Nechtěné druhé těhotenství. Kdo se přidá?

iveta107
24. bře 2012

Ahoj, mám týden zpoždění menstruace a tak jsem si včera dělala test a jsou tam dvě čárky ☹ Já myslela, že mě z toho omejou.Dceři je deset měsíců, další mimčo jsme plánovali až jí budou tak dva roky nebo i více.Navíc ještě neleze, nesedí, chodíme cvičit Vojtovu metodu takže běhat možná začne až v době druhého porodu.Antikoncepci po porodu jsem brala jen krátce, ale nesedla mě.Tak jsme praktikovali přerušovanou soulož a oběma mám to vyhovovalo, byla jsem ráda, že se nemusím cpát hormonální antikoncepcí když kojím.Myslela jsem si, že to takhle hezky půjde i dál a ejhle čekám další a rozhodně z toho nejsem nadšená.Kdo se ke mě přidá taky z takovou zkušeností?Ráda bych o tom z někým pokecala 🙂

19102010
24. bře 2012

Ahoj, no nám se stalo něco podobného 😢
Dceři je 17 měsíců a já jsem na začátku 6 měsíce. mám dost kamarádek, co to mají podobně a říkají, že se dvě takle malé děti dají zvládnout. že je to samozřejmě ze začátku záhul, ale pak si děti spolu hrají a mají k sobě blíž, když nemají moc velký věkový odstup 🙂
Tak nevím

iveta107
autor
24. bře 2012

@19102010 tak to jsi na tom o trochu lépe, malé bude v době porodu teprve 18 měsíců jestli dobře počítám.Já jsem si vůbec nepřipouštěla, že bych mohla otěhotnět a teď koukám z toho jak puk.Co jsem měla plánů na léto a teď to bude všechno jinak.Jsem z toho celá ve stresu 😒

ajina17
24. bře 2012

@iveta107 Neboj se to zvládneš moje teta má 2 děti a maličké bylo 15 měsíců,když se narodilo druhé 🙂 Neboj to bude Ok 🙂

iveta107
autor
24. bře 2012

Nakonec budu určitě jen ráda, ale momentálně u mě převládá ten pocit, že to dítě nechci (je to ošklivé tohle říkat, ale teď to tak prostě cítím)

weri1
24. bře 2012

chápu tě, ale já bych radši nesexovala bez jakékoliv antiko, než se bát,že otěhotním....vždyť jsou různé antiko ne jen tabletky
ale jestli plánuješ druhé dítko, tak bych si ho nechala

mifinka
24. bře 2012

No, popravdě mě to moje "nechtěné" ted chrní v posteli.. měla jsem na rozmyšlenou dost času(na případný potrat a věř že jsem na gyndu šla s tím že jdu, ale po týdnu...vyhráli mateřské city), druhé dítě jsme chtěli, taky sice později... ale.. co se má stát stane se.. No tak k nám Sebík přišel o rok dříve 🙂 že to dítě opravdu chci jsem pochopila když byl večer před kontrolou na gyndě a já řvala jak želva .. člověk by se přeci netrápil pro něco co nechce..

iveta107
autor
24. bře 2012

Co se týká antikoncepce to jsme docela podcenili, spoléhali jsme na to, že jen dávat si pozor stačí a nakonec jsme na to doplatili, o jiné antikoncepci jsme vůbec neuvažovali.No a na potrat bych nešla, musím to teď nějak z kousnout a časem to snad bude OK.

mila38
24. bře 2012

Nikdy se nenech od nikoho ukecat nebo jakkoli dotlačit k umělému potratu. Ani od žvanilek na webu, ani od příbuzných, ani od lhostejného gyndaře, ani od otce dítěte.
A ten malý, co ho máš na chvíli u sebe, se ničím neprovinil. Nezaslouží si popravu. Stojí teď o tebe víc, než kdokoli jiný na tomhle světě.
Ohledně antikoncepce mohu potvrdit, že kondomy občas praskají, HA je svinstvo, které ti rozhodí pocity i tělo ( a vysaje peněženku ) a jediné, co se mi zatím nejvíc osvědčilo je PPR ( metoda neplodných dnů ) a milující manžel se kterým si v ostatní dny jen tak hrajeme ( nebo spíme ).

salomee
24. bře 2012

Myslím, že žádný žvanilky tady na webu zatím nikoho k potratu netlačí... PPR je fajn, vycházelo to hodně dlouho, ale všeho do času🙂. Já jsem dítě neplánovala a zatím nechtěla, ale jakmile jsem zjistila, že jsem těhotná, hned to naskočilo..: Co když bude jenom prázdnej váček, co když nebude srdíčko, co když bude špatná genetika ve 12tt atp...a už to jede, i teď mám strach a jsem ráda za každej "odnošenej" den, mám tím víc času na to myslet, bo jsem na PN.
A nějak si neumím představit, jaký by to bylo..jedno dítě už mít, pak přijde druhé, které se jen tak prostě "vynechá" a další bude až za čas...vnímala bych asi tu "mezeru" mezi nima... ale tím nechci nikoho odsuzovat nebo tak něco, asi jsem to napsala dost blbě..

ajina17
24. bře 2012

@iveta107 Neboj se to zvládnete 🙂

januzza80
25. bře 2012

@iveta107 Ahojky,tak ja jsem byla na tom stejne jako ty,jen prvni syn mel rok kdyz jsem zjistila,ze cekam druhe.A byl to stejny pripad,protoze jsem nebrala antikoncepci,ale ja jsem nemohla otehotnet u prvniho syna,tak jsem je proste pak nebrala,ze si budeme davat pozor a otehotnela jsem po 4.mesicich.A muzu ti rict,ze se to da zvladnout a nelituji toho.moc si spolu vyhraji a miluji se. 😉

korcula
26. bře 2012

@iveta107 neboj, zvládnete to, já podobný šok prožila když bylo malýmu 6 měsícu... stačilo se jednou 3 dny před MS nezvednout pro kondom (dle výpočtu uplně mimo plodný dny)... děti jsou od sebe 13 měsíců... zkraje to byl záhul, babičky byly daleko atd. ale ted už je to bomba, děti si hrají a jsou nerozluční partáci...🙂 a neodradilo nás to od třetího... tak držím palečky at je vše ok...

alzibetka
25. únor 2016

Taky jsme meli na male, ze by nase deti byli po sobe jednom rok a to jsem opravdu nechtela, resila jsem to pilulkou po ellaOne a uz si davame pozor

yelowangel
26. únor 2016

@iveta107 Mému synovi byli 4 měsíce když jsem otěhotněla, přítel se prostě neuhlídal a co bylo horší mě to zatajil a i když jsem měla podezření tvrdil mě že ne. Takže pilulka po se nekonala. Zato se konal potrat. Sice jsem nejdřív byla v šoku a zásadně jsem odmítala jenom myšlenku na to že bych mohla zas být těhotná ale jakmile se to potvrdilo nějak se to ve mě otočilo a ani mě nenapadlo že bych šla. Jenže pak jsem sešla z labiny dolů na gyndu kde mě bylo vysvětleno a důrazně upozorněno že mám 4 měsíce po císaři a tudíž tím ohrožuju nejen život dítěte ale hlavně svůj. A důrazně mě byl doporučen potrat. Nikdy v životě jsem nedělala těžší rozhodnutí. A nikdy v životě už nebudu klidně spát. Chtěli jsme další dítě i když pozdějc ale teď nějak nevím. Zkouším se ponořit do péče o syna a přitom vím že nikdy nedokážu přestat brečet pro to malé.

ojo
26. únor 2016

Ahoj, druhátko také bylo neplánované, otěhotněla jsem, když bylo malému 7 měsíců...kluci jsou od sebe tudíž 16 měsíců, ale zvládli jsme to, pořídila jsem sourozenecký kočár a nějaká období byli náročnější, ale od doby, kdy bylo mladšímu 2 roky už je to parádička a teď? jsou to nerozlučná dvojka a jsem strašně ráda, že je mám 🙂
plánujeme ještě další děti, teď už se ani nechráníme, takže kdyby přišlo další dítko brzy, bylo by už plánované 🙂 děti jsou pro mě dar, když vidím v dnešní době, že ani nemusí přijít a je už snad rarita, když některá nezažije potrat v prvních měsících...já už mám za sebou 2...

a starší syn začal chodit, když jsem byla v 9.měsíci 😀 😀

teripo
26. únor 2016

Ahoj, Já se taky přidávám se svou zkušenosti. Máme deti 13 měsíců od sebe. Včera bylo mladší 6 měsíců. Když jsem zjistila že jsem tehotna (naprosto nečekane a neplanovane) tak jsem to hodně dlouho rozdychavala a nedokázala si to vůbec představit jak to muže fungovat Mít deti takhle brzo po sobe. Ale jde to. Těch šest měsíců co máme společne zasebou bylo moc fajn. Někdy je to horší ale většinou je to dobry. Starší začal chodit asi 14 dni před porodem, takže těhotenství bylo narocny ( hlavně poslední měsíce, rodila jsem koncem srpna, a to byl des ty horka), neboj se toho. Ber to jako vyzvu🙂 hod se do klidu a bude fajn. Držím palce 🙂

iveta107
autor
28. únor 2016

@teripo díky za podporu nejen tobě i všem, ale tyhle věci jsou už pro mě naštěstí dávno pasé, mrkněte na datum, synovi jsou dnes tři roky, ze ségrou jsou jak dvojčata i skoro jsou stejně velcí, po roce chodí spolu do školky, mají se moc rádi, ale také se dokážou servat jak koně, ale myslím, že je to jedno jestli jsou od sebe 18měsíců nebo by to bylo déle třeba rozdíl dvou, tří let, asi by to bylo v některých věcech stejné, to praní a tak.Co jsem tu napsala tenkrát bylo nerozvážné a ze šoku, že se to stalo tak náhle, ale za pár týdnů jsem se s tím faktem smířila a začala se těšit, postě to zjištění byl nepříjemnej šok a já byla naivní když jsem si myslela, že by se to nemohlo stát, ale je dobře, že se tak stalo 😵 teď čekám třetí, konečně plánovaně 🙂 jako časově a těším se snad víc než předtím

comadreja
2. bře 2016

@iveta107 To je hezké že jsi to takto zhodnotila po pár letech.. 🙂 V některých diskuzích je mi líto, když se pak nedozvíme pointu 🙂
Já sem asi taky patřím, ačkoli jsem jiný případ v tom, že děti nepřišly velmi brzy po sobě, ale otěhotněla jsem po 13 letech...další jsme neplánovali, užívala jsem si, že dcera je samostatná, pubertu má celkem v klidu, takže jsem si začínala více méně malovat a plánovat náš život do budoucna sami pro sebe s manželem...Těhotenství bylo teda nečekané, neplánované,ale nicméně pocitově po odeznění šoku chtěné mnou i manželem..Překvapili jsme sami sebe i své okolí..Samozřejmě mne napadlo i spousta mínusů tohoto rozhodnutí, já ale víc dám na pocity než na rozum, a uvědomila jsem si, že možná někde ve skrytu duše to malé přáníčko po miminku bylo zasunuté pod vrstvami jiných plánů a představ. ..Ale vědomě bychom do toho asi nikdy nešli, teď jsem ráda, že to osud tak zařídil, velmi se těším, zítra mám termín porodu, tak se už brzy dočkáme 🙂

bzubzalka
2. bře 2016

@iveta107 my používáme přerušovanou soulož 7let a nic🙂 co bych dala za to, kdyby se u nás zadařilo, manžel druhé dítko nechce. Pokud jste druhé dítě plánovali později tak je to asi jedno zda teď nebo pak. Hlavně ať jste zdravý!

iveta107
autor
2. bře 2016

@comadreja no ono je právě na tom nejhorší, že si ten život nějak nalajnuješ a ono je to pak úplně jinak, ale ve výsledku naštěstí je to ta nejlepší nehoda co se může stát 🙂 a držím palečky s porodem 😵