Nechceme vědět pohlaví - jak to prožíváte vy?

novynka
22. črc 2013

Když jsme se na začátku těhu rozhodli, že nechceme u prvního dítěte vědět pohlaví, říkali jsme si, že určitě nebudem jediní. Ale zatím jsem z mého "těhotného" okolí nenarazila na pár, který by se nechal stejně překvapit jako my 🙂 Doufám, že tady na tom určitě bude někdo stejně ;) Jak to prožíváte? My jsme na začátku 6. měsíce, pomalu nakupuju výbavičku, a někdy mě moc nebaví pořád vybírat všechno v neutrální barvě, od hadříků po povlečení do postýlky. V rodině se pořád dohadujeme, jestli vypadám na holku nebo na kluka, a co by si víc přáli, a vlastně my sami taky nevíme, po čem víc toužíme :D Jak jste na tom tedy vy? Je to krásné tajemství, ale pěkně to hraje s mou trpělivostí :D

vashaa
23. črc 2013

My bychom se také chtěli nechat překvapit, ale nevím, jak dlouho nám to vydrží 😉 . Nějak cítím, že to bude kluk, tak uvidíme 🙂

bobulinka74
23. črc 2013

@novynka Ahoj, my jsme se taky nechali překvapit a bylo to to nejkrásnější překvapení. Každý tipoval kluka, i my... no a pak: Á je to holčička.... 🙂 😵 Věci jsem nakoupila jen opravdu to základní pro začátek, ale po porodu jsem se rozjela hezky do růžova 🙂 Vydrž, stojí to za to!!!

nunacek
23. črc 2013

@novynka My si taky pohlaví říct nenecháme. Ani definitivní jména nebudeme mít, vybereme až na sále, až miminko uvidíme. Stejně jako u prvního dítěte 😉

helen_8
23. črc 2013

@novynka Taky nechceme vědět pohlaví a i když jsem zvědavka, tak toto tajemství mě hrozně baví. 😉 A taky se tomu spousta lidí diví a v okolí podobný pár neznám, ale mně přijde, že pak už je to takový jasný - všichni ví, co se narodí, kdy, jak se to bude jmenovat. Já si to hrozně užívám, i když tuším, co to bude, vždy jsem si to myslela a mám pocit, že jsem to i na UTZ poznala. 😀

palomitacheca
23. črc 2013

@novynka u prvního jsme pohlaví věděli asi od 18.týdne, podruhé jsem se chtěla nechat překvapit, i když všichni okolo mě přesvědčovali, že to vědět chtějí. Jen příteli na 4D ultrazvuku se mě podařilo přesvědčit, že by pohlaví vědět chtěl, ale měl smůlu, protože to stejně nebylo poznat 😀 takže jsme nakonec měli překvápko na porodním sále a bylo to o to krásnější, že to byla holčička, kterou jsem si moc přála 🙂 jestli se ještě rozhodneme pro třetí dítě, znovu si to nenechám říct, protože to čekání a následné překvapení za to stojí! 😉

band
23. črc 2013

tak my sme pohlaví taky nevěděli - měli sme pocit u Vikyho, že sme tam něco zahlédli, ale kdo ví - když se vyklubal na svět a řekli nám, že je to kluk, tak to bylo to nejkrásnější! Teď u druhého těhu také nevíme a jak se na porod moc netěším, tak na tohle teda jo 🙂...nikdy bych se o to nenechala připravit - je to prostě nádherný 😵

vetyver
23. črc 2013

holky my si to taky nenechali a nenecháme říct... chceme oba zdravý miminko, já možná o trošku víc kluka, aby byl v mojí rodině první (ségra už má holčičku) a manžel o trošku víc holčičku, protože to ho prý napadlo, když jsem mu ukázala pozitivní těhotenský test 🙂

jinak s okolím bojujeme, moje máma je naštvaná, že neví z jaký vlny má plést, jestli modré nebo růžové... ale jak někdo už výše psal, když se to ví, co to bude, tak mi to přijde jako že skoro 9M posloucháte Péťa kope, máme pro Péťu tohle a tohle a pak se narodí a já si řeknu takovýto jé to je hezký, Péťa je na světě. Zato když to nevíte, tak je to takový to jééé, oni mají kluka, fakt je to kluk! a jmenuje se Péťa jééé, to je hezký 🙂 prostě je tam to překvapení, CO to teda je 🙂

Vždycky jsem říkala, KDY jindy se budu těšit na něco, co ,,dostanu", ale nebudu vědět co a stejně to budu milovat ať je to to nebo to 🙂

Takže trpělivosti zdar! 🙂

edeltraut
23. črc 2013

U prvního jsme nevěděli, ale nějak jsem toho kluka čekala 🙂. Obzvlášť když manža tvrdil, že na utz viděl pindíka a doktor říkal, že to bude "macek" 🙂. U druhýho jsem byla od začátku přesvědčená, že tam mám holčičku. Chlapecké věci jsem měla, takže jsem se občas neovládla a koupila i pár růžových věciček 😀. Nicméně manžel to chtěl vědět, takže jsem se na každém utz ptala, jestli naše dítě tajnůstkář už ukáže co tam má 😀. V 35tt mi tedy bylo sděleno: "Vypadá to, že tam máte holku" - no věřte tomu 😀. Ale při porodu to nebylo ONO, zkrátka to překvápko tam chybělo, i když nikdo jiný kromě nás neměl ani potuchy, co budeme mít 😉.
A třetí Adélka - to byl oříšek 🙂. Všichni mě přesvědčovali, ať si to necháme říct, že přeci pro třetí nebudu pořizovat výbavičku v neutrálních barvách atd..... Nedali jsme se a překvápko bylo i na sále, takovou dobu než mi to řekli!!!! 😀
Manžel pak volal co tedy, tak jsem mu dala poslechnout pláč a říkám: "Hádej" a on říká: "ženská, to je ženská, takhle ječet může jedině holka!" 😀

lrg
23. črc 2013

My jsme se chtěli nechat překvapit, ale nevydržela jsem to 🙂 A navíc, je to tedy asi hloupé, ale hrozně jsem si přála holčičku a měla jsem strach, že kdyby mi po porodu dali chlapečka, byla bych zklamaná. Takže jsem to chtěla nakonec vědět, abych se na příchozího připravila 🙂 Holčičku mám, takže u druhého doufám vydržím.

janapavlik
23. črc 2013

My jsme si to nenechali říct poprvé a byli jsme mile překvapeni, počítala jsem s klukem, když furt všichni v rodině mleli, že to bude 100% kluk 😀 No a byla to princezna 😅 Te´d jsme si to taky nenechali říct, je nám to úplně jedno. Vzhledem k tomu, co máme za sebou (zamklý potrat), tak nám to přijde nepodstatné. A že vědět dopředu, co to bude, je praktické? Jako v čem? Jestli budu kupovat růžové hadříky nebo modré? Mám hodně věci po Emě neutrální barvy a pak budu dokupovat dle toho, co se nám narodí 🙂 Je to každého věc, jak to chce mít, ale štve mě okolí, jak se každý ptá: a už víte, co to bude? A já odpovím: doufám, že dítě 😀

maybe72
23. črc 2013

U obou lentilek jsem se nechala překvapit a nelituju toho (je to to největší překvapení na porodním sále, nic lepšího tam rodička nezažije... 😀 ).
Na obě děti jsem dost dlouho čekala a když se vše podařilo přirozeně, byla jsem k tomu zázraku tak pokorná, že mě fakt nenapadlo ještě kupčit s tím, jestli to bude holka nebo kluk (vždyť je to přece fuk...).
Jsme za ně s manželem neskutečně rádi, žádné slovo o klukovi u nás nepadlo ani v žertu, miluju své dvě dcery a když nás čáp nebo vrána navštíví potřetí, je úplně jedno, co nám nadělí... (a zase si to říct nenechám 😉 )...

lisska
23. črc 2013

Tak u nás je to trochu komplikovanější, protože manžel vědět pohlaví chtěl a já zase chtěla překvapení, takže jsem byla rozhodnutá, že si to říct nenechám a zbytek se uvidí, každopádně po UTZ zůstal v ordinaci déle a nechal si to tajemství prozradit 🙂 . Myslím, že pro něho je to těžší v tom, že se o to nemůže podělit, protože slíbil, že to OPRAVDU nikomu neřekne a věřím, že tomu tak je. Maskuje to ale perfektně, jednou řekne on, jindy ona, takže vůbec netuším a jsem mu opravdu vděčná za to, že respektuje moje rozhodnutí, stejně jako já jsem respektovala to jeho... Většina lidí v okolí se tomu buď diví nebo vyzvídají na manželovi, ale my se oba jenom smějeme🙂

prcek91
23. črc 2013

já vás jen obdivuju holky..já byla nedočkavá už od začátku manžel nejdřív držel že bude mít překvápko ale nakonec to taky nedal...:D

palomitacheca
23. črc 2013

@lrg já to u druhýho těhotenství měla opačný, "bála jsem se", že mi ještě v těhotenství řeknou, že je to kluk, a proto jsem si pohlaví nenechala zjistit. Chtěla jsem mít celý těhotenství naději, že to bude holčička 😀 kdyby mi pak po porodu řekli, že to je chlapeček, bylo by mi to jedno, hlavně když bude zdravý. Až do porodu jsme pohlaví neznali a narodila se holčička, nádherný překvapení 🙂 přítel byl taky překvapený, myslel si, že to bude kluk 😀

novynka
autor
23. črc 2013

holky, díky vám jsem šťastná, že nevíme, co to bude 🙂 už se na to koukám úplně jinak ;)

zuzka84
31. črc 2013

jee, držím palce, ať to vydržíte nenechat si říct, já chtěla u třetího překvápko, ale nakonec jsem se bála, že bych dávala moc nadějí do případné holčičky , tak jsme si to nechali nakonec prozradit. třeba vydržím až bude čtvrťátko, jestli někdy bude 😀