Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

maruja
25. led 2013

@kinguse tyhle jsou podle mě hezčí, než ty oranžový 😉

kinguse
25. led 2013

@lenny2 Leni dík,však ty máš taky úžasný! Ani nevím,jak dlouho mi ležely v žaludku ty s tím krokodýlem 😉 Já jsem hlavně ráda,že projedu dveřma!!! Původně jsem je nechtěla,protože jsem si říkala,že co se týče složení,tak zaberou podobně místa jako kočár,ale není to pravda.Složí se krásně na placku a stojí! Proti golfkám jsou sice o něco širší,ale zas o dost kratší. Golgky jsme nedali ani do kufru ke kámošce co má Citroena Picaso!...byly moc dlouhý!
@maruja no já mám hrozně ráda kombinaci oranžovo-hnědý,ale když na ně tak koukám,tak se mi asi víc líbí ty šedivo-červený! A přemýšlela jsem i o nových,ale mě se nelíbí ty barvy,co teď dělaj...což tobě zas jo,když maj modrý,že? 😉

lenny2
25. led 2013

@kinguse
Se mi tam líběj ty plasty, aby děti nevyskočily!

kinguse
25. led 2013

@lenny2 ale stejně je musíš poutat! Naše hubeňourky by tím propadly 😀 Ideální by bylo,kdyby tam byla na pevno taková ta kšíra mezi nožičkama.

kinguse
25. led 2013

holky,malej má furt horčky, už od tý neděle! Teď měl zas 38,6. Sice mu vydrží paralen aspoň na celý den,ale stejně mu to vždycky vylítne na těch skoro 39st! Už aby mu to taky skončilo! On má v 6,5letech sotva 17kg! ☹

lenny2
25. led 2013

@kinguse
Gábi a co na to doktorka??

kinguse
25. led 2013

my u dr byli v úterý a říkala,že je to normální chřipka, že ty horečky trvaj 3-4dny,pak klesnou a ještě 1-2dny jsou nižší,ale on má už od neděle 39st. No měl i víc ty první dny. Teď mu to vylítne vždycky ráno na 39st a večer,tak už to není tak častý,tak doufám,že už to půjde k lepšímu. Na pohotovost pro ATB se mi fakt nechce a taky mám strach,aby si ho teď nenechali v tý nemocnici,protože jsme tam původně s horečkou měli jít,kvůli tomu jeho syndromu periodických horeček,co má!Jenže je zákaz návštěv a já bych ho tam samotnýho fakt nenechala!!!

jarkalada
25. led 2013

@kinguse to je hrozný. Ale ten syndrom je snad jen u dětí do 6? let, nebo ho mívaj i starší?
Já jsem teď dovařila na zítra. Děti budou mít z dneška špenát, brambory a maso. Koupila jsem jim celý biokuře asi za 300kč. Maj z toho každej 16 porcí - což vychází pod dvacetikorunu na jídlo. Jsem myslela, že to bude horší. Takhle to jde. K tomu pytlík zeleniny za cca 30kč maj napůl, takže každej sní za cca 35 kč na oběd.
Příští týden má být snad 8C NAD nulou?! to zas všechno roztaje, bude blátivo, to ať radši je, jak je teď.

kinguse
25. led 2013

@jarkalada ono je víc druhů těch periodických horeček a kvůli tomu právě máme jít do tý nemocnice! Minule měl totiž u tý horečky zvláštní reakci,která je právě u jinýho druhu, ne u tý pfapy,ta je opravdu JEN v dětství, do cca 10let, ta co myslí ta dr v nemocnici je bohužel celoživotní 😠 Já ale doufám,že to nepotvrdí,že zůstanou JEN u tý PFAPY! No jsou to věci,co už jsem se dozvěděla! Ale jak říkám,jsou daleko horší diagnozy, i když mít horečku přes 40st 2x do měsíce taky nic příjemnýho,ale aspoň to prý nemá vliv na požkození zdraví do budoucna!!! Ale teď má prostě klasickou chřipku,jen už se nějak dlouho pere s horečkou,tak doufám,že přes víkend se už srovná!!
To mi neříkej,že má být př.týden takový teplo??? Vždyť hlásili furt mrazy? To by mě to počasí pěkně nasr...Když je hezká zima,tak trčíme doma a pak přijde jako obleva??..to snad ne!!! Jen ať to ještě chvíli vydrží!

jarkalada
25. led 2013

@kinguse no teď přes víkend dost mrazy, ale příští týden fakt říkali o těch 8stupních, ale jakej den maj přijít, to si už nepamatuju.
Aspoň budeš moct vyzkoušet ty golfky 🙂)
To s těma horečkama je teda něco 😖
Hele kde jsou všichni? si přijdu, že tu jsem většinou převážně já 😝 😀

kinguse
25. led 2013

@jarkalada a já...večer tu sůvíme spolu 😀 Golfky zkoušet nebudu, max až pojedem někam do krámu. Ale tím,že kočár neskládám a jen s ním do auta najedu,tak nemám potřebu ty golfky tahat. Přeci jen je pro ně ten kočár pohodlnější.Ale jsou prostě cesty,kdy nám ten kočár zabírá zbytečně moc místa a golfky budou na tohle lepší!
Jdu koukat na ten film.
dneska ti dám košem 😉

jarkalada
25. led 2013

@kinguse jen dej 🙂 já jdu ještě trochu poklidit. Zítra má zas přijít kámoška, tak aby mě nepomluvila 🙂)) tak pa

lenny2
25. led 2013

@jarkalada
Jaru a já myslela, že home made vyjde levnějc, než skleničky, ale teda koukám, že ani ťuk....
Jak s tím ovocem, dělám jim denně čerstvou přesnídávku a bodejť bych ušetřila, když mi sní k sváče každej 1,5 banánu, k tomu každej půlku avokáda, celý mango a podobný pochutiny a to jako denně 😀

jarkalada
25. led 2013

@lenny2 no jelikož v tom maj biokuře za min. tři kila 😀 Kdybych to dělala z normálního zmrazenýho, to vyjde na 90,- bez akce 😎 A maj teda každej porci o cca 40g- ve skleničkách je toho asi kolem 20g.
Většinou už jim ale vařím z normálního masa, co jíme my. Tohleto už maj jen výjimečně.
Takže jináč jim porce, co jsem tak občas spočetla, vyjde kolem 20kč. Záleží, jestli máme brambory ještě od našich, nebo v létě bylo spousta zeleniny i třeba jablka naše. Je to spíš znát na tom mase. Proto jim občas koupím když už skleničky, tak masový, protože vím, že doma to vyjde jen o něco levnějc.
Tak jsem moc nepoklidila, čumím na bednu 😀 Jdu si už lehnout, ať jsem na zítra fit. Kámoška má ostrozrak.. ale jestli mi zas začne vychovávat děti, tak už nevím.. nějak decetně ji budu muset naznačit, že o to se laskavě postarám sama..

jarkalada
25. led 2013

@lenny2 no dobrý gurmáni 😀 pak nemaj tak růst 😀
U nás, když teda na to přijde, tak sní taky každej banán + půlku jablka + půlku hrušky, třeba.
To avokádo jim nějak dochucuješ, nebo jen přidáš do toho ostatního?

lenny2
26. led 2013

@jarkalada
To avokádo jim nejvíc dávám v kombinaci s banánem a třeba to šmiknu ještě bílou Activii, to je strašně dobrý 😉

maruja
26. led 2013

@lenny2 Ahoj, od kdy jim dáváš jogurt? To už bych taky mohla dát co???

zvalentova
autor
26. led 2013

@maruja a jogurtem jsem začla kolem 8.měs., ale jak se osypaly, tak jsem přestala. activia nebo Holandie jsou ideální, oběma chutnalo.

jarkalada
26. led 2013

nebo my jsme teď objevili Ranko jogurt. Krásně smetanovej, hustej a není kyselej. Holandii taky dáváme nebo Selskej je dobrej 🙂

joyce2
26. led 2013

Ahoj holky zdravím vás.
Jaru gratuluju k osvobození se od vojtovky. Jste šikovný. Taky bych se chtěla toho mučení zbavit, ale na neuro min. týden říkali ještě cvičit. A rehabilitačka říká začít s cvičením hned ráno, jak se vzbudí. (Já odmítám ze strachu, že by nás takhle ráno mohlo u toho všechny trefit...)
Gábi, kráásný golfky.
My se zas dovolenkujeme pár dní na Lipně. - Jsme doufali v bruslení na Lipně, ale na to zatím není led. Tak lyžujeme a pobruslili jsme jen na umělým kluzišti. (Mají tu dvě venkovní.)
Jinak z toho dovolenkování mám zajímavý poznatek o spaní. - Doma je dáme do spacích pytlů. Spí zhruba v tý poloze, jak je tam dáme, max. si trochu povyskáčou nahoru k hlavičce, nebo se lehounce pootočí. A spí celou noc (od osmi, desíti do šesti až do osmi), max. v noci ze spaní zakníkají a ani k nim nemusím vstávat.
Tady se v postýlkách stěhují. - Na pokoji, co jsme byli minule se Jituš všechny tři noci otočila o devadesát stuňů do leva (úplně stejně všechny noci). Na pokoji, co jsme teď to není tak výrazný, ale taky se trochu pootáčejí, Maruš nohu ve šprcli (i se spacím pytlem - ty vozíme s sebou). A věčně tu kolem půlnoci Maruš ze spaní brečí (ale tak, že ji musím vzít, aby neprobudila druhou, beru ji ke koze, nakojím a spí se mnou. - Dneska se kojila kolem druhý a ve čtyři (pak se mi podařilo uložit ji do její postýlky). - Tak je to zvláštní, že tu spí o tolik hůř, přitom denní režim je úplně stejnej jak doma, jídlo dostávaj stejný, snažím se i o stejnou teplotu v ložnici... Asi si začnu myslet, že tu jsou nějaký horší zóny na spaní...

maruja
26. led 2013

@zvalentova
@jarkalada díky, tak to už můžem taky zkusit 😉

lenny2
26. led 2013

@maruja
Maru, taky cca od 8. měsíce, začala jsem těma dětskejma od Nesté a pak Dobrou mámu, bílou Activii 😉

ostrava8
26. led 2013

@maruja tý jo , tak to je malý šikovný 🙂 Naši ještě furt nic ,vlastně jo, už dva dny se sami postaví v ohrádce a postýlce, takže asi přeskočili určitý vývoj, no uvidíme, v pátek jdeme na neuro. Jo a malý už má tři zuby, dneska v noci se mu prořezal vrchní 🙂 malá stále bezzubá 🙂 snad jí narostou 🙂

ostrava8
26. led 2013

tak gol, včera jsem nebyla venku mrzlo bylo mínus osm, a dneska mělo být taky tak, tak jsem vyprala fusáky a dívám na teploměr a je tam mínus dva ...grrr klidně jsme mohli jít ven 🙂

ostrava8
26. led 2013

@kinguse gábi golfky máte krásné ... a holčičky jsou takové nudličky, docela i závidím proti těm naším buřtům 🙂 Prosím tě furt uvažuji jestli je potřeba mít ty golfky .. mě se s TFK jezdí taky dobře, a malí tam mají více místa než v golfkách, to asi spíše jen třeba do marketu či tak že ? Jinak přeju všem brzké uzdravení ....

lenny2
26. led 2013

@ostrava8
Péti, život bez golfek si už neumím představit 😉

kinguse
26. led 2013

@ostrava8 Peto, golfky budu používat jen kdyz se do auta nevejde kocar! Takze spis dovoleny a vicedenni výlety 😉 Mít jen jedno mimi,tak na golfky prdim a nechám si jen kvalitni sportak,ale přeci jen ten dvojcatovej kocar zabere dooost mista! Ale u mě to,že dávám přednost kočáru dela fakt to,že ho nemusím do auta skládat! Jinak bych vozila jen golfky!!!

Holky,co se tyče jogurtů,tak na activii pozor,nedávat moc často!!! Obsahuje velký množství živých bakterii a malé děti s tím mají problémy to trávit...to neni můj výmysl,ale upozorněni z dětské kliniky!!! Pry kvůli tomu uz hospitalizovali spoustu děti se střevní kolikou!!! Výborne jsou holandie, selský, Jihočeský Madetacky ve skle a výborne jsou taky smetanove Krajanky!!!

Jinak mě uz zmohla chřipka,mám horecku,neskutečne mě vše boli, kašel drazdivej a hrozne to boli,kdyz kašlu,takze můj relax na volejbale se samozřejmě nekoná!!! Ještě,že se aspon mm postará o děti! To maj teda ty naše holcicky narozeninovej den se chciplou maminkou 😢 Jdu do perin,zobla jsem Nurofen stopgrip,tak snad pomůže! 😝

ostrava8
26. led 2013

@kinguse gábi tak to mě mrzí ... určitě se vylež, at to nepřechodíš to je nejhorší i když vím, že s těma dvouma to jde těžko ... a jinak vše nejlepší dorotkám .. to je užasné výročí ... Ještě ti položím otázku uvažujeme o větším autě, ty píšeš že kočár nemusíš skládat co to máte za fáro ? jestli ti to nevadí mi to tady napsat .. 🙂 děkuji

ostrava8
26. led 2013

@lenny2 no ale taky bez těch tvých si to taky nedokážu představit, já na ně narazila už jak jsem byla 3v1 a brouzdala na netu, hned mě svým designem zaujaly 🙂 Leni od kdy ti malí začali sedět ? těm našim už bylo 9 měsíců a furt nic, ani nelezou ... ale zato se už postaví v ohrádce masakr

ostrava8
26. led 2013

@lenny2 leni a co maminka, už dobrý ??