Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

zvalentova
autor
9. lis 2012

@ostrava8 musí se opakovat celý test, aby vyšel správně, ale protože kojím každé 2,5 - 3 h. tak na to dlabu. Test nebyl nic tak šílené, ale to čekání... už nejsem těhotná a šetřím každou minutku 😎

maruja
9. lis 2012

holky, kdy jste tak dávaly děti do sporťáku?? Já myslím že se mě pomalu do korby nevejdou a až dám fusaky tak je to jasný

zvalentova
autor
9. lis 2012

@maruja já se chystám zrovna dneska odpoledne 🙂

ostrava8
9. lis 2012

@zvalentova holky fakt ? no to jste mě dostaly .. já myslela že to fakt stačí z prstu :(

maruja
9. lis 2012

@zvalentova tak to jsem se trefila 😀

lenny2
9. lis 2012

Takže holky, já jsem fakt nasraná!!!! Teďka jsem s Kryštufkem přijela od doktorky, má atb, v uchu zánět jak prase ☹
A ten debilní ušař co jsem tam s ním byla mi řekl, že ok a vytírat jen heřmánkem, i moje doktorka nad tím žasla!!! Taky mu prohlížela papulu, rostou mu horní klofy!
A k tomu nespaní mi v podstatě řekla, že mám 3 možnosti - buď homeopatika, ale nedoporučuje před tím, než mu bude rok, 1/2 diazepanu (nebo jak se to jmenuje) na noc, ale to mi zmínila pouze jako možnost, taktéž nedoporučuje a nebo to prostě vydržet.....Volim třetí možnost a budu doufat, že se nesesypu dřív než se to v něm zlomí, cpát oblbovákama ho fakt nebudu....dál jsme konzultovaly metodu nechat vyřvat, potvrdila mi můj názor, že to není ok nechávat cíleně vyřvat jakožto metodu v něm zlomit nechuť k usínání, opravdu to prý narušuje psychiku dítěte, sice to třeba zabere, ale dítě absolutně ztratí důvěru, necítí jistotu, že ho máma ochrání, že mu je nablízku, když on to potřebuje......ale jasně, někdy to nejde, proto to nesoudím, ale dělat to nebudu 😉
Jsem nějaká rozhozená, zas se ve mě tlučou výčitky, že jsem k tý naší pediatričce měla s Kryštufkem jít dřív a neposlouchat toho šarlatána, co má na dveřích napsáno MUDr. ušař ☹ Kdybyste viděly holky jak on se mě tam držel, poprvé jsem si uvědomila jakou jistotu a pocit bezpečí v dítěti máma vzbuzuje a musím si dneska srovnat v hlavě jak budu věci dál dělat, jak budu řešit krizový situace, takhle to fakt dál nejde, nervní matka je základ neúspěchu ☹
Uffff, tak jsem se tady z toho musela vypsat 😀 Bájo večer všem, Zuzi, Gábi - klidnou noc, kočky a pohodový víkend 😉 Zuzi ozvi se co sporťák 😉

lenny2
9. lis 2012

Jo a k cukrovce - já jí v těhu měla a od porodu jsem se na to lidově řečeno vysrala 🙂 Už mě tam nikdo neuvidí, ještě by mi zakázali Fidorky a to už by byla moje smrt 😀

kinguse
9. lis 2012

@lenny2 ahoj Leni,jestli ho teda to ouško tak bolelo,tak to je ten ušař fakt kretén!!!!! A nedivím se,že ho to furt budí a bolí! Co se týče vyřvání,tak cílené vyřvání taky neschvaluju,ale můj názor je,že dítě,které řve před spaním to na rodiče výslovně zkouší (pokud mu teda nic není - nemoc,zuby apod.) a nechávám plakat,ale nenechávám řvát nějak dlouho,vždycky přijdu,uklidním,pohladím...právě proto,aby to dítě neztrácelo tu důvěru!!! Jen tak nechat řvát dítě hodinu a doufat,že ho to tím naučím,si myslím,že neděláme žádná z nás! Ale zas nás nesmí ty prckové usurpovat!!!....což umí velice dobře 😀 😀 😀 Tak hlavně,ať malýmu ATB zaberou a máte už od ouška klid!!!
Tak jdu ke kámošce na to vínko,přeju všem pohodový večer a klidnou noc!!!!!....hlavně Léně a Zuzce...ostatní máte spáče 😀

lenny2
9. lis 2012

@kinguse
No právě, spousta kamarádek mi radilo "nech ho vyŕvat, vydrž to tak 3 dny, nesmíš k němu jít a on se to odnaučí"....
OK, možná by to zabralo, ale za jakou cenu? Že mi bude usínat vystresovanej? To ne! 😉

jarkalada
9. lis 2012

@lenny2 malej brouček. Tak se to snad těma atb konečně vyléčí a zlepší.

jarkalada
9. lis 2012

Se mi ty děti posledni dobou nějak rozjedly.
Např. dnes odpol. se vzbudily v půl šestý 😀 , daly 200ml mlíka, nato pár křupek, v 18h půlku rohlíku a 1/2 jogurtu, v 19:30 200ml kaše, ve 20h 150ml mlíka, v půl devátý jsme je frkli do postele, aby nám nesnědly večeři 😀
A na oběd toho musím dělat o třetinu víc, jelikož se už snaží jíst samy lžičkou, takže jsme opět zavedli úbor jen bodýčko a bryndák, protože maj pod sebou slušně nastláno.Dneska jsem nechala i ponožky, ale pak si Luk. stoupl a krásně si to na ně omatlal 😎

kaluc2
9. lis 2012

@jarkalada tak to jsou pěkní žroutíci.To je dobře,že jim tak šmakuje,jen tak dále.Jen aby za chvíli nesnědli maminku a tatínka.

jarkalada
9. lis 2012

@kaluc2 k tomu nemaj daleko. Včera jsem si "ukradla" jednu čokoládičku z toho Mercy. Děti si hrály pod stolem, tak jsem si potichu sedla do křesla. Anet ihned zbystřila, vyšplhala se na mě a soustředěně mi prstíkem začla otvírat pusu a šťourat do ní, abych otevřela 😀

rychetkami
10. lis 2012

holky, moc děkuju, budu na ně přísnější a bude prostě čas jídla, když to jde u všech, půjde to i u nás! JInak včera mě skolily horečky, měla jsem 39, ale přes noc to přešlo. Ještě, že jsem byla u našich, mamka mi hodně pomohla, že jsem mohla ležet. Dneska už zase funguju, bůhví, co to bylo.

lenny2
10. lis 2012

Malé vítězství - po vyzkoušení všech možných hrnečku od Aventu až po všechno možný jsem koupila Nuk (líbil se mi design s Mickey Mousem), jeden hrnek stál skoro 3 stovky a říkala jsem si, že ještě vyzkoušim jako poslední tohle. A hle, děti mi z toho pijou jak divý 😉 Takže učící hrnek doporučuju Nuk 😉
Jinak dneska v noci klid, v jednu ráno jsem dala Kryštofoj Sunar, vypil to a spal dál až do rána 😉

maruja
10. lis 2012

@lenny2 no vidíš a nám zase vyhovoval Avent 😉 a Kryštof dobreeej, hodnej 🙂

lenny2
10. lis 2012

@maruja
My máme od Aventu snad úplně všechno, od flašek, dudáku, parního sterilizátoru až po chuvičky, se vším jsem moc spokojená, ale hrnky se dětem nelíbily 😉

ostrava8
10. lis 2012

@lenny2 leni super, vidíš to kryštůfek je zlatíčko .. jen chce asi čas ... S tím ušařem to je šílený . to jsou fakt takoví zkurv....synové , hrozné ... ale snad už bude malý OK 🙂 já se taky toho bojím že u malých včas nepoznám co jim je .. ale stále se spoléhám na mateřský pudy 🙂

jinak malí si jí lépe než rodiče, jsem malým koupila mladého býčka, kg 250 Kč .) snědli to dneska s brambůrkem, hráškem a mrkvičkou 🙂

lenny2
10. lis 2012

@ostrava8
Hezkýýýý, to je teda menu 😀

lenny2
10. lis 2012

@jarkalada
Jaru, máš zkušenost? Uvažuju, že koupím dětem:
http://www.spuntik.cz/thermobaby-sedatko-do-van...
Díky 😉

veronika.m
10. lis 2012

@lenny2 Leni sedatko je super, mam po Lili tak koupi. Jeste jedno a budou moc radit bezpecne ve vane.

lenny2
11. lis 2012

@veronika.m
No a říkala jsem si, že i v létě do bazénku a nebudu se muset bát je v něm nechat 😉
Co kombinézky, už máš? Spokojenost?

lenny2
11. lis 2012

Jinak v Tescu maj celej tenhle víkend akci 20% dolu na všechny hračky a tak jsem tam koupila toho psa od Fisher Price, je úžasnej a má tolik funkcí, tolik písniček a hodně mluví, že jsem z něj nadšená 😉

ostrava8
11. lis 2012

@lenny2 Ahoj Leni, tak jaká byla noc ? my dneska bantovali ve 12 hodin, ale to bylo asi tím ,že malí jí ted přes den jen 4x takže asi měli hlad 🙂

holky mám dotaz .... v jedné chytré knížce jsem vyčetla v receptu na příkrmy, že se může přidávat i bylinka (tymián, majoránka atd. .. ) nebo i skořice ale vcelku ... které vaříte, používáte již ?

ostrava8
11. lis 2012

@lenny2 Leni a kolik stál ?? ten pes, o té akci jsem slyšela ...

lenny2
11. lis 2012

@ostrava8
Normálně stojí 999,- tak 20% dolu 😉 Je fakt úžasnej 😉 Děti z něj budou nadšený, mluví i anglicky, vyjadřuje i pocity (třeba šáhneš na bříško a řiká "jéééé, to lechtá", nebo myslím, že šáhneš na tlapu a říká "supééééér"), pak zas přepneš na učení a šáhneš znova na jeho zelenou tlapu a řekne "zelená ruka, green hand" apod.
Dnešní noc jsem kupodivu měla celou noc v posteli Lindu, asi se jí něco zdálo, tak plakala, vzala jsem si jí k sobě a hnedka mi usnula v náruči, hladila jsem jí na čelíčku a spinkala až do rána u mě v náručí, byla to nádhera mít jí k sobě takhle přivinutou! Kryštof o pul 11 brečel, asi ho bolelo to ucho, jen jsem přebalila, dala napít čaje a spal dál do cca 2:30, dala jsem mu Sunar a pak spal až do rána, takže to relativně šlo 😉

ostrava8
11. lis 2012

@lenny2 jj ty děti jsou dobří dobíječky vid ? tak jsem už poslala muže pro pejska ... 🙂 sice brblal, že jsou na to ještě malí, ale co, vidím jak se jim líbí ta včelka jak zpívá ... snad ještě bude 🙂 uvidíme s čím příjde .. .tak díky za tip 🙂

ostrava8
11. lis 2012

@lenny2 Hm tak to nekoupil, prý po slevě tam byla cena 1000 kč tak nevím 🙂 kde je chyba .. no tak snad to ještě někde seženu, ty chlapy taky pro něco poslat 🙂

lenny2
11. lis 2012

@ostrava8
To je divný, Péťo, to zvoral páč tu slevu ti odečtou až u pokladny.....Chjo, pošli ho tam ještě teďka, akce dneska končí 😉

lenny2
11. lis 2012

Jo a holky, v listopadovém vydání Maminky je kvanta mega slevovejch kartiček mj. i slevovka 200,- na Mall.cz
Ale je to platný pouze do 18/11, tak rychle rychle 😉