Naše parta čekatelek - máme dítě, ale svatba...

suki
12. pro 2007

Ahoj holky máme tu spoustu diskusí, kde jsou holky snažilky, holky co chystají svatbu, holky vdané, ale co takhle téma-máme byt, máme dítě ale ta svatba nám stále chybí? Je to zrovna i můj případ, pořád čekám na požádání, čekám, že dostanu prstýnek na narozeniny, na výročí seznámení, na vánoce, ale pořád to nějak nepřichází. Je tu taky někdo takovej? Do diskuse se může samozřejmě přidat každá z vás i vdaná, rozvedená,svobodná či zasnoubená 😀 😀 😀 No teď na vánoce na to taky čekám,ale ve skrytu duše vím,že to opět nebude ☹ tak pokud vás toto téma zaujalo, budu ráda, když se se mnou přidáte do diskuse. 😉 🙂

musko
12. pro 2007

suki, to bol aj náš prípad 😉 . Najprv (teraz už manžel) mal hrozu z toho, že by som mohla otehotnieť, potom, keď sa narodil malý, bol šťastím bez seba... No, potom, som tiež čakala a čakala... Len som sa opýtala, že ako bude synovi vysvetľovať, že sa každý voláme inak - keď bude chodiť do školky a školy....občas som si aj rýpla, ale potom ma to prestalo baviť a mali sme starosti s opravou domu a manželovým otcom - bol veľmi chorý a bolo sa treba o neho starať.... A v podstate mi to potom vyhovovalo a neriešila som to a nejako to vyplynulo samo - proste sme sa dohodli, že sa vezmeme ale termín visel vo vzduchu a tak som začala s konkrétnymi termínmi, až sa jeden ujal 😀 . No a 29.6.07 bola svatba..... 😵

luuciee83
12. pro 2007

Suki, já jsem na tom podobně... s přítelem jsme už nějaký ten pátek, miminko jsme se rozhodli pořídit loni a v podstatě hned (druhý měsíc) se to povedlo... bydlet máme kde, ale čekám stejně jako Ty... zítra mám svátek, tak třeba... 😉 nebo možná o Vánocích... co já vím... říkám si, že jednou snad přijít musí 😉 😎

suki
autor
12. pro 2007

Tak to moc gratuluju. Já se snad taky dočkám, ale taky mi to překáží, malá se jmenuje po příteli a vždycky když přijdeme k doktorovi, tak mě samozřejmě oslovují příjmením,, které má malá a já jim pak musím vysvětlovat, že se jmenuji jinak a přijde mi to takový hloupý. Jinak přítel se nějak moc nezdráhal mít mimi, ale s tou svatbou je prostě jak dítě. Pry si nedokáže představit sebe před tím oltářem, že se na to necítí atd. Přitom vím, že ,mě moc miluje, ale ...

suki
autor
12. pro 2007

no ale já to nechápu, proč když s námi chtějí dítě, nechtějí, aby jsme byly i jejich manželky? 😠

luuciee83
12. pro 2007

Suki, já taky vím, že mě přítel miluje a pro mě a malého by udělal všechno, ale jeho děsí, že by měl být celý den centrem dění... je trochu nesmělý introvert... a hlavně se nesmí do ničeho nutit... já si přála miminko od začátku minulého roku, kdy o něm začala mluvit kamarádka (ta má holčičku o tři měsíce starší), nakonec jsme se snažit začali až v červenci, kdy se pro to rozhodl přítel... kdybych na něj tlačila - bylo by to špatně... tak čekám, že snad přijde na to, že bych byla ráda, kdybychom měli všichni stejné přímení... 😉 🙂

a neboj, on Tě miluje i bez papíru - kvůli tomu jaká jsi... 😉

musko
12. pro 2007

suki, boja sa zaviazať..... Je to pre nich symbol niečoho definitívneho a to muži nemusia.... Ale určite sa raz rozkývu 😉 . Mne sa fakt vyplatilo prestať o tom hovoriť a tváriť sa že Vám je to jedno, resp. Vám to vyhovuje.... A keby ste ešte boli len tehulky, tak by podľa mňa zabralo to, čo na Maroša Kramára - že sa deti nebudú volať po ňom, ale po Vás ako po maminke 😉

suki
autor
12. pro 2007

u nás je to tayk tak, musí to být JAKO všechno jeho nápad i když třeba vím, že beze mě by se to nestalo, vždycky to dopadne tak, že je to prostě jeho nápad a všichni jsou spojení. Ale to, že člověk dělá jako, že už to vůbec nechce je určitě dobrá taktika, taky to mám vyzkoušené. bylo to tak, že já chtěla mimi a on ještě ne-já o tom přestala úplně mluvit a najednou přišel on, že by chtěl mimi a bylo to za měsíc hotovo a náne krásnou Nikolku, srdíčko naše 😀 😀 😀 😀

luuciee83
12. pro 2007

přesně, já pořád chodila a fňukala, že chci taky mimi, že jsem ve vesnici nejmladší holka a že nechci pak vozit kočárek sama... s ním to ani nehlo... pak jsem o tom přestala mluvit a řekla mu, že musím k mudr. pro další prášky - no a on najednou povídá a co kdyby sis prášky napsat nenechala a zkusili jsme miminko? no a druhý měsíc se to povedlo a teď máme Matějdu 😵 😵 jinak s tou svatbou mě hlavně štvou všichni okolo a jejich přiblblý dotazy typu - dítě už máte, tak kdy bude svatba??? 😠 jako popravdě my se tak domluvili, že teď bude mimi a časem někdy svatba, ale k tomu musí dospět právě přítel...

tlapicka
12. pro 2007

maminky, nebojte, vanoce jsou opravdu kouzelne a magicke! i ja dostala zasnubni prstynek na vanoce... to jsme ani jeste nevedeli, ze cekame eli... kdyz jsem byla v japonsku, snanzila jsem se naocovat moje host rodice, aby prijeli na svatbu, ze o ni premyslime a kdyz kyvli, tak byl datum a nebylo cesty zpet. sami bycho se asi rozhodovali mnohem dyl... i kdyz nas tlaci viza do kanady a podobne zalezitosti, ktere ten car papiru potrebuji... nekdy je nejaky vliv z venci ku prospechu veci!!! tak drzim vsem palce, at se tatinkum rozsviti!!! 😵 😵 😵

paolin
12. pro 2007

ahoj holky! my jsme se brali letos v cervnu 🙂 kdyz jsem byla tehotna, tak by me pred oltar nikdo nedostal ani parem koni 🙂 myslim, ze jsme na to nemeli myslenky ani jeden. syn se jmenoval po me a ani by me nenapadlo dat mu prijmeni po tatkovi, kdyz jsme nebyli svoji. uz jen kvuli tem doktorum..pritel trochu namital, ale nemel sanci 😀
o svatbe jsme se vlastne nikdy moc nebavili, az letos nam to prislo jako dobry napad. proste jsme to tak citili oba. dalsi duvod bylo to, ze jsme chteli druhe miminko, tak abysme byli ta "platna" rodina. do oficialni zadosti jsem ho musela krapet popostrcit, ale prijde mi to jako slusnost vuci rodicum. nikdo z nasich to necekal, takze z toho byli pekne vyjeveni 😀 😀 zadny varovani predem, proste kytka, chlebicky a sli jsme na ne 😀
maly byl na svatbe naprosto dokonaly! dokonce bych rekla, ze bez nej bychom si svatbu ani tak neuzili. chtela jsem, aby to bylo taky o nem. vzdyt se ho to tyka stejne, jako nas. a taky ta zmena jmena 🙂 takze si nas tatinek vzal oba 😀

suki
autor
12. pro 2007

jasně na to se taky těším, že půjde Nikolka na svatbu, snad se ji dočkám 😀 😀 a půjde mi za družičku a bude to prostě krásné 🙂 ale je pravda že můj přítel k tomu opravdu musí dojít zase SÁM 😀 😀 jinak to nepůjde a LUUCIEE83 váš malej má jméno po kom?

suki
autor
12. pro 2007

díky za podporu všem, mám hnedka větší naději, že se dočkám 😀 😀 😀

luuciee83
12. pro 2007

Tlapičko, tak to je super! moc blahopřeji! dodatečně k svatbě i k nádherné dcerušce! 😉 🙂
Paolin, Tobě také patří velké gratulace! 😉 k svatbě, k synáčkovi i k tomu miminku, co nosíš v bříšku! 😉 🙂

já to popravdě až tak moc neřeším... přiznávám, byla doba, kdy jsem to řešila hrozně moc a přítele tím úplně doháněla k šílenství... teď to nechávám čistě na něm - buď mě o ruku požádá nebo ne... když ne, mám v plánu požádat ho o ruku naprosto vážně já!! 😉 😀

paolin
12. pro 2007

az Nikolka povyroste, tak si tu svatbu uzijete mnohem vic 😀

mesulka
12. pro 2007

Holky, jako byste mluvily o mě...Já taky pořád čekám a čekám a asi do smrti čekat budu 😀 Pořád mi vykládá, že se na svatbu necítí, že se na něho budou všichni dívat...No na zabití. Hlavně, že na dítě se cítil, já bych ještě vydržela, on mě přemlouval, abychom měli malou. Jednou mi řekl, že se vezmeme příští rok na jaře, teď nedávno, když zjistil, že jaro je za chvilku, tak řekl, že na podzim, a nakonec to dopadlo tak, že musíme počkat, až bude malá větší, teď je ještě přece na svatbu malá. No prostě výmysly...Já už jsem z něj na nervy.

mesulka
12. pro 2007

Jsem zvědavá, která z nás se teda nakonec dočká dřív 😀

tlapicka
12. pro 2007

luci, diky za gratulaci!
No a s tema jmenama to mame posahany porad. eli se jmenuje po me a ja si nechala stare jmeno. tatka ma docela hanlive, tak jsme nechteli, aby ho mely i deti... od malicka jsem si prala dve prijmeni, ale to neslo, protoze by deti meli prijmeni po otci, skoda... navic bychom meli problemy s pasy a zmenou vseho v cesku i nemecku... tak jsme nechali vse jak bylo 😝

luuciee83
12. pro 2007

Suki, malej má přímení po taťkovi - v tom jsem měla jasno - nechtěla jsem, aby se jmenoval po mně, a pak se eventuelně přejmenovával... 😉 a hlavně malej je jak když tátovi z prdele (promiňte mi ten výraz) vypadl... takže on ho určitě nezapře 😀 😝

mesulka, neboj - na každého jednou dojde... takže i na nás!!!! 😀 😀

mesulka
12. pro 2007

A Terezka má jeho příjmení, takže přesně vím, o čem suki mluví. Nejhorší je to u doktorů. Už v porodnici, když jsem byla hlásit na novorozenecké kolik malá váží, tak se mě sestřička ptala na jméno a já první co, tak jsem se ptala, které myslí, jestli moje nebo její. Je to blbé, to pak všem vysvětlovat.

mesulka
12. pro 2007

Luuciee83 - nezbývá nám než doufat 😀

luuciee83
12. pro 2007

Tlapičko, za málo! 😉 já chtěla, aby se prcek jmenoval po taťkovi - své příjmení zrovna nemusím... ale co - je moje 😀 v Česku i Německu? takže žijete kde? vedle u sousedů? jestli se můžu zeptat...

suki
autor
12. pro 2007

mesulka to je přesný, my to tak taky máme, podle mě se ti chlapi ani tak nebojí si nás vzít jako toho samotnýho dnu, kdy ho uvidí kamarádi v takové situaci a už pro ně nebude takovej king. Teď je king, splodil mimi, tak je drsnej, že jo, ale svatba už se mezi chlapama tak nebere 😠

luciee83 jasně malá je taky po tatkovi, vlastně mě ani nikdy nenapadlo nic jinýho 🙂

luuciee83
12. pro 2007

já si v porodnici nechala říkat podle malého a nikomu jsme nevysvětlovala, že já se vlastně jmenuji jinak... 😝

mesulko, neboj - jednou budou mít hnutí mysli a bude svatba! 😉 🙂

tlapicka
12. pro 2007

presne, to vysvetlovani me dycky srazelo na kolena. samotny m to bylo jedno, jestli jsem nebo nejsem vdana, ale ta spolecnost mi tak tolerantni neprisla... ted se citim v tomhle ohledu mnohem lip! jsem moc rada, ze jsem mela moznost okusit oboje.

paolin
12. pro 2007

byla jsem zvedava, jestli bude mit Vita v rodnem liste taky rodne jmeno. vystavili mu uplne novy, ale od stareho mam kopii. tak mam dukaz posledniho potomka sveho jmena. bohuzel jsme vymreli po preslici. manza se nechtel jmenovat po me. ti chlapy jesitni 😀

suki
autor
12. pro 2007

chi chi já to taky navrhnu, teda až mě požádá, jestli se nebudeme jmenovat po mě 😀 😀 😀 jsem zvědavá na reakci 😀 😀 😀

tlapička to vysvětlování je fakt nejhorší a to nejen u doktorů lae všem, kteří se furt ptají, TAK CO, KDY BUDE SVATBA? 😠

mesulka
12. pro 2007

Paolin, můj mi v jednu slabou chvilku řekl, že si mě teda klidně i vezme, ale bude se jmenovat po mě, že nechce své jméno. Tak to jsem zase nechtěla já, tak aspoň měl další důvod abychom se nebrali 🙂

luuciee83
12. pro 2007

Suki, já přesně nesnáším tuhle větu "Tak co, kdy bude svatba?" to snad jen naše věc,ne? tak co se do toho furt někdo vrtá...nechápu 😠 😠

mesulka
12. pro 2007

Holky vidím, že je to všude stejné. Já kamkoliv dojdu, tak hned všichni "A vy se nebudete brát?" jak u magorů, fakt.

paolin
12. pro 2007

no, s tim jmenem to kapanek musel zkousnout 😀 😀
na druhou stranu, kde je psano, ze se musi dite jmenovat po otcovi.
ale asi dobry napad, jak pripadne motivovat chlapa do svatby 😀