Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

lenny2
4. říj 2012

@ostrava8
Jo, určo se poraď s doktorkou, ale 3 týdny už je podle mýho dost dlouho, myslím, že už bys jí ty zlatý klidně mohla dát 😉 Právě z tohodle důvodu jsem byla ráda, že jsem je nechala Lindě klasicky propíchnout, nastřelit jsem nechtěla, vím co to dělalo za paseku v uších mě a to už jsem stará koza 🙂 Však uvidíš, ale neměla bych nervy na to, jí to vytáhnout a do tý rány jí cpát jiný, to bych nedala, jsem hroznej posera a rvalo by mi to srdce jí zas dělat bolest ☹
Jinak včera zase pikanterie, tch.volala, že chce přijít, klasicky zas před koupáním, tak jsem byla tvrdá a řekla jsem ať přijde tak v pul pátý, že už pak od šesti chci mít před koupáním doma klid. Ani se neurazila, tak jsem si říkala "uffff"......jenže přišla po pátý hodině, někde ve čtvrt na šest a odcházela ve čtvrt na osm ☹ Tak já už nevim jako jak to říct.....

ostrava8
4. říj 2012

dobré ránko holky.

prosím vás, kdo už dáváte a vaříte malým příkrmy, jak děláte brambor ?? já mám pocit, že to mají malí moc lepkavé .. gr už mi z těch příkrmů hrabe ..díky

ostrava8
4. říj 2012

@lenny2 Leni ty jsi s tím nastřelováním měla problémy ?? vždyt všude říkají ,že je to pro to mimi lepší tož nevím no ... No já ji to taky sama měnit nebudu ... bože můj, to bych nedala a i možná protože, nemám sama náušnice a nevím ani jak na to, jsem domluvená s Mudr, že tam k ní zaskočím ona jí to provlíkne .. a to jako taky bolí ?? já myslela že už né .. no to jsem si zase něco dala ... Máš fajnou tchýni . takovou "zodpovědnou" 🙂 jak to říct ?? tvrdě, někteří lidi holt na slušné "zacházení" nejsou zvyklí

zvalentova
autor
4. říj 2012

Dobré ráno, zdravím po psycho noci.
Vůbec nevím co s Kubou dělat. Jdou spát kolem půl osmé, oba usnou během 5 min. Jenže on se probere kolem půl desáté. Nejdřív kníká v postýlce, pak začne brečet. Jdu ho uklidnit, drží mě chvíli za ruku, vypadá že znovu usne. Po chvíli ho to přestane bavit a začne plakat víc a víc až chytne hysterák. V tu dobu obvykle vzbudí i Kačku. Někdy ho vyndám z postýlky, někdy ne. Včera to bylo ale jiné. Hysterák rovnou, nemohli jsme ho uklidnit. Po hodině a půl různých variant na utišení vč. hlasitého vynadání, kojení se nechal uspat. Jenže ouha podruhé. Kolem půl čtvrté se to opakuje znovu. To už je vzhůru i hladová Kačka a my máme na uklidňování dvě děti a dvě hodiny.
To dělám opravdu ty věci tak špatně? Neumím to definovat, ale je to den ode dne horší a nevím jakým způsobem to změnit ☹ ☹

zvalentova
autor
4. říj 2012

@ostrava8 @petrova_d
@lenny2 já nechala nastřelit a byla to dobrá volba. Rychlé, čisté, v rámci možností bezbolestné.

lenny2
4. říj 2012

@ostrava8
Já si nechala nastřelit náušnice před lety a nastřelili mi nerv a hrozný to bylo ☹

lenny2
4. říj 2012

@zvalentova
Zuzi, ty vogo to budou ty zuby!!! U nás to takhle začalo taky, prošahalas mu dásničky?

ostrava8
4. říj 2012

@zvalentova zuzi ahoj, tak to mě mrzí, určitě nehledej chybu v sobě, děláš pro malé maximum !!! Asi jen máte takové období ... a zkoušela jsi třeba dávat na noc tu kaši na uklidnění ?? jsem to našla na netu, ale zatím nedávám, páč malí mi krásně spí, a co zoubky,nebo nebojí se tmy ?? a zkusila jsis ho dát k sobě do postele ? my to tak dělali, vždy mezi námi usli a pak jsem je přenesli do postýlek

zvalentova
autor
4. říj 2012

@ostrava8 naše postel vůbec nepomáhá, zuby žádné, jen zpruda obrovská 😒

jarkalada
4. říj 2012

@ostrava8 bramboru uvařím, rozmačkám - teď jim k tomu dávám nějakou zeleninu, když je to moc lepkavý nebo tuhý, přitdám převařenou jejich vodu, dřív jsem přidávala dost UM, aby to měli řidší, takovou bramb.kaši
Tyjo, to čtu poprvý, že jsou s nastřelením problémy 😖

sariky
4. říj 2012

@zvalentova zuzko, drz se! skoda, ze nedokazu poradit a muj soucit je bohuzel k nicemu 😒

sariky
4. říj 2012

@ostrava8 peto, bramboru jsem jeste nedelala, tak nevim, ale asi to budu delat jak rika jarka - rozmackat a naredit vodou, aby se jim to lip polikalo.
a k tem nausnicim - ja se zitra chci domluvit s dr (jdeme na ockovani) a urcite nechame propichnout. ja jsem prave cetla, ze to nastreleni je pro deti horsi. navic driv se to jen propichovalo, ja to taky tak mam a fungovalo to. a jak rika leny - prijde mi hrozny, ze se to bude muset vytahnout a dat tam jina nausnice. ale jestli to po trech tydnech nema jeste uplne dobry, tak to zkonzultuj s dr, at nechytne nejaky zanet. na tech usich se to pak casto vraci (z vlastni zkusenosti ☹

lenny2
4. říj 2012

@ostrava8
Péťo, já si takhle jdu do DMka a tam si navařim 😀
Ale prej je dobrý ty brambory zředit tou vodou, ve který se vařily, má to pak lepší konzistenci 😉

lenny2
4. říj 2012

@zvalentova
Zuzi, taky už na Kryštofa mám vyzkoušeno možný i nemožný - výsledek? Asi mám náběh na zánět šlach, bolej mě brutálně celý ruce až mám křeče do konečku prstu....bodejť ne, tahat skoro devítikilové dítě a uspávat ho 3x denně pul hodiny v náručí......
Holka moje zlatá, nedokážu poradit, sama bych radu uvítala.....

lenny2
4. říj 2012

@sariky
Šári, vůbec se píchnutí neboj, je to fakt nanosekunda a Linda plakala asi minutku, krve jen kapička a do týdne to měla cajk. První tři dny jsem jim to ještě otírala lihem + 2x denně framykion a protočila jsem jí tu dírku a úplně super 😉 Navíc dala jsem to při prvním očování, takže, když už plakala kvůli injekci, tak abych jí netrápila dvakrát, měla to při jednom 😉 A dneska už je parádnice 😉

sariky
4. říj 2012

@lenny2 ja to s ockovanim davat nebudu, protoze zatim po kazdym ockovani meli susini horecku, tak at ji zbytecne nestresuji jeste nausnicema. ale po ocku na to vlitnem a taky bude paradnice 😉 uz se na ty nausnicky tesim, furt je okukuji v te krabicce 😝

joyce2
4. říj 2012

@zvalentova Naše holky taky dostávají hysterák, když mají jít večer spát... Teda zrovna včera usnuly relativně včas (ale taky s pláčem), ale někdy je uspáváme od osmi zhruba do půl jedenáctý. - Zkouším všechno - chovám, zpívám, hladím, nabízím jídlo v koze i v lahvi... Obvykle to dopadne tak, že s jednou usneme při kojení v posteli, druhá se tím brečením v postýlce unaví a usne. Ale jako fakt nechápu důvod toho pláče - slzy jim tečou, oči celý červený a při tom jim nic není. Teda teď jim rostou zoubky, tak to dávám na vrub tomu, ale řvaly takhle i dřív a to jim zoubky nerostly... Naštěstí v noci to neprovozujou - teda zatím.

lenny2
4. říj 2012

@joyce2
No taky pěkný ☹
Koukám, že nám všem odnesou v prosinci děti čerti 😀 Teda krom Jarky dětí, ty dostanou metál 😉

sariky
4. říj 2012

@joyce2 takhle jsme to meli prvni cca 4 mesice. cely dny susini prorvali a temer nicim se nenechali ukonejsit. rvali takhle kolikrat az do pulnoci. musim to zaklepat, ted cca posledni mesic se uklidnili a i kdyz porad rvou, tak min nez predtim, takze si rikam, jak mam hodny deti 😝 V noci zatim taky spi, ale jak tady ctu zazitky holek, tak se obavam, ze u nas to bude to stejny v blede modrym, protoze obvzlast Sima je hysterka a jakmile neni po jeho, tak rve jak tur (a podotykam, ze castokrat vubec nevim, co by muj milovanej chlapecek chtel - je najezenej, odbrknutej, chovam ho, chodim s nim, zpivam mu,... no proste zkousim kde co a on jen rve a rve a rve)..... holka, asi to mame tak nejak vsechny obdobne 😒

maruja
4. říj 2012

holky tenhle tejden je ze mně zombi. Malá se budí ve 4 a povídá, ale ty decibely. No a probudí všechny v baráku. Nejde zastavit 😕

jarkalada
4. říj 2012

@lenny2 😀 teda nejsem si jistá, jestli to teď taky nemám brát jako rýpnutí 😀
Ale je fakt, že mi předevčírem spaly normálně od 20něco do 9:09h! /sice jsem k nim 2x v noci vstávala a odsála nudle, ale i tak/, ,jinak chrněj do té +/- půl osmý.
A všimla jsem si, že se z Lukína pomalu,ale jistě, stává mamánek. Na jednu stranu mě to taknějak těší, ale zas abych si bez něj došla i v klidu na wc, že jo..

maruja
4. říj 2012

@jarkalada 😕 a to i když byli mrňata??????

jarkalada
4. říj 2012

@maruja do cca asi 7měs. jsme je ještě kolem 22h v polospánku nakrmili a spali do těch sedmi. Potom už spí normoš od těch cca půl devátý, taky až do rána... Se to tu stydím psát 🤐
Ale prý já se segrou jsme byly to samé, od 3 měs. jsme spaly do min. 6h, tak to asi zdědily 😀

maruja
4. říj 2012

@jarkalada tak gratuluju, to já neznám ani u jednoho dítěte. No ale teď jsou té starší 4r a spí celou noc, tak snad i dvojky to budou praktikovat. No a do té doby se budu asi hodně spršit ( ve sprše nejsou slyšet 😀 )

jarkalada
4. říj 2012

@maruja předpokládám, že máte vlastní studnu 😀

jarkalada
4. říj 2012

tyjo, vůbec nikde nemůžu sehnat nějaký teplý capáčky nebo něco na nohy do kočáru. Všechny capáčky, co vidím, tak jsou nám malý a boty ještě nemůžem

zvalentova
autor
4. říj 2012

@jarkalada holka nestraš, po tom jsem ještě nekoukala... ale asi bych už měla začít. Jen ponožky jim asi stačit nebudou, že? 😀

maruja
4. říj 2012

@zvalentova tak my budem mít kombinézky i s ťapkama

maruja
4. říj 2012

@jarkalada ještě nechodí?

jarkalada
4. říj 2012

@maruja @zvalentova Ještě samostatně nechodí. Kolem nábytku oblejzaj, Luk. se už párkrát pustil a jako udělal "krok" do neznáma a opodál se něčeho chytil, ale na boty to ještě není.
Našla jsem toto http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=58995091&tab=8 , co se mi i líbí, paní ale neví přesnou velikost, že je ještě nemaj skladem.
Kombinézky s ťapkama zatím nemám, jen bez. A stejně, když budou mít jen třeba vyteplený kalhoty nebo tepláky, tak k tomu něco potřebujou. Teď nosíme teplý ponožky nebo ještě pod to punčocháčky, ale to už za chvíli stačit nebude