Narození ve 33. tt, máte některá podobnou zkušenost?

gable
27. čer 2012

Ahoj maminky, před měsícem mi kvůli mé preeklampsii museli ukončit těhotenství ve 33. týdnu. Narodil se císařským řezem v celkové narkoze malilinkatý Tomášek. Porodní váhu měl 1620g a měřil 42cm. Dnes má 2150g a měří 45cm. Ten měsíc byl docela náročný a kdo si něčím podobným neprošel, asi nepochopí. Malinký byl na jipce, já jsem za ním s tatínkem dojížděla 70km, odstříkávala jsem mléko, válčila s hormonama 🙂
Chtěla bych v tomto fóru poznat maminky, které mají podobnou zkušenost s předčasným porodem a s nedonošeným miminkem. Péče o něj je teď zpočátku trošku jiná než u "normálního" novorozence a bude fajn, když si o tom budeme moc "popovídat".
Jinak malinký je bez závažnějších diagnoz,má jen ty, které souvisí s gestačním týdnem,ve kterém se narodil a kterých se časem zbaví. Je plně kojený, krásně prospívá, cvičíme Vojtovu metodu čtyřikrát denně. A jsme doma od pátku,takže se oťukáváme a zabydlujeme.
Budu ráda,když se tady o těch našich předčasňátkách pobavíme, třeba si i poradíme 🙂

gable
autor
27. čer 2012

pěkně kecám, dnes má 2350g 🙂

ivetm
27. čer 2012

Ahoj Ivo,
jestli nevadí, tak se přidám - samotnou mne zajímají zkušenosti dalších maminek těhle mrňousků.
Kluci se narodili 30.5. - jsou 34+1 - Mareček 42cm, 1875g a Vojtíšek 43cm, 2090g - císař, v celk.narkoze.
Pátý den se u Vojtíka přišlo na problém ve střevech, takže blesková operace - mě den předtím pustili domů z porodnice, tak jsem akorát na kluky volala - bylo akorát po vizitě a do toho telefon...to bylo něco šílenýho, doma, bez dětiček a do toho takováhle prda...ale zvládnul to a mudři ho moc chválí, zač.července ho čeká prďolku reoperace a pak konečně cesta domů!!! Už aby to bylo!!!
Mára je doma od pátku a je zatím - musím zaťukat zlatej, hrozně hodnej, sousedi ho zatím neměli šanci zaznamenat(myslím hlasově - vidí nás když jezdíme za bráškou) jak je hodnej, tak mu to snad vydrží 😵 Dneska Mára testnul kočárek, tak byl jedna velká spokojenost a manžel mě ho pomalu nechtěl půjčit 😀
Už se těším, až budou pěkně spolu doma, bude to mazec, ale nemůžu se dočkat 😵 😵 😵
Jinak Mára je taky plně kojený - vyfasovali jsme sice dokrm nutrilonu,ale zatím na něj nedošlo+cvičení zatím nemáme.

Tož asi moje/naše představení.

gable
autor
27. čer 2012

@ivetm taky jsme spolu doma od pátku 🙂 Kluci jsou velcí bojovníci, vidím to na tom mém malém semišátku 🙂 taky jsem vyfasovala dokrm nutrilonu na fortifikaci mateřského mléka,ale to mu budu dávat jen do tří kil... ještěže tak, páč ty pytlíčky stojí hrozné peníze a má to na deset dnů
Budu držet Vojtíkovi pěsti,ať je u vás brzo doma a jste v plné sestavě 🙂
Vojtovku nebudete cvičit vůbec?

ivetm
27. čer 2012

@gable s Márou jsme zatím žádný cvičení nedostali, ale uvidíme, co pak mudr co nás k němu předají - tam máme jít tuším že za 2měsíce. Akorát nám řekli, že ho máme motivovat, aby neměl dominantní pravou stranu při otáčení hlavičky, jinak zatím nic. My máme jen klasický nutr.HA, když by stávkoval s kojením, nebo se mě zdálo, že mu nestačí, ale zatím dobrý - mám v zásobníku odsypanou dávku, abych to příp.nemusela někde lovit,ale zatím se netváří, že by strádal - uvidím, v po jdem na kontrolu, tak uvidíme, jak na tom bude váhově.
Zvažuju jestli koupit váhu domů - kupovals ji? já si na jednu stranu říkám, jestli to není zbytečnost, pak zas, že bych aspoň věděla, kolik si toho vytáhnul....
za Vojtíka děkuji!!!

gable
autor
27. čer 2012

@ivetm být tebou,tak váhu nekupuju,pak bys to moc řešila a zbytečně se stresovala, myslím, že na malinkém sama uvidíš, jak prospívá. Tomáškovi se třeba strašně zvětšil podbradeček,tak jsem veděla,že se to mléčko ukládá jak má 😀 😀 😀 a navíc budete chodit k doktorce a ta si ho bude převažovat,pokud ti nebrečí hlady,tak bych to fakt neřešila 🙂 my jsme taky tři dny bojovali s kojením doma bez váhy, buď si ublinkl,jak byl přejezený nebo jsem ho odpojila se strachem,aby zase neblinkal a on žužlal chudák všechno kolem... teď už jsme to vychytali.
Poslouchám ho jak polyká,to taky udělalo hodně při našem nácviku kojení bez váhy 🙂
A neměj strach, když bude mít málo,tak se určitě ozve 🙂

gable
autor
27. čer 2012

@ivetm a nám to cvíčo naordinoval neurolog už v nemocnici, protože byl fakt droboučký a aby se mu ty pohyby rozvíjely správně a neměl s tím později problémy, naštěstí je malý moc šikovný a cvičí mu to samo,ale i tak u toho protestuje 😀

lenka5731
27. čer 2012

Ahoj holky, nám se malá narodila v 33+2. Termín narození stejně jako vaši 🙂 Nechtěly byste spíš uzavřenou diskusi?

alca22
27. čer 2012

@gable Ahojky mě se před rokem narodina Valinka ve 28.tt s porodní váhou 1180 g a 40 cm. Jestly máš nějaké otázky tak se ptej.

lenka5731
27. čer 2012

@ivetm my tu váhu koupili, když se narodila takhle předčasně. Doktorka říkala, že je fajn, že jí máme, že nás nebude pořád "tahat" na kontroly jen kvůli převažování. Příští týden jí mám jen zavolat, jak malá přibírá 🙂

ivetm
27. čer 2012

@lenka5731 Jani, za mě souhlas 😉

ivetm
27. čer 2012

@lenka5731 vím, že jsi psala, jestli budem něco pořizovat...byla jsem přesvědčená, že jí nechci, teď si zas říkám, že bysme věděli, jak moc se nadlábnul...asi počkám do pondělní kontroly, co a jak a pak se asi rozhodnem - zas za ní chtěl kolem 1400, to bych místo toho mohla koupit klukům něco jinýho 😅

marketa137
27. čer 2012

ahoj, já rodila v 34+3tt, malá se narodila 6.5. a měla být až 17.6., na svůj tt byla celkem veliká takže jsme šly 12 dnů po porodu domů. Ale budou nás brát korigovaně do 2 let.

lenka5731
27. čer 2012

@ivetm my koupili - novou - na MMB za 850 + poštovné 120 a zatím spokojenost maximální. Pak jí prodáme, takže ještě dostaneme peníze zpátky...

maudn
27. čer 2012

ahoj, malej se mi narodil ve 33. týdnů 6.4. 2012

maudn
27. čer 2012

my jsme váhu koupili na bazosi za 600, zatím ještě vážíme,ale už brzo přestaneme, malej se už na váhu moc nevejde🙂 a už se nemusíme bát kolik vypije,ale myslím, že je to nedílná součást vybavení pro nedonošená miminka, my jsme vážili před a po každém kojením a máme celý sešit zápisků🙂

monivo
27. čer 2012

ahoj holky, jen bych vás chtěla trochu podpořit. Terka se narodila v 28tt, 1120g, 35cm, akutním císařským řezem. , praskla mi plodová voda, po třech dnech mi museli porod vyvolat a já začala krvácet, proto sekce. Prý se mi odloučila placenta. Ale přesný důvod už jsem se se nedozvěděla. Rodila jsem v Podolí, docházeli jsme tam na neurologii a rehabilitaci. Vojtovku jsme vůbec cvičit nemuseli, vše bylo ok. Až na retinopatii I. stupně. Ale dnes je vše v pohodě, spíše vývojová vada. Dnes je Terce 2,5 roku, nikdo by nic nepoznal, je to pěkné číslo 🙂 Taky jsem od začátku odstříkávala, pak jsem kojila do jejích 8. měsíců korigovaně. Nyní již prý věk korigovat nemusíme.
Takže přeji maminkám hodně sil a dětičkám hodně zdraví 🙂

japona
28. čer 2012

Ahoj, mám podobně staré dítě a jsem též pro uzavřenou diskuzi🙂

gable
autor
28. čer 2012

@lenka5731
@japona dočítám vše jen ve spěchu, malý dneska trošku řádí a nemůžeme se spolu rozumně domluvit 🙂 víte jak diskuzi uzavřít?

gabriela_85
28. čer 2012

a proč uzavřenou? já mám sice dceru narozenou v termínu téměř ,ale tohle by mohlo zajímat spoustu maminek, vaše zkušenosti a rady, neuzavírejte to, udělejte to pro další maminky, které by tohle mohli ocenit.
Přeji Vám všem spoustu sil a zdraví

japona
28. čer 2012

Protože nemáme zájem, aby se kdokoliv dozvěděl zcela důvěrné informace🙂

lenka5731
28. čer 2012

@gabriela_85 souhlas s japonou, naproto nemám zájem probírat tady veřejně svoje soukromí 🙂

holky, já tu uzavřenou skupinu založím, a ty které o to projevily zájem přidám + ty u kterých jsem nabyla dojmu, že opravdu mají předčasně narozené dítě, ale dostanu se k tomu nejspíš až večer, pokud to stíháte někdo dřív, tak to klidně udělejte vy 🙂

gabriela_85
28. čer 2012

jak myslíte....

gable
autor
28. čer 2012

@gabriela_85 jde o to,že je to hodně citlivé téma, hlavně zpočátku.... třeba s odstupem času, když už to bude všechno za náma se o tom bude bavit líp než teď. A nedonošené děti mívají hlavně zpočátku jiný režim než ostatní novorozenci + ještě další individuality, které třeba řešit veřejně fakt nejde 🙂

kikimaruska
28. čer 2012

@gabriela_85 můžeš kouknout i na jiné diskuze, je jich tu o nedonošenečkách víc 🙂. Mě se syn narodil 28+3tt...a nyní už je to čtyřletý krásný kluk, jen trochu drobný. Také občas pokoukávám do diskuzí, jak jsou na tom maminky s miminky... 😉

gabriela_85
28. čer 2012

ale ja to přece chápu, chápu Vaše důvody a říkám, všem Vám držím palce a přeju moooc a moc sil a štěstí, jen jsem myslela, že by i jiné maminky mohli vědět, co je případně čeká, nic víc. omlouvám se.

monivo
28. čer 2012

@gable já si myslím, podle mých zkušeností, že po návratu z porodnice nedonošené děti zase tolik jiný režim nemají.

jarkalada
28. čer 2012

@monivo souhlasím. Krom cvičení vojtovky mi taky nepřijde, že by to bylo nějak jiné

slundo
28. čer 2012

Taky mi to přijde škoda, že se nechcete podělit s ostatníma. Ikdyž se mě to netýká, tak třeba jednou může. Respektuju vaše rozhodnutí, ale píšete tu, že se jedná o soukromé a citlivé věci a opravdu by mě o to víc zajímalo co jiného ta péče obnáší,že se o tom nedá psát veřejně .... Nic ve zlém, ale klikla jsem na tuto diskuzi právě ze zájmu, abych se o tom víc dozvěděla. Přeju vám holky hodně štěstí a ať se vašimdrobečkům dobře daří ;)

lenka5731
28. čer 2012

holky, soukromá skupina https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/33-tyden/ Uvidíme, jestli se ujme...

Kdyby se chtěl kdokoliv se stejnou zkušeností, nejlépe z poslední doby, do skupiny přidat, tak mi jako zakladateli skupiny napište a já vás přidám. Další členky jsou vítány 🙂

monivo
28. čer 2012

Taky si myslím, že toto je, dle názvu, veřejná diskuze, že by bylo škoda ji uzamykat. Osobní věci z vašeho života sem ani nepatří, tudíž bych je tu ani nepsala, pokud nechcete, aby to někdo věděl. To, co se týká dětí, jejich a vaše trápení spojené s předčasným narozením vašich dětí, to by se zde mělo diskutovat. Ale je to samozřejmě na vás 🙂 Ostatně, podobné diskuze zde již existují.