Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

stanpetr
18. pro 2012

@katy17 holky maji teda kazda svoji postylku, Jirik uz ma normalne velkou...no my s manzou mame udelane v pokoji horni spani, je tam vysokej strop, pod nim se da normalne chodit, takze pokoj je takova loznic, kde spime vsichni...
nastesti bydlime v domecku, kde v jedne casti bydli manzelovi rodice, a v druhe my takze Jirik ma k dispozici celej dum, u babicky ma pokojik kde ma hracky a tak....jinak by to bylo na maslu...

jarkalada
18. pro 2012

@sariky no za prosinec bys měla dostat taky. Ale né celou částku mateřský. Já tomu úplně nerozumím. Zkus se tady na MK zeptat uživ. vojtisek2007 nebo j.a.n.i /u těch jsem si všimla, že buď v oboru dělaj, nebo něco takovýho 🙂) /
Mně to např. končilo 6.6.12. A píšou v Oznámení o přznání dávky st.soc.podp.-Výše poskyt.příspěvku se stanovuje jako rozdíl mezi přiznanou částkou dávky a částkou peněžité pomoci v mateřství ... 8000-3396 = 4604,- .
Prostě za ten měsíc, v který ti to končí, ti daj tolik, kolik si určíš, aby ti měsíčně chodilo. těch 3396 u mě je tedy poměr tý mateřský do toho 6.6. Ale celkem mi právě ta úřednice říkala, že to tak rozpočítaj, aby to hodilu tu osmičku, co jsem si zadala. Jestli mě chápeš 😀
A hned za tím následovalo další oznámení, v kterým píšou, že od toho dalšího měsíce mi už bude pravidelně chodit těch 8tis. A příp. si to každé 3 měsíce můžu měnit.

sariky
18. pro 2012

@jarkalada diky za tip, zkusim ty holky kontaktovat, protoze jsem projizdela stranky mpsv a nic kloudnyho jsem nenasla. grrr 😠
i tak je tech penez na dvojcata malo a rozhodne se kvuli nejake blbe line urednici nenecham okrast!

maruja
18. pro 2012

@sariky já teda myslím, že si ho i vybrat celej můžeš a pak budeš doma zadarmo. Stejně nemůžeš brát víc jak 11800 myslím 😉

katy17
18. pro 2012

@stanpetr 😀 to jsi mě pobavila tak já si to rovnou hodim 🙂 Máš to teda lepší než já. Alespoň máš víc prostoru.No což musím to nějak zvládnout. Taky by se mi líbilo to patro ale je to panelákový byt takže stropy nic moc.Tak si říkám jak se mi tady všechno vleze, fakt nechápu. Až se přestěhujem do baráčku tak na to nebudu zvyklá, tolik místa 😀

jarkalada
18. pro 2012

tak právě přišel balíček s těma kuklama. A jsou supr. Krásně měkounký, teplý, padnou skvěle, nikde jim nebude foukat, jdou dát pěkně pod kapuci, no jsem spokojená 🙂
Nakonec jsem objednala tu modrou, viagru a pro Anet tu lila.

jarkalada
18. pro 2012

@katy17 @stanpetr vás holky obdivuju, v 1+1 se 3 dětma. To musíte mít organizačně vyřešený. Protože mi přijde, že čím víc místa, tím víc prostoru k hromadění volovin.
My máme obejvák asi 6x6m a přijde mi to tak akorát na ty jejich krámy a rozběh 😀

maruja
18. pro 2012

@jarkalada ty kukly jsou dost dobrý, já bych chtěla viagru a amarant 🙂

jarkalada
18. pro 2012

@maruja no s tou viagrou jsem si byla jistá 😀 jen jsem se furt nemohla rozhodnout nad těma holčičíma.
pak sem hodím foto modelů 😎
Dneska zkusím ten recept od tebe

stanpetr
18. pro 2012

@jarkalada no organizacne vyreseny...v takovem poctu obyvatel to neni moc mozny...alespon u nas...
to vis, ze me to stve...ale mely jsme tu byt jen na prechodnou dobu....bohuzel shoda okolnosti dopadla jak dopadla a stale jsme tu...ale pristi rok uz do noveho jupiiii 🙂

maruja
18. pro 2012

@jarkalada myslíš babetu???tak ať chutná 😉

jarkalada
18. pro 2012

@stanpetr Tak vám to aspoň hezky včas vyjde, až budou děti víc pohyblivý, že budou mít víc místa 🙂
@maruja jj, tu. Citrón mám, tak zkusím, až budou děti odpo. spát 😎

ostrava8
18. pro 2012

ahoj holčiny, tak jsme se vrátili od MUDry a máme za sebou druhou dávku Hexu, malá je už v pořádku, tak nám to píchla, byla jsem tam s nima sama ... sestřička to zařídí vždy tak abychom tam byli sami a pomáhá mi, super. Jinak holky některá jste tady psala o té sítce na ovoce , prosím vás kde jí seženu malým už chci dávat ty kousky do ruky, ale bojím se, že se zadáví :(

JInak dnešní noc stejná, ve 12 budíček a pak do 3 na střídačku s mm uspávání a řev grrr ani kaše nepomohla a to snědli kaši celou dávku a pak ještě 210 UM :( a malá si dala v ty tři další dávku UM

jarkalada
18. pro 2012

@ostrava8 když si zadáš "krmící síťka na ovoce" , tak ti vyjede spousta obchodů. Já to sehnala normálně tady v bejbycentru.
Vrátili jsme se z prochajdy, tak se je jdu pokusit nahnat do postýlek

kinguse
18. pro 2012

@sariky ty jo,já na ten pracák fakt budu muset zajít,protože mě to ta slepice řekla zas jinak 😠 Každopádně,když jsem brala na Lukyho rodičák,tak mu 3roky byly 12.7. a dostala jsem částku za celý měsíc,ale to bylo jinak! Mně to teď vycházelo hezky od 1.10.,tak se mi to dobře počítalo. Ale zjistim teda jak je to,abych to kdyžtak zvýšila a nepřišla o to!!!...to bych jim fakt nenechala 😠

jarkalada
18. pro 2012

tak mám v albu zakuklence. Buchtu udělám až s dětma-by je mixér vzbudil, mě nenapadlo, že se to bude muset asi víc míchat 😀
@kinguse všechno bejvalo jinak. Jak jsem si ze začátku hledala, kdo má nárok na porodný, tak mi tam vyjela informace, že porodné např. v roce 2007 bylo bez dokládání příjmů na dvojčata 53 120,- ! 😠
Škoda, že to už neni, to by si ti naši na sebe aspoň vydělali 😀

kinguse
18. pro 2012

@jarkalada jojo,to bejvávalo. Já i na Lukyho tenkrát (2006) brala 17500,-! No a tech 53tis by se teď fáááák hodilo!!..no jo,holt máme smůlu 😠
no nic,jdu ještě někam po nákupech.Vůbec se mi nechce,ale nemám jinou možnost,ještě mi toho dost chybí! A to je prý město totálně ucpaný 😝

sariky
18. pro 2012

@jarkalada
@kinguse ani mi nemluvte. ja vecer sednu k netu a v klidu budu hledat info k rodicaku. nejenze clovek skoro nic nedostane, ale jeste si to musi ve svym volnym case zjistovat sam. fakt super 😠

sariky
18. pro 2012

@jarkalada kuklici jsou paradni 🙂

maruja
18. pro 2012

@jarkalada já chci taky vidět zakuklence 😝

jarkalada
18. pro 2012

@maruja už můžeš 😀 právě jsem tu před nima míchala tu tvojí buchtu, za chvíli půjde do trouby a děti do vany 🙂
Snad to nepopletu 😀

maruja
18. pro 2012

@jarkalada díky 🙂 🙂

sariky
18. pro 2012

@jarkalada tak to jsem se pobavila. ale myslim, ze na pripadny omyl prijdes docela brzy. az misto buchty ucitis maso 😀

jarkalada
18. pro 2012

@sariky 😀 Tak to je brutální 😀 ale zvládla jsem to.
@maruja právě si tu u ní dávám kafíčko. Vymačkala jsem tam dva citrony, tak je pěkně šťavnatá 🙂 Ale bála jsem se, že bude moc vysoká, tak jsem jí v půlce proložila mandarinkama a navrch jsem posypala grankem

kinguse
18. pro 2012

@jarkalada Jaru,ty tvoje děti mě baví 😀 😀 😀 ..to jsou fakt dobrý éra...i když mám pocit,když vidím ty naše dvě dorotky,že nezůstanem moc pozadu 😀 😀 😀
Jsem absolvovala shoppingtour a mám dost...přijela jsem až v 21h 😝 ...totálně vyfluslá a vyčerpaná. Lidí jak sr...No,ještě,že jsem téměř vše koupila.už jen mm děda a maličkost pro mm taťku a hotovo!

kinguse
18. pro 2012

@jarkalada jo a ty kukličky jso úžasný,přemýšlím,že taky objednám.Ale nechám to asi až po Novým roce, myslím,že by to paní asi teď stejně neposlala! Hoď mi sem prosím ještě ten odkaz...díky

jarkalada
18. pro 2012

@kinguse prodejce Miroslava Dvořáková - Tady od tý to máme. Hele, o víkendu jsem to platila, dnes ráno to přišlo. Je teda fakt, že má stejnou banku, takže převod byl hned, ale stejně.
Nejsou žádný načančaný, ale to jsem ani nechtěla. Stejně jim to dávám ještě pod kapuce, tak aby se to vešlo.
No vaše dorotky vypadaj od pohledu taky jako pěkný čertíci 🙂

jarkalada
18. pro 2012

@kinguse s tím košem jsi mi připomněla- teď se naučili po každým přebalení jít s tou svou plínou do koše a říkat u toho "bléébléé" 😀 Jenže je to tak baví, že jsem tam dneska našla už jejich flašku s čajem a házeli by tam furt něco. Takže koš je opět na tom vyvýšeným schůdku u krbu, aby na něj nedosáhli 😝

sariky
19. pro 2012

dobre rano holky.
hned po ranu mam problem, kt. me zneklidnuje 😒 Sarinka posledni dobou pri piti mlicka knoura, odtahuje hlavu, pak se sama pritahne a pije dal, ale cely proces trva strasne dlouho, nekdy to mlicko vypije cely, nekdy ne, ale pri odbrkavani pak skoro vsechno vyhodi ven. nevite, cim by to mohlo byt? jsem ze vsech tech alergii na lepek, mlecnou bilkovinu a nevim co jeste tak zblbla, ze za vsim vidim to nejhorsi ☹ btw rozhodne nemam pocit, ze by byla prepita, naopak mam pocit, ze strasne malo pije (stale krome mlika nechce nic jinyho pit a i toho mlicka vypije min nez kolik by mela vypit podle "tabulek").

a jinak - vcera vecer jsem studovala internet a tu rodicovskou a moc moudra z toho teda nejsem. vyklad na mpsv je dost vagni, tak nevim, co si o tom mam myslet. grrrr

zvalentova
autor
19. pro 2012

@sariky Šári, nevím jak jste na tom s klofákama, když jsem to hledala u Kuby, tak některé maminy uváděly skoro hororové scénáře.

S alergiemi také bojuju, Kuba 2x jogurt = 2x mega fleky po těle 😠