Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

ostrava8
7. lis 2012

@jarkalada jaruš počkej, až ti začnou dělat tu roli z Homolků, jak ty "formanovy dvojčata " jak příjde ludánek ožralý říkají ...a napodobují tatínka : a táááákle dělat tatínek (nebo maminka🙂 . Na to se už těším .. 🙂 náš malý se zase naučil spát s peřinou na hlavě , ale mají jen takovou lehkou, tak nemám strach .. asi ho sere, jak malá ne a né usnout tak si dá přes hlavu peřinu aby to nemusel poslouchat 🙂

@sariky Jé krásné míry máte .. malá je větší než malý ? téééda,ale určo se to srovná .. očkování máte taky za sebou ? my měli včera klidnou noc a dneska taky v pohodě, zadeček po včelce ani nejde poznat ... a to jsi tam šla sama ? dobrá borka, já si přizvala na pomoc mamku ..

Holky ráno jsem letěla k doktorovi, přes noc mě obejmul nějaký bacil, tak mám hlasivky v prdeli , a beru antibiotika, snad to malí nechytnou .. ale fakt přes noc ... to je zákeřné ...

lenny2
7. lis 2012

@rychetkami
Kami, fakt bacha na to kojené vs. nekojené dítě, ty nekojené opravdu cca od toho 5. měsíce potřebují vitamíny, které UM bohužel nemá, mateřské ano, takže to není o tom, jestli mlíko stačí, nebo nestačí, prostě by měly nekojeně děti od toho ukonč. 4. měsíce dostávat zeleninu, ovoce apod. 😉 Nemám to ze svý hlavy, ale jednak od doktorky a od známý, která je přes výživu 😉

sariky
7. lis 2012

@ostrava8 homolkovi 😀 "deti, nehrajte si na toho tatinka" 😀 😀
ocko mame taky za sebou, takze ted mame na nejaky cas pokoj. a dalsi kontrola je az v lednu (v osmi mesicich), tak doufam, ze do te doby nebudeme dr potrebovat.
k detske se mnou chodi manzel, protoze tam se sama nedostanu (jsou tam schody a neni tam zadnej vytah, takze bych je musela vytahnout v autosedacce, tak mi manzel pomaha). ale jinak chodim k doktorum sama. manzel musi pracovat a babicka chodi taky do prace, tak nikoho na pomoc nemam :-/
tak at jsi brzy fit, Peti. snad to mali nechytnou, budu drzet palce.
jinak Sara je fakt delsi nez Sima, ale je lehci 🙂 Takze kazdej je "lepsi" v necem jinym 😝

jarkalada
7. lis 2012

@ostrava8 no na blbosti je užije. Včera se mi málem utopily smíchy ve vaně, když začly zuřivě plácat do vody, mně to vlítlo to nosu, jak klečím u nich u vany a kýchla jsem. Tak pak schválně plácaly, tlemily se u toho, abych jako kýchala, no potopa pak všude.
Nebo se teď naučily vrtět hlavou, s vyplazeným jazykem/jako že už nechtěj jídlo/ a drmolit "nenenenene" a smějí se u toho. To je něco tak úžasnýho 😀 🙂

rychetkami
7. lis 2012

@lenny2 já trochu kojím, ale máš pravdu, proberu to s naší doktorkou, je docela schopná.

lenny2
7. lis 2012

@rychetkami
Však jestli trochu kojíš, tak je to ok, to je myšleno na nás UM 😉

rychetkami
7. lis 2012

@lenny2 tak třetinu až polovinu jejich příjmu pokreju, podle toho, jak se vyspím a jak se mi splaší mlíko🙂 ale nebudu to podceňovat, nerada bych něco zkazila.

ostrava8
7. lis 2012

@sariky šári jak to, že až v lednu ? my jdeme začátkem prosince myslím ... to je divný a jaký očko máte ? my dali jen to základní to povinné 🙂 JJ a o tom to je , každý je jiný a je uplně fascinující je pozorovat 🙂

@jarkalada Jaruš, to bych se chechtala i já 🙂

sariky
7. lis 2012

@ostrava8 ja nevim, proc az v lednu. rikala az v 8 mesicich, tj. v lednu. my uz mame naockovanou hexu i ten synflorix. dalsi ocko je az nekdy v 1 roce. vy jste zacli s ockem pozdeji, tak jdete za mesic.
a taky me fascinuje unikatnost dvojcat 😉

lenny2
8. lis 2012

Tak dnešní noc zase ušla, vstávala jsem 2x jen na napití a spalo se dál.....bohužel už jen do pěti, to se Kryštof rozhodl, že už vstáváme ☹ Ale radši budu vstávat brzo ráno než tisíckrát za noc 😉
Dneska je tady docela teplo, včera jsme byli celý den doma, lilo jak z konve a když už přestalo, bylo už okolo pátý a tma jak v ranci ☹ Tak snad dneska lejt už nebude 😉

ostrava8
8. lis 2012

@lenny2 Jé Leni, tak to já vstávám furt kolem půl šesté .. ale je fakt, že člověk má tolik práce, že mi to ani nevadí, ale zase večer usínám skoro s dětmi 🙂

Holky dotaz ... jakou resp. jaký typ autosedačky máte ? my už fakt ty vajíčka máme malý, ale zase malí ještě pořádně nesedí .. tak uvažiji jestli vybrat typ 9-13 nebo 9 - 36 kg ?? a vůbec nevím jakou značku ,

sariky
8. lis 2012

@ostrava8 my mame romera tusim do 13 kg, takze my si tam jeste chvili pobudem. teda doufam 🙂
a pak ma manzel vyhlidnuty zase nejaky britax romer, ale typ nevim. ty 9-36 se nedoporucuji, ze to nema takovou dlouhou zivotnost, na druhou stranu, kdyz ma clovek kupovat pro dvojcata, tak si to preci jen rozmysli jinak....

lenny2
8. lis 2012

@ostrava8
No jo, když, ale spíte celou noc, tak se to dá vstávat o pul 6, ale když spíš třeba jen 2 hodiny v noci a pořád vstáváš jako to mám já, budíček v 5 ráno je fakt vražda 🙂
Já mám vajíčka Cybex Aton, donedávna jsem si myslela, že jsou jen do 9kg, tak jsem plašila, ale pak jsem si v návodu přečetla, že jsou do 13kg. Ty další větší mám Maxi Cosi, jsou polohovatelný:
http://www.zbozi.cz/vyrobek/maxi-cosi-autosedac...
A tahle je taky velmi dobrá:
http://www.kocarky.cz/autosedacka-cybex-pallas2...
Ale pokavaď ještě neseděj, asi bych ještě zůstala u vajíčka, pokud jim nevykukuje hlava 😉

joyce2
8. lis 2012

@jarkalada
@lenny2 Přeju vám oběma dodatečně všechno nej nej nej k narozeninám. Ať jsou děti v pohodě, v noci spí co nejlépe. A ať jste všichni zdraví - vy i děti.

zvalentova
autor
8. lis 2012

@lenny2 ahoj Leni, u nás kupodivu v pohodě. Vstávala jsem 2x ke Kubovi a jednou ke Kačce v půl páté na kojení. Sami od sebe vstávali až v sedm. Skoro jsem se šla podívat jestli žijou 🙂

lenny2
8. lis 2012

@zvalentova
Čau Zuzi, ty vogo, se máš 😉 Ale jak říkám, u nás dnešní noc taky ušla!
Je mě teďka chlapec opět vytočil, oči opět jak Číňan, v postýlce řval jak pavián až se tam zase poblil, včetně matrace, povlečení, bodýnka, prostě komplet na převlíknutí ☹ To už jsem na něj teda bylamsilně nepříjemná a pochopitelně jsem si tím nepomohla, jeho vztekání ještě víc gradovalo ☹ Nakonec teda usnul, když jsem ho držela za ruku a hladila jsem ho po zádech......Zuzi, já už na to jeho vztekání fakt nemám ☹

lenny2
8. lis 2012

@joyce2
Díky moc 😉

joyce2
8. lis 2012

Jinak všechny zdravím. - Nějak sem nestíhám psát. - Mám pocit, že nějak nic nestíhám. Ale tenhle pocit mám v podstatě celej život.
Maruš je pořád nemocná. - Odsávám, dáváme sirup, teplý obklady, eukalyptus do aroma lampy, ven chodíme omezeně a zatím se to teda moc nelepší. Aspoň, že Jituš se zatím drží. - Taky se mi zdála trochu zahleněná, dala jsem sirup a už vypadá v celku ok.
Minule jak jste psali o vojtovce, tak jsem měla chuť napsat, že cvičíme docela nadšeně, protože mi přijde, že to fakt pomáhá - cvičíme 14 dní a docela se rozhejbaly. Po minulém cvičení na rhb mě ale nadšení přešlo, přidala nám další cvik a fakt se to podobá spíš mučení, než cvičení. - Holky řvou, navíc už to zabírá docela dost času, než zacvičím s oběma a případně odsaju Maruš z nosu - je to docela doba, než se dostaneme k tomu jídlu...
Vánoční dárky jsem ještě nezačala řešit, tak mám nejvyšší čas. Radši nakupuju v kamenných obchodech, ale jak to tak vidím, budu muset možná letos, co půjde, pořídit přes net.

joyce2
8. lis 2012

@kaluc2 Taky jsme s příkrmy ještě nezačali. Nespěchám a moc se mi do toho nechce. Taky už se o tom snažím tu a tam si něco přečíst a jsem vděčná za všechny informace, který tu pochytím. My kojíme a dokrmujeme nutrilonem, tak počkám minimálně na ten šestej měsíc.
Jinak k radám od příbuzných - fascinuje mě pocit, že můžou do všeho povídat, i když o tom v podstatě nic neví, max. si matně pamatujou na to, jak to dělali oni před 30, 40 lety...
Já snad od narození pořád čelím dotazům, jestli bych jim fakt neměla dávat ten čajíček... A pořád vysvětluju, že zhruba půl roku jim stačí mlíčko, že se dřív čajíčky a šťávičky dávali, ale že se přišlo na to, že to zatěžuje ledviny a že takhle ze začátku to mlíčko opravdu stačí...
Nějak z principu k těm radám nemám důvěru - mě vždycky v podst. udiví, když zjistím, že s něčím měli pravdu. 🙂

joyce2
8. lis 2012

@lenny2 Když čtu, to dnešní ráno, tak přeju ještě hodně sil a pevný nervy...
Já už jdu taky od pc, slyším pláč z ložnice, tak jdu zjistit, kdo to...

zvalentova
autor
8. lis 2012

@joyce2 přesně, širší okolí má ty "nejlepší" rady. Chytrá známá mi vzkázala, že mám dát dětem kaši do lahve, že tak toho sní víc než lžičkou, protože ona to tak dělala. Jen tak trochu zapomněla, že ona měla děti na sunaru kdežto já je kojím 😠
Téma čaj je také oblíbené. Proč je budu učit na čaj a šťávičky, když se mi zatím daří pití čisté vody, že?

zvalentova
autor
8. lis 2012

@lenny2 vztekání také nezvládám, zvlášť když vidím že se mu FAKT chce spát. Jako včera večer? To bylo naprosto ukázkové. Hráli si chvíli v postýlkách, dala jsem pusu, pustila hudbu. Po pár taktech Kačka usnula, potížista začal křičet. Šmudlal se, neviděl dál než 10 cm a stejně neusnul. Vzala jsem do náručí, 2x pohladila po zádech a okamžitě vytuh.

lenny2
8. lis 2012

@zvalentova
Ty vogo, to je úplně přesný!!!!!

kaluc2
8. lis 2012

@rychetkami tak u nás to bylo opačně.Kluci byli líní sát mléko,vztekali se,tak potom ze zoufalství,aby něco pojedli jsem jim dala flašku s mlékem a byl klid.

sariky
8. lis 2012

@lenny2 Leny, clovek by ti rad napsal neco povzbuzujiciho, ale obavam se, ze vsechny povzbuzeni budou stejne k nicemu. Drz se, preci to nemuze trvat donekonecna....

sariky
8. lis 2012

@joyce2 ty jo, to uz je Marus taky docela dlouho na hromade, ze? a co na to doktorka? tak hlavne, ze se aspon Jitus drzi. ja musim zaklepat, susini po vcerejsim ocku nemaji ani teplotu. to je poprve, co to takhle krasne zvladaji 🙂

maruja
8. lis 2012

@zvalentova
@lenny2 kluk úplně přez kopírák. U nás dnes bulila ale i děvenka 😒

maruja
8. lis 2012

ježíííš co jsem to napsala 😔 se stydím

kaluc2
8. lis 2012

Tak já uspávala teď,asi na 20x jsem byla v ložnici.Kryštůfek ten si dám pár hltů čaje a hned usne,ale ten malý křikloun,tomu jsem musela dát 30ml Nutrilonu,asi byl málo zasycený.Už spí a já můžu jít poobědvat.Vcera jsem ještě brouzdala na netu skrz ty židličky.Byli jsme s manželem už nalomeni,že koupíme klasiku dřevěnou,ty jsou roky rokoucí osvědčeny.Ale potom jsme našli na ten způsob v plastu a modernějším provedení.Líbí se mi jako u těch starých tipů,že se potom z toho dá udělat stoleček se židličkou,kde můžou jíst v pozdějším věku nebo si u toho kreslit,hrát.I to vychází na dobré peníze-1600kč.Tak mě napadlo,budete péct na vánoce.Já se budu snažit,ale určitě řeknu babičkám o hlídání.Sice jsem ráda za každou volnou minutu,kdy můžu relaxovat,ale do toho asi půjdu.Všem nevyspaným držím pěstičky!!!!!

sariky
8. lis 2012

@kaluc2 cukrovi? 😲 tak to fakt ne. my zadny hlidani nemame a tady s tema kriklounama jsem si na zadny cukrovi ani nevzpomnela. ja se behem dne nestiham pomalu ani najist, natoz abych stala u trouby a hlidala, jestli se mi to nepripalilo.
zidlicky zni dobre, tak stastnej kup 😉