Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

jarkalada
15. led 2013

@kinguse no právě, na co ho tam proboha přidávaj? Já ani ty kaše nekupuju, kde je cukr. Už tak jim dáváme piškotky a tak, tak na co to dávaj do mlíka 😠
No mm chtěl ze začátku furt Élišku, jako tu ze mlejna, že prej bude princezna 😀 Proti Elí bych nic neměla, jenže jich je fakt tolik. I když Anetek a Lukášků taky 🤐

kinguse
15. led 2013

@jarkalada no já myslím,že Elišek je poslední roky možná míň než těch Anetek a Lukášků 😀 A mě je jedno,že je Terzek a Lucinek hodně,prostě se mi to líbilo a hotovo!...a žádná moje kamarádka (krom jedný z Prahy a to neřeším) Terezku ani Lucku nemá!!! A Lukáška mám já,tak se se mnou nemůžeš kamarádit 😀 😀 😀

kinguse
15. led 2013

@jarkalada Jaru, všimla sis,že my dvě jsme hrozný sůvy a furt tu strašíme kolem tý 23h 😀 😀 😀 Místo,abysme "šustily" tak tu plkáme 😅

jarkalada
15. led 2013

@kinguse tak se mnou neka, no, dyš seš taková cíťa 😀 😀 Do dneška, jo? Stejně jdu už chrnět 😀
V přízni máme jedny dvojčátka Alici a Lucii.
To vypadá, že jsem měla dát Jarušku, by byla jistě jedinej exemplář 😝 😀
Na kluka se mi odjakživa líbil Adam, když jich ještě tolik nebylo. Znala jsem jednoho krásnýho, blonďatýho kudrnatýho, od tý doby to jméno mám zafixovaný. A pak David jako jméno. Už si ani nevzpomínám ,co jsem všechno za jména měla vypsaný 🙂

jarkalada
15. led 2013

@kinguse asi máme nenáročné mm 😀

kinguse
15. led 2013

@jarkalada ale já chci s tebou ka....mě to nevadí,že máš Lukyho...a já ho stejně měla dřív!!!
No,já myslím,že bych s Gábinkou taky byla jediná 😀 Dobrou, řvou tam děti jedna přes druhou 😝 To bude zas noc, zatracený zubiska!!!

jarkalada
15. led 2013

jsme dneska ve špáru děti posadily do toho houpacího autíčka za 10kč. Tak jely dvě jízdy. Jenže to má jen jeden volant, že - takže trochu přetahovačka 😎 Dobrou, taky to už balím

maruja
16. led 2013

@jarkalada @kinguse vy jste dvě sůvy a já zase ranní ptáče, ale né mou vinou. Za to může Adam, havran jeden vstává v 5h 😠

zvalentova
autor
16. led 2013

@maruja
@jarkalada
@jarkalada když si naše sůvy píšou tak jí už hodinu chrním... teda se o to alespoň pokouším.
I když dneska jsem si Kačka v půl šesté vzala k sobě do postele a ještě hodinku si zdřímla.

zvalentova
autor
16. led 2013

@lenny2 Leni, už jsem z toho jelen. Normálně Kuba spí celou noc, max. si kníkne když má špatný sen. Nepotřebuje žádné nošení, žádný dudlík, žádné mlíko....
Ovšem jeho štafetu přebrala Kaču. Ale naštěstí ne v takové formě. 😎

lenny2
16. led 2013

@zvalentova
Hele, u nás to je tak, že Štofa spí s jedním probuzením na Sunar celou noc až třeba do 7:30, ale ten Sunar si pije sám, dám mu ho jen do postýlky, při tom pití mu dám suchou plínu, pak odhodí flašku a spí dál 😉 No blaho! Linda se pravidelně každou noc vzbudí ve stejnou hodinu, stoupne si postýlce a hejká "mama máma", tak si jí vezmu k sobě a spí do 5ti sekund taky cca do 7:30.....sice to spaní s ním je na prd, šíleně se roztahuje, ale řešit to, źe jí budu v postýlce udyndávat, to jsem líná, to si jí radši vezmu k sobě 😉 Ale Zuzi, pamatuješ na ty noci zoufalství?? Už nikdyyyyyyy, viď? 😉

maruja
16. led 2013

@zvalentova já už dvě 🙂
a s tím spaním se mě taky střídaj 😔 že nespjej oba a že prej synchronizace 😠

maruja
16. led 2013

@lenny2 tak to už je super, to už pospíš 😉

zvalentova
autor
16. led 2013

@maruja synchronizace je u nás asi sprosté slovo, protože ho zásadně bojkotují 😀

zvalentova
autor
16. led 2013

@lenny2 už nikdy,věřím, že si to vybral a bude klid

maruja
16. led 2013

@zvalentova jediná synchronizace je večerní kojení, to je kojim společně

kacikaci
16. led 2013

všem Vám moc děkuji za rady ohledně kočárků! přeju Vám, aby byly dětičky zdravé a vše Vám vycházelo tak, jak chcete!

kinguse
16. led 2013

@kacikaci děkujem! I tobě přejem ať ti to všechno klapne a mimča se narodí co největší a co nejblíž termínu porodu!!!! A hlavně zdraví!!!!
@zvalentova @lenny2 @maruja holky,já nevím,my asi nebudám spát ani v 10-ti letech 😝 Holky se budí x-krát za noc, každou chvíli kňouraj, Terka spíš řve...ale proti dřívějšku je to furt zlatý! Ale taky žádná sláva! Většinou nejlíp spí od půlnoci do 4h,někdy teda prudí i v tý době,ale většinou jsou OK.Ale usínání začal být u Terky šílenej problém! Hystericky řve,když tam s ní nejsme. A já večer fakt nemám čas na to,tam s ním hodinu ležet než usne! Takže doufám,že to brzo pochopí a začne zas usínat sama!
Dneska mě šíleně bolí v krku, naštěstí tu byla mamča, pomohla mi a já si na chvilku po o lehla! Teď už je mi líp.

kinguse
16. led 2013

@maruja jinak tebe obdivuju,jak zvládáš ty rána! Já si nějak nedokážu představit,že bych holky budila a jezdila s malým do školky...klobouk dolů! Ale až začne od září malej do školy,tak to bude horší. MM nemůže chodit každý den do práce tak pozdě,takže to budu muset nějak řešit! No,už teď se toho děsím. Nejhorší je,že školka je ještě v pohodě, ale ve škole prostě musí být před 8h! 😝

lenny2
16. led 2013

@kinguse
Gábi, to je peklo to noční vstávání.....Štofa taky odmítal usínat bez mojí přítomnosti a vyřešila jsem to metodou nechat ho a co minutu se mu chodit ukazovat, zásadně nebrat z postýlky, jen pohladit, tiše na něj promluvit a zas odejít a zas za minutu se mu ukázat. Denně ty intervaly prodlužuj a vydrž to cca týden a hlavně nepolevit.....opravdu to funguje a po týdnu mi začal usínat sám bez mojí asistence, maximálně chvilku pohladim, ale víc ne 😉
Jiná známá mi zas říkala, že jí to holka dělala taky a tak jí někdo poradil odstěhovat dítě z ložnice a od tý doby co to udělala, měla klid 😉

lenny2
16. led 2013

@jarkalada
@kinguse
K těm jménům holky, taky se mi líbila Eliška, ale má jí každej, takže kdyby Štofa byl holka, taky by byl Ella a kdyby Linda byla kluk, byla by buďto Tadeáš, nebo Tobiáš, nebo Matyáš 😉
Lindu jsem měla od začátku jasnou, jmenuje se podle mojí kamarádky, to jméno od tý doby co jí znám zbožňuju, je to tak skvělá a veselá holka, že prostě dcera jedině Linda, Kryštofa chtěl zas mm 😉

kinguse
16. led 2013

@lenny2 Linda a Kryštof jde hrozně hezky k sobě! Ono je teď už i těch Ell, Tadeášů, Tobiášů a Matyášu celkem dost! Právě že si hodně lidí říká,že nedají Elišku,že je jich hodně,tak dávaj Ellu, nebo Matouše apod. Každopádně všechny jsme daly dětem krásný jména a aspoň z mojí zkušenosti...nikdy se nezavděčíte všem, vždycky někdo řekl: těch je hodně a takovou jednu znám a je to hrozná kr... apod. Takže já dala prostě to,co se mi líbí. I když variant jsme měli spoustu. A kluci by byli Radim a druhý už ani nevím,co jsem napsala asi Martin nebo David?
Jsem v šoku, holky usly během 5-ti minut, bez řevu a křiku.Jsem zvědavá,jestli vypily aspoň trochu mlíka! 😉

ostrava8
16. led 2013

@kinguse
@lenny2 holky s tím usínáním a spaním to máme stejně. usínají ted večer tak, že já malou uhuštávám a manžel současně leží s malým v peřinách. holky on se tak rád válí, miluje třeba v ohrádce polštářky, v noci se pak budí oba na pití, tak jsem zvědavá kolik budeme vážit.
holky jak to u vás vypada s počasím? tady je smogový hnus... fakt jak v sauně

lenny2
16. led 2013

@kinguse
No, Lindi mi usnula hned, Štofa se ještě převaluje, ale už je to taky na spánek, pŕed chvílí odhodil prázdnou flašku, tak to bude hnedka 😉 Jsem teďka denně u mamky, jak má tu zlomenou ruku, tak jí pomáhám, vaříme, dneska jsem žehlila apod., děti mi tam spěj po obědě přes 3 hodiny v kuse, což doma v postýlce ani boha, takhle je vystrčíme ven a já aspoň nemusím někde trajdat s kočárem a mám 3 hoďky svatej klid 😉 A navíc nejsem taky sama, což se poslední dobou zatraceně cejtim, mm je furt někde v pr..... a fakt mi je smutno. Takhle dáme s mamčou kafe, cigárko, pokecáme, s dětma mi částečně pomůže (třeba nakrmit) a takhle mi ten den uteče ani nevím, domu se vracíme až v půl sedmý večer, frknu dětem véču, vana a jdou chrnět 😉 Už ani nepamatuju večer, kdy byl mm doma, buďto v práci, nebo na fotbale, nebo jde posedět, nebo tady sedí u PC a pracuje a já ho nesmím rušit.......chjo ☹ Nic, v neděli jedem na kaufy, tak si zas musím udělat nějakou radost a připomenout manželovo kreditce, že mě má 😀 😀

lenny2
16. led 2013

@ostrava8
Dřív jsme to taky takhle, Péťo dělali, kluka jsem uspávala v peřinách, ale jednoho dne jsem si řekla, že končím s takovym otroctvím a začala jsem praktikovat metodu viz. výše 😉

rychetkami
16. led 2013

zdravím...dík za podporu, holky, s mamkou se to lepší, tak budu doufat. A slíbila jsem si, že když se z toho dostane, nebudu ji zatěžovat hlídáním mimin, bude si s nima jen hrát a starat se budu já😀 no berte mě s rezervou....

K jménům, původně jsem si myslela, že manžel bude chtít syna po sobě, v jejich rodině by to byl pátý Štěpán, ale nakonec manžel chtěl Marka - Štěpán je prý moc změkčilý jméno pro chlapa...já chtěla právě ke Štěpánovi Žofii, ale k MArkovi mi to nepasovalo, tak jsem vymyslela Emu, ale to je dcera mojí blízké kámošky, se kterou se hodně vídáme, tak jak jsem psala, jsem se dostala k Viktorce. Kdyby bylo věší mimčo holčička, byla by Andrea, kdyby bylo menší mimčo kluk, byl by to Adam.

rychetkami
16. led 2013

@lenny2 no krásněj program máš, doufám, že já si ho budu časem užívat taky😀 A je super, že Kryštůfek se umoudřil...u nás ta nespavost je taky lepší, teď je jen problém s tím, že Mára má kašel a ten ho budí...takže toho moc nenaspím.

jarkalada
17. led 2013

@lenny2 máš asi plastový flašky? Jsi mě navnadila s tím, že by se mohli krmit samy 😎
My máme skleněný, ty jsou na ně těžký. Nebo asi by je udrželi, ale bojím se, když je odhodí, tak je rozbijou, nebo praští toho druhýho. Prostě ty jim do ruky samotným nedávám.
Tady sněžííí a sněžíí. Jsem byla odhrnout sníh z krmítka. Chudáci ptáci seděli na plotě a jen koukali, jak maj místo slunečnic sněhuláka skoro 😀

kinguse
17. led 2013

@jarkalada čus jihočeško, tady taky sněží..jupíííí konečně!!! Hele já dávám holkám taky plastový flašky, dostanou je samy do ruky, vypijou a prázdné upustí vedle sebe a vůbec jim nemusím asistovat! Ty jo teď koukám na terasu a nějak se nám tam ten sníh nakupil, krásný závěje 😀

sariky
17. led 2013

@rychetkami Kamil, preji mamince hodne zdravi. snad bude ok.