Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

ostrava8
12. pro 2012

@sariky šári jinak s tím pitím, malý mi vypije cokoliv, ale malou vždy musím ošulit dvěma odměrkama UM 🙂 koupila jsem i ovocený čaj jahůdkový a potvůrka ani to né .. 🙂 po té nemoci se mi zdají nějací rozmazlení .. 🙂

jarkalada
12. pro 2012

@ostrava8 to maj bejt "jemné čokoládové rohlíčky" . Navrch se měly potřít před upečením rozšl.vajíčkem. Ale já je pak ještě pocákala tou polevou, aby to nebyly takový "hovínka", s prominutím 😀
Mi totiž v tý troubě nějak vyběhly nahoru.
Ste dobrý, že chodíte na hoďku ven. My dáváme tak 20 minut a šupajdíme domu. Maj pak zmrzlý nosy a už je to neba. Na co taky tady koukat, když jsou všichni a všechna zvířátka zalezlý 😎
Chci jim koupit na hlavu takovou tu kuklu. Aby byly vidět jen oči a kousek nosu. Přes net radši nechci objednávat. Zkoušela jsem jich zatím jen pár a většinou je nepřetáhnu Lukáškovi vůbec přes hlavu a větší už maj zas moc velkej otvor.
Zas budu vybírat do jara 😀

lenny2
12. pro 2012

@jarkalada
Jaru, koukni na Kama.cz - koupila jsem tam supr kukly 😉
Tu modrou má Štofa a růžovou Linda:
http://www.kama.cz/deti/detska-pletena-kuklo-ce...

lenny2
12. pro 2012

@jarkalada
Jinak cukroví ukázkový, jak ty to holka děláš, že tohle všechno stihneš, připadám si jako totální neschopa, nestíhám ani uvařit večeři, natož péct cukroví ☹
Jsi šikula 😉

lenny2
12. pro 2012

@sariky
Šári, Kryštof mi vypije krom vody úplně cokoliv, dávávala jsem mu džusiky od Hippu, ale nechci, aby měl zkažený zuby, tak mu dávám bylinkový čaje, třeba na podporu obranyschopnosti apod. a aby neřekl, dám mu do toho trošičku toho džusiku na chuť, ale ne vždycky. V noci má meduňkovej, toho mi za noc vypije cca 200ml, kanec jeden 😀 S Lindou je to horší, tý ty bylinkový čaje musím tím džusikem říznout víc, je to koza mlsná a když fakt nechce, udělám jí hodně slabej vlažnej banánovej Sunar, třeba jen 60tku a vypije to 😉

ostrava8
12. pro 2012

@lenny2
@jarkalada Leni já to cukrové od Jarušky omlouvám tím ,že až budeme mít tak stejně staré dětičky jako má ona budeme mít hafooo času 🙂) Né dělám si prdel, Jaruš je holt holka šikovná ... 🙂 A pro tvou představu .. dneska máme na večeři pizzy, ted je manža nese 🙂

ostrava8
12. pro 2012

@lenny2 ty jsou užasné .. ale ta cena ?? mě by jeblo ... kurna proč jsem se neučila plést .. no ale já se ted nechala unést a malé koupila nákrčník za 180 kč kus plyše

lenny2
12. pro 2012

@ostrava8
Péti, děsí mě, že mejm dětem bude za dva měsíce a kousek rok a já si připadám jak furt na začátku, věčně uštvaná, utahaná, nestíhám, břicho furt jak čerstvě po porodu, no nevím kdy se srovnám 🙂

lenny2
12. pro 2012

@ostrava8
Jo, cena dost vysoká, ale znova musím poznamenat, že k nám tady do těch podmínek je to bohužel třeba, na těhlech věcech já nešetřim.....kdybys viděla v jaký kose jsem dneska s dětma byla dvě hodiny venku a oni byly úplně teplounký, pěkně chrupkaly, spokojenost 😉 Prostě na těhlech funkčních věcech pro děti šetřit nikdy nebudu 😉
Tý jo, jsem už druhej den sama doma, manžel se vrátí až zejtra večer, prakticky se tady jen vyspí, v pátek ráno odjede, přijede opět hodně pozdě a celou sobotu až do večera je taky v pr......, asi mě jebne 🙂

jarkalada
12. pro 2012

@lenny2 @ostrava8 jasně, že mám času hafo, brnkačka, že 😀 Včera jsem tu taky u toho dřepěla do půlnoci, když jsem to matlala tou čokoládou a slepovala.
Ale těsto dělám vždycky s dětma. Nechce se mi, když spí -to si zapnu noťas a mk 😀 a jím u toho, tak se o tenhle chvilkovej relax nechci ochuzovat 😎
Sednu si s mísou na zem v kuchyni - dětem dám každýmu kus jablka, abych jim zaměstnala ruce. Jsou spokojený, že jsou přímo u akce, jinak by po mně furt lezli, kdybych to zadělávala za lince. Občas jednomu dám podržet sítko, druhej pomáhá míchat, pak si hotový těsto oba poplácaj a jsou happy 🙂 Peču to pak večer.
Ale zas toho tolik není. Je to jen z poloviční dávky a asi jen 6 druhů. A taky jsem je dělala poprvý v životě, krom těch rohlíčků, jen podle brožurky 😀
Leni -tyhle kukly jsou supr v tom, že maj to zapínání na suchej zip - že nandáš na hlavu a pak až zapneš, že? Já právě zkoušela jen ty vcelku a Lukin má prostě nějakou širokou hlavu nebo co, ale vůbec jsem mu je nemohla přetáhnout - i když jinak ten otvor by vyhovoval. Ale těch 500.-/ks je pro mě hodně.
Jináč já tu teď večeřím tuňákovou kupovanou pomazánku a housku se šťávou, takže do piizzy bych se, Péto, ráda nechala ukecat 😀

jarkalada
12. pro 2012

jó, a před chvíli se mm nenápadně zmínil, že by se mu hodila nová peněženka a po chvíli přidal i barvy do tiskárny. Tak bude mít i s trenclema už 3 balíčky, mu to musí stačit 😀
Pak se nějak rozpovídal a přidal na seznam i hever na auto, to už jsem ho brzdila, že to ať si vybere radši sám 😎

kinguse
12. pro 2012

@jarkalada čau ty "superženo" 😀 ,musím tě taky pochválit!! Já mám jen perníčky, rohlíčky a včera jsme s mm upatlali z nepečenýho těsta takový krásný hříbečky...vám je vyfotím,abyste se taky zasmály 😀
@ostrava8 Peťo,ještě fotka pro tebe, abys viděla,jak tam mám holky zahrabaný! Se chuděry ani nepohnou 😀

jarkalada
12. pro 2012

tak jsem objednala ještě tu sekačku, bych na ní málem zapomněla 🙂)
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=56044209
Jo a Leni - ty už sice sedátka máš -už jste vyzkoušeli? Ale tohle mě pobavilo 😎
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=55774622&ta...

jarkalada
12. pro 2012

@kinguse jéé, ty hříbečci jsou kláásný 🙂 A holky taky 🙂 Koukám, že maj taky dudany. Já dětem taky vždycky teď v mrazu šoupnu výjimečně na ven dudlana, aby měli pusu zacpanou a nedejchali pusou ten studenej vzduch

jarkalada
12. pro 2012

@kinguse koukám, že máte botníček z mobelixu, ne? Drží? 😀

ostrava8
13. pro 2012

@kinguse Gábi prosím tě a to ty holky máš v lehu nebo v sedu ?? mě příjde furt, že to máme špatně nasezané ten sporták .. grrr , mm mi zase tvrdí že né ... já je taky blejsku, ale takhle až moc je fakt zahrabené nemám, oni jsou v lehu, a mají tam ten emit. fusak, pak je dám do bodýna, štrample, mikču, kombinézy a do kočárku .. proti vám mám pocit že je otužuji a do fusaku dám ještě deku, vždy jsem deku dávála na fusák (kvůli tomu debilními nánožníku), ale ted je dám do fusaku, páč ten nánožník je nepromovakavý, a stejně když chumelí jak dávám lehkou pláštěnu na kočár a malí jsou vždy teplí .. nevím jak u vás, ale včeratu bylo 0, tak mi přišlo je dát bez deky a byli teplí, kruci že bych je fakt málo oblíkala ??
Gábí hříbečky dělala vždy moje bábi, uplná nostalgie 🙂

ostrava8
13. pro 2012

@jarkalada jaruš to máš super, že si řekl, ten můj mi předhodil, že by se mu líbilo kdybych mu zaplatila startovné na nějaký běž. maraton ... a to chceme příští rok stavět, tak mi to příjde spíše jako utopie, že by si ještě mohl jít někdy na maraton 🙂)) Já spoléhám na vánoční trhy, jsou u nás v ČEZ aréně, tak se tam chystám ...

ostrava8
13. pro 2012

@jarkalada hihi a Jaruš s tím relaxem u PC na MK to máme stejné .))

ostrava8
13. pro 2012

@sariky šári tak manžel byl včera na té sociálce na ten rodičovský příspěvek a bez problému, ještě jsem ho na ten nový formulář upozornila, tak se ptal a paní říkala, že to není potřeba .. tak asi fakt záleží na bábě na kt. trefíš .. anebo také mohu očekávat výzvu, že se mám dostavit znovu 🙂

ostrava8
13. pro 2012

@lenny2 NO jo Lení, já zapoměla že ty jsi ta naše horalkyně .. jj to chápu, já bych taky do toho šla, ale jak jsme ve městě , tak je to asi o něčem jiném a stejně do velkého mrazu s něma nepůjdu ven . A ta hodka jak jim, tak mě stačí, pak se dospí v kočáře doma v pokoji.

zvalentova
autor
13. pro 2012

@lenny2
@ostrava8 holky, mám to úplně stejně. Počítala jsem dny až skončí 6-ti nedělí, budou jim 3 měs... Je jim 8 měsíců a tady je to furt stejné. Nespí, já tady trčím, sama venku jsem nebyla ani jednou, 1x venku s kolegyněmi matkami a jinak NIC.
Na jednu stranu jsem pohodlná a než bych nás trápila šíleným cestováním tak nikam nejedu. A na stranu druhou, doma mám zajetý grif a venku mi se řvouny nikdo další nepomůže. 😒

zvalentova
autor
13. pro 2012

@jarkalada Jaru tebe nominuji na super ženu a matku roku. Sbalím děti a přijedu za tebou na školení 😎

sariky
13. pro 2012

@zvalentova
@ostrava8
@jarkalada
@lenny2
@kinguse
ahoj holky, abych usetrila cas, tak si s vama takhle hromadne popovidam 😀
Jaru, chvalim, ses fakt supermatka. Leny, Zuzi, taky si pripadam totalne neschopna. nejenze nestiham pect cukrovi, ja ani nevarim pro deti, natoz pro sebe. susinum tak maximalne uvarim jabka na svacinu a obed vrazim sklenickovej, na maso jsem se porad jeste nezmohla. a taky si furt pripadam jak na zacatku. vecne ustvana, unavena, podrazdena, furt si rikam, ze az neco tak neco, ze to jako za cas bude lepsi, ale furt se nic nedeje. a ze bych podnikala kdovijaky vylety, tak to teda taky ne. jsem rada, ze se se susinama vyhrabu aspon jednou denne ven (vzdycky silena priprava, pak chvili venku a zase zpatky, abych v klidu domova stihla nakrmit). si vzdycky rikam, kde delam chybu, ze to nezvladam jak ostatni maminy nebo nevim. a nejaky socializovani s kamaradkama jsem uz taky zrusila. kdyz chci jit bez deti, tak nemam hlidani a s kdyz chci jit s jinou maminou, tak nejsme schopny zharmonizovat nase denni rytmy, takze ve finale trcim doma u pocitace a ziju ve virtualni realite. jejda, to jsem se nejak rozvasnila 😉
darky neresim, se susinama se nikam nedostanu, takze co si manzel nekoupi sam, to mit nebude. je to blby, ale doufam, ze pristi rok to bude lepsi.
a k tematu baleni deti na ven: ja jim davam bodycko, puncochace, kombinezu, tenkou flisovou deku, fusak a nanoznik. Sarinka ma vzdycky ledovy ruce a nohy (i kdyz ma rukavice a na nohach deku, je to holt zmrzlinka po me) a Sima je vzdycky teplej.
a holky - jsem rada, ze vas mam 😉

zvalentova
autor
13. pro 2012

@sariky mluvíš mi z duše, nepeču (sladké nemám ráda), vařím jen rychlovky, nic nekupuju protože se nikam nedostanu a ne všechno se dá koupit na netu, reps. bez předchozího osobního náčumu.

P.S. také tě máme rády 🙂

lenny2
13. pro 2012

@jarkalada
Jaru, taky té šíleně obdivuju, prostě seš dobrá, že tohle všechno zvládáš, já jsem proti tobě naprostém looser 🙂
Jinak sedátka tady mám, ještě jsem je ani nestihla vybalit, děti je dostanou stejnak pod strom 😉 Ale ty z mmb vypadaj designově líp, no což, už nic nenadělám 😉 No, ty kukly jsou fakt supr, nemusím dávat źádnou šálu apod. 😉
Dneska dorazej punčocháče 😉
@ostrava8
No právě, tady v těch našich podmínkách je to potřeba, navíc děti dostanou k Vánocům ty saně pro dvojčata a já hodlám s dětma podnikat vejlety na Černou horu a celkově je budu na prochajda vozit v saních, s tím EW posranym se strašné nadřu ☹ Tak musej mít děti 100% teplo 😉
@zvalentova
Zuzi, už máš klokaní outfity? 😉

lenny2
13. pro 2012

@kinguse
Gábi, ty seš superžena číslo 2 😉

zvalentova
autor
13. pro 2012

@lenny2 nemám, čekám.... snad bude dneska odesílat

jarkalada
13. pro 2012

holky, kvůli tomu, že jsem po večerech udělala pár cukroví, který bude stejně tvrdý jak šurt, určitě nejsem supermatka, to bych si vyprošovala! 😎 a hlavně mi to přije něco jako sprostý slovo 😀
K tomu začlenění se do života - taky trčím věčně sama s dětma doma.Mám kamarádku/známou asi 3km odsud s 1,5ročním a viděli jsme se naposled někdy v srpnu..
jinak se podělím o další tip co dětem do ručičky na kousání http://www.apetito.cz/zoom.php?path=O1o4Z1o7.jpg
Včera to mm přinesl. Než jsem vybalila nákup, sháním se po nich - a on jim to celý před večeří zkrmil, že prý jim to chutnalo! 😨 😀

maruja
13. pro 2012

Ahoj holky, tak já jsem nebyla nakupovat ani nepamatuju, teda když nepočítám koupit rohlíky na večeři 😉 vždycky ženu pro malou do školky, do města na nákup večeře a zase zpátky, někdy procházku u labe. Do některejch obchodů se ani nevejdu s kočárem. A taky jsem zjistila, že se s kočárem nevejdu do dveří na MěÚ no co byste tomu řekly??? Byla jsem v šoku 😒
cukroví jdeme péct s tou starší zítra a mimina nám budou asistovat v kuchyni. Už jsme takhle pekly cup cakeky 😅

kinguse
13. pro 2012

@jarkalada ten botník byl taková koupě ze zoufalství 😀 Vůbec se mi sem nehodí,mám vše javorový a do toho jak pěst na oko bukový botníky...oni byly původně schovaný za závěsem,co máme v předsíni takovej výklenek,ale teď tam parkuju kočár,tak jsem je musela vytáhnout ven...teda jeden,druhej mám na chodbě.
A nevím,co stresujete,že nic nezvládáte. Já mám sice hříbečky, perníčky a rohlíčky,za to tu panuje takovej čurbes,že se bojím,že tu budem za chvíli šlapat v hovnech 😀 😀 😀
Lucka je od včera šíleně protivná, furt slintá,ruce v puse, už 3x hodila šavli,tak já už fakt nevím,jestli poroste nějakej klof nebo co to zas je 😠
prudí mi tu u nohou a mlátí se...opět řev,tak je jdu usměrnit 😀
Dneska má malej besídku ve školce,tak se těším.
Musím v tom mraze přejct k mamce a ještě s golfkama,protože nemáme velký auto a do mm prďoly se kočár nevejde. 😅