Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

ostrava8
21. lis 2012

@sariky šári neublinkavají... jen když se nahltají... drží si už flašku tak mšsíc a dýl sami...ale dneska to bylo neco jak jsme nevyli venku.. grrr zítra jdu i kdyby s prominutím padaly sračky

kinguse
21. lis 2012

ahoj holky, u nás děs běs ☹ Obě holky horečky 38,5 - 39st, srážíme na střídačku čípkama a sirupem, furt pláčou...teda spíš řvou...u dr jsme zatím nebyly, uvidím zítra,co z toho vyleze. Na zuby mi to přijde dost vysoká horečka,tak nevím,co to bude. To bude asi šílená noc 😝 Nám to tu kosí jedno mimčo za druhým,co?! ☹ Snad budem všichni brzo fit!!!

kinguse
21. lis 2012

@sariky Šári, nám Terka ublinkávala asi do 7-8měsíce,pak to přešlo,jak jsem najela na hustší stravu,ale ze začátku furt ublinkávala. A i teď občas po jídle blinknou,ale to je tím,že lezou po břiše a tlačí si na něj.

lenny2
21. lis 2012

@jarkalada
Jaru, já jak to čtu, tak si ani nic od Katyxq číst nebudu, já se s těmahle přehnanejma postojema k výživě dětí neztotožňuju.....bohudík 🙂 Zastávám zlatou střední cestu, nikoliv chodit do obchodu s lupou a zkoumat každý písmenko na obalech 😉

lenny2
21. lis 2012

@kinguse
Gábi, opusinkuj za mě dorotky ať jim je zase dobře, kočkám!!!

kinguse
21. lis 2012

@lenny2 pusinkuju co to jde,tak přidám i od tety z hor 😀 😀 😀
Jdu chrnět,noc bude asi náročná! Zítra dám vědět.

sariky
22. lis 2012

@kinguse tak to je strasny. drzim dorotkam palce, aby byly zdrave! hnusny bacily, at uz tahnou 😠

sariky
22. lis 2012

@kinguse ja nejsem dr a ani nemam zadnou zkusenost, ale ta teplota mi prijde na zuby fakt vysoka 😒 Ja jsem ted ze vsech bacilu vylekana pote, co mel Sima jen zvysenou teplotu a silenou rymu a nakonec se ukazalo, ze to ma az na pruduskach.

sariky
22. lis 2012

@ostrava8 Peto, me neco vykladej o domacim vezeni. ja jsem tady kvuli tem antibiotikum zavrena uz pres tyden. a kvuli inverzi nevylizam ani ted, aby to susini nedychali. je to fakt hnus.

sariky
22. lis 2012

holky, mam dotaz. vcera jsem susinum na noc poprve udelala kasi (nestle ryzova nemlecna). delala jsem to podle navodu, ale prislo mi to strasne ridky, takze jsem jim to frkla rovnou do lahvicek a pili to jak obycejny mliko, tak nevim, jestli jsem neudelala nekde procesni chybu. nedovedu si totiz predstavit, ze bych je mela krmit tou ridkou konzistenci lzickou. to bych je krmila az do rana.... Taky to mate tak? nebo tam te kase davate vic, aby se to zahustilo?
nicmene ani po kasi nespali dyl, takze se takhle brzy rano nebudi hladem, ale proste tim, ze jsou vyspani. no co uz 🙂

maruja
22. lis 2012

@sariky Ahoj, ona málo komu zabere na noc ta kaše, až budou pořádně jíst celej den tak to bude jiný 😉 malá pak spala celou noc až v tom roce a půl co jsem přestala kojit 😝
Jaru, chleba peču a bez kvásku, to bych se stím nepárala 😀 je prostě jen domácí bez zahušťovadel a tak, a u Katyxq si beru jen něco, nějaký kombinace jídel by mě ani nenapadly 😉

lenny2
22. lis 2012

@sariky
Šári, normálně přidej víc toho prášku a zahusti to do tý konzistence, kterou potřebuješ, taky jsem to tak dělávala 😉

lenny2
22. lis 2012

@maruja
V roce a půl???? To nééééé 😀 😀
Štofa opět v noci zlobí, ale tentokrát fakt tím, že ho trápěj klofy, příznaky úplně ukázkový.....ale já zas jak mátoha ☹
Dneska jedu k mamce, přebírá si štafetu a já si oddechnu 😉

jarkalada
22. lis 2012

@sariky kaši taky nedělám podle návodu, ale prostě přidávám ten prášek, dokud to není tak, jak si představuju.

jarkalada
22. lis 2012

@maruja a máš pekárnu nebo jen v troubě? Nevím, zda se to vyplatí si o ní napsat Ježíškovi 😎

sariky
22. lis 2012

@maruja
@lenny2
@jarkalada aha, diky holky
a k te pekarne - my ji mame doma, ale za ty roky jsme ji pouzili parkrat. asi jsem na to moc lina i kdyz se prodavaji pripraveny smesy, kt. se jen nasypou do nadoby a necha se to pect. takze asi tak 😉

kinguse
22. lis 2012

ahoj holky,tak noc byla o něco lepší než ta předchozí,ale žádná sláva.Holky maj furt horečky mezi 38,5-39st, vždycky jim to srazím na těch necelých 38st,pak to zas vyleze na těch 39st. Lucka je totálně zahleněná, usoplená, uslintaná, oči jak angorák plný hnisu..prostě chuděra! Terka má "jen" horečku,jinak zatím nic jinýho.Ta je úžasnej pacient,Vůbec nekňourá, nebrečí,jen leží,chce mazlit,je hrozně hodňoučká.Lucka ta furt kňourá, brečí,řve...ale to se nedá nic dělat,prostě vím,že maj trápení,tak to dává najevo každá jinak. Odpo zajedem radši k dr,aby je poslechla. Vezmu i Lukyho,ten je sice bez teplot,ale rýmu a kašel jak blázen...jsme tu dobrej lazaret 😝 Snad těm bacilům s manželem odoláme!
Hezký a pohodový den všem,tady konečně vylezlo sluníčko,ta inverze byla šílená! 😠

sariky
22. lis 2012

@kinguse Gabi, urcite zajdi k dr, jeden nikdy nevi.... Drzim palce a preji dorotkam brzke uzdraveni.

joyce2
22. lis 2012

@kinguse Taky držím palce, ať je jim brzo líp. Hlavně se drž ty - ať jsi fit a máš dost sil.

joyce2
22. lis 2012

@jarkalada Díky za tip na katyxq. - Určitě počtu a uvidím.

joyce2
22. lis 2012

Holky chci se zeptat, kdo dětem vaříte, kde berete suroviny? - My zatím kojíme, ale je jim pět měsíců, tak možná za měsíc taky začneme zeleninku. - Ale bude prosinec. - Kde mám tou dobou sehnat kvalitní zeleninu? - My s manželem to pro sebe neřešíme - jíme to, co koupím v penny. Ale jak jde o holky, tak mi to leží v hlavě...

zvalentova
autor
22. lis 2012

@sariky dávám tu samou a většinou ji musím ještě přihustit (nemléčná od HIPP nebo Nestlé rýžová krupička), ale krmím lžičkou.

zvalentova
autor
22. lis 2012

@joyce2 nejdřív jsem to řešila, sháněla BIO jak zblázněná. Pak prachy a čas rozhodl. Pokud je možnost nakoupit v tržnici od pěstitelů, vezmu to. Jinak prostě Billa, Albert, Tesco. Všechno jeden průser, ale co se dá dělat. 😒

jarkalada
22. lis 2012

@joyce2 dr. mi potvrdila, že je lepší mražená, jak "čerstvá" ze supermarketu. Mrazí se hned po sklizni, takže nemusí být tolik nadopovaná jinejma látkama, který se přidávají, aby čerstvá vydržela čerstvá dýl na krámě.

jarkalada
22. lis 2012

@kinguse ať je holkám už líp, ty rýmy jsou vždycky nekonečný 😒
Dneska vyzvednu mm z práce na "pauzu na oběd" a zkusíme zajet pro nějaký ty botičky. Tak večer možná vložím foto, pokud nějaký vyberem

zvalentova
autor
22. lis 2012

@jarkalada to je dobrý tip, udělám rošádu v mrazáku 🙂

jarkalada
22. lis 2012

@zvalentova já už jim třeba ale i brokolici nebo i květák kupuju i normální-dělám to společně i nám třeba jako na mozeček, jen jim to dřív uberu, než to osolím.
Nebo právě kupuju už ty směsy zeleniny třeba jako na polívku - se s tím nemusím doma pižlat, jen to hodím na páru a k tomu třeba brambory. Ten 350g sáček maj na jeden den na oběd a stojí kolem dvacky - jak kterej samozřejmě

sariky
22. lis 2012

@joyce2
@zvalentova
@jarkalada s tou zeleninou mam taky problem. mam k te umelohmotne zelenine a ovoci ze supermarketu odpor, takze jsem si ji v podstate nekupovala pro sebe, natoz pro maly. zatim to resim sklenickama a castecne zasobama domacich jablek a mrkve a brambor od svagra. susini toho zatim moc nesni, tak to tak nejak patlam dohromady. banany samozrejme kupuji normalne v tescu. ale je mi jasny, ze toto neni dlouhodobe udrzitelny stav, takze jakmile se susini trochu rozpapaji, tak budu taky nakupovat v tescu, protoze nejakou bio zeleninu stejne nemam dostupnou pobliz a navic kamaradka ma s tou bio zeleninou spatne zkusenosti (jednak je to strasne drahe a druhak asi tim, ze to nejde tolik na odbyt a neni to napustene chemikaliema, tak to strasne rychle hnije. coz je sice logicke, ale ve vysledku je ten efekt pak asi uplne stejnej 😝
a jak psala Jarka, tak pak se asi taky budu priklanet k te mrazene uz jen kvuli svoji lenosti 😝 ale uvidime, zatim to jsou jen plany 😉

zvalentova
autor
22. lis 2012

@jarkalada
@joyce2 @sariky přesně, hlavně se snažím řešit sezonnost, rajčata teď z domácí produkce asi fakt nebudou. Takže teď se snažím sehnat českou mrkev, brambory z pole ne ze skleníku... Ale v těch případech občas zalituji, že jsem nešla na samotu. Vlastní pole, pár slepic, králiků a ono by to šlo.

jarkalada
22. lis 2012

@zvalentova no, jak jezdíme na chalupu, tak jsem si právě minule říkala, jak bych to dělala třeba jako naše babička-měli tam prostě hospodářství se slepicema, králíkama, kachny, pes, kočky, dřív i prase. Vždycky se muselo nejdřív brzo ráno obstarat zvířectvo,pak až snídali, hned nato vařit oběd. Pamatuju to šílený sečení a obracení sena v těch největších vedrech atd - a do toho mít dvojčata. To jsem si nedovedla představit-kam bych ty děti dala, než bych to jen všechno nakrmila-když by ještě nechodili-doma je nechat samotný nemůžu, s sebou vzít taky ne. Taky by to nějak muselo jít, ale to si radši fakt koupím tu mraženou zeleninu, než nad tím přemýšlet 😀