Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

sariky
18. říj 2012

@maruja jenze oni mysli tri vyskove polohy a ne operku zad. rozhodli jsme se, ze to vratime. toto je na prd. a za ty prachy... hruza 😠

maruja
18. říj 2012

@sariky tak to bych taky vrátila 😖 to je fakt blbé. My máme chicco polly a je super

jarkalada
18. říj 2012

@sariky máme taky chicco polly, jde úplně do lehu

jarkalada
18. říj 2012

i když teda momentálně přemýšlím, že bych je už nejradši vyměnila za třeba ty klasický ikeácký. Tyhlety "zadržujou 😀 " tolik drobků a různého bor..elu, že pořádný vyčistění dá zabrat, všechny ty záhyby i pod tím polstrem

jarkalada
18. říj 2012

a ještě přemýšlím nad jednou věcí- že nám za pár měsíců vyprší zamrazení pár schovaných sněhuláčků... Nebude to škoda....? 😵 asi jsem blázen, že mě to vůbec napadá 😀

maruja
18. říj 2012

@jarkalada tak další dvojky 😀

jarkalada
18. říj 2012

@maruja no to by bylo 😀
né, do toho už nepůjdem. Když si znova představím celý těhu píchat do břicha,pak by mě zas kuchli, a ty nekonečný 3 měsíce, než jsme se dali jakžtakž dokopy.. A to by našim mazlíkům byly 2 roky...a do toho mimino, to by asi neklaplo 😀
Ale kdyby mi dal někdo už tak 5měs. mimčo, tak ho beru 😎
No jdu spát, ráno moudřejší večera a myslet na blbiny nebude čas 😀

sariky
19. říj 2012

@jarkalada manzel to jel dneska vratit a vymyslime jine zidlicky.
Jaru, dalsi mimino? ty ses teda odvazna 😉 ale na druhou stranu proc ne. ja jsem vzdycky chtela 4 deti 😵 ale obavam se, ze moje telesna schranka je po dvojcatech totalne odepsana. se rozpadam za ziva uz ted, co teprve, kdybych byla znovu tehu 😕

sariky
19. říj 2012

@jarkalada a jeste jsem zapomnela dodat, ze uz taky nejsem nejmladsi 😝

zvalentova
autor
19. říj 2012

@sariky
@jarkalada také jsme včera naťukli téma židličky a ve finále to vypadá na ty původní na kterých jsme vyrůstali my. Jsou na výšku i se dají rozložit na stoleček. Máme málo místa a jiný stůl jim nemám kam dát. Další na výběr je chytrá rostoucí židle. Jen všechny jsou až od 9 měs.

lenny2
19. říj 2012

@zvalentova
Zuzi, ty rostoucí dřevěný židle jsou supr! Hele a do nějakýho 9. měsíce ti klokani vydržej v lehátkách 😉
My máme taky Chicco Polly, ale do toho lehu už to vůbec nevyužívám, to jen že začátku, teďkamuž vůbec 😉
Ještě můžeš někde sehnat starý kovový houpací křeslo a dát do něj molitan - nepamatuješ na inovaci mojí tch.?? 😀 😀
Dneska po stráááááášně dlouhý době Kryštof spal, vstávala jsem jen jednou, tý jo jsem jak znovuzrozená 🙂

zvalentova
autor
19. říj 2012

@lenny2 gratuluji a závidím. Kuba vstával "jen" 2x, ale místo toho 3x Kačka a od 5:19 už nespí... asi mě to zabije 😀 😀

sariky
19. říj 2012

@lenny2
@zvalentova holky, my jsme totiz nemeli ty lehatka, takze doted jsem susiny krmila vleze na zemi. ale ty prikrmy, to uz je fakt mazec. susini u toho "cvici", pretaci se, zvedaji nohy, ruce, otaci hlavu a ja je nestiham usmernovat. a sedet jeste neumime, tak jsem potrebovala neco, co jde aspon trochu zaklonit. jinak se mi taky libi klasicky zidlicky, ale momentalne jsou pro nas nepouzitelne, protoze by v tom proste neumeli sedet. tak jsem nakonec vybrala neco jineho nez to chicco (ted zkusime V.I.Baby). je to levnejsi nez chicco a mela by jit polohovat operka zad (takze nebudou sedet jak prkna jak v tom chiccu i-sit).
a Zuzi, susini nespi taky od peti rano (ale je fakt, ze v noci spali nepretrzite)..
a Leny - gratuluji ke spacimu Stofovy 🙂

lenny2
19. říj 2012

@zvalentova
Znám, znám ☹ Tipuju, že dneska v noci mi to zase osolí ☹ Dala jsem mu na noc Panadol a byl klid - jestli fakt ty horní zuby, nevim no.....
Drž se, Zuzi!

lenny2
19. říj 2012

@sariky
Hele, já mám jednu Chicco Polly a jednu Chicco Mamma a ta Mamma takdy nejde do lehu, ale Linda v tom v poho sedí, i když ještě sama nesedí.....
Včera jsem na mm bazaru objevila pani, která šije potahy na kteroukoliv židličku (látkovou i PVC), na Chicco, Cam apod., za cca 450,-, tak jestli by se ti, Šári nevyplatilo koupit "jetý" židle a k tomu si od paní nechat udělat nový potahy, vyšlo by to taky asi levnějc, možná.....
http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=175388

sariky
19. říj 2012

@lenny2 diky Leny, kouknu. ja nemam nic proti "jetym" vecem, protoze obleceni na decka mam jety skoro vsechno, kocarek taky.... jen vzdycky strasne dlouho vybiram 😝

lenny2
19. říj 2012

@sariky
No, obzvlášť ty židle a podobný věci, to jsou hrozný rakety, když to kupuješ nový a navíc x2 ☹ Nás teďka čekaj autosedačky, tak to bude tak desítka, ty chci nový.....Zvažuju Maxi Cosi, Romer, nebo Cybex (ty máme vajíčka a jsem spokojená, ale bohužel jsou jen do 9kg)....
Já mám tu Mammu od kámošky, ale je už po dvou dětech, takže na tom potahu to je znát, tak jsem paní poptala, ale nelíběj se mi ty designy, tak jsem jí poslala dotaz, jestli je možný i nějakej jinej ve stylu tý Polly Safari, co mám, uvidím co mi nabídne 😉

sariky
19. říj 2012

@lenny2 my mame romery (kazdej jinej model), ale kupovali jsme je novy, protoze se rika, ze nevis, co se s tim stalo pred tebou a preci jen je to plast a pak by mohlo jit o zivot. my jsme je koupili v akci. puvodni cena byla 5 tis a my jsme je koupili za 2,5 tis jednu. jako je to drahy, ale jde o bezpecnost. tady mi to neprijde jako vyhozeny penize. my to mame tusim do 13 kg (my nemame ty uplny vajicka), takze nam to snad jeste chvili vydrzi. vahove urcite, ale nevim, kam budou za chvili susini davat ty svoje dlouhy nohy 😲
a mas pravdu, ty designy tech potahu jsou jak z osmdesatych let 😝

petrova_d
19. říj 2012

@lenny2 Lenny, korigovaný věk znamená, že se vývoj mimča hodnotí tak, jako by se narodilo v předpokládaném termínu porodu. Když se narodí např. o tři měsíce dřív, tak ho v osmi měsících hodnotíme jako 5měsíční (náš případ).

lenny2
19. říj 2012

@petrova_d
Aha, tak to my to máme asi ok....

petrova_d
19. říj 2012

Koukám, že řešíte krmení a židličky. Já zatím krmím bačutky v autosedačce, pošlu foto. Jsou tam pěkně připoutané, takže se nevrtí a učí se, že u jídla se má pěkně sedět a nedělat krawiny 😀

Až budou umět samy sedět, mám pro ně koupené tydlencty krmící židličky:
http://www.mall.cz/jidelni-zidlicky/zopadesign-...
Jsou polohovatelné, omyvatelné a skládací a mají také pětibodové pásy 😀

lenny2
19. říj 2012

@sariky
No právě, ty designy to je fakt hnus, jak z koupelnovýho závěsu 🙂 Uvidím, jestli by mi udělala něco moderního.....

sariky
19. říj 2012

@petrova_d no ja v autosedackach fakt krmit nechci. ta jedna je takovej designovej kousek se svetlym potahem. to bych pak uz nikdy nevyprala a mohla bych to rovnou vyhodit. a ja to pak chci jeste zkusit prodat. a i tak, kdyz susini ji, tak je to fakt vsude a takhle by to bylo cely upaplany. bych to musela kazdy den prat a to se mi fakt nechce. navic jim nechci zprotivit autosedacky krmenim. cestovani maji radi, tak aspon neco 😉

sariky
19. říj 2012

jinak dnesni prikrm byl fakt mazec. jsem myslela, ze mi ujedou nervy. na preskacku meli oba hysteraky, ke konci mel Sima takovej, ze se mi prohibal do luku a zapominal dychat a tak se pridusoval. no strasny. 😠

petrova_d
19. říj 2012

@sariky Jejda, tak to já neznám. Holky pěkně sedí a způsobně papkají (zatím 😀 ).

kinguse
19. říj 2012

AHOJ holky,nějak nestíhám psát,teď jsem vás horko těžko dočetla.Furt jsem někde v trapu,buď s holkama nebo s malým a večer padnu k TV,teda spíš na gauč 😉 Dneska vezu nějaký věci na burzu,tak to samozřejmě dělám všechno na poslední chvíli.Naštěstí holky už spí 2h na terase,tak tu pobíhám jak splašená.Chvíli cedulkuju věci na prodej,pak zas vytahávám ze skříně věci na charitu (taky to budou brát),do toho peru nový oblečení pro holky (teda ne novy,ale větší velikost,ze spousty věci vyrostly,tak to musím taky probrat).A odpo jedem s dětma do Hopsaria (dětské centrum s těma různýma kravinkama pro děti,berem i neteře,maj to od nás jako překvápko k narozkám,ono je to totiž dost drahý,tak by se tam asi jinak nedostaly :( ) .
Na dnešek hlásili jasno a teplo a tady je hnus zateženej a mrholí 😠 I když vzhledem k mým činnostem, mi to až tak nevadí a na terasu neprší,takže je mi to vlastně jedno 😀

Jidličky mám taky chicco polly a spokojenost. Jen jak píše Jarka,ty droby jsou zalezlý všude,potah praská,tak přemýšlím,že až holky budou samy sedět,že taky vyměním za ikeácký.Ještě uvidíme.Hlavně řeším místo v bytě,nějak tu jsme čím dál víc zabordelený těma všema krámama pro děti...a to ještě mám plnou garáž různých houpaček,odrážedel,skákadel atd 😀

kinguse
19. říj 2012

@petrova_d ty jo,ty máš nějak vzorný holky???!!!! 🙂 ....tíše závidím 😉 Ale dorotky jsou přes den taky fajn,jen ty prokletý noci jsou u nás boj! Našla jsem zajímavej článek: http://www.prozeny.cz/magazin/deti-a-rodina/men... ...tak bych asi potřebovala najít tu profesionální uspávačku 😀

lenny2
19. říj 2012

@sariky
Šári, že tys to nechala dojít do hladu, viď? A pak už hysterčili a chtěli flašku, co? 🙂 To znám z dřívějška taky!
Taky si neumím představit krmit je v autosedačkách, jednak kvůli čurbesu a jednak jim to musí bejt hrozně nepohodlný mít zmáčknutý bříško....

sariky
19. říj 2012

@lenny2 no asi uz byli hladovi ☹ klasika. tesne pred jidlem usnuli a nez se jeden po druhym probudili a ja je prebalila a prevlikla do "jidelniho" obleceni, tak uz jsem to nestihla. a Sima mi pak asi z trucu nevypil ani mliko. trochu vypil, ale na to, ze skoro nic nesnedl, toho mel malo. ty deti jsou nekdy fakt pekny potvory 😠 😉
k tem autosedackam - taky mi prijde, ze tam maji strasne zmackly brisko. susini maji cestovani radi, ale je fakt, ze mi pak hur ji (asi to v te zkroucene poloze v autosedacce blbe travi).

lenny2
19. říj 2012

@sariky
Jj, už mi to naštěstí nedělají, ale dřív jak dostal Štofa hysterák, nevzal si už pak ani mlíko, to jsem vždycky byla na provaz 🙂 Ale už maj teďka fakt mlíko jen 2x denně a pochopili, že lžička=jídlo, tak už to je cajk 😉