Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

amallie
29. kvě 2012

Ahoj holky, muzu se k vam pridat? Mame dve princezny, narodily se vcera, 2680g a 2890g, 46 a 48 cm, jsou nadherny
Rodila jsem v motole 38+1planovane

jarkalada
29. kvě 2012

@amallie ahoj, určitě 🙂
Jak zvládneš být den po porodu na Koníkovi? 😕 😀

ostrava8
29. kvě 2012

@amallie juj ahoj .. gratuluji k holčičkám, tak a ted máte doma břebabováno 🙂 ale je to krásné .. jaký byl porod ? normálně nebo císař ? drž se a opatrujte se ... ještě napiš, jaké jsi jim dala jména ..

lenny2
29. kvě 2012

@amallie
Vítej mezi nás a gratuluju!!
Taky nechápu jak zvládáš být den po porodu na netu 😉

amallie
29. kvě 2012

@jarkalada
@lenny2 no ono je tu nuda 😀 tak bud spim, nebo telefonuju, nebo jsem na netu 😀 jsem totiz na jip a holcicky tu nemam, az odpo me k nim daji, az bude misto
A pak budu min na netu 😀
@ostrava8 porod planovanej cisar, jedna nebyla otocena
Jmenujou se Julie a Rozálie 😵

Porod byl hnusnej, oproti spontannimu porodu nesrovnatelny. Ale co naplat, jinak to neslo a za ty drobky to stoji 😵

veronika.m
29. kvě 2012

Taky používáme infacol s probiotickými kapkami a dobrý. Kluci se vyprdí sami 🙂

veronika.m
29. kvě 2012

@amallie moc gratuluju k holčičkám a s tím porovnáním porodu naprosto souhlasím.

zvalentova
autor
29. kvě 2012

@amallie vítáme tě u nás a gratuluji k holčičkám 🙂

sariky
29. kvě 2012

@ostrava8 brisko masirujeme, ale moc to nefunguje. rektalni trubicku v porodnici nedoporucovali, tak jsme na vazkach... kazdopadne se snazime delat maximum a neustale zkousime nove metody 🙂

sariky
29. kvě 2012

@jarkalada take mam pocit, ze masaz briska neni vsemocna. ale delame co muzeme 🙂

jarkalada
29. kvě 2012

@sariky fakt omez ty kapičky. Protože u nás to jejich plným používáním začlo - první 2 dny po nich blinkaly, a pak přestaly kakat. Pár dnů se takle trápily, tak jsem je začla dávat jen pozvolna

zvalentova
autor
29. kvě 2012

@sariky @allynka ahojky, mám schovaný tento článek jako záchranu a jsou tam naše homeopatika
http://www.miminka.cz/clanky/kojenec/nemoci/nad...

Kačce dávám Chamonilu a Lycopodium. Mají to teprve od včerejška, tak nečekám zázraky. Ale noc byla poměrně klidná.
Snažím se pít fenyklový čaj a odvar z kmínu, i když si myslím, že u mne je jedno co sním. Kroutí se úplně stejně.
Kapičky máme probiotické Bio Gaia, doktorka nám hodně nedoporučovala Sax Simplex.

sariky
29. kvě 2012

@zvalentova ja nekojim, takze hlavni problem je v tom, ze pri piti z lahvicek se nalokaji hodne vzduchu a pak je natrepavame a naklepavame a oni si kolikrat ani po pul hodine "cviceni" ne a ne odbrknout.... z kapicek jsme vyzkouseli espumisan, infacol a ted mame lefax a ani jedny nefungujou

zvalentova
autor
29. kvě 2012

@sariky taky natřásáme, ale dodneška jsme nepřišli na situaci kdy si odříhne a kdy ne. Snad jen pokud jim chrčí v břiše tak čekám a krk se obvykle dostaví.

sariky
29. kvě 2012

@zvalentova no me se osvedcila trojkombinace - nejdriv v naruci na zadickach, pak rychle do polohy spiciho tygrika a pak rychle na rameno. ale ne vzdy se to podari. ale nekdy uspech je 🙂

kinguse
29. kvě 2012

@amallie také tě vítám,i když já jsem tu taky celkem nová 🙂 ,ale holky jsou tu zlatý! A samozřejmě gratuluju k princeznám!
Holky,chtělo by to nějakou tabulku,kdo kdy a co má! 😉
@sariky prý do 3měsíců nemůže rektální trubička ublížit,pak používat jen výjimečně,ale já občas musela použít a pomohlo jim to. I když nám na prdíky nepomáhalo snad nic..od fenyklovýho čaje,přes probio.kapky BioGaia,Espumisan,BabyCalm,pecičky,masáže i homeopatika a prostě vše bez účinku..holky řvaly a řvaly a kroutily se a kroutily...teď jim jsou 4měsíce (3korigovanýho) a je to celkem lepší,už jen občas!

lenny2
29. kvě 2012

@sariky
Jaký máš lahvičky? My od zaćátku používámem Avent a nemaj chybu, ta savička je krásně dlouhá, dobře z ní pijou a nelokaj mi vzduch 😉

jarkalada
29. kvě 2012

my máme lahvičky od Chicca. Ale hlavně aby měly ten protikolikovej ventilek

lenny2
29. kvě 2012

Holky, dneska jsme toho stihli - focení v ateliéru, jsem na fotky moc zvědavá, je to prča aranžovat dvojčata do proutěnýho koše apod. 😉 Ale byli zlatý! Pak očkování a to byl masakr, 2 injekce jak bejk pro každýho....děti jsme utišili prakticky až před chvilkou ☹
Jinak bohuźel se Lindušce rozjel ekzém ☹(( ?Bála jsem se toho, protože jsem silnej alergik, bylo to ok, ale najednou začala mít kůži jako hroch, úplně hrubou a totálně suchou. Zkoušela jsem měnit kosmetiku, prášek na praní, aviváž, ale furt nic. Dneska doktorka říkala, že to bohužel vypadá na ten ekzém, dala mi mast a uvidíme, prý když nezabere, tak je to vić neź jistý a budeme to ŕešit dál. Jsem z toho dost špatná, chudinka moje ☹(

lenny2
29. kvě 2012

@jarkalada
Ty Avenťácký jsou právě taky antikolikový 😉

jarkalada
29. kvě 2012

@lenny2 tyjo, vám už dali rovnou injekce do obou nožiček? Nám až někdy v půl roce, jinak vždy do jedný. Ta se zvládne líp, i když se tam musí víckrát.
S tím ekzémem nezávidím. Já Lukáškovi mažu zatím jen ramínka - taky je má takový hrubý, tak se to snad nerozleze. Nic spešl na to nemám, ale hlídám to, no.

jarkalada
29. kvě 2012

@lenny2 jojo, to vím, taky jsem se ze začátku rozhodovala, jaký koupím. Nejsou ale plastový? Já nakonec vzala skleněný, i když jsme už dvě nedopatřením rozbili - a jedna za 169kč, nevím, co je na tom tak drahý

lenny2
29. kvě 2012

@jarkalada
Do každý nožičky jim dali jednu....
Jj, ty Avent jsou plastový, ale mám ten parní sterilizátor, takže ok.....Jsou taky teda neskutečně drahý, jedna okolo dvou stovek...prostě se platí značka, no 😉
Jinak od zítra už najízďíme na šťávičky, budu přidávat do čajíčka. Takže jsem koupila od Hippu různý příchutě a jsem zvédavá co na to budou řikat 😉
Už prý mužu dávat i postupně na lžičku bramboru, mrkvičku, banán apod., tak to zítra zkusím 😉

jarkalada
29. kvě 2012

@lenny2 tak si nechte chutnat 🙂 Já jsem koupila už včera dýni - a teď netuším, co s ní, jak se do ní vůbec leze 😀 tak to musím někde naštudovat 😎
Dětičky mi konečně usnuly, tak já už mizím taky. Měj se a dobrou 🙂

sariky
29. kvě 2012

@lenny2 my mame skleneny chicco s kaucukovyma savickama. z niceho jinyho nepiji (resp kdyz piji, tak pulku vyzbryndaji). a uz jich mame nakoupeno docela dost (a spoustu jinych), tak nevim, jestli budeme investovat do dalsich. btw jaky savicky maji ty aventy? ty chicco maji obycejny netvarovany.... proste klasicky savicky jak za naseho detstvi 🙂

lenny2
30. kvě 2012

@sariky
Ta od Aventu je silikonová a nijak tvarovaná, taky klasika. Nejdřív jsem měla makouoený Tommee Tippee, protože ta savička tvarem připomíná bradavku, tak jsem si naivně myslela, že budu po vzoru z porodnice kombinovat kojení a UM, ale na prso mi už pak nechtěly, rozdíl poznaly hnedka. Pak už jsem neměla ani mlíko, takže tyhle Tommee jsem už pak začala používat jenom na čaj a najela jsem na ty Avent 😉 Celkově hodně věcí používám od Aventu a jsou fakt super, hlavň ten parní sterilizátor, to si nemůžu vynachválit, házím do něj všechno, dudáky, malý hračky, lahvičky a je to za 4 minuty.....ušetří to kvanta času a práce, neumím si představit vyvařovat lahve na plotně v hrnci 😉

lenny2
30. kvě 2012

@jarkalada
Já koukala na dýni ve skleničce, ale začnu raději mrkví a bramborem 😉

sariky
30. kvě 2012

@lenny2 ty chicco savicky jsou taky klasicky, pripominaji bradavku. tommee tippee mame taky, ale z tech se jim blbe pije, tak je nepouzivame. a vyvarujeme klasicky v hrnci. je to za 5 minut a casu to moc nezabere (oplachnout lahvicky, narvat do hrnce, zalit vodou, pet minut povarit a je to hotovy). a jinak - taky nekojim (vlastne jsem vubec nekojila)... cim miminka krmis? nutrilonem? my nutrilonem a malymu davame 2x denne bebu antiublinkavaci (dela to i nutrilon, ale je to o dve stovky na krabicku drazsi)

jarkalada
30. kvě 2012

@sariky přesně ty chicco s kauč.dudlíkem máme my. Máme jen pár flašek, jednou denně hodím taky jen do hrnce se vším jen přejít varem.
@lenny2 ve skleničce už jí taky měli, ale chtěla jim to připravit home-made 😀

jarkalada
30. kvě 2012

nevíte, jestli nemaj někde v akci plíny? Už nám dochází