Naše parta čekatelek - máme dítě, ale svatba...

suki
12. pro 2007

Ahoj holky máme tu spoustu diskusí, kde jsou holky snažilky, holky co chystají svatbu, holky vdané, ale co takhle téma-máme byt, máme dítě ale ta svatba nám stále chybí? Je to zrovna i můj případ, pořád čekám na požádání, čekám, že dostanu prstýnek na narozeniny, na výročí seznámení, na vánoce, ale pořád to nějak nepřichází. Je tu taky někdo takovej? Do diskuse se může samozřejmě přidat každá z vás i vdaná, rozvedená,svobodná či zasnoubená 😀 😀 😀 No teď na vánoce na to taky čekám,ale ve skrytu duše vím,že to opět nebude ☹ tak pokud vás toto téma zaujalo, budu ráda, když se se mnou přidáte do diskuse. 😉 🙂

vendeta
18. pro 2007

ahoj,ja jsem vdaná rok a jsem štastná. A že někdo píše že by neměl svobodu tak to nechápu.Chováme se pořád stejně a ted bych řekla že je to ještě lepší.Chdoili jsem spolu dlouho, ale když jsme začli uvažovat o miminku atk jsme se vzali. Je to hezký když vás manžel představuje jako manželku atak.A neumím si představit že bych šla rodit jako svobodná a mimi by mělo jiné jmeno než tatínek. je to věc názoru, ale já myslím že každá holka chce být manželkou, nevěstou. Asi je hcyba v manželovi že si vás nechce brát, nebo nevím, ale dítě by mělo být v rodině. Atd.Když si představím že dítě říka ve škole maminka se jmenuje např. Jana Nováková a tatínek Milan Dvořák 😖

suki
autor
18. pro 2007

vendeta to máš pravdu, taky si neumím představit, že malá má jiné příjmení než já....jak to budeme praktikovat až půjde třeba do školky-pokud se do té doby nevezmeme 😠

nasesara
18. pro 2007

Vendeta:Rodina je máma a táta.Ne manžel a manželka. 😉 🙂
Jinak ať se vdává a žení kdo chce. 🙂

berunda
18. pro 2007

Suki, souhlasím s tebou.Já bych teda svobodná být nechtěla. Jsem vdaná. Holky co jste svobodné a říkáte že se nechcete vdávat, ja nevím ale moc vám to nevěřím, podle mě v koutku duše doufáte že vás přítel o ruku požádá....................
Jasně at se vdává žení kdo chce 😝 . Pracuji s dětmi a opravdu je to divný když se rodiče jmenujou jinak. Ale j to fakt vaše věc, když vám to tak vyhovuje 😀 😀 🙂 😝 😝

mesulka
18. pro 2007

U nás až tak nového není nic, teď se budeme muset jen domluvit, kde bude obřad. A včera jsem jen tak ze srandy prohodila, že bych si teda mohla jít zkusit nějaké svatební šaty, čekala jsem, že řekne něco ve smyslu Co bys tam dělala, nebo Není to zbytečné, ale on mi řekl, že je to dobrý nápad, že mám klidně jít 😕 😕 😕 Ty brďo, on to teda fakt myslí vážně 😅 Začínám být nervozní 😀

tlapicka
18. pro 2007

hmmm, tak jak to tak procitam, tak jsem z toho cela diva... my jsme totiz "ozeneny", ale Eli se jmenuje po me a dalsi deti taky budou... Manza rika, ze kdyz nam to bude delat problemy a budeme doma v cesku, tak si dycky jmeno muze zmenit. dnes je to jedna navsteva matriky a 1000kc poplatek. a muze se to klido udelat i bez svatby... rekla bych, ze je dulezitejsi ta utuzena rodina se vsim vsudy nez stejne jmeno, jsem asi divna. Jako manzalka se citim proste lip a to ze se jmenuju jinak mi absolutne nevadi. je ten "vydedenec je manza", takze az mu to vadit zacne, tak to bude resit.

paolin
18. pro 2007

Mesulko a kdy vyrazis na ty satky? 😀

mesulka
18. pro 2007

No asi po Novém roce půjdu. Teď už to nestihnu, tento týden mám úplně zabitý, musíme ještě donakupovat dárky, letos jsme to jaksi nestihli dřív 😀 Ale vezmu sebou foťák a všechno zdokumentuju a dám do alba, tak se těš 🙂

suki
autor
18. pro 2007

mesulka 😀 😀 😀

tlapicka
18. pro 2007

mesulko, to se tak nadherne cte!!!! moc moc gratuluju a preji prijemne svatebni pripravy. 😵

suki
autor
29. pro 2007

Ahoj holky taj jsem prstýnek pod stromeček nedostala a to jsem si o něj dokonce řekla 😒 Bylo mi řečeno, že teď jsem šťastní a máme vše co potřebujeme, sebe navzájem, krásné zdravé miminko, máme kde bydlet a jsme zdraví 🙂 a že nemůžu chtít všechno naráz, protože už bych se pak neměla na co těšit. Taky mi můj miláček naznačoval něco v tom smyslu, že má strach, aby se po svatbě náš vztah nezměni.....ve stylu, že už si je člověk tím druhým jistej a přestane se snažit a že má z toho strach a nechtěl by to zažít, takže zatím asi žádná svatba nebude, ale stejně ho miluju 🙂 😀 😀

mesulka
3. led 2008

Tak holky já mám taky super novinu. U nás taky svatba asi nebude. Já jsem věděla, že se nemám tak těšit. Celé svátky se jenom hádáme, my se vlastně hádáme skoro pořád. Ale tentokrát už jsem řekla, že to dál nejde, takového .......si nevezmu. A dokonce u nás padaly slova jako balení kufrů, rozchod...Napřed jsem z toho byla úplně vyřízená ale teď když nad tím přemýšlím, tak nám bude bez něj líp. Myslela jsem, že svatbou se náš vztah urovná a bude to zase všechno jako dřív, ale už to asi nejde. Měli jsme problémy už po porodu a táhne se to až dodnes. Než pořád poslouchat, jak jsem neschopná, nic nedělám, mám jen blbé kecy a v hlavě nas.ané, tak to radšu zůstanu s malou sama. Tak jsem prožila svátky já 😢

suki
autor
3. led 2008

mesulka tak to je mi moc líto, ale vůbec ses nezmiňovala, že Vám to neklape....už to nejde nějak vyřešit? Myslela jsem , že bude svatba a ono nakonec rozchod? ☹ Ale třeba se to ještě nějak vyřeší ne? Držím pěsti. 😉

paolin
3. led 2008

holky, tak tohle jsme meli cele tehotenstvi a jeste dlouho po tom...nakonec se vse urovnalo a jsme spokojeni. holt clovek nemuze mit vsechno. u nas to neni zadna velka laska, ale hlavne duvera a ucta.
drzim palecky, at se vse brzy spravi!

suki
autor
4. led 2008

holky a jak se to tak stane, že se těhotenstvím a mateřstvím ten vztah tak změní? Nám se to teda naštěstí nestalo, ale co se stalo u vás, že je najednou taková změna? Neustojí to ten chlap nebo naopak se něco stane uvnitř Vás?

katerinka.kr
4. led 2008

Ahoj, asi teda já budu za tu divnou, ale já se opravdu vdávat nechci, nikdy jsem nechtěla být nevěstou. S mým přítelem jsme dlouhou dobu, rozumíme si, máme se rádi, čekáme miminko. Já opravdu svatbu nepotřebuji, vím, že je to pro někoho nepochopitelné, však nám to dává naše okolí dosti najevo - že jsme tak trochu divní - čekají mimino a svatba nikde, ale nám to tak vyhovuje - jsme štastní 🙂
Abych nezapomněla - jsme spolu už 10 let 🙂

suki
autor
4. led 2008

katerinka.kr my jsme spolu s přítelem taky 10 let a jsme moc spokojení i když nejsme manželé. Já bych to chtěla hlavně kvůli malé, protože se jmenuje po mém partnerovi a jak už jsem tu psala všude pak musím vysvětlovat, že se jmenuju jinak a není to zrovna moc příjemné. A samozřejmě taky si chci zažít ten den jako takový.... 🙂 Jinak jsme moc spokojení tak jak to je, ale myslím, že by se to nezměnilo ani po svatbě 😉

poupe
4. led 2008

My jsme s partnerem taky dlouho,holcicka ma taky jeho jmeno,ale to mi tak nevadi,svatba je hezka ale da se bez ni zit,hlavne je draha.

tlapicka
4. led 2008

mesulko, to me moc mrzi, ze to stoji za starou backoru :( ale zase na druhou stranu kdyz se opravdu rozhodnes odejit je to takhle o ty urady jednodussi... kazdopadne drzim palce, at se to nejak vyresi, aby to bylo pro vsecky nejlepsi.

suki: mne prijde, ze ty chlapi jsou nekdy strasny materialisti...je to skoda, ze nas nekdy nechapou 🙂 rekla bych ze v dnesni dobe 50% rozvodovosti si jistej bejt nemuze nikdy nikdo nikym... no a treba s tim zdravim ta svatba hooooodne spouvisi... v momente kdy byste zdravi nebyli a oddany taky ne, tak by to mohlo komplikovat zivot pekelne na kazdym kroku... manzelstvi je fajn zabezpecovaci berlicka...
ja se desne bala, ze jak za nama manza lital kazdej tejden, ze kdyby spadlo letadlo, tak zustanu s eli sama a nikdo mi nic neda... je to hnusny takhle uvazovat, ale napadalo me to kazdej let... co jsme svoji, tak me ani nenapadne, ze by letadlo melo padat a spis cekam, ze se zabijem v aute az usnem tesne pred domovem... jenze porad jsem vnitrne klidnejsi, ze je o nas trosicku postarano kdyby neco... ale dost agitativnich prednasek 😅

misakri
4. led 2008

ahojky holky... asi budu jedna z mála nebo možná sama, ale svého přítele ( teď už manžela 😉 ) jsem o ruku požádala já... bylo to na silvestra, zrovna jsme byli chvilku sami a tulili se k sobě a já mu řekla, že ho strašně miluju a že s ním chci být už napořád a že bych si ho ráda vzala za manžela, chvilku na mě šibalsky koukal a pak mi strašně vážně řekl ANO... za pár dní jsme si navzájem koupili prstýnky a bylo to... 😉 🙂

se svatbou jsme to měli podobně... jeli jsme od rodičů a přítel mi v autě mezi řečí řekl, že bysme už konečně něco měli udělat s tou svatbou... a za necelý 1,5 měsíce jsme se vzali... 😉 🙂 😀

po tom zasnoubení mi sám řekl, že mě za to strašně obdivuje a je rád, že to nebylo to klasické zasnubování, kdy o ruku musí požádat muž... 😀 😀 😀

misakri
4. led 2008

a já jsem taky ráda, že jsem to udělala, takhle bych na zasnoubení čekala nevím, jak dlouho... i když prstýnek vyhlídnutý už měl... 😉 🙂

suki
autor
5. led 2008

misakri to zní krásně.....já bych to taky udělala,ale u nás by to neprošlo asi právě z těch důvodů, co už jsem psala výše...Ale já vím, že musím být trpělivá a ono to přijde, jen mu musím dát čas.

tlapicka úplně to chápu, ale toho svýho já do ničeho nutit nemůžu ani těmito argumenty-on na to musí přijít sám a já věřím, že na to přijde... 😉

mesulka
5. led 2008

Já nevím holky, mě občas přijde, že ti chlapi jsou úplně z jiné planety. U nás začaly problémy pár dnů po porodu, řekla jsem si, že už na to nechci nikdy vzpomínat, ale prostě to nějak nejde, je to pořád ve mě schované a pořád na to myslím. Pár dnů po porodu si totiž našel jinou ženskou, svou bývalou. Napřed tajně, pak jsem na to nějak došla a sám se mi přiznal a řekl, že chce od nás odejít a bydlet s ní. Nic horšího jsem ještě nikdy nezažila. V šestineděli a on mi řekne takovou věc. Takže od začátku co se malá narodila, jsem zvyklá se o ni více méně starat sama, takže i kdyby jsme zůstali spolu samy dvě, tak vím, že to zvládnu, protože to tak funguje vlastně od porodu, že se starám skoro sama. Pak se teda rozešli a já debil jsem ho vzala zpátky. Asi zafungovaly hormony či co, ale já jsem ho i prosila, ať se vrátí k nám. Od té doby už mu prostě asi nevěřím na 100%, je to úplně jiný vztah. A poslední dobou se pořád jenom hádáme, kvůli samým kravinám. Už nevím jak dál. Pár dnů se spolu sice bavíme, všechno je v pohodě ale pak to zase začne. Prostě začarovaný kruh. Asi nezbyde nic jiného, že se rozejdeme nebo už nevím.
Tlapicko já jsem uvažovala stejně, říkala jsem mu, že je to sice blbé na to myslet, ale kdyby se cokoliv s ním stalo, tak nemám nárok vůbec na nic, protože jsme vlastně k sobě cizí lidi. Vždyť by se se mnou nikdo ani nebavil, protože nejsme ani příbuzní ani manželé. Ale ani to ho nezlomilo ☹ Vždyť říkám, jsou to chlapi...

suki
autor
5. led 2008

mesulka tak to je teda hodně drsný-obdivuju tě, že jsi něco takovýho zvládla v takovým těžkým období. Ono je to hrozný v každým období, ale v šestinedělí si to teda absolutně nedokážu představit. Jedinný co ti na to můžu napsat je, že si Vás Tvůj partner absolutně nezaslouží a obdivuju i to, že s ním dál jsi, protože mě něco takovýho můj přítel udělat, tak už teda s náma fakt není, i když to se mi to kecá, když jsem nic takovýho nemusela řešit. Chápu to, že jsi chtěla aby se vrátil, to je normální, vždyť spolu máte dítě!!A vůbec nemusíš mít špatný svědomí z toho, že mu nevěříš, kdo by mu taky věřil, že? No ale už vidím, že malá má rok a dva měsíce, tak to jsi to teda vydržela pěkně dlouho. Jestli se to nelepší, tak by bylo asi fakt lepší se s ním rozejít, ale to ti radit nemůžu, to je všechno na tobě, jak to cítíš a jestli si myslíš, že by se to mohlo urovnat. Každopádně jsi moc statečná a obdivuju tvoji sílu, že jsi to zvládla a zvládněš ať to dopadne jakkoliv. Držím pěsti a přeju jen to krádné a dobré 🙂

suki
autor
5. led 2008

oprava: přeji jen to krásné a dobré

mesulka a jak se chová k malé, už se o ni teď stará nebo je to stále jen na tobě? To by asi pro mě v tuto chvíli, kdy bych se rozhodovala, jestli mu dám šanci bylo jedno z nejdůležitějších věcí. Ale pokud se ani o svoji dcerku nestará a ty s ním nejsi šťastná, tak přemýšlím, co s takovým chlapem. Pokud se ale snaží, tak je to zase jiná....nevím no, je to hodně těžká situace 😒

vasi
6. led 2008

Ahoj holky,tak já mám problém úplně opačný.Přítel mě požádal o ruku hned jak jsem mu oznámila že budeme mít miminko a to by se mělo narodit tak asi za osm týdnů.Jenže mě se do svatby zrovna moc nechce.A už vůbec ne kvůli tomu že jsem těhotná,nebo jen tak kvůli lidem.Jenže mě to letos v létě stejně asi nemine.Tak přeji všem které čekají aby se brzy dočkaly.A hlavně aby to tou vysněnou svatbou nekončilo.

mesulka
15. lis 2008

Po dlouhé době obnovuji toto téma 🙂
Chtěla bych se zeptat, jestli se u vás něco od té doby změnilo?

kaaatinka
19. črc 2010

ahoj holky, mi budeme mít svatbu příští víkend 🙂 s přítelem jsme spolu necelý rok a půl, čekáme na Vánoce miminko... on věděl že bez svatby druhé mimi nechci (plánovali jsme ho později) ale stalo se, on měl s mimi velkou radost a tak jsme se dohodli na svatbě. Bude malinká jen s pár přáteli o to víc se na ni těším pač nebude taková ta rodinná kdy se musí vést dlouhá diskuse se všemi babičkami atd... takhle si to užiju s kamarády 🙂 pro rodinu ji uděláme jindy a hlavně až se prcek narodí 🙂

poupe
19. črc 2010

tak my jsme spolu 7let,2deti a svatba nikde 😀 rekla jsem mu,ze az se vratim do prace tak jedine vdana 😝

kaaatinka
19. črc 2010

tak aby to nepojal tak že tě radši nechá doma :D ne sranda samozřejmě 🙂)