Nechceme vědět pohlaví - jak to prožíváte vy?

novynka
22. črc 2013

Když jsme se na začátku těhu rozhodli, že nechceme u prvního dítěte vědět pohlaví, říkali jsme si, že určitě nebudem jediní. Ale zatím jsem z mého "těhotného" okolí nenarazila na pár, který by se nechal stejně překvapit jako my 🙂 Doufám, že tady na tom určitě bude někdo stejně ;) Jak to prožíváte? My jsme na začátku 6. měsíce, pomalu nakupuju výbavičku, a někdy mě moc nebaví pořád vybírat všechno v neutrální barvě, od hadříků po povlečení do postýlky. V rodině se pořád dohadujeme, jestli vypadám na holku nebo na kluka, a co by si víc přáli, a vlastně my sami taky nevíme, po čem víc toužíme :D Jak jste na tom tedy vy? Je to krásné tajemství, ale pěkně to hraje s mou trpělivostí :D

akashka
22. črc 2013

@novynka já jsem teda teprve na začátku tehu, ale od začátku jsme se domluvili, že pohlaví vědět nechceme, jinak jsme ho mohli vědět už při transferu 🙂 je nám oběma jedno jestli to bude holķa, kluk nebo třeba mimozemšťan, tak si chceme aspoň toto překvapení nechat až na porodní sál 🙂 co jsem zatím viděla věci na miminko, stejně se mi vždycky líbí nejvíc neutralni barvy, bílá, bezova, seda atd... 🙂 no uvidíme jak to bude s postupujícím tehu 🙂

ratatooy
22. črc 2013

@novynka každopádně tajemství je to pěkné,aspon ten utrpný konec bude mit nejakou hezkou dohru že budete zvedave očekávat co to bude,možná víc manžel pač ty budeš v deliriu ale je to pěkné,mi by jsme to nevydržely a z praktickeho hlediska sme si to vždy nechal řict ale manželuv bratranek maji holčičku a ti to nevedeli cele tehotenství,a přijde jim nenormální když si to nekdo říct nechá jako mi🙂

kacenka1979
22. črc 2013

Tak já na začátku 8 měsíce ....tušení jsem měla od začátku🙂 ale chtěla jsem se překvapit u porodu...všichni doktoři respektovali ale můj cca70 letý dr.se nerad prokecl:-/ v 7 měsíci škoda mno tím potvrzen chlapeček🙂 můj typ se vyplnil...navíc konečně nakupuju vic modré🙂 jo a šla jsem na 4d ultra stojí za to moc krásné fotky i dvd je poznat komu se podobá...u nás převládá tatínek ale něco i po mě🙂 třeba dolicky krásné ho vidět...jinak dle rysů je poznat že to bude holka nebo kluk mě na to dr. upozornil hned u příchodu....

jaja01k
22. črc 2013

@novynka Já jsem teprve na začátku 3. měsíce a jsem rozhodnutá, že si to nenechám říct, i když přítel by to vědět chtěl. Uvidíme, jestli to s tím překvapením vydržím až do porodu 🙂

arrowka
22. črc 2013

@novynka Fandím vám. 🙂 Docela mě zajímá, jak to prožívá vaše okolí. My jsme pohlaví vědět chtěli, ale rozhodli jsme se, že budeme tajit jméno. A část příbuzenstva to nemůže rozdýchat, rýpe do nás při každé příležitosti, prý, co je na tom tak tajného a jestli to je nějaké cizokrajné jméno, když to nechceme říct... Už vidím, jak by opruzovali, kdybychom se rozhodli tajit i pohlaví.

ratatooy
22. črc 2013

@arrowka mi jmeno taky neřekneme,pač ho ani nevíme a myslim že se budem rozhodovat až na sále,ale prozradíš nam to vaše?nebo zustane utajeno i nám🙂

arrowka
22. črc 2013

@ratatooy Samozřejmě prozradím...jakmile se narodí. 🙂 Doufám, že už to bude brzo.

denif
22. črc 2013

@novynka my mame taky male prekvapeni v brisku ;) vzdy jsem rikala ze to nebudu chtit vedet a manzel to samy ;) v okoli mam dost lidi, co maji prekvapko, dokonce I doktorka na utz rikala, ze prevahujou posledni dobou pary co to nechteji vedet ;) ja si myslim, ze budeme MIT kluka, ale dovime se na zacatku rijna... Jmena uz mame ;) lide me taky porad zkoumaji a typuji co to bude ;)))))

consti
22. črc 2013

U nás to máme komplikovanější v tom, že já to vědět chci a to samé má část rodiny a manžel a jeho maminka to vědět nechtějí 😎 . Takže až se to dozvím, tak to budu muset tajit. Manžel je přesvědčený, že to bude klučík a říká nám to i dost lidí, tak říkáme mimču malej...Jak ale zjistím, že to je holčička, tak se obávám, že se dřív nebo později prořeknu, asi těžko budu zase říkat malej 😀 . Tak uvidíme. Nicméně švagrová si nenechala říct pohlaví ani u jednoho dítěte, tak si myslím, že je to tak na půl, respektive že je dost lidí, co si to říct nenechají 😉 .

pajenka
22. črc 2013

Držím palce, ať vydržíte, je to krásný pocit, až po porodu zahlásí: Máte chlapečka/holčičku 😵 My jsme se taky nechali překvapit, já jsem od začátku tušila, že to bude holčička, i miminku v bříšku jsme říkali malá, i když zase z fotek nám přišlo, že je to chlapeček (no bodejť, když je dcera celý manžel 😀 ) tajili jsme i jména, takže pohlaví, i jak se dcera jmenuje, se všichni dozvěděli až po porodu. Pokud bychom plánovali druhé dítě, nechali bychom se překvapit znovu.
Ten dnešní trend vědět, co to bude, pomalu už od okamžiku početí, není můj šálek čaje 😎 a asi by mě kleplo, kdyby mi tvrdili, že je to chlapeček a narodila se holčika nebo naopak ( a že těch případů není málo ). Tajemství zdar!

jija
22. črc 2013

My jsme se taky nechali prekvapit u prvniho a nechame se prekvapit i podruhe, prijde mi to hezci nez kdyz nekdo 5 mesicu uz vyklada, ze to bude treba bobanek a pak prijde sms, ze se natodil tak si clovek rekne - a co tak je to bobanek, ale kdyz je to prekveni, tak je to pak zajimavejsi🙂
Ale jsou lidi co to nemuzou prezit ze to nevi, jako treba tchyne🙂

majkali
22. črc 2013

My taky nevěděli pohlaví, ani u jednoho dítěte. U prvního mi to nepřišlo, ale u druhého jsem byla hodně napnutá. Ale vydrželi jsme to, je to pak krásný. Taky neznám snad nikoho, kdo si nenechal pohlaví říct.

milmic
22. črc 2013

My jsme pohlaví obou dětí věděli předem, ale věděli jsme ho jenom my s manželem a manželovo maminka. Já jsem teda pohlaví vždycky tušila od začátku těhotenství a trefila jsem se. Potvrzení na utz jsem chtěla, protože jsem měla pocit, že mám k tomu miminku tak nějak blíž, když vím, kdo to je a jak se bude jmenovat. Ale dost jsem si zahrávala s myšlenkou překvapení (a u třetího to tak možná fakt udělám). Jenže jaképak překapení, když jsem to od začátku "prostě věděla". 😀
Nicméně někteří členové rodiny to nesli těžce, nechápali, o co nám jde v dnešní době. 😅 Jiní to vzali v pohodě, že je to naše věc, jestli řeknem nebo neřeknem.

swacinka
22. črc 2013

My se taky necháme překvapit, moje mamka už dopředu hlásila, že nechce vědět ani pohlaví ani jméno, ale to je světlá výjimka, jinak se všichni ptají a někdo ani nechce věřit tomu, že to fakt nevíme 🙂) Jména jsme taky neprozradili, ale spíš z praktického důvodu, nechtěli jsme se nechat ovlivnit názory ostatních. Občas bych ráda věděla, kdo se v bříšku ukrývá, už jenom kvůli ladění věciček, ale věřím, že to překvápko pak bude stát za to 🙂

evitaa
22. črc 2013

Já jsem si pohlaví nechala říct, protože nejsem tak bohatá, abych si mohla dovolit kupovat dvojí výbavičku. A myslím, že výbava není jen o barvách. Určitě se v dnešní době nerozlišuje modrá - kluk, růžová - holka. Měla jsem v pánu, když budu mít děvče, kupovat mu modré oblečení, ale zkrátka holčičí (šatičky, dívčí motivy potisků...). Ale je pravda, že si dost potrpím na oblečení, aby vše bylo perfektní a načinčané 🙂 Nedovedu si představit, že by mi dítě vyrostlo na dupačkách, bodýčkách a teplákách, a ještě ke všemu v neutrálních barvách.

berynka
22. črc 2013

My chtěli taky překvapení. I jmen jsme měli víc, takže i v tom bylo překvápko. U okolí na to byly pozitivní reakce, nebo neutrální. Jen jeden člen rodiny mezi zuby trousil, že to víme a říct nechceme 😅 . Kočárek jsem chtěla černý, takže to bylo bez problémů a výbavičku jsem měla bílou, šedou a modrou, po porodu jsem to jen doplnila o růžové drobnosti 😉 .

leniiis
22. črc 2013

Těžko říct no. musí být krásný když člověk má překvapení a do poslední chvíle nemá ponětí co to nakonec bude, ale zase bych se možná nechalaovlivnit nákupem výbavičky. Přece jen ty věci na holčičky jsou tak pěkný a na kluky taky..lepší než neutrál..🙂 ale je fakt, že na tom asi nezáleží. Hlavní je zdraví mimča a mamči 🙂

a.n.e.t.t
22. črc 2013

Tak si pohlaví taky nenechali říct. Výbavičku jsem chystala neutrální, žlutou, béžovou, oranžovou, zelenou, bílou apod. Sestra má holku i kluka, takže od ní jsem měla růžové a modré a nachystala si pár kousků takových i takových. všichni kolem mě tvrdili, že to bude holka, dokonce i já si to myslela. Prostě jsem čekala, že mi řeknou, je to holčička a já jak si budu plakat štěstím. No a jaké to bylo neuvěřitelné překvapení, když na nás vykoukl kluk 😀, já byla v takovým šoku, že jsem jen pořád říkala my máme kluka a hrozně jsem se tomu smála, byl to neuvěřitelnej pocit údiv, překvapení a štěstí 😀 , ale nebrečela jsem, já taková citlivka 😅 .

lula33
22. črc 2013

My sme sa nechali prekvapiť. Ja som chcela zažiť keď na porodnom sále zaznie máte chlapčeka/dievčatko. No a poviem vám keď sa malý narodil tak mi to bolo úplne jedno, keby detská sestra nepovedala, že máme Šimonka tak to zistím až pri prvom prebalovaní. 🙂 Pohlavie dieťaťa bolo to posledné čo ma v tej chvíli zaujímalo, bola som rada že už je medzi nami a hlavne som potrebovala počuť, že je v poriadku. Ale celé tehotenstvo ma bavili pohľady ľudí, keď som im na otázku čo to bude odpovedala, že dieťa 🙂 Pri druhom by som si to tiež nedala povedať, ale drahý zas povedal, že on by zas chcel takže uvidíme ako to vyriešime. Myslím, že svoje čaro majú obe varianty.

favofrenki
22. črc 2013

@novynka U prvního jsme se chtěli nechat překvapit a prcek spolupracoval a nic neukázal. S rostoucím bříškem jsme totiž začali být zvědavý 😀 hlavně nás pořád otravovalo okolí nikdo nechápal že chceme překvapení. Oba jsme chtěli kluka. Ve 30tt jsem viděla na utz pytlík, ale neujišťovala jsem se jestli vidím správně. Na sále si pamatuju jak nám nikdo pohlaví hned neřekl a já tam vrhala pohledy na personál aby mi už konečně řekli kdo na nás vykoukl. Když řekli kluka tak jsme s manželem ani nehli brvou protože mi to přece víme 😀 No asi kdyby se ozvalo máte holčičku tak bychom byli mimo. Teď podruhé manžel chce stále překvapení a já začínám mít období nepřekonatelné zvědavosti 😀 ale utz mě čeká až za měsíc tak mě to možná do té doby přejde 😀 I u druhého prcka jsem viděla pohlaví na utz ale co to bylo jsem neidentifikovala 😀 Ale od začátku máme oba s manželem pocit že to bude holka. Tak uvidíme, ale jsou to nervy to je fakt 😀

michaela2310
22. črc 2013

taky jsme se nechali překvapit a pokud někdy bude druhý, tak si to taky nenecháme říct 🙂

picasso
22. črc 2013

Tak my si to taky nenechali říct a na sále nás pěkně napínali, než nám řekli, co se nám narodilo (malý byl císařem). A bylo to super. Sledovat, jak je okolí nervozní a nedočkavé a zvědavé. A pan doktor nám ani pohlaví neukázal. Výbavičku máme také v neutrálních barvách. Je to super, pokud budeme mít druhé, rozhodně chceme další "překvapení" 🙂 Jinak, my podle 3D utz tipovali kluka a trefili jsme se 🙂

hojda
22. črc 2013

Já to vždy vědět chtěla dopředu, ale u druhé těhu si malá postavila hlavu a vůbec se nám neukázala na žádném ultrazvuku, tak jsem řekla, že jestli se nám neukáže ve 30. týdnu, tak už to vědět nechci. V porodnici jsem hned každého upozorňovala, když mi dělali ultrazvuk, ať mi proboha neřeknou, co to bude 😉 . Musím říct, že to má něco do sebe, je to pak velké překvapení a mnohem lepší než, když to člověk ví (u prvního jsme věděli dopředu). To je moje zkušenost 🙂

novynka
autor
22. črc 2013

no, je fakt že to je celou dobu takový krásný tajemství... jinak jsem se rozhodla nakoupit neutrální hadříky (dupačky, bodýčka, tepláčky) jen ve vel. 56 a 62, max 68, a zbytek - šatičky či lacláčky 🙂 - nakoupím až se to narodí... manžel, ten se dokonce vyloženě bojí toho, že se pohlaví dozvím, prej bych měla při každém vstupu do ordinace křičet, že nic vědět nehci :D takyže mi to Dr. minule málem prozradila... a jak tu některé píšete, že jste pohlaví sice věděly, ale neřekly, to bych zase já nikdy nedala :D a ještě k tomu to neříct ani tatínkovi, to mi přijde dost nefér :/ no, teď v tuto chvíli už si nic říct nenecháme, když jsme to vydrželi doteď, holt to musím ty poslední čtyři měsíce vydržet :D kdybych ale měla alespoň nějakej "vnitřní pocit" ... :D :D

hojda
22. črc 2013

@novynka Jj u prvního jsem nějak tušila, že to bude kluk, ještě než nám to řekli, ale u druhého těchu vnitřní hlas mlčel a byla to holka 😉

jancip
22. črc 2013

Já to napřed taky nechtěla vědět, ale když jsem začala chodit po různých výprodejích s dětským oblečením a viděla jsem, že toho neutrálního je nejmenší výběr, tak jsem si to rozmyslela🙂

zzuzinda
23. črc 2013

My to nechtěli vědět ani u jednoho🙂 Poprvé jsem byla pevně přesvědčená, že to bude kluk a máme Adama a podruhé to bylo úplně jiné těhotenství a já jsem měla pocit, že to bude holčička, ale moc jsem tomu nevěřila, říkala jsem si, že možná je přání otcem myšlenky a máme Barunku🙂 Jinak mě spíš vytáčely kolegyně, pořád co to bude a jedna dokonce ukecávala mojí doktroku, ať jí to řekne (dělala jsem na gyndě) a u prvního to doktor po skríningu jedné kolegyni řekl - dost mě tím nas....Ale ten okamži po narození, když nám řekli, koho máme, byl úžasný. U Báry jsem se na to pořád ptala a nikdo nic neříkal. Přítel mi pak povídal, že to hlásili hned, jak se narodila, ale já nic neslyšela. A u Adama mi to hlásil anesteziolog (máme oba císařem). Pořád říkal je to..je to...je to...Adámek🙂 Málem jsem vyskočila z kůže, než to řekl🙂 Oblečky jsem u prvního kupovala pro začátek neutrální a dalo mi to zabrat - moc jich nebylo, spíš růžové neb modré a když neutrální, tak takové nijaké...Ale sehnala jsem a pak to unosila Baru a když povyrostli, dostala jsem spoustu oblečků od kamarádek podle pohlaví po jejich dětech🙂

zzuzinda
23. črc 2013

@novynka My tedy hlásili ve dveřích, že nechceme vědět, co čekáme🙂 Hlavně v nemocnici na skríningu - většinou to říkají automaticky, minimum rodičů chce překvápko🙂

zzuzinda
23. črc 2013

@pajenka My taky neřekli vybraná jména, nechtěli jsme, aby nám pořád někdo říkal,že tohle je divný, tamto míň divný...Tak jsme kamarádům a rodině rozeslali tabulku s předvybranými jmény pro kučíka i slečnu a nechali hlasovat🙂 Všechny to nadchlo a když jsme otěhotněli podruhé, hned se všichni ptali, jestli zase bude tabulka🙂 Zajímavý je, že u prnvího se většina shodla na Adamovi, kterého jsme měli vybraného🙂

pajenka
23. črc 2013

@zzuzinda To je taky super nápad 🙂