, tak jsem s krmenim pekne pozadu. susinum davam prikrm jen jednou denne (i tak je to docela boj to do nich nacpat), mlicko uz pak nedavam, protoze se mi z toho poblinkaji (dam jim ho az tak za hodku, hodku a pul po prikrmu) a jinak jedeme furt na nutrilonu. maso jsem zatim nedavala, to mam pry zacit az od pul roku a zatim davam jen mix ovoce a zeleniny (samotnou zeleninu mi neji a jen ovoce jim davat nechci, tak jim mixuji ruzne sklenicky - napr dneska meli boruvku s jabkem od hippu a k tomu brokolici od hippu). btw jsou mlsny jak kozy - nejvic jim chutnaji sklenicky od hippu. 😠 a co se tyce mnozstvi, tak jsem rada, kdyz do nich natlacim cca 100 g do kazdyho (krmim z jedne misky, takze vetsinou sni vic Sima. Sare to jde jeste hur).